Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 08-28-2010, 20:07
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Itt látom sokaknál a félreértést.

Jelenleg semmi nem tiltja, hogy egy ember belépjen a szövetségese országába, és oda tegyük fel íjászokat vegyen védekezéshez. Nincs is tervezve ilyen tiltás.
Akkor már csak a súgó, vagy kézikönyv ide vonatkozó részét kéne látnunk
Vagy ez is olyan stratégia, amit nem tárgyal a súgó? Nem hinném, ugyanis kifejezetten tiltja, hogy másnak megadjuk a belépési adatainkat. Akkor most vagy az új/kezdő országokat "vezetjük" félre szándékosan, vagy nem is tudom. Lehet ez csak az "öregek" privilégiuma?
Akárhonnan közelítem meg, sajnos igaz, hogy ez csak egy általad elnézett szabálytalanság, amin nem is szándékozol változtatni.
Szerintem ez egyáltalán nem off, hiszen arról szól a téma, hogyan lehet ezt szabályossá tenni.
Már mindenki elmondta a véleményét az ellenzők közül, és mind nagyjából ugyanazokat az érveket felsorakoztatva. A támogatók közül meg ilyen érvek kerültek ki : mert fél, hogy anarchba kerül, ki gondozza az országát ha a kislányával szalad orvoshoz, (+ki gondozza egyéb esetben amikor alszik, vagy éppen bármi mást csinál) nagy klánba tudnak lépni azok is, akik napi 1órát foglalkoznak az orikkal.
Talán az utolsó indokuk még elfogadható lenne, de szerintem az sem az, pont amiatt amit már írtam korábban. Aki naponta 1órát játszik, az ne akarjon már a topba kerülni, mert nem tud. Ez így van jól.

Last edited by RRRrrr; 08-28-2010 at 20:11.. Reason: nem tudok idézni:D
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
Sponsored Links
  #212  
Old 08-28-2010, 20:16
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Én már reagáltam rá, leírtam tegnap, hogy milyen eset fordult elő a klánomban, amikor jól jött volna a helyettesítés lehetősége. Beléphettem volna, ha nagyon akarok, de nem akartam, így nem fenyegetett az anarch veszélye. Ellentétben azokkal, akik szerinted persze ok nélkül vannak ott
Támogatom a topic elképzelését
Te vagy a nap hőse!
De a hsz-ed szerint, aki máshoz eddig belépett bármi okból, azt az anarch veszélye fenyegette.
Akkor csak van a dologban valami

Témához visszatérve!
Ellenzem, hogy a vezér bármi plusz funkciót kapjon.
Mert érdemben akkor lenne értelme (mint korábban is írták), ha mindent megtehetne. Más különben semmi se változik, de ez esetben minden.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Ricsi- For This Useful Post:
  #213  
Old 08-28-2010, 20:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
és az 1 fős klánokba ki fog belépkedni?

meg van a több fős klánoknak a maguk előnye és hátránya a kisebbekkel szemben

1vs10
10x több távol
10x több pénz
10x több ötlet és 10x több minden

ezekért cserébe 10x jobban együtt kell működniük és bizony ha a klántámadásnál egy hibázik és nincs gépnél, akkor a másik 9 is hibázzon

egy mindenkiért, mindenki egyért
ennyi
Az 1fős klánt te választottad,te vagy a vezér, ott te csinálsz mindent.
és a be nem lépésed miatt csakis te magad szívhatod meg és nem akár 9 másik játékos. ráadásul az A csoport az országok közötti jóval szorosabb együttműködésre épül,ez is a célja az ottani játékrendszernek. így nem biztos,hogy az 1fős klánok érdekeit kéne előtérbe helyezni.

Ehelyett inkább olyan módositások kellenek, ami lehetőséget biztosít azoknak a játékosoknak is rendes klánba kerülni, akik időhiány,vagy éppen család miatt kényszerültek 1fős klánba elfként...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #214  
Old 08-28-2010, 20:52
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Az 1fős klánt te választottad,te vagy a vezér, ott te csinálsz mindent.
és a be nem lépésed miatt csakis te magad szívhatod meg és nem akár 9 másik játékos. ráadásul az A csoport az országok közötti jóval szorosabb együttműködésre épül,ez is a célja az ottani játékrendszernek. így nem biztos,hogy az 1fős klánok érdekeit kéne előtérbe helyezni.

Ehelyett inkább olyan módositások kellenek, ami lehetőséget biztosít azoknak a játékosoknak is rendes klánba kerülni, akik időhiány,vagy éppen család miatt kényszerültek 1fős klánba elfként...

A lényeg ki van emelve, én ebből is azt szűröm le, hogy ne egy embernek legyen joga intézkedni mindenkinél, hanem ha nem tudnak megfelelően csapatban dolgozni, akkor nem egy csapatban van a helyük...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #215  
Old 08-28-2010, 21:23
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
A lényeg ki van emelve, én ebből is azt szűröm le, hogy ne egy embernek legyen joga intézkedni mindenkinél, hanem ha nem tudnak megfelelően csapatban dolgozni, akkor nem egy csapatban van a helyük...
Gratulálok, tehát innentől 2féle klánnak kéne léteznie?
-akiknek nincs életük
-akiknek van

Gondolkodj már el ember. tényleg azt tartod értelmes dolognak egy közösségi játékban,hogy mindenki szoruljon háttérbe aki nincs legalább napi 23 körváltásnál gépnél??? Basszus én azért játszom még mindig ezzel a játékkal jó pár éve, mert elég sok játékostársamat nevezhetem barátomnak. És van köztük olyan aki keveset van gépnél. Ha tényleg ez számítana amit mondasz, akkor meg sem ismerem őket,mert nem lettünk volna hosszútávon 1klánban,szövetségben...

Basszus itt van egy ötlet ami azoknak ad lehetőséget nagyobb klánba kerülni, akiknek eddig esélyük sem lett volna. Ezt leginkább ahoz tudom hasonlitani, mint mikor elkezd 1-2ember kidőlni egy buliban, és van 1-2 pörgösebb forma, aki nem engedi őket bepunnyadni, hanem megtesz mindent hogy jól érezzék magukat,és általában jól is érzik. Persze hogy senki nem szereti az olyan bulikat (=A),ahol semmit nem tud kezdeni, mert mindenki tombol körülötte,ő vele meg senki sem foglalkozik...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #216  
Old 08-28-2010, 21:30
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Én a javaslat céljával teljesen egyetértek, nyilvánvalóan az egyensúlyt kellene majd megtalálni a jogosítványoknál, hogy elég tere legyen a klánvezérnek intézkedni, ha baj van, de ettől még a tagoknak is aktívan játszania kelljen. Ha nem kap elég lehetőséget a vezér, hogy pl. védeni tudjon, akkor nem is érdemes foglalkozni a javaslattal. Ha viszont túl sok jogosítványt kap, akkor a tagoknak be sem kell majd lépniük.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #217  
Old 08-28-2010, 21:39
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Gratulálok, tehát innentől 2féle klánnak kéne léteznie?
-akiknek nincs életük
-akiknek van

Egyáltalán nem, és nem is ezt írtam. De mivel úgy látom Ati az ilyenekkel ért egyet, a téma részemről mellőzve, egyszerűen értelmetlen bármit is leírni. Majd az "ősök" eldöntik mi a jó a kezdőknek és a kevés idővel rendelkezőknek, ahogy eddig is. Természetesen ebből csak a profiknak lesz haszna, ahogy eddig is.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #218  
Old 08-29-2010, 00:18
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ráadásul az A csoport az országok közötti jóval szorosabb együttműködésre épül,ez is a célja az ottani játékrendszernek.
Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
A lényeg ki van emelve, én ebből is azt szűröm le, hogy ne egy embernek legyen joga intézkedni mindenkinél, hanem ha nem tudnak megfelelően csapatban dolgozni, akkor nem egy csapatban van a helyük...
Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Egyáltalán nem, és nem is ezt írtam. De mivel úgy látom Ati az ilyenekkel ért egyet, a téma részemről mellőzve, egyszerűen értelmetlen bármit is leírni. Majd az "ősök" eldöntik mi a jó a kezdőknek és a kevés idővel rendelkezőknek, ahogy eddig is. Természetesen ebből csak a profiknak lesz haszna, ahogy eddig is.
Nem kell ezen megsértödni, de nem véletlenül idéztem be a kiemelt részt, és az előző reakciód.

ne haragudj hogy tovább gondoltam, de úgy érzem, hogy csapatban dolgozni csak olyannal tud egy aktív játékos aki hasonlóan aktív. a tudás beli különbséget ki lehet küszöbölni a tanácsokkal, és a közös ötleteléssel,számolással. Ha viszont egy kulcs helyzetben nem tudsz ott lenni, akkor cseszheted, mert lehet pont miattad nem tud a klán védeni egy sereget és/vagy szembe is menni, és ezért 9klántársad/barátod szív.
Szóval ne haragudj, de számomra az jött le ebből, hogy a legaktívabb játékosok, csak egy hasonló játékossal tudnak együtt játszani.

És ez van pontosan most. Ha megnézel minden sikeres klánt, akkor csak olyan játékosokból áll, ahol közel mindenkit lehet ugrasztani bármikor,legalább egy wapos íjj/ló vásárlás erejéig, legalábbis megoldják.

De hogy mást ne mondjak,csak meg kell nézni a buli topicot, főleg a régebbi részét,hogy mennyien tartottak klán találkozót... Minden komolyabb klán már személyes ismeretségre épül. És pl én letojom azt,ha rólam leütnek 2000hektárt amiatt hogy nem tudok gépnél lenni, de azt nem tojom le,hogy a barátaim szívjanak miattam, mert többüket játékon kivül is barátomnak tartom.

egyfelöl nem tagadom saját érdekből is támogatom ezt, mert kedvezne nekünk,hogy pl nem kéne mondjuk a nőm mellett hajnal 5kor arra ébrednem,hogy csörög a telefon, mert éppen ránk állt a menzo...

Másfelöl olyan emberek miatt, mint pl Takanohana, aki szivesen játszana aktivabb klánban A-ban, csak jelenleg nincs rá elég ideje. Sok olyan ember van, aki az időhiány miatt csalódik az A-ban, mert leverik és nem tud haladni aktív játékkal,és borsozik a hátán a szőr ettől,hogy kénytelen egy olyan játékot játszani, ami nem passzol hozzá,mert lentebb nem passzív,és ezért nagyon ellenszenves neki az A.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 08-29-2010 at 10:15..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #219  
Old 08-29-2010, 10:36
Peter Rose Peter Rose is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Én ugyan az ellenzők táborába tartozom, de nem azért, mert a javaslat céljával lenne problémám, hanem azért, mert a mellékhatásai -véleményem szerint, amit már kifejtettem- negatívan is hatnának a csoportra, s így a kettő együtt több rosszat hozna, mint jót. De még ha egálban is lennének, mivel nem tartozom azok közé, akik -elnézést a sarkításért, csak az érzékletesség kedvéért- depresszióba esnek némi földterület vesztéstől, vagy azért, mert miatta veszített a klán területet, így akkor sem támogatnám a megvalósulást.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Peter Rose For This Useful Post:
  #220  
Old 08-29-2010, 10:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Az ellenzők azzal azért remélem tisztában vannak, hogy nem egy teljesen új elemről beszélünk, hanem egy sok klánnál ma is rendszeresen használt dologról. És nem, önmagában nem szabálytalan. És nem, nem vita tárgya.

Tehát amikor ellenzi valaki ezt a módosítást, akkor azzal valójában azt ellenzi, hogy ezekkel a klánokkal mások felvegyék a versenyt: komoly hátrányba kerüljenek azok, akik -- teljesen jogosan -- nem akarják megadni a belépési adataikat másnak.

Ebben a felállásban nyilván elemi érdeke mindenkinek, aki ezt ma használja, hogy ellenezze a javaslatot, nehogy mások is ugyanolyan lehetőségekhez jussanak, mint ők, ezáltal elvesszen az ilyesfajta előnyük.

Enek ellenére azt kérem, hogy ne csak a saját önös érdekeit nézzék ezek az emberek, hanem a játék egészének érdekeit. Hiszen mindenkinek az az érdeke, hogy aktív klánok alakuljanak ki. Nem sok élvezet van egy soha be nem lépő klánt ütni.

Ne az döntse el, hogy ki a jobb, hogy ki tud 24 órát lenni, hanem az, hogy melyik klánnak vannak jobb stratégiái.

A javaslat ezt a hatalmas szakadékot tünteti el a 24 órában aktív, és a nem 24 órában aktív klánok között, mindenkinek egyenlő esélyeket adva a tényleges 24 órás játékra.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új szerep a bandknak. Rém Elvetett javaslatok 0 02-25-2007 12:48
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 15:16
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 08:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 16:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu