Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 03-09-2007, 13:36
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sema034 View Post
Ebben a mostani rendszerben 2:6 6:2 5:5 (ijász ló elit) szernitem lenne értelme egy olyan egységnek aminek a támadóértéke 7 (esetleg 8) védőértéke meg 1 (esetleg 0). Hasonló védőegységnek nincsen értelme szerintem hiszen ijjal vagy védőval ugysem támad senki szoval ott mindegy a támadóérték csak a védőérték számit. Szerintetek?

Ezt átgondoltad? 1 fegyóért képezed a katincsból a támadót, és nagyobbat üssön mint a ló. Csak gratulálni tudok az ötlethez, bár jó lenne, ha elkezdenéd a lovat is erősíteni, mert egy ilyen után mindenki támadókkal fog támadni, és hirtelen feleslegessé tettél egy katonatípust...

Kivételesen egyet kell értsek Skitivel, akinek nem tetszik a támadó és védő, az ne használja, párbajokon megteszi a dolgát és kész. Az eddigi témába vágó topicocban felmerült egypár ötlet(nem kevés), de egy se volt, ami úgy tápolta volna a támadót és védőt, hogy a többi mellette ne váljon feleslegessé. Az a helyzet, hogy a meglévő katonatípusok mindenre alkalmasak, és van egy jól kialakult előny-hátrány rendszer, amit kár lenne felborítani. Úgy értem, hirtelen nem látom hasznát egy feltápolt támadónak illetve védőnek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 03-09-2007, 13:44
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ezt átgondoltad? 1 fegyóért képezed a katincsból a támadót, és nagyobbat üssön mint a ló. Csak gratulálni tudok az ötlethez, bár jó lenne, ha elkezdenéd a lovat is erősíteni, mert egy ilyen után mindenki támadókkal fog támadni, és hirtelen feleslegessé tettél egy katonatípust...

Kivételesen egyet kell értsek Skitivel, akinek nem tetszik a támadó és védő, az ne használja, párbajokon megteszi a dolgát és kész. Az eddigi témába vágó topicocban felmerült egypár ötlet(nem kevés), de egy se volt, ami úgy tápolta volna a támadót és védőt, hogy a többi mellette ne váljon feleslegessé. Az a helyzet, hogy a meglévő katonatípusok mindenre alkalmasak, és van egy jól kialakult előny-hátrány rendszer, amit kár lenne felborítani. Úgy értem, hirtelen nem látom hasznát egy feltápolt támadónak illetve védőnek.
Uj katonatipusról beszéltem nem a támadót erősíteném ennyire. Ennek az egységnek 2 fegyverre lenne szüksége és természetesen 20 kör alatt lehetne képezni.
Reply With Quote
  #83  
Old 03-09-2007, 13:46
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

egyébként a 7:0-s arány nem tenné a lovat feleslegessé. Összeségében gyengébb lenne mint a ló de a támadásban erősebb.
Reply With Quote
  #84  
Old 03-09-2007, 13:52
bubuman1's Avatar
bubuman1 bubuman1 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: UK
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nem így gondoltam, csak rosszul állítottam be az excel táblát.
A számolás csak illusztratív jellegű. De természetes következménye, hogy az erődben laknának a támadók is, méghozzá a védőkkel azonos mennyiségű helyet foglalnának. (Lehet, hogy mégis 80helynek kéne lennie, de ez egyelőre mindegy) így létrejönne gyakorlatilag egy erősebb támadó egység.
És a rövid játékokon se változna semmi, feltéve, hogy 5piac helyett 5erőd lenne az intézőben.

Ati:
"A támadó és a védő nagyon jól használhatók kezdéskor, hétvégiben, párbajon, arénában stb. Olyan alkalmakkor, amikor nem használsz helytartót."

Tehát ez továbbra is így maradna, de lehet, hogy értelme lenne normál játékban is. Érdemes foglalkozni a témával. Bubuman1 pedig zöldet érdemel.


Köszike az elismerést!!Habár csak az alapokat adtam meg,de még mindíg úgy gondolom,h. van értelme!!Nem egymást kéne lehordani,hanem együtt kéne ezt megoldani!!
Reply With Quote
  #85  
Old 03-09-2007, 15:34
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sema034 View Post
egyébként a 7:0-s arány nem tenné a lovat feleslegessé. Összeségében gyengébb lenne mint a ló de a támadásban erősebb.

Aki lovat tart, az általában aktív hadis. Tapasztalatom szerint a kevésbé aktívak eliteznek az íjak mellett inkább. Nomármost ha úgysincs benn a lovas, nem mindegy, mennyi a védője?
Reply With Quote
  #86  
Old 03-09-2007, 15:37
bubuman1's Avatar
bubuman1 bubuman1 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: UK
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 95%
Smile

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Aki lovat tart, az általában aktív hadis. Tapasztalatom szerint a kevésbé aktívak eliteznek az íjak mellett inkább. Nomármost ha úgysincs benn a lovas, nem mindegy, mennyi a védője?
Szerintem nem,mert engem kiidegelt amikor kimentem a pacikkal és közben valaki betámadott!!De én csak a védő problémára adtam tanácsot!!A ló + íjjal is jól eljátszok!!
Reply With Quote
  #87  
Old 03-09-2007, 15:42
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bubuman1 View Post
Szerintem nem,mert engem kiidegelt amikor kimentem a pacikkal és közben valaki betámadott!!De én csak a védő problémára adtam tanácsot!!A ló + íjjal is jól eljátszok!!

Na és mennyit védtek a kint lévő lovaid? Ha annyit amennyit én számolok, akkor miért nem mindegy, mekkora a védője?
A-ban tuti kiszorulna a ló ha bevezetnénk egy 7 támadópontos seregtípust. És a magam részéről továbbra se látom szükségét új katincsnak.
Reply With Quote
  #88  
Old 03-09-2007, 15:46
bubuman1's Avatar
bubuman1 bubuman1 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: UK
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Na és mennyit védtek a kint lévő lovaid? Ha annyit amennyit én számolok, akkor miért nem mindegy, mekkora a védője?
A-ban tuti kiszorulna a ló ha bevezetnénk egy 7 támadópontos seregtípust. És a magam részéről továbbra se látom szükségét új katincsnak.
Mondjuk,ha van 15k paci mai = 30k védőpot + 1,3 pajzs + (elf) 1,3 + 1,2 torony == 60 k vpont!!!Plusz 2k íj toronyban 50k kb....

Azért az is véd valamennyit(ló)!!!
Reply With Quote
  #89  
Old 03-09-2007, 15:49
csukja csukja is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Na és mennyit védtek a kint lévő lovaid? Ha annyit amennyit én számolok, akkor miért nem mindegy, mekkora a védője?
A-ban tuti kiszorulna a ló ha bevezetnénk egy 7 támadópontos seregtípust. És a magam részéről továbbra se látom szükségét új katincsnak.
Én sem látom értelmét, hogy más kati legyen, de a támadón/védőn valamit változtatni kéne, bár nem tom mit, mert ha azt akarjuk hogy értelmes legyen, akkor már jobbnak kell lennie a lovasnál/íjjásznál, nah és ez meg megint nem jó, sőt még rossz is.

Last edited by csukja; 03-09-2007 at 15:52..
Reply With Quote
  #90  
Old 03-09-2007, 16:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bubuman1 View Post
Szerintem nem,mert engem kiidegelt amikor kimentem a pacikkal és közben valaki betámadott!!De én csak a védő problémára adtam tanácsot!!A ló + íjjal is jól eljátszok!!
Quote:
Originally Posted by bubuman1 View Post
Mondjuk,ha van 15k paci mai = 30k védőpot + 1,3 pajzs + (elf) 1,3 + 1,2 torony == 60 k vpont!!!Plusz 2k íj toronyban 50k kb....

Azért az is véd valamennyit(ló)!!!

Az első hozzászólásod még arról szólt, hogy kimentél a pacikkal. Mennyit véd a kinn lévő ló?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Súgó project :) Ati Megvalósult javaslatok 121 06-24-2007 09:43
Piacról hazafelé tartó, elrabolt katonák? Csocsó Általános beszélgetés Hódítós témákban 32 05-29-2007 19:10
számitanak e a férőhely nélküli katonák Markal Segítség 16 09-16-2006 21:55
Elmenő katonák Csocsó Lezárt hibák 9 07-21-2006 10:46
Elmenő katonák -Fegya- Megvalósult javaslatok 24 07-20-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 23:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu