Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Old 12-16-2006, 23:54
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hammi View Post
Viszont azt elfelejted hogy mfek is vannak. Szerintem a felfedezés nehezítése is gyakorlatilag a csendben elfedezgető beton mfek ellen volt akik nyugodtan forogtak.
Ha viszont a felfedezést életben akarjuk tartani, akkor mondjuk azt merném megkíréelni, hogy lehessen vinni a tolist-varist és mindeki ugyanannyit kapjon, ha sikeres a támadás, azonban:
Valahogy a támadó sereg sikerességét kéne ellensúlyozni 0 vitt katona esetén olyasmi módon, hogy:
A támadó által kiküldött sereg (100%) arányához viszonyítva mennyit vittek a többiek, 50% esetén nem történik semmi, amennyiben kevesebb, az 50%hoz viszonított különbségnek (0 sereg esetén ugye 0%) az 1/3-ával gyengül az ütő sereg. Ez értelemszerűen egy 4 fős szöviben 1-1 tolis ill. varis és 1 hadis esetén 100%/3=34% felfelé kerkítve, ami igencsak sok.
De ezt akár 1/2re is növelhetjük, akkor gyakorlatilag mintha saját sereget vinne a hadis.
Így egyáltalán nem lenne egyszerű felvinni a tolisokat varisokat a szövivel, de aki képes rá, hát tegye.

Vélemények?

Egyrészt majd egyszer kifejthetnéd, mennyiben befolyásolja a fordulgatós beton orikat a fedezés nehezítése.

Másrészt én nem értem, miért akartok egy ésszerű és egyszerű javaslatot feleslegesen túlbonyolítani? Egyik külön beállítható földleosztást akar, másik meg sereggyengítést... De minek kérdem én? Ez a javaslat úgy jó ahogy van, esetleg úgy nem jó, és dobjuk ki a francba, de ne bonyolítsuk túl, mert abból csak kavarás lesz.
Reply With Quote
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu