Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #271  
Old 09-07-2007, 01:03
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mo. ezt teljesen máshogy gondolta kezdetben.

Ha jól emlékszem dinamikus lista alapján ki be pakolhatok a kis táblázatban országokat, és folyamatosan vűltozik a részklán értéke.
De ennek elképesztő veszélyei vannak.
Csak egy a sok közül.
Megkeresek egy fordulni képtelen gamert, felfedeztetem, majd ha forduláskész akkor részklánnal ráállok vele valakire, majd fordítom.
Nem szeretnék olyan rendszert, hogy a támadott bambán nézi, hogy az Istenbe tudtak ezek kijönni ránk, amikor sehogy se tudom "kilegózni" őket.

A mostani rendszerben legalább 1 körig ott kell állni, bevállalva az ellen reakcióit.
(Valahogy csak jó lenne ezt a részklánt a pontok közé becsempészni.)
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #272  
Old 09-07-2007, 03:18
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
egy gyors számolást végeztem:
vettem támadó részklánt:
3orkot 8-10-12k hekin 75% barakkal 95%os kat morállal ami ad 9,67millio támadót(malusz nélkül)
Védö részklánba egy 16k elfet példénak+14k akármit,az elf védöje :9,68milla pont.
Tény h az elf 4k torony 8k barakkra élezve van,de még akkor a maradék 14khekin ha törpe van 35%B+15%torony is nagyott fognak.
Cyby, ezt csúnyán benézted... a számolást, de még inkább, hogy mit neveztél ki célpontnak!
A három ork támadóereje a malusszal együtt 9.710.064 pont, az általad leírt, 50+25%-os elf védőértéke, 85% morállal 8.366.176 pont. Ám egy ilyen ország sose lesz célpontja részklánnak, mert 1: erőssen kigyúrt hadilag, 2: elf. Az esetek 99,9%-ában egy ország nem válik célponttá, ha a fenti kettő közül csak az egyik igaz rá, és a maradék 99%-ában is csak azért, mert máshogy sehogy nem jön össze a részklán. Valószínűleg, a legerősebb védekező ereje nem nagyobb egy 25+25%-os törpénél. Ami, összesen 30k hekin, 75%-os morállal 7.665.840 pont. Ezt a fenti 3 ork a malusz ellenére 60%-os barakkaránnyal beveri!
Reply With Quote
  #273  
Old 09-07-2007, 05:55
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Mo. ezt teljesen máshogy gondolta kezdetben.

Ha jól emlékszem dinamikus lista alapján ki be pakolhatok a kis táblázatban országokat, és folyamatosan vűltozik a részklán értéke.
De ennek elképesztő veszélyei vannak.
Csak egy a sok közül.
Megkeresek egy fordulni képtelen gamert, felfedeztetem, majd ha forduláskész akkor részklánnal ráállok vele valakire, majd fordítom.
Nem szeretnék olyan rendszert, hogy a támadott bambán nézi, hogy az Istenbe tudtak ezek kijönni ránk, amikor sehogy se tudom "kilegózni" őket.

A mostani rendszerben legalább 1 körig ott kell állni, bevállalva az ellen reakcióit.
(Valahogy csak jó lenne ezt a részklánt a pontok közé becsempészni.)
Szerintem is a mostani klánrendszeres támadást kellene alkalmazni,tehát 1körig vállaljaa támadó,h az ellen is feleszméljen,ugyanis több mint a klán feléröl van szó,nem egy oriról van szó,mint egyéniben,mert ott ha bevernek éjjel pl akkor másik éjjel visszaütöm és kész.
Pontlistás ötlet:
Mint van a klánpontlista/egyéni,egy másik topicba fel lett vetve h a SZK-orik is megtekinthetöek legyenek,azoknak eg ykülön fül a pontlistán,sztem így kellene az alklánnk is,h lenne eg ykülön kis fül ahol a én klánom által támadott klánrész/engem támadó klánrész jelenne meg.Ha mind ez bevezetésre kerülne még annyit kellene finomitani rajta,h választható legyen ,h amikor a pontok menüre kattintok melyik ugorjon fel elsönek.

Klán vezért sztem nem kellene beválasztani,hanem a klánrészből választani egy újat arra az időre,h nem választanak akkor a legnagyobb értékű automatikusan megkapja,de választani akármikor lehetne mást,mint most a választott típusnál.Mert mi van ha aklánra is ráállnak,akkor a klánvezér 2helyen álljon helyt?így tudnak figyelni külön-külön is 100%osan
Reply With Quote
  #274  
Old 09-07-2007, 06:07
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Ami, összesen 30k hekin, 75%-os morállal 7.665.840 pont. Ezt a fenti 3 ork a malusz ellenére 60%-os barakkaránnyal beveri!
Ezt nem tartom indokoltnak, ha megkapom a hadüzit, csak sikerül feljebb vinni a morált. Egy 90%-os morálnál pedig +20% védőerő van a 75-öshöz képest.
Azaz 9.199.000.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #275  
Old 09-07-2007, 07:15
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nincs eleg ido feljebb vinni a moralodat. max 1et vagy esetleg 2t tudnal emelni a haduzi lejartaig.
Reply With Quote
  #276  
Old 09-07-2007, 07:20
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
nincs eleg ido feljebb vinni a moralodat. max 1et vagy esetleg 2t tudnal emelni a haduzi lejartaig.
Nem mondom, hogy van idő 100-ra felvinni, de szerintem 90-ig fel lehet azt.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #277  
Old 09-07-2007, 07:21
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

persze, 89-rol eselyes.
Reply With Quote
  #278  
Old 09-07-2007, 07:36
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Következő észrevételeim vannak még.

-Ha van egy vezére egy klánnak akkor ne lehessen már kirekeszteni a részkláncsatából.
Azaz ha 1 vezérségre alkalmas ember van a klánban, akit a klánja megválasztott, indokolt lenne, hogy mindenképp Ő vezethesse a részklán seregeit is. Tehát a hadüzenetet kapott klán nevezhesse ki a részklán vezérségét ellátó országot.
Hasznos lehet ez akkor is, ha egyszerre támadják klánsereggel, és részklánsereggel az adott szövetséget.

-részklánlista? pontlista? valahogy megjelentetni?
Monro mielőtt azt mondanád, hogy tiltakozok az új ellen (remélem nem vagyok maadi) aki támadni akar az ne sunnyogjon, vállalja, hogy Ő is elérhető klánnal, mint a mostani rendszerben.

-Ha dinamikus lista lenne, akkor az ellentámadást jó korán ki kellene küldeni, nehogy a támadók kv előtt 20 másodperccel elbútorozzák az egész részklánjukat valahova "Északra" amit úgyse tud senki lekövetni.
Ebben az esetben az ellentámadónak automatikusan kellene a seregelengedésre számítania. Ha így lenne akkor ez nagyon erőssé tenné a részklánt az eredeti klántámadáshoz, mert jelentősen csökkentené a támadó fél kockázatát.

-van egy "termelők felfelé haladása" topik a megfontolás alatt álló javaslatok között.
Eddig is nehéz volt a termelők helyzete magasabb hekin, ahol egyre jobb képességű hadisokkal kerültek szembe.
Nyilván a klánrészek is előnyben fogják részesíteni a termelő országokat a célpontválasztásnál, ez pedig további nehezítést fog jelenteni számukra.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 09-07-2007 at 08:00..
Reply With Quote
  #279  
Old 09-07-2007, 07:56
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vale,smooth pls ne egy példán pörögjetek már,ha van fejlesztö felvetésetek szívesen várjuk,de az Off-ot kerüljük pls...nyitok külön topicot a megbezsélésekbe inkább.....
Reply With Quote
  #280  
Old 09-07-2007, 08:09
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
Vale,smooth pls ne egy példán pörögjetek már,ha van fejlesztö felvetésetek szívesen várjuk,de az Off-ot kerüljük pls...nyitok külön topicot a megbezsélésekbe inkább.....
Mert ez nem off volt, mi?

Reaktor felvetéséhez: gondolom úgy lehetne a legegyszerűbben megoldani, hogy a részklántámadásos oldalon a pontszámok ugyanakkor frissülnének, mint a klánpontlista.
Az egyéni támadáshoz használt pontlista pedig továbbra is azonnal frissülne.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu