Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Használnád-e a hadisarcot, ha a játék szabályai lehetővé tennék?
Igen használnám. 38 62.30%
Nem, nem használnám. 23 37.70%
Voters: 61. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 08-06-2007, 06:34
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Jaja.Ez tetszik nekem is.Csak mivan hogyha pl két évig fog törleszteni?Mert nem hagy csak 2-3 millát az orijában.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 08-06-2007, 09:13
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

gondolom lehetne szabályozni, hogy ha x összegnél kevesebb, akkor max 2 heted van, hogy kifizesd, ha több mint x, akkor 3 hét...
Reply With Quote
  #113  
Old 08-06-2007, 10:13
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
gondolom lehetne szabályozni, hogy ha x összegnél kevesebb, akkor max 2 heted van, hogy kifizesd, ha több mint x, akkor 3 hét...
És ha nem fizeted ki, akkor törölnek?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #114  
Old 08-06-2007, 10:17
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
És ha nem fizeted ki, akkor törölnek?
amint kp van az orijában levonja a rendszer, tehát akaratlanul is fizetne (persze ezért amint van pénze levonná nem pedig kv-kor)...megeshet, hogy nem jönne így össze 2 hét alatt, de akkor a 2 hét után folytatódna és egyre nagyobb kamat lenne. egy idő után már lehetne a tartalékból vagy a termelésből (ha van) levonni. módszer lenne rá
Reply With Quote
  #115  
Old 08-06-2007, 10:52
-Hiena-'s Avatar
-Hiena- -Hiena- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Békés
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Jaja.Ez tetszik nekem is.Csak mivan hogyha pl két évig fog törleszteni?Mert nem hagy csak 2-3 millát az orijában.
ezert irtam, hogy a rendszer vonna le ugyanugy mint a klanraktar berleti dijat.
akarmi bevetele van, x% (pl 50) azonnal levonasra kerulne, tehat meg se jelenne az orszagaban egy pillanatra sem. igy nem tudja elsumakolni a fizetest.
csalni nem lehet vele mert ugyanott van a gyoztes ahol elotte volt.
kamat nem lenne. minden ertelmes orszagnak erdeke, hogy mihamarabb torlesszen kulonben nem fejlodik.
hogy a haboru kezdetetol mindket oldalon pillanatnyi piaci atlagarral szamolva jegyezne fol a haboru koltsegeit. (az egysegek, anyagok, tekercsek atlagara ugyis rendelkezesre all, mert ez alapjan raboljak el a zsivanyok a cuccot)
Reply With Quote
  #116  
Old 01-17-2008, 15:38
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem jó ez a hadi sarc de valami egyszerü szabályzással mit tudom én minim a ütés szám vagy ilyesmi ami után az egyik fél felajánlhatja hogy x ideig vissza vonhatatlanul béke van x összegért ami megint lehetne az elvesztett emberek (kati toli vari) menyiségnek max 120 % szor 50000arannyal számolova. Vagy valami hasonló egyszerű átlátható játékosoktól független. MOndjuk eleve csak hadüzivel megvívott háborura a hadüzi kiküldésnél az aktuűlis piaci árral készülne egy ország érték és a békeszerződésnél megint és a kető közti különbség max120% a hadi sarc vagy valami hasonló. De mindenféle képen olyan módon hogy ne lehesen csalni és átlátható legyen. mondjuk nekem a második verzióm tetszik jobban de ha valakinek jobb ötlete van halgatom.
Reply With Quote
  #117  
Old 01-17-2008, 15:48
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Szerintem jó ez a hadi sarc de valami egyszerü szabályzással mit tudom én minim a ütés szám vagy ilyesmi ami után az egyik fél felajánlhatja hogy x ideig vissza vonhatatlanul béke van x összegért ami megint lehetne az elvesztett emberek (kati toli vari) menyiségnek max 120 % szor 50000arannyal számolova. Vagy valami hasonló egyszerű átlátható játékosoktól független. MOndjuk eleve csak hadüzivel megvívott háborura a hadüzi kiküldésnél az aktuűlis piaci árral készülne egy ország érték és a békeszerződésnél megint és a kető közti különbség max120% a hadi sarc vagy valami hasonló. De mindenféle képen olyan módon hogy ne lehesen csalni és átlátható legyen. mondjuk nekem a második verzióm tetszik jobban de ha valakinek jobb ötlete van halgatom.
Felejtsd el a témát az az ötletem támadt
fél éve befulladt javaslatot köszi hogy újra felhozol talán most se lesz belőle semmi ...
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #118  
Old 01-17-2008, 15:58
Spanyesz Spanyesz is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 35
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

úgyis meglehetne csinálni h mnt egyik tipusa amiben meghatározott összeg van h pl :
xy országának 10.000.000 aranyat ajánlasz fel * cserébe megnemtámadási szerzödés jön létre 20 körre köztetek, a másik xy országától 10.000.000 aranyat követelsz * hogy a megnemtámadási szerzödés 20körre létrejöjjön
* ide meg mehetne mondjuk olyan h 5kör alatt 10 kör alatt stb és akkor lenne egy karavánod és azon keresztül tudnád küldeni a pénzt a másik országnak, az mntéknél meg számlálódna h mennyi pénzt küldött/kapott az ország
és akkor nincs az h felbontom idö elött és támadok , megazse h nemfizetem ki az összeget,persze ha az adott ország nem fizet kap vmennyi haladékot de ha akkorse fizet azonnal megszünik a szerzödés
Reply With Quote
  #119  
Old 01-17-2008, 17:05
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Spanyesz View Post
úgyis meglehetne csinálni h mnt egyik tipusa amiben meghatározott összeg van h pl :
xy országának 10.000.000 aranyat ajánlasz fel * cserébe megnemtámadási szerzödés jön létre 20 körre köztetek, a másik xy országától 10.000.000 aranyat követelsz * hogy a megnemtámadási szerzödés 20körre létrejöjjön
* ide meg mehetne mondjuk olyan h 5kör alatt 10 kör alatt stb és akkor lenne egy karavánod és azon keresztül tudnád küldeni a pénzt a másik országnak, az mntéknél meg számlálódna h mennyi pénzt küldött/kapott az ország
és akkor nincs az h felbontom idö elött és támadok , megazse h nemfizetem ki az összeget,persze ha az adott ország nem fizet kap vmennyi haladékot de ha akkorse fizet azonnal megszünik a szerzödés
pontosan emiatt van ellenezve, hogy ne lehessen kisországokat kicsontozni, kikényszeriteni a sarcot. csinálok egy orkot, és a csopiban végig megfejem az mf törpéket, hogy nem verem be őket földre...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #120  
Old 01-17-2008, 17:08
Spanyesz Spanyesz is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 35
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
pontosan emiatt van ellenezve, hogy ne lehessen kisországokat kicsontozni, kikényszeriteni a sarcot. csinálok egy orkot, és a csopiban végig megfejem az mf törpéket, hogy nem verem be őket földre...
hát mondjuk ezis igaz
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu