Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 08-19-2007, 17:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az IP cím alapján nem lehet megállapítani, hogy telefonról lépett-e valaki wapra?
Gondolom, a 2 telefontársaság jól behatárolható IP címet ad a wapozóknak.
Ha ez így van, akkor kimondhatnánk, hogy wapra csak telefonról szabad belépni és ez IP cím alapján ellenőrizhető is lenne.
Elnézést, ha hülyeséget beszélek...
A legtöbb telefonba alapból be van építve rengeteg wapozási lehetőség, külföldi címek is akár. Mindenféle különösebb trükközés nélkül lehet ezeket használni (igaz drágán, de aki nem tudja mit csinál, az ezt csak utólag veszi észre).

Ráadásul nemcsak Magyarországról játszanak, külföldről is "legálisan" wapozhat bárki.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 08-25-2007, 17:51
asher asher is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default a másik oldal.

mi lenne ha inkább a játék módosulna úgy, hogy a scriptesek ellen könnyű legyen fellépni?

pl SZrőll visszajött orik 1 kör (adott kör végéig) még tabuk, nem támadhatnak, nem támadhatók, vagy valami a napi 24szer elvégzett varázslatokra...a varik kezdik rühelleni hogy ámmá-ámmá, és ezért jobban fáradnak, ami fajulhasson odáig, hogy a kipihenős 6%-nál is több legyen (legalább 7% ügye) egy távolbalátás...

ezek nem szivatják a JÁTÉKOSokat, a SZ-ről vissza ideiglenes védelem már más miatt is felmerült (most nem tudom ki és milyen problémára vetette fel), a halandó meg ügye nem néz távol minden körben...
Reply With Quote
  #243  
Old 08-25-2007, 17:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by asher View Post
ezek nem szivatják a JÁTÉKOSokat, a SZ-ről vissza ideiglenes védelem már más miatt is felmerült (most nem tudom ki és milyen problémára vetette fel), a halandó meg ügye nem néz távol minden körben...
Nem szivat, hogy nem nézhet távolt? Szerintem ezzel igen sokan vitába szállnának... Már miért ne nézhetne minden körben távolt egy "halandó"?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #244  
Old 08-25-2007, 18:19
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by asher View Post
mi lenne ha inkább a játék módosulna úgy, hogy a scriptesek ellen könnyű legyen fellépni?

pl SZrőll visszajött orik 1 kör (adott kör végéig) még tabuk, nem támadhatnak, nem támadhatók, vagy valami a napi 24szer elvégzett varázslatokra...a varik kezdik rühelleni hogy ámmá-ámmá, és ezért jobban fáradnak, ami fajulhasson odáig, hogy a kipihenős 6%-nál is több legyen (legalább 7% ügye) egy távolbalátás...

ezek nem szivatják a JÁTÉKOSokat, a SZ-ről vissza ideiglenes védelem már más miatt is felmerült (most nem tudom ki és milyen problémára vetette fel), a halandó meg ügye nem néz távol minden körben...
ennek nem értem a lényegét
a védelem a szabiról visszjövő országokra ott merült fel, h a hosszú(kikerültető) szabi után legyen védelem
nem tudom milyen módon segítené ez a scriptek kiszűrését?
Reply With Quote
  #245  
Old 08-25-2007, 21:26
asher asher is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default távol meg szabi utáni rövid védelem

a távolbalátásra komolyan mondjátok hogy egy játékos óránként belép, és távolbanéz (168szor egy héten)??
mert hogy szövetségben 2en 3an megoldják, pláne klánban azt elhiszem. de egy halandó, barátokkal, családdal, munkával, valódi élettel rendelkező ember ennyire ráér??? ha így van, adjon már tanácsot, meg még könyvet is írjon

a scriptekre ha jól értettem két súlyos vád érkezett: a távolbanézős, meg a visszajövök szabiról, és mialatt a szövifórumra beírom, hogy "visszajöttem, felrakom a varázslatokat, visszaolvasom mi történt és vagyok" addig már lopnak is le. ezt kivédené a rövid védelem, van kb félkörnyi időm, hogy mindezt megcsináljam. 1 kör védelem semmi, nem nagy előny. pláne szabi után.

no meg van ez a SZ-ek kerüljenek ki a pontlistából, ezzel is összeköthető (esetleg), amig nem kerülnek vissza, pont addig vannak védelem alatt.
(bár tökre megértem ennek a hátrányát...)


az alapvető ötlet az volt, hogy ha technikailag macerás megoldani a scriptek letilátsát, akkor egészen szimpla dolgokkal lehetetlenítsük el a scriptelők helyzetét. leginkább erről vagyok kíváncsi a véleményetekre...
Reply With Quote
  #246  
Old 08-26-2007, 07:45
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

és majd 1 körön át mondjuk 2/B topjában olyan hülye szined lesz mint a védett országoknak, h ha valaki nem az ellenséged, csak épp nézi a pontlistát, felfigyeljen rád, és ha esetleg egy szétvert országgal érkezl vissza akkor legyél az 1 kör lejárta után közveteln áldozat? akin azelőtt láthatósági mellény volt, nehogy valaki szem elől tévessze?
Reply With Quote
  #247  
Old 08-26-2007, 09:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
és majd 1 körön át mondjuk 2/B topjában olyan hülye szined lesz mint a védett országoknak, h ha valaki nem az ellenséged, csak épp nézi a pontlistát, felfigyeljen rád, és ha esetleg egy szétvert országgal érkezl vissza akkor legyél az 1 kör lejárta után közveteln áldozat? akin azelőtt láthatósági mellény volt, nehogy valaki szem elől tévessze?

Ebben a formában igazad van. Ugyanakkor nekem tetszik az irány amerre Asher tapogatózik: ha macerás kiszűrni a scripteket, tegyük valamilyen formában értelmetlenné a scriptelést.
Reply With Quote
  #248  
Old 08-26-2007, 09:31
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ebben a formában igazad van. Ugyanakkor nekem tetszik az irány amerre Asher tapogatózik: ha macerás kiszűrni a scripteket, tegyük valamilyen formában értelmetlenné a scriptelést.
a figyelést ez sem teszi értelmetlenné! csak 1 körig vagy védett, és igaz az annyira elég h feltedd a védővarikat, de ha szétverték már előtte is az országod, ergó le vagy gyengülve(ez logikus, hisz különben nem figyelnének, márlegalábbis számomra)azaz 1 kör védelem semmit sem ér!
Reply With Quote
  #249  
Old 08-26-2007, 09:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
a figyelést ez sem teszi értelmetlenné! csak 1 körig vagy védett, és igaz az annyira elég h feltedd a védővarikat, de ha szétverték már előtte is az országod, ergó le vagy gyengülve(ez logikus, hisz különben nem figyelnének, márlegalábbis számomra)azaz 1 kör védelem semmit sem ér!
A szabadsággal kapcsolatos megbeszéléseket tessék átköltöztetni a szabadsággal kapcsolatos témába, ez a téma nem arról szól. Köszönöm.

Szabadságról szóló téma itt:

Rég Szabin lévő orik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #250  
Old 08-26-2007, 11:18
asher asher is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

akkor még egyszer utoljára hátha megfog még valakit, az eddigi irkálásaim arról szóltak, hogy
"ha macerás kiszűrni a scripteket, tegyük valamilyen formában értelmetlenné a scriptelést."
a többi az csak lehetséges megvalósítása ezeknek...

illetve hosszútávon javaslom a rendszer erős felülbírálását (és most lehet mondani, hogy mit okoskodik ez itt a maga tucatnyi posztjával meg hogy piros, ha nem akarjátok, nem halljátok meg amit mondok...) de szerintem fura dolog szétválasztani a témákat ennyire...nagyon sok összefügg, vagy látszólag nem is függ össze, de ugyanaz a fejlesztés megoldás lehet mindkettőre (háromra).

na megint szűkszavú voltam, a lényeg mégegyszer, amiről dönteni kéne:
"ha macerás kiszűrni a scripteket, tegyük valamilyen formában értelmetlenné a scriptelést."
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu