Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Váltanál-e Vodafoneról VIP-et, ha 336 kör helyett csak 246 kör VIP tagság járna?
Igen, így is váltanék. 37 36.27%
Nem, így már nem érdekelne. 26 25.49%
Nem vagyok érintett a kérdésben (máshogy váltok VIP tagságot, vagy nem érdekel a VIP tagság). 39 38.24%
Voters: 102. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 11-27-2007, 13:25
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Boccs. De te úgy látod, hogy a 40 Ft-ért mindkét esetben egész kakóscsigát kapsz?

Mert hogy itt nem arról van szó, hogy ugyanannyi VIP kört kapsz ugyanannyi pénzért, és a hódnak kevesebb az egyik SMS-en a bevétele...

Szerinted véletlenül kapsz kevesebb kört ugyanannyi pénzért?...

Sajnálatos módon be kell jelentenem, hgoy hibás a példád!
Sajnos a te példád hibás
éjjel is ezen gondolkodtam, lásd feljebb.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 11-27-2007, 13:32
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Te nem vágod a számokat

Tudod... Az, ahogy kértétek, hogy ne legyen különbség a dolgok között, tehát mindenki ugyanannyi VIP-et kapjon ugyanazétr a pénzért, úgy igenis veszteséges. Tehát a példám helytálló.

Azt mondod, hogy a boltos letör egy darabot a csigából. És hogy ez nem jó meglátás.

De igen, az!

Mint látod, a voda SMS_ért kevesebb VIP-et kap majd a vodás. Tehát az én példám tökéletesen megállta a helyét.

Tehát itt nem arról van szó, hogy a Tmobilos meg Pannonos SMS-ből mondjuk 150 Ft haszna van a hódnak, a msáikból meg csak 100 Ft lenne, ezért megdrágította. Hanem arról, hogy nem éri meg, ha nem drágít rajta. Tehát szerintem közelebb állok a jó megfejtéshez, mint te. Nem a hódító pénzéhségs veri le a vodás SMS értékét, hanem a vodafon, az a csodálatos, mindenkinél olocsóbb szolgáltató adja drágábban a lehetőséget, hgoy egyáltalán te elküldj egy emeltdíjas SMS-t...

Ahogy egy régi reklámban nagyon korrekt módon elmondták, a vodafone feltalálta a kisbetűt. Na ez olyan kisbetűs részben van benne.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #63  
Old 11-27-2007, 15:10
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ez közröhely.
Mindenki tudja, hogy Ati gyülöl mindenkit aki vodás, így azt fundálta ki, hogy megkapják a vipet, de csak kevesebbet,ezt aztán a vodára fogja, és az ebből bejövö töbletet elissza a kocsmában és közben jókat röhög, az általa nem kedvelt vodásokon...


Én is tudok hülye elméletek irni. de ne kezdjetek már el vagdalkozni egy olyan ügyben aminek a halvány részleteit sem ismeritek. Annyit tudunk csak, hogy a voda drágábban adja az emeltdíjas szolgáltatást. De hogy mennyivel, azt egyikötök sem tudja. a kis pipáról meg a vip megadásáról meg ne papoljatok. Nem hiszem hogy ti belemennétek abba,ha a fönökötök oda megy hozzátok, hogy "figyi a cégünk új konstrukciója alapján ugyannyi munkáért, most feleannyi pénzt kapsz"
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #64  
Old 11-27-2007, 15:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ez közröhely.
Mindenki tudja, hogy Ati gyülöl mindenkit aki vodás, így azt fundálta ki, hogy megkapják a vipet, de csak kevesebbet,ezt aztán a vodára fogja, és az ebből bejövö töbletet elissza a kocsmában és közben jókat röhög, az általa nem kedvelt vodásokon...


Én is tudok hülye elméletek irni. de ne kezdjetek már el vagdalkozni egy olyan ügyben aminek a halvány részleteit sem ismeritek. Annyit tudunk csak, hogy a voda drágábban adja az emeltdíjas szolgáltatást. De hogy mennyivel, azt egyikötök sem tudja. a kis pipáról meg a vip megadásáról meg ne papoljatok. Nem hiszem hogy ti belemennétek abba,ha a fönökötök oda megy hozzátok, hogy "figyi a cégünk új konstrukciója alapján ugyannyi munkáért, most feleannyi pénzt kapsz"


Ez az egyik legértelmesebb hozzászólás újabban itt. Adtam volna érte ződet, de nem ment
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #65  
Old 11-27-2007, 18:43
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by jgeri View Post
Na várjál GeeForce!
Mert itt azáltal, hogy arról szavazunk, hogy bevezessük-e az azt jelenti, hogy abszolút nem veszteséges az üzlet. Tehát a kakaós csiga ára nem 30 meg 50, ft, hanem 30 meg 35 ft, és így adjuk 40 ft-ért! Hisz nem veszteséges a dolog így sem, max nincs rajta annyi hasznod!
Ha veszteséges lenne, akkor nem lenne most szavazás.
Csak képzeld el, hogy az eladó a 35ft-ért vásárolt csigából mindig letör egy darabot, hogy a vásárló nehogy véletlenül ugyanazért a pénzért ugyanannyit kapjon. Ez így elég nagy bunkóság, hisz az eladónak így is van haszna, max nem vigyorog rád akkorát, amikor elköszönsz.
De ebben az esetben is jár neked az egész kakaós csiga! És ráadásul ekkor ugyanúgy veszik a csigáidat. És elégedettek veled!

nos én mint kereskedő az életben ezt csinálom:

a 30 ftos csigát adom 50 ft-ért

sokan jönnek, hogy a másik csiga jobban ízlik nekik,de azt 35 ért veszem.

szarok rá, ha nekik az jobban ízlik vegyék, de 55 ft-ért adom, mert magamat nem fogom megrövidíteni azért, mert valakinek más az ízlése.

és ez az élet szerű.

és aki azt mondja, hogy ugyan azt a vippet veszi az megint marha nagyon téved.

rengeteg példát írhatnék rá, de a lényeg az, hogy más-más szolgáltatóról van szó.

azért nem balhéztok, hogy ugyanazért a telefonbeszélgetésért más tarifát fizettek a vodánál, mint pl. a pannonnál?
pedig szerintek ugyan az a 2 dolog, hiszen ugyanazt a számot hívhatod mindkét szolgáltatótól, de nem ugyanannyiért.

Last edited by Hóhér; 11-27-2007 at 18:48..
Reply With Quote
  #66  
Old 11-27-2007, 19:07
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by yenkie View Post
Az meg a másik, hogy ha lenne mégegy lehetőség vipelésre, de azért kevesebbet kap kicsivel a fejlesztő csapat, miért nem éri meg nekik a kicsi plussz bevétel is?????
Miért a játékossal kell megfizetteni az ő hasznukat??????
Sokan nem jönnek be ide szavazni, de szerintem kb a játékosok 1/4-e vodás.
Számolj kicsit utánna, az mennyi pénz, még kevesebb bevétellel is.
itt az a probléma, hogy ennek az 1/4-nek jó a 80%-a meg tudja oldani máshogy is a vipelést... na most ha ugyan ilyen árban jönne be a vodás, akkor az a minimális mennyiségű emberrel ugyan több lenne a vip előfizetések száma, de ebből is kevesebb haszna lenne, ráadásul elvonná azt a 80%-ot, akik eddig is megoldották valahogyan és ez csökkentené jelentősen a hasznot...
tehát azért biztosan nem lesz bevezetve valami, hogy utána meg csökkentse a hasznot

Gee, sajnos a Te példád valóban sántít ott, hogy a vodás vip 200 ft-ért sem lenne veszteséges, mert ebből valami megy a vodának, a többi pedig a Hódítónak, ergó a Hódító így kis kap pénzt egy olyan dologért aminek erre az esetre vonatkoztatva nincs előállítási költsége (persze gondolom a vodának lehetett egy olyan kitétele is, hogy bizonyos időközönként egy fix összeget is kapjon a 'szolgáltatásáért' - ezért nagyon kevés vodás vippelésnél még ráfizetés is van)
a probléma ott kezdődik, hogy akik pannonról v dominóról ne adj' Isten bankkártyáról váltanak azok a Hódítónak pénzkiesést okoznának (ha egy árban lenne a vip)
Reply With Quote
  #67  
Old 11-27-2007, 19:17
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

idézve a súgót

"A VIP jelentése Very Important Person, vagyis nagyon fontos személy, országodnak ezt a státuszt azzal érdemelheted ki, hogy hozzájárulsz a játék fenntartásához és fejlesztéséhez."


ennek szellemében azt kell nézni mennyivel járulok hozzá a játék fejlesztéséhez, nem pedig azt, hogy nekem ez mennyibe kerül.

egy olyan "hozzájárulás" , ami csak a vodafonnak jó, nem képviselné azt lényeget, amiért ez a vipp dolog létre jött.
Reply With Quote
  #68  
Old 11-29-2007, 11:53
Flayer Flayer is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 90%
Lightbulb

Sziasztok!
Én mindenkép váltanék Vodára sms-re még akkor is ha kevesebb vip kör jár érte!!!!!!
Ja és ha lesz mikortól lenne????!!!!!

Last edited by Flayer; 11-29-2007 at 12:05..
Reply With Quote
  #69  
Old 11-30-2007, 12:03
Irsa Irsa is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

jol elvoltam mig végig olvastam
az azutolso véleményem, hogy én nagylelkü leszek és vodarol is küldök sms-t igy is
remélem a sok üzletembereknek jo példával fogok elöl járni
Reply With Quote
  #70  
Old 12-02-2007, 10:51
jgeri jgeri is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nem hiszem hogy ti belemennétek abba,ha a fönökötök oda megy hozzátok, hogy "figyi a cégünk új konstrukciója alapján ugyannyi munkáért, most feleannyi pénzt kapsz"


De ezt ezek szerint te sem érted: (vagy csak rosszul gondolod)

A helyes példa:
Naponta dolgozol 8 órát, 500ft-s órabérrel. A főnök odajön, hogy lehetne maradni dolgozni még 300ft-os órabérrel.
Belemennél? Elég nagy rá az esély, ha épp nincs fontosabb elfoglaltságod...
Hisz ez is plusz bevétel.
Ráadásul a nem is kell pluszba dolgoznod, mert a gép ugyanannyi árammal dolgozza fel a vodás sms-t is. Automatikusan!
Emellett én is bizti küldenék sms-t, ha épp úgy jön ki, hogy nem tudok mástól küldeni. De ez akkor sem fer.
Nézzd az átlagot: kapsz 200x50ft-t, vagy 300x40ft-t Melyik jobb?

Last edited by jgeri; 12-02-2007 at 10:54..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Igényfelmérés: SMS fogadás Vodafone irányból - 1. kérdés Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 164 02-03-2008 13:27


All times are GMT +1. The time now is 18:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu