Az 1/A csoportban némileg eltérő játékszabályok érvényesek mint a normál csoportokban és ezek több szempontból is eltérő játékot eredményeznek. Ebben a csoportban ha sikeresek akarunk lenni valamivel több időt kell fordítanunk országunkra.
Az 1/A csoportban a legnagyobb érték a föld, ezért a hangsúly a katonai akciókon van, leginkább a földszerzésen. Éppen ezért felértékelődnek azon fajok, amelyek a földet könnyebben szerzik- és védik meg mint a többi faj.
Tolvaj és mágikus akciók is előfordulnak, de ezek a pontlistán felfelé haladva egyre ritkábbak és inkább az információszerzésre korlátozódnak. Ennek oka a pontértékek növekvő különbsége. A terület növekedésével a magadra ható varázslatok felrakásának esélye fokozatosan csökken. A többnyire hadi felépítés miatt akár 2-3 körre is nehéz varázslatot feltenni. Eltérés a normál csoportokhoz képest, hogy a szövetségek felmérése is varázslattal történik. Egy adott ország korábbi szövetségeit is varázslattal tudjuk megnézni.
A szövetségek (klánok) maximum 10 játékosból állhatnak, ezért támadás esetén nagyobb a valószínűsége, hogy valaki felfigyel a közeledő seregre. A jobb klánokban megoldott a 24 órás figyelés. Általánosságban elmondható, hogy az 1/A-ban erősebb csapatmunka szükséges a sikerhez mint az alsóbb csoportokban.
Aki nem akar társasággal játszani, egyéni klánt alapíthat. Azonban a magányos farkasok +40%-os katonai erő bónusza itt nem jár.
A klánraktár segítségével a szövetségesek körtávolságtól függetlenül, azonnal mozgathatnak egymás között nyersanyagokat, pénzt és tekercseket is. Ez lehetőséget ad arra, hogy a többi klántárs támogasson olyan extrém kiélezett országokat, amelyek szövetségi segítség nélkül életképtelenek lennének.
Sok játékos az előző csoportokban jelentős vagyont halmozott fel azért, hogy az 1/A csoportban könnyebben, kiélezettebb országgal játszhasson. Ezért készüljünk fel rá, hogy ellenfeleink komoly tartalékokkal rendelkezhetnek. Bevett gyakorlat a támadás előtt megvett lovasokkal kitámadni, majd a csata után íjászokkal feltölteni az országot. Az elitet az 1/A-ban ritkábban használják mint a normál csoportokban.
A felfedezéssel haladás a csoport felső felében drága és lassú. 2948 hektártól a szükséges katonák mennyisége a felfedezési arány növekedésével erősen növekszik. Ezért amikor csak lehetséges háborúval szerezzünk földet. A pontlista felső részében meglévő szakadékokat nehéz áthidalni ha nincs kit földért ütni és már magas a felfedezési arányunk.
Bár a többi csoportal ellentétben itt nem küldhetünk egymás segítésére seregeket, van taktikai előnye ha a szövetségesek közel vannak egymáshoz. Például egy támadásra felkészült, figyelő szövetséges ország sakkban tudja tartani a kitámadottat hazakísérni szándékozó országokat.
A klánpontlista és az egyéni pontlista is folyamatos figyelmet igényel. Bár a klántámadás csak 3 körrel később jelenik meg a szövetségi események között, ekkor is számíthatunk hazakísérő seregekre.
Az alkalmazható stratégia az 1/A-ban is több tényezőtől függ. (Mennyi tartalékunk van, milyen a klánunk összetétele, aktivitása, vérmérséklete stb.)
Ha nincsenek komoly tartalékaink de azért támadni is szeretnénk akkor jó módszer lehet, ha egy klántagot mentesítünk a termeléstől és kiélezzük támadásra. Ezalatt a klán többi tagja látja el élelemmel, pénzzel stb. Sikeres egyéni támadás(ok) után a tag visszaépül némi többlet termelésre. Majd újabb a pontlistán alul lévő klántag élezi ki országát, és ő szerez földet. Így lépésről lépésre tud haladni a klán. Ez a stratégia jó szervezést és bizalmat igényel.
Ha komoly tartalékaink, vagy bőkezű klánunk van, hamar felüthetjük magunkat a top 30%-ba. Ehez a stratégiához jó választás lehet egy kiélezett ork 70 % körüli barakk aránnyal.
Kizárólag felfedezéssel is lehet haladni de lassabb és a katona igénye egyre emelkedik. Ha ezt a stratégiát választjuk erős védelmet építsünk ki. Ilyen felépítéshez az elf a legjobb választás.
A normál csoportokban gyakran játszott fajok nem mindegyike tesz lehetővé sikeres játékot a legfelsőbb csoportban.
Javasolt fajok:
Ork – aktív támadójátékhoz.
Gnóm – Támadó vagy védekező játékhoz
Elf – Védekező játékra és gabonatermelésre
Törpe – Nyersanyag termelésre és támadó vagy védekező játékhoz
Óriás – Támadó vagy védekező játékhoz
__________________
I am a man who walks alone...
Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.
Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Last edited by Artúr; 10-22-2007 at 19:28..
|