Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 05-25-2007, 13:34
#Lopakodó#
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szvsz nem a felfedezésen kéne válltoztatni példának okáért mondjuk az A ban hanem a végtelent megszüntetni és mondjuk a top 50-et kényszeríteni a lefordulásra és nem lenne gond:-)

Ui.
Tudom előre a válaszokat:-)
Sponsored Links
  #262  
Old 05-25-2007, 13:44
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
... Ezeket a szakadékokat egyéni harcokkal nem lehet áthidalni ... A felfedezés pedig megfizethetetlenül drága.

Ötletem a probléma megoldására:
Minden olyan ország kapjon felfedezési bónuszt, amelynek a
-hozzá legközelebb álló,
-nem szövetséges,
-nála nagyobb területű ország
területe jelentősen nagyobb.

Ennyi az ötlet.

Így a nagy szakadékokat a szakadék alján álló országok felfedezéssel csökkenthetnék....
A szakadék felszámolására jó az ötlet, de nem ösztönöz a harcra. A legutóbbi felfedezés módosítás lényegében azért született, hogy "gazdaságosabb", vonzóbb legyen harccal földet szerezni. (Több oka is volt ennek, pl. az összföld így kevésbé nő, mozgalmasabb a játék, több az esély a helycserékre, kicsit jobban fékezi a topot.) Tehát lehet, hogy a szakadék alján lévőt nem felfedezésre kellene ösztönözni, hanem ütésre (nincs konkrét ötletem, hogyan).

Viszont sajnos azt kell mondjam, ez így mind offtopic, mert nem ad választ Senki azon problémájára, hogy egy ország, aki bármilyen okból fedezéssel akarja akár csak azonos hektárszámon tartani magát, egyre többet kell, hogy erre költsön. Szóval tetszik az ötleteid kidolgozottsága, de lehet, hogy más topic kellene neki.
  #263  
Old 05-25-2007, 14:01
API API is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 94%
Talking

Quote:
Originally Posted by #Lopakodó# View Post
Szvsz nem a felfedezésen kéne válltoztatni példának okáért mondjuk az A ban hanem a végtelent megszüntetni és mondjuk a top 50-et kényszeríteni a lefordulásra és nem lenne gond:-)

Ui.
Tudom előre a válaszokat:-)
Kajlabá... nem csak az Aban... hanem minden csopiban...

tudom a válaszokat...

/Kiff. jelentkezz, vagy één jelentkezem...:O/


kellemes pünkösdöt és hajrá ute
  #264  
Old 05-25-2007, 14:16
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
A szakadék felszámolására jó az ötlet, de nem ösztönöz a harcra.
A szakadék alján álló orik azért nem harcolnak, mert nincs kivel. Ha átfedezték magukat a szakadékon, akkor majd megszűnik a felfedezés bónuszuk és ösztönözve lesznek a harcra.
Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Viszont sajnos azt kell mondjam, ez így mind offtopic, mert nem ad választ Senki azon problémájára, hogy egy ország, aki bármilyen okból fedezéssel akarja akár csak azonos hektárszámon tartani magát, egyre többet kell, hogy erre költsön. Szóval tetszik az ötleteid kidolgozottsága, de lehet, hogy más topic kellene neki.
A topic címe: Kis felfedezés módosítás
Javaslatom pont erről szól, tehát szerintem ide való.
Senki problémája is valós probléma, ezt talán a korábbi javaslatok orvosolnák. De tőlem mostani javaslatom kerülhet új topicba is. (Mondjuk valahol a megfontolás alatt álló javaslatok között! )
  #265  
Old 05-25-2007, 14:37
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A szakadék alján álló orik azért nem harcolnak, mert nincs kivel. Ha átfedezték magukat a szakadékon, akkor majd megszűnik a felfedezés bónuszuk és ösztönözve lesznek a harcra.
Erre sajnos nincs rálátásom. Ha a többiek szerint is ilyen reménytelen innen ütni, akkor csak a felfedezés átmeneti erősítését tudom én is támogatni ilyen szakadékos helyzetekben.

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A topic címe: Kis felfedezés módosítás
Javaslatom pont erről szól, tehát szerintem ide való.
Ha csak a cím számít, akkor OK.
  #266  
Old 05-26-2007, 10:38
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ötletem a probléma megoldására:
Minden olyan ország kapjon felfedezési bónuszt, amelynek a
-hozzá legközelebb álló,
-nem szövetséges,
-nála nagyobb területű ország
területe jelentősen nagyobb.
Az 1A-ban a legnagyobb szakadék egy felfedezni nem tudó elf fölött van. Szóval, ha megvalósulna a javaslatom, akkor le kéne verni az elfet, hogy lehessen fedezni.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #267  
Old 05-26-2007, 11:17
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az 1A-ban a legnagyobb szakadék egy felfedezni nem tudó elf fölött van. Szóval, ha megvalósulna a javaslatom, akkor le kéne verni az elfet, hogy lehessen fedezni.
Ha játszanál angolon és románon akkor látnád hogy ott nem a felfedezni nem tudó elftől függ a szakadék
  #268  
Old 05-26-2007, 12:10
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
Ha játszanál angolon és románon akkor látnád hogy ott nem a felfedezni nem tudó elftől függ a szakadék
Nem játszok az angolon és a románon, de szerintem ott is jó lenne a javaslatom az 1A-ban.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #269  
Old 05-26-2007, 12:44
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Megint támadt egy ötletem. Úgy érzem, egész jó!

A felfedezéssel kapcsolatos egyik probléma, hogy a pontlistában nagyon nagy szakadékok vannak, Ezeket a szakadékokat egyéni harcokkal nem lehet áthidalni a nagy távolságok miatt. Igazán a klántámadás sem segít, hiszen klántámadással is az üldözők csak egymástól tudnak földet elvenni és csak annyi változik, hogy mások fognak a szakadék szélén állni. A felfedezés pedig megfizethetetlenül drága.

Ötletem a probléma megoldására:
Minden olyan ország kapjon felfedezési bónuszt, amelynek a
-hozzá legközelebb álló,
-nem szövetséges,
-nála nagyobb területű ország
területe jelentősen nagyobb.

Ennyi az ötlet.

A többi csoportban fogalmam sincs, hogy milyen paraméterek lennének jók a bónuszra.
Az alapötlet jó, de én annyiban módosítanám a dolgokat hogy akkor kapjon bónuszt ha a hozzá legközelebb álló nagyobb területű ország területe x%-kal nagyobb mint az övé. És én megadnék pontszámban is egy minimális távolságot, elvégre le lehetne bontani 80-90K pontot is egy orinak hogy segítse a szakadék alján állót, és az már elég nagy visszaélés lenne szerintem.
Románon az is gondot jelent hogy a kis orikat sokat ütötték és a felfedezési %-uk már nagyon sok, ebből kifolyólag még mindig alacsony (1700heki körül) vannak, miközben fedeznek és ha elérnek a megadott hekiszám fölé akkor drasztikusan meg fog nőni a felfedezési katonaigényük. De eme probléma megoldására már nem jó a megoldásod.
  #270  
Old 05-26-2007, 13:05
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
Az alapötlet jó, de én annyiban módosítanám a dolgokat hogy akkor kapjon bónuszt ha a hozzá legközelebb álló nagyobb területű ország területe x%-kal nagyobb mint az övé. És én megadnék pontszámban is egy minimális távolságot, elvégre le lehetne bontani 80-90K pontot is egy orinak hogy segítse a szakadék alján állót, és az már elég nagy visszaélés lenne szerintem.
A normál 1A-ban nem jók a százalékok. Például 3% az első tízben kb 20 kör távolság, mig 50. hely környékén kb 4 kör távolság. Ezért mondtam, hogy ha a különbség 500 heki felett van, akkor legyen bónusz. A pontszámról írtam korábban (http://forum.queosia.com/showpost.ph...&postcount=259), hogy manipulálható, ezért csak a földterület nagysága számítana.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 07:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu