Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 03-09-2007, 22:54
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
Április 1. van ?????? Vagy ezt komolyan gondolod ???
cöcö, lopod Csokibácsi szövegét?

amúgy ezeket én sem tartom túl jó ötletnek... fölösleges ennyire túlbonyolítani a játékot
az, hogyteljesen más szisztéma szerint éplüjön fel egy egység és az eltartása, sehogysem tetszik
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 03-09-2007, 23:16
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
cöcö, lopod Csokibácsi szövegét?

amúgy ezeket én sem tartom túl jó ötletnek... fölösleges ennyire túlbonyolítani a játékot
az, hogyteljesen más szisztéma szerint épüljön fel egy egység és az eltartása, sehogysem tetszik
Lehet, hogy ez nem az általam támogatott javaslatnak szólt, de:
Bonyolítás? Igen. De ez szerintem bőven belefér még.
Más szisztéma? Ezt nem is értem: a toli a kocsmában lakik, a varázsló a templomban, akkor miért ne lakhatna külön a védő meg a támadó? Más eltérés nincs.
Reply With Quote
  #113  
Old 03-10-2007, 05:09
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Legalább próbálnátok belegondolni, de ti még a fáradságot se veszitek, csak, hát nem is tudom mit mondjak erre.
De belegondoltam hogy ez egy nagy hülyeség )
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #114  
Old 03-10-2007, 09:51
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
De belegondoltam hogy ez egy nagy hülyeség )
Hát ilyen érvekre nem lehet mit mondani.
Reply With Quote
  #115  
Old 03-10-2007, 10:25
csukja csukja is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 94%
Talking

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ezt nem is értem: a toli a kocsmában lakik, a varázsló a templomban, akkor miért ne lakhatna külön a védő meg a támadó? Más eltérés nincs.
Azért, mert a toli azért lakik a kocsmába, mert alvilági egység, a varázsló azért lakik templomba, mert mágikus egység, a katona/támadó/védő/elit/ló/íjj pedig azért lakik barakkba mert katonai egység, "Életmódjukból adódóan sem a tolvajok, sem a harcosok nem tûrik meg õket maguk körül, így életüket a templomok falai között élik..."(sugó),ezért laknak külön a tolik/varik stb. annak meg nem lenne semmi értelme, ha még egy új épület lenne amibe laknak a támadók/védők, akkor lakhatnának ott az elitek/lovak/íjjászok mivel katonai egységek.

A másik azért nem lenne értelme megváltoztatni ilyen drasztikusan a támadót/védőt, mert lehet, hogy valakinek jobban fog tetszeni a támadó/védő, mint a ló/íjj/elit és akkor mindenki, vagy legalábbis sokmindenki, fogja átépíteni az oriját, meg ha kiszámolod, akkor meg ha aki jobban belegondol, nem fog támadót/védőt csinálni így se, mert ha több kaja kell nekik akkor több tanya is kell, és az több heki, nehezebb egységpótlás, ez sokkal nehezebb lenne mint az íjjász/ló/elit pótlása, és ezért kapsz egy kicsivel nagyobb támadó/védőerőt, ennek se így se úgy nincs semmi értelme jó úgy ahogy van.
Szerencsére atin úgyse megy át!!!!

Last edited by csukja; 03-10-2007 at 10:54..
Reply With Quote
  #116  
Old 03-10-2007, 10:34
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by csukja View Post
Azért, mert a toli azért lakik a kocsmába, mert alvilági egység, a varázsló azért lakik templomba, mert mágikus egység, a katona/támadó/védő/elit/ló/íjj pedig azért lakik barakkba mert katonai egység, el tudnál képzelni egy hangos helyen varázslót lakni akinek nyugalomra van szüksége??hát én nem!!ezért laknak külön a tolik/varik stb. annak meg nem lenne semmi értelme, ha még egy új épület lenne amibe laknak a támadók/védők, akkor lakhatnának ott az elitek/lovak/íjjászok mivel katonai egységek.

A másik azért nem lenne értelme megváltoztatni ilyen drasztikusan a támadót/védőt, mert lehet, hogy valakinek jobban fog tetszeni a támadó/védő, mint a ló/íjj/elit és akkor mindenki, vagy legalábbis sokmindenki, fogja átépíteni az oriját, meg ha kiszámolod, akkor meg ha aki jobban belegondol, nem fog támadót/védőt csinálni így se, mert ha több kaja kell nekik akkor több tanya is kell, és az több heki, nehezebb egységpótlás, ez sokkal nehezebb lenne mint az íjjász/ló/elit pótlása, és ezért kapsz egy kicsivel nagyobb támadó/védőerőt, ennek se így se úgy nincs semmi értelme jó úgy ahogy van.
Szerencsére atin úgyse megy át!!!!
éppen ez lenne a lényege hogy nagyobb támadó védő erőt kapnál nagyobb kockázat mellett. Amugy mindig rátapintasz a lényegre: a varázsló azért lakik templomban mert nyugalomra van szüksége pffff
Reply With Quote
  #117  
Old 03-10-2007, 10:56
csukja csukja is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by sema034 View Post
éppen ez lenne a lényege hogy nagyobb támadó védő erőt kapnál nagyobb kockázat mellett. Amugy mindig rátapintasz a lényegre: a varázsló azért lakik templomban mert nyugalomra van szüksége pffff
Nem a kockázat a lényeg, több heki is kell, több ez, több az, és már annyi mindenből kell több, hogy jobban megéri gyengébb egységeket tartani mert kevesebb kaja, meg kevesebbet kel pótolni stb. így megint oda jutunk hogy érdektelenek jó úgy ahogy van.
Reply With Quote
  #118  
Old 03-10-2007, 11:01
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by csukja View Post
Nem a kockázat a lényeg, több heki is kell, több ez, több az, és már annyi mindenből kell több, hogy jobban megéri gyengébb egységeket tartani mert kevesebb kaja, meg kevesebbet kel pótolni stb. így megint oda jutunk hogy érdektelenek jó úgy ahogy van.
Épp erről szólna a dolog, hogy létre lehet-e hozni ilyen egyszerű módon egy egyensúlyt a különböző egységek között, vagy ez csak leányálom.
Megfogalmazom a te kedvedért máshogy is: ha a változtatás oda vezetne, hogy továbbra is csak a kezdők használnák a támadót, vagy ezentúl csak a kezdők használnák a pacit, akkor nincs értelme bevezetni. Sokak szerint ez a helyzet, de én számok nélkül nem látom tisztán.

Ugyanakkor az is cél, hogy a párbajokon ne változzon semmi. Ha működik, akkor ez a javaslat a megoldás.

Megj: több heki is kell: ezt nem értem, ez nem az a játék, itt a meglévő hekit kell minél jobban belakni.
Reply With Quote
  #119  
Old 03-10-2007, 11:04
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Igen egyetértek veled. Ki kéne számolni 3-4 értékkel és akkor látnánk hogy mi a helyzet. Ha találnánk olyan megoldást ami nem egyértelmüen jobb mint a jelenlegi de nem is egyértelmüen rosszabb akkor tudnánk adni értelmet a támadónak. pl: támadásban jobb védekezésben rosszabb vagy forditva...
Reply With Quote
  #120  
Old 03-10-2007, 11:07
csukja csukja is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Épp erről szólna a dolog, hogy létre lehet-e hozni ilyen egyszerű módon egy egyensúlyt a különböző egységek között, vagy ez csak leányálom.
Megfogalmazom a te kedvedért máshogy is: ha a változtatás oda vezetne, hogy továbbra is csak a kezdők használnák a támadót, vagy ezentúl csak a kezdők használnák a pacit, akkor nincs értelme bevezetni. Sokak szerint ez a helyzet, de én számok nélkül nem látom tisztán.

Ugyanakkor az is cél, hogy a párbajokon ne változzon semmi. Ha működik, akkor ez a javaslat a megoldás.

Megj: több heki is kell: ezt nem értem, ez nem az a játék, itt a meglévő hekit kell minél jobban belakni.
De nem érted, ÍGY SE LENNE EGYENSÚLY, ugyan úgy maradna minden mer kevesebb támadóerőt/védőerőt adó támadót/védőt lehetne tartani mert több kaja kéne nekik, tehát több tanya, kevesebb heki marad, stb. és ugyanúgy mindenki lovast/elitet/íjjászt fog használni, csak a kezdők használnának védőt/támadót.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Súgó project :) Ati Megvalósult javaslatok 121 06-24-2007 09:43
Piacról hazafelé tartó, elrabolt katonák? Csocsó Általános beszélgetés Hódítós témákban 32 05-29-2007 19:10
számitanak e a férőhely nélküli katonák Markal Segítség 16 09-16-2006 21:55
Elmenő katonák Csocsó Lezárt hibák 9 07-21-2006 10:46
Elmenő katonák -Fegya- Megvalósult javaslatok 24 07-20-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 06:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu