Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 11-30-2009, 10:28
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Javaslataim:

tábornok: jelenleg ez a személyiség szinte kizárólag az orkok számára nyújt megfelelő késztetést a választására, vagy azoknak akik már sokadik személyiségük miatt már mindegy mit választanak.

A tábornok előnyeit azzal az aprósággal egészíteném ki, hogy minden fajnál a +1 tábornok annyi támadóbónuszt adjon,mint az összes alaptábornoka együtt.

Ha így lenne akkor már más is hasznosan tudná kihasználni az előnyeit.
lássuk:

gnóm:
4 tábornok 6% bónusz +1 tábi még 6% összesen 12%

ember, törpe, elf, félelf, élőhalott, óriás:
5 tábornok 7% bónusz +1 tábi még 7% összesen 14%

ork:
7 tábornok 10% bónusz +1 tábi még 10% összesen 20%



Ez szerintem is remek ötlet!
Jól hangzik.
Mi történik akkor, ha egy 6 tábornokos óriás csak 5 tábornokkal megy el támadni, és 1et otthon hagy? Vagy elmegy 2 sereggel támadni, az egyikben 5 tábornok a másikban csak 1??
Ebben az esetben mennyi tábornok bónuszt kap?

Last edited by RicsiPi; 11-30-2009 at 13:43..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #142  
Old 11-30-2009, 10:29
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Jól hangzik.
Mi történik akkor, ha egy 6 tábornokos óriás csak 5 tábornokkal megy el támadni, és 1et otthon hagy? Vagy elmegy 2 sereggel támadni, az egyikben 5 tábornok a másikban csak 1??
Gondolom ugyanaz, mint az orknál.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #143  
Old 11-30-2009, 15:21
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Gondolom ugyanaz, mint az orknál.
Szóval akkor azt mondod, hogy az eredeti tábornokszámig minden bónusz ugyanaz marad!?
(és eredeti+1 tábornoknál meg duplázza)
Csak elsőre nem volt triviális.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RicsiPi For This Useful Post:
  #144  
Old 11-30-2009, 15:25
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Szóval akkor azt mondod, hogy az eredeti tábornokszámig minden bónusz ugyanaz marad!?
(és eredeti+1 tábornoknál meg duplázza)
Csak elsőre nem volt triviális.
Én nem mondom, hanem nekem úgy jött le, hogy így gondolták
Meg így is lenne logikus szerintem. Annyi a különbség, hogy 5-6 tábornoknál az 5. a gnómnál illetve a 6. a többinél nem a normál bónuszt adja, hanem a személyiséggel járó emelt bónuszt. Ha nem küldesz minden tábit, akkor nincs semmilyen plusz, mint az orknál sincs jelenleg.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #145  
Old 12-04-2009, 08:35
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A téma olvasásakor először azt gondoltam, a túl erős személyiségeket, elsősorban a tudóst kéne megkurtítani egy kicsit, mert a többszemesek nagy előnyben vannak már most is. Aztán olvastam Kutyulit:
Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
jók így a személyiségek ahogy vannak, ha pl minden szemcsi egyforma erős lenne, akkor nem sok esélyed lehetne egy 4-5szemcsis ellen.
Mást hangsúlyozva, ha sok egyformán _gyenge_ szemi lenne, azzal is hátrányba kerülnének az újak, mert nagyobb lenne az aránytalanság. Több egyformán erősnél meg pláne. Pedig ha jól olvasom pont ez a topik fő iránya. Ami miatt talán mégse lenne gond:
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem igazán vannak riválos pozicióban a kezdők és a többszemélyiséges országok. Ez utóbbiaknak sokkal magasabb régiókba kell felkűzdenie magukat, a legtöbb kezdőnek ott már rég nincs dolga.
Valóban tompítja a rivarizálást a célok általi elkülönítés, de végülis ha ránézünk egy pontlistára, a gyakorlatban csak gyenge tendenciát látunk, annak ellenére hogy a többségnek nincs ott keresnivalója, 'csak' játszik. A keveredést növeli hogy szövi választásakor sokadik szempont hogy a kék szám egyforma legyen.

Szóval nem mintha az lenne a módosítások célja hogy növelje az egyenlőtlenséget, de mégis azt érné el vele. Idézem az eredeti célt:

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nos azért, hogy a személyiségválasztás valóban fejtörést okozzon és játékstílusunkhoz megfelelő személyiséget tudjunk választani úgy érzem javítani kellene több személyiséget is, hogy komoly alternatívái legyenek egymásnak.
Igen, néha tényleg unalmas hogy az esetek többségében pl gömb nélkül is lehet tudni a személyiséget (statisztika2006). Ezen változtatni úgy lehetne a fenti mellékhatás nélkül, ha a néhány erős ill felerősített szemi közül - mint amilyen például a tudós, a vándor és mondjuk az új tábornok - csak egyet lehetne felvenni. Varázsló, tolvaj, szállító, kereskedő#2, stb szemeket meg továbbra is úgy ahogy eddig. Hasonlót mondott Wand is:
Quote:
Originally Posted by wand View Post
ha úgy lenne, hogy lenne egy ALAP személyiség az itt felsoroltak közül és hozzá lehet választani, a mostani személyiségek közül az nagyban nem erősítene senkit, viszont a játékot szinesítené.
Egyébként az új tábornok szemi a többek által leírt %duplázástól eltérően szvsz úgy lenne természetesebb, ha nem +1 hanem mondjuk +3 tábit adna, a bónusztáblázatot megfelelően hozzáigazítva.
__________________

Reply With Quote
  #146  
Old 01-10-2010, 01:52
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Javaslataim:

tábornok: jelenleg ez a személyiség szinte kizárólag az orkok számára nyújt megfelelő késztetést a választására, vagy azoknak akik már sokadik személyiségük miatt már mindegy mit választanak.

A tábornok előnyeit azzal az aprósággal egészíteném ki, hogy minden fajnál a +1 tábornok annyi támadóbónuszt adjon,mint az összes alaptábornoka együtt.

Ha így lenne akkor már más is hasznosan tudná kihasználni az előnyeit.
lássuk:

gnóm:
4 tábornok 6% bónusz +1 tábi még 6% összesen 12%

ember, törpe, elf, félelf, élőhalott, óriás:
5 tábornok 7% bónusz +1 tábi még 7% összesen 14%

ork:
7 tábornok 10% bónusz +1 tábi még 10% összesen 20%



Ez szerintem is remek ötlet!
Ati, ezzel kapcsolatban várható valami? Ez elég jól hangzik, és nem borítaná fel alapvetően az erőegyensúlyt, viszont kifejezetten hasznos kis személyiség lehetne a tábornokból mindenki számára.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #147  
Old 01-10-2010, 13:51
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

nem tudom miért nem reagáltam még erre...

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Igen, néha tényleg unalmas hogy az esetek többségében pl gömb nélkül is lehet tudni a személyiséget (statisztika2006). Ezen változtatni úgy lehetne a fenti mellékhatás nélkül, ha a néhány erős ill felerősített szemi közül - mint amilyen például a tudós, a vándor és mondjuk az új tábornok - csak egyet lehetne felvenni. Varázsló, tolvaj, szállító, kereskedő#2, stb szemeket meg továbbra is úgy ahogy eddig.
Ez abszolút nem tetszik... ha már végigmentem 8x az összes csoporton, akkor igenis megérdemlem ezt a bónuszt azzal szemben aki 1 hete játszik...
nincs többszemes orim, harcoltam már többszemes ellen... nem azért fog nyerni vagy veszteni, mert tudós, vándor, kereskedő, harcos, stb... Teljes mértékben ellenzek egy ilyen megkötést, hogy ha tudós vagyok már nem lehetek vándor...
Reply With Quote
  #148  
Old 01-11-2010, 06:42
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
nem tudom miért nem reagáltam még erre...



Ez abszolút nem tetszik... ha már végigmentem 8x az összes csoporton, akkor igenis megérdemlem ezt a bónuszt azzal szemben aki 1 hete játszik...
nincs többszemes orim, harcoltam már többszemes ellen... nem azért fog nyerni vagy veszteni, mert tudós, vándor, kereskedő, harcos, stb... Teljes mértékben ellenzek egy ilyen megkötést, hogy ha tudós vagyok már nem lehetek vándor...
ellenzem én is, a személyiségek választása ne zárjon ki mást...
a vándor tudós egyébként is alap több szemnél...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Gabro For This Useful Post:
  #149  
Old 01-11-2010, 09:03
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem rossz, viszont akkor mindenki erőtöbbletben lesz, és az elfeket erősíteni kell 50% toronybónusz meg miegymás

Nah ez volt a poén része



Ötletnek jó, egy próbát megér, azt akkor valóban talán az elf is beverhető más fajokkal is nem csak orkkal, az A-ban meg úgyis akad nem egynéhány Tábornok, és lesz is ez miatt...viszont, bevezetik, a frissen fellépő kicsi gnóm tábornok lesz, megkapja a + %-ot, és mégsem tetszik 2-3 hónap múlva ahogy leáll ez a teszidő, és eldöntődik mi marad, mi nem marad meg ezekből, és netán kisezdik ezt a +%-ot, akkor a kicsi gnóm micsinál? Mert az köztudott, gnóm egyébként aligha váltana tábornokot be, inkább lenne tudós, és azzal cseszerinteni a mellette levő sok kicsi orkot Lesz lehetősége változtatni a személyiségen, ha lejár a tesztidő és mégsem felel meg ez a +%-osdi? (?), mert aligha hiszem
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B

Last edited by Iron; 01-11-2010 at 09:05..
Reply With Quote
  #150  
Old 01-11-2010, 13:09
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
...Ötletnek jó, egy próbát megér, azt akkor valóban talán az elf is beverhető más fajokkal is nem csak orkkal...
hirtelen azt hittem, hogy az "erős személyiségek kizárják egymást" ötlet tetszik... aztán rájöttem, hogy lentebb már a tábornokos ötletről beszélsz...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33


All times are GMT +1. The time now is 04:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu