Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 03-02-2007, 06:25
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Hát igen, ezt is már mondtam. Meg azt is, hogy aki ügyes az a vihart szinte meg sem érzi.
Ezt azért nem mondanám. Egy varis és egy tolis is egy hadis országra jópárszor rá tudja rakni. Amikor meg már nem tudod magadról leszedni, mert elment a készültséged, akkor igenis megérzi bárki, pláne ha kombinálják szárazsággal, meg rengéssel. Egyetértek Dragonnal, ez a varázslat nem arra való, hogy "legyőzd" vele az ellenfeledet, hanem, hogy gyengítsd. Arra pedig egyértelműen alkalmas jelen formájában is.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)

Last edited by tdomo; 03-02-2007 at 06:27..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 03-02-2007, 06:40
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Le lehetne, sőt le kellene szedni, ellentétben, a mostani "ejj ráérünk arra..." estekkel.

Most felteszem valakire, aztán le sem szedi, a fogyást meg max visszaszerzi 1 lopással mástól.
Ezért kell a tolikat felfedni?


Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
4. A 3-ik pontot nem úgy kell érteni, hogy 3 kör alatt, essen szét, de azért érezze meg, 3 kör alatt is, hogy ne ér rá leszedni. Most ha felteszem valakire szép lassan leszede, a készültsége közben még nő is, ha ügyes, akkor még a lakossága is. Ártó alatt... Kicsit olyan ez, mintha a földrengésnek annyi hatása lenne, hogy egy körre random leállítana 3 épületet.
És már azt sem tartom igaznak, hogy 2-3 nap alatt azért megérzi. Nem is érzi meg, és 2-3 nap alatt bőven megoldja szinte bárki, akinek van egy kis logikája.
Arról meg szerintem ne vitázzatok, hogy ki látszik a pontlistában.
Az a gond, hogy mf-ben gondolkozol, és úgy szeretnél győzni, hogy pakolgatod a vihart.
Hidd el, szöviben elég dúrva lehet a vihar.
És igen, főleg hadisra pakolja az ember, mert elösször el kell takarítani az egyik hadist, hogy be lehessen menni a tolihoz, és a varihoz... Mert ki szeret úgy mészárolni, hogy tudja 3 sereggel kísérik haza?
Tehát az egyuk hadis kapja folyamat a vihart, a toli lopja az embert és lent tartja a készültségét... És ha már leálltak a tornyok, akkor be lehet ütni a hadist is.
Ezt szerintem elhihetnéd.

De az ártó dologra visszatérve, ha valaki 4 körre van tőled, és vándor személyiségű, ha ő pakolja fel a vihart, akkor nálad azt írja ki, hogy 2-3 körről érkezet, az ártó.

A hatékonyságról annyit, hogy ha lefelé mész támadni, pl: mészár, az csak 3%... Minap mészáron, 806 egység hullott az embertől, tőlem meg 306db ló. Ez nagyon hatékony ám...
És akkor én támadtam 4órán keresztül, kint volt a seregem eegy része, megjelentem a teljes krónikában, stb...
Szóval egyik varázslat olyan erős mint a másik.
És szerintem ez így jó ahogy van.
Reply With Quote
  #113  
Old 03-02-2007, 06:41
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ezt azért nem mondanám. Egy varis és egy tolis is egy hadis országra jópárszor rá tudja rakni. Amikor meg már nem tudod magadról leszedni, mert elment a készültséged, akkor igenis megérzi bárki, pláne ha kombinálják szárazsággal, meg rengéssel. Egyetértek Dragonnal, ez a varázslat nem arra való, hogy "legyőzd" vele az ellenfeledet, hanem, hogy gyengítsd. Arra pedig egyértelműen alkalmas jelen formájában is.
De láttad ki lett számolva, hogy 108% És hogy a varisnak jobban fogy a készüje???
Mégis hogy fogyhat el a hadis készüje?
Reply With Quote
  #114  
Old 03-02-2007, 07:40
Kancsendzönga Kancsendzönga is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 178
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
De láttad ki lett számolva, hogy 108% És hogy a varisnak jobban fogy a készüje???
Mégis hogy fogyhat el a hadis készüje?
ha hadisra varázsolod, és 2 ártótól elfogy a készülid, akkor nyugodt lehetsz, nem vog beütni,mert útközben elhullik a serege
Reply With Quote
  #115  
Old 03-02-2007, 10:33
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ezért kell a tolikat felfedni?
Hidd el, szöviben elég dúrva lehet a vihar.
És igen, főleg hadisra pakolja az ember, mert elösször el kell takarítani az egyik hadist, hogy be lehessen menni a tolihoz, és a varihoz...

Tehát az egyik hadis kapja folyamat a vihart, a toli lopja az embert és lent tartja a készültségét... És ha már leálltak a tornyok, akkor be lehet ütni a hadist is.


Hát, azért szövetséggel gondolkodva is sántít a dolog.

Két közel egyforma erősségű szöviel nézve, mindkettő ugyan azt az áldást kapja. Tegyük fel, mindkét szöviben vagy egy varázsló, egy tolvaj, meg két hadis. A hadisoknak meg legyen azért varázslója is.

Namost. Varik felteszik az ellen egyik hadijára a szárazságot és a vihart plusz leviszik a készültségét a tolvajainak. Számoljunk úgy hogy egy felfedés 5%-al (átlag) csökkenti a tolik készülijét, akkor 10 db kell hogy 50% legyen, plusz 2 ártó, így összesen kevesebb mint 62% készültsége marad a variknak. A hadinak meg kevesebb mint 30%-ba fog kerülni leszedni...

Plusz mellette nő a tolvajai készültsége, stb stb.

Azt kétlem, hogy a tolvajok, vagy a hadisok tudnának vihart pakolni egymásra.

A ti érveitekkel az a baj, hogy nemlátok benne konkrétumokat, csak olyanokat, hogy "elhiheted"... Mit kell elhinni? Én is próbálom levezetni, hogy mi van, nem kell elhinni, elég "csak" megérteni.

Ennyi
__________________
Est modus in rebus.
Reply With Quote
  #116  
Old 03-02-2007, 10:52
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Hát, azért szövetséggel gondolkodva is sántít a dolog.

Két közel egyforma erősségű szöviel nézve, mindkettő ugyan azt az áldást kapja. Tegyük fel, mindkét szöviben vagy egy varázsló, egy tolvaj, meg két hadis. A hadisoknak meg legyen azért varázslója is.

Namost. Varik felteszik az ellen egyik hadijára a szárazságot és a vihart plusz leviszik a készültségét a tolvajainak. Számoljunk úgy hogy egy felfedés 5%-al (átlag) csökkenti a tolik készülijét, akkor 10 db kell hogy 50% legyen, plusz 2 ártó, így összesen kevesebb mint 62% készültsége marad a variknak. A hadinak meg kevesebb mint 30%-ba fog kerülni leszedni...

Plusz mellette nő a tolvajai készültsége, stb stb.

Azt kétlem, hogy a tolvajok, vagy a hadisok tudnának vihart pakolni egymásra.

A ti érveitekkel az a baj, hogy nemlátok benne konkrétumokat, csak olyanokat, hogy "elhiheted"... Mit kell elhinni? Én is próbálom levezetni, hogy mi van, nem kell elhinni, elég "csak" megérteni.

Ennyi
Most egy mf-nek mit mondjon az ember? Próbáld ki szöviben, utána mondj véleményt.
Mert amit írtál, az nem teljesen igaz...
Nem minden szövi hábórú így zajlik. (És nem is mindig lehet ugyanazt csinálni... Nincs egy biztos recept, mint a leendő szupervihar. )
Ami taktika egyszer beválik, az máskor, lehet hogy nem.

Amit írtál, abból én csak arra következtetek, hogy még nem voltál szöviben.

Last edited by Kubbi; 03-02-2007 at 10:56..
Reply With Quote
  #117  
Old 03-02-2007, 11:31
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Most egy mf-nek mit mondjon az ember? Próbáld ki szöviben, utána mondj véleményt.
Mert amit írtál, az nem teljesen igaz...
Nem minden szövi hábórú így zajlik. (És nem is mindig lehet ugyanazt csinálni... Nincs egy biztos recept, mint a leendő szupervihar. )
Ami taktika egyszer beválik, az máskor, lehet hogy nem.

Amit írtál, abból én csak arra következtetek, hogy még nem voltál szöviben.
OFF: van szöviben országom, csak hulla, arra is szokatak vihart pakolni...

Én egy átlagos esetet írtam. És valóban: nincs biztos recept. Van akit a tuningolt vihar rosszabbul érintene (full hadira kiélezett, szinte varimentes orik), van akit meg kevésbé rosszul.

A másik: valaki korábban ellőtte, hogy 2-3 nap alatt a mostani viharral is lehet eredményt elérni (ami szerintem nem igaz).
Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
bizonyítást lásd itt
Az lenne a kérdésem, hogy akkor miért nem mindegy hogy 3 nap, vagy csak 1? Kicsit pörgősebb lenne a dolog.
__________________
Est modus in rebus.
Reply With Quote
  #118  
Old 03-02-2007, 11:42
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
OFF: van szöviben országom, csak hulla, arra is szokatak vihart pakolni...
Tudom! Hiszen csak 2 szobával vagy odébb.
Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
A másik: valaki korábban ellőtte, hogy 2-3 nap alatt a mostani viharral is lehet eredményt elérni (ami szerintem nem igaz).Az lenne a kérdésem, hogy akkor miért nem mindegy hogy 3 nap, vagy csak 1? Kicsit pörgősebb lenne a dolog.
Erre nem tudok ellenérvet mondani mondani.

A másik, amiért ellenzem, mert vegyünk 2 hadis országot. Gnóm, és óriás.
Egyik sincs 0 varival játszva, mert az halál lenne.
Gnóm hadi, tart 8-9% templomot. Esetleg 7-et. Óriás szintén.
Szerinted hogy végezné egy gnóm?
Mert szerintem, a toli leöldösné a varikat, a varis, meg adná rá az atomvihart.
És akkor már a gnóm amúgy se tud mit csinálni...
Ezzel csak még több óriás lenne. Így is az egyik legelterjedtebb faj...
Nekem olyan szempontból mind1 a módosítási javaslat, hiszen én könnyen megoldom óriással... Több varit tartanék, és több íjat. aztán küldeném a viharokat.
De egy gnóm? Egy törpe? Egy ork?
Nem lehet azt mondani, hogy tartson az ork 20% templomot, és 20% kocsmát. Mert úgyis leártózzak...

Ezekután talán azért kellhet, hogy ne 1 nap alatt nyírj ki egy országot, hogy a másiknak legyen esélye válaszolni a támadásra. Hiszen ez egy online játék. És gáz lenne, ha csak egy támadás sorozattal is, valakit teljesen tönkre lehet tenni. Esetleg több hónap munkáját nullázni le vele...
Reply With Quote
  #119  
Old 03-02-2007, 12:16
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
A másik, amiért ellenzem, mert vegyünk 2 hadis országot. Gnóm, és óriás.
Egyik sincs 0 varival játszva, mert az halál lenne.
Gnóm hadi, tart 8-9% templomot. Esetleg 7-et. Óriás szintén.
Szerinted hogy végezné egy gnóm?
Mert szerintem, a toli leöldösné a varikat, a varis, meg adná rá az atomvihart.
És akkor már a gnóm amúgy se tud mit csinálni...
Nem tudom hogy végezné egy gnóm, "erre nincs biztos recept".

Egyébként erre az szokott a sablon válaszod lenni, hogy a gnóm varija leviszi az ellen tolijának készültségét.
Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Nem lehet azt mondani, hogy tartson az ork 20% templomot, és 20% kocsmát. Mert úgyis leártózzak...
Persze, csak nem mindegy, hogy 36 körre, vagy 18-ra.

Egyébként meg hogy végezné? Körönként elmenne neki mondjuk 6000 lakosból 50-60. Ez két kör alatt 100-120, hullától visszalop mondjuk csak 40-et, lesz 80 ember hiánya, kb 4 épületet leáll. Körváltás előtt leszedi a vihart, és máris visszamentek a hiányzó emberek. És már az "atomviharral" számoltam.
__________________
Est modus in rebus.
Reply With Quote
  #120  
Old 03-02-2007, 12:24
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Nem tudom hogy végezné egy gnóm, "erre nincs biztos recept".
Egy szöviháborút ne hasonlíts ezzel össze.. Ott sokkal több a bizonytalansági változó. Már csak azért is, mert nem 1 kv-alatt zajlik le...
Itt tudni lehet hogy végezné. Elvesztené a varijait.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu