Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #301  
Old 05-14-2007, 21:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Egy picit elszaladt a beszélgetés "a tolik gyengítése általánosságban" témába, térjünk vissza az elfhez, ez a téma most róluk szól. Tolvajok terén lehet külön témát nyitni, ha valaki úgy érzi, hogy kiforrott javaslata van, de az tényleg másik téma legyen, ne ez. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #302  
Old 05-14-2007, 21:14
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy picit elszaladt a beszélgetés "a tolik gyengítése általánosságban" témába, térjünk vissza az elfhez, ez a téma most róluk szól. Tolvajok terén lehet külön témát nyitni, ha valaki úgy érzi, hogy kiforrott javaslata van, de az tényleg másik téma legyen, ne ez. Köszönöm.


Oksa.

Ati az a vonal halott hogy a 80% malusz kerüljön át a haszonszerző akciókra?
Mint irtam hátrébb általában ez a konfliktusok forrása és nem a gyujtogatás
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #303  
Old 05-14-2007, 21:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Oksa.

Ati az a vonal halott hogy a 80% malusz kerüljön át a haszonszerző akciókra?
Mint irtam hátrébb általában ez a konfliktusok forrása és nem a gyujtogatás
Ezzel komoly károkat nem tud okozni (max a tekivel), ugyanakkor a saját fejlődését segíti. Szerintem sokkal igazságtalanabb lenne ide tenni a maluszt.
__________________
Hódító * Queosia
  #304  
Old 05-14-2007, 21:53
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel komoly károkat nem tud okozni (max a tekivel), ugyanakkor a saját fejlődését segíti. Szerintem sokkal igazságtalanabb lenne ide tenni a maluszt.
Szerintem viszont nem igazságtalan, mert ugya a maluszok azért lettek behozva, mert az elfböl békés fajt csináljunk. Egy békséen fejlődni akaro ország, meg ne lopjon se tekit se rúnát, se raktárat. A gabonatermelésre bónusza van, egy kis figyeléssel az elf bőven tud elég pénzt keresni a termeléssel, a piacozással, és a legkevésbé sincs rászorulva a lopásra.

Hódítós pályafutásom alatt azt tapasztaltam hogy háború általában két okbol robban ki az országok között.

1. tolvaj kitekizi vagy lelopja a másik országot
2. beütsz valakit és ezért ő vagy a szövetségesei bosszút állnak.

Szóval igy megkapná az elf a maluszt is, ha támadják lenne esélye a védekezésre, akár a tolvajai vagy a varázslói segitségével is.
Én nagyobb érvégésnak érzem a gyujtogatás és az egységek hatékony gyilkolásának a hiányát.

Irtam fentebb is az ok nélkül gyujtogató elf, pedig a mások játékának tönkretétele, szerintem ez ellenőrizhatő, ha egyszer begyujt valakit azért hogy támadáshoz előkészitse, az biztos nem szórakozik, de aki többször és rendszeresen ezt csinálja nank gó 5/Y.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #305  
Old 05-14-2007, 22:24
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel komoly károkat nem tud okozni (max a tekivel), ugyanakkor a saját fejlődését segíti. Szerintem sokkal igazságtalanabb lenne ide tenni a maluszt.

Továbbra is hajlamos vagyok Gyulával egyetérteni. Ha békés, akkor ne lopjon, ezzel szemben tudja megvédeni magát. Mondjuk a javaslat hátránya, hogy A-ban az elfek nem annyira tekiznek, hanem gyújtogatnak, és a hobbiból gyújtás igen relatív. Korábban is leírtam, hogy az én törpincsemet egy elf egy hétig gyújtotta mert bevertem az óriás klántársát.

Most kicsit elrugaszkodok a valóságtól, és olyannal állok elő, amit általában én se támogatnék, azaz azt, hogy az elf másképp működjön A-ban mint lentebb. Szal A-ban maradjon a mostani malusrendszer, lentebb meg kerüljön át ártóról a haszonszerzőre a malus, és asszem minden igény ki lenne elégítve.
  #306  
Old 05-14-2007, 22:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Szerintem viszont nem igazságtalan, mert ugya a maluszok azért lettek behozva, mert az elfböl békés fajt csináljunk. Egy békséen fejlődni akaro ország, meg ne lopjon se tekit se rúnát, se raktárat. A gabonatermelésre bónusza van, egy kis figyeléssel az elf bőven tud elég pénzt keresni a termeléssel, a piacozással, és a legkevésbé sincs rászorulva a lopásra.

Hódítós pályafutásom alatt azt tapasztaltam hogy háború általában két okbol robban ki az országok között.

1. tolvaj kitekizi vagy lelopja a másik országot
2. beütsz valakit és ezért ő vagy a szövetségesei bosszút állnak.

Szóval igy megkapná az elf a maluszt is, ha támadják lenne esélye a védekezésre, akár a tolvajai vagy a varázslói segitségével is.
Én nagyobb érvégésnak érzem a gyujtogatás és az egységek hatékony gyilkolásának a hiányát.

Irtam fentebb is az ok nélkül gyujtogató elf, pedig a mások játékának tönkretétele, szerintem ez ellenőrizhatő, ha egyszer begyujt valakit azért hogy támadáshoz előkészitse, az biztos nem szórakozik, de aki többször és rendszeresen ezt csinálja nank gó 5/Y.
Gyula,

Tudvalevo, hogy utalod, ha kitekiznek, de ezt ne az elfeken bosszuld meg.
Aki tekizheto fajt valaszt, tanulja meg vhogy megvedeni a tekijeit, ne az ellen erveljen, hogy minden fajt legyengitsenek, aki le tudja ot lopni.
Mondom ezt ugy, hogy jelenleg egy tolis orim sincs, tehat nem vagyok elfogult. De te a tolik egyik legfobb penzforrasat akarod elvenni. Par szerencses tekizessel nagyobb vagyont lehet leakasztani mint 1 havi gabonatermelessel...

Ami az utolso reszt erinti, az sem tul jo otlet, mi van, ha azert gyujt az elf, hogy az o fajukat vegyek a piacon? Ez csak egy szelsoseges pelda volt, sok mas oka is lehet, amit kivulrol nem lehet latni...

Az egyseggyilkolos malusz nekem sem tetszik, ezzel sokat erosodtek a gnomok pl....
__________________
Remedy
  #307  
Old 05-14-2007, 22:47
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Gyula,

Tudvalevo, hogy utalod, ha kitekiznek, de ezt ne az elfeken bosszuld meg.
Aki tekizheto fajt valaszt, tanulja meg vhogy megvedeni a tekijeit, ne az ellen erveljen, hogy minden fajt legyengitsenek, aki le tudja ot lopni.
Mondom ezt ugy, hogy jelenleg egy tolis orim sincs, tehat nem vagyok elfogult. De te a tolik egyik legfobb penzforrasat akarod elvenni. Par szerencses tekizessel nagyobb vagyont lehet leakasztani mint 1 havi gabonatermelessel...

Ami az utolso reszt erinti, az sem tul jo otlet, mi van, ha azert gyujt az elf, hogy az o fajukat vegyek a piacon? Ez csak egy szelsoseges pelda volt, sok mas oka is lehet, amit kivulrol nem lehet latni...

Az egyseggyilkolos malusz nekem sem tetszik, ezzel sokat erosodtek a gnomok pl....
Remy ne képzelj bele mást mint amit írok, egy béksé elf néha rá van kényszerülve arra hogy a tolvajokkal védekezzen, és itt fontosabb neki a gyujtás mint a teki lopás.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #308  
Old 05-14-2007, 22:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Remy ne képzelj bele mást mint amit írok, egy béksé elf néha rá van kényszerülve arra hogy a tolvajokkal védekezzen, és itt fontosabb neki a gyujtás mint a teki lopás.
Ugyanakkor ha csak úgy passzióból nekiáll pénzt lopni, abból még haszna is van, és másnak se okoz akkora károkat. Ugyanez gyújtogatásnál például már nem igaz: haszna sincs belőle, és károkat is okoz a másiknak.

Értem, hogy mit mondasz: a legjobb védekezés a támadás, legyen valami elrettentő erő, és ne mindenki szerencsétlen elfet támadja. De: van szövije, aki vissza tud támadni. Ha nincs, ami teljesen reális lehet, akkor pedig teljesen mindegy milyen faj, úgyis lesz, aki átmegy rajta, ez az MF-ség velejárója (de még a szöviségé is).
__________________
Hódító * Queosia
  #309  
Old 05-14-2007, 22:54
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Azzal egyet tudnék érteni, hogy a hadi elfeket ne büntesse annyira a tornyos javaslat, tehát az újabb ajánlat: (barakk+1,5*torony)/(összterület) legyen a malusz mértéke. Szerintem semmi szükség felső korlátra, de a 20-as alsó szóba jöhet.
(bocs a javitásért de az a 100 nem kell oda még mindig )

visszahoztam a javaslatot mert nagyon elindult a téma másfele.
én ezen változtattam annyit hogy nem 1,5*torony, hanem 2*torony, így pontosan akkor a hatákonysága mint az eredeti felvetésemben.
tehát (barakk +2*torony)/összterület (remélem érthető hogy miért egyezik meg így az én elöző verziommal azonos barakk/torony számnál)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #310  
Old 05-14-2007, 22:58
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Azzal egyet tudnék érteni, hogy a hadi elfeket ne büntesse annyira a tornyos javaslat, tehát az újabb ajánlat: (barakk+1,5*torony)/(100*összterület) legyen a malusz mértéke. Szerintem semmi szükség felső korlátra, de a 20-as alsó szóba jöhet.
Itt a *100 a nevezőbe kell... így most igen kicsi maluszt kapna mindenki
De szerintem mindenképpen csak a torony aránnyal kelene súlyozni (hiszen ez adja a cementet a betonhoz, amit mindenki sérelmez ), már leírtam egyszer hogy miért nem lehetne kicselezni (az volt az egyetlen ellenérv rá)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 1575 06-14-2010 20:10
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Fontos bejelentések 0 05-07-2007 13:11
1/A követelmények finomítása Ati Fontos bejelentések 0 12-06-2006 16:32


All times are GMT +1. The time now is 11:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu