Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-13-2007, 10:42
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Kitiltott ország ütése

Kíváncsi vagyok egyesek miért ütnek kitiltott országokat...

Szeretném, ha lenne egy kultúrált beszélgetés arról, ki mennyire tartja ezt etikus dolognak, illetve, hogy milyen esetekben fér ez bele a jóérzésbe, milyen esetekben nem.

Egy másik topicban kaptam az "ihletet", hogy ezt megkérdezzem, aludtam rá egyet, és én még mindig nem jöttem rá, hogy miért is kéne? vagy miért jó ez bárkinek, főleg, ha nem is kapcsolódik semmilyen formában a kitiltáshoz...
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni

Last edited by Zsáni; 10-13-2007 at 10:45..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-13-2007, 10:53
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
Kíváncsi vagyok egyesek miért ütnek kitiltott országokat...

Szeretném, ha lenne egy kultúrált beszélgetés arról, ki mennyire tartja ezt etikus dolognak, illetve, hogy milyen esetekben fér ez bele a jóérzésbe, milyen esetekben nem.

Egy másik topicban kaptam az "ihletet", hogy ezt megkérdezzem, aludtam rá egyet, és én még mindig nem jöttem rá, hogy miért is kéne? vagy miért jó ez bárkinek, főleg, ha nem is kapcsolódik semmilyen formában a kitiltáshoz...
Én személy szerint nem szoktam nézegetni, h ki van kitiltva, s nem is szoktam nekiugrani, menjen neki az akinek olyat írt, h kitiltsák!
Ha velem szemben kerülne vki kitiltásra, akkor szerintem én is ártanák neki, de valszeg csak fosztás v földfoglalás lenne!
Akik meg ezeket keresik gondolom azok lehetnek részben akik úgy vélik, h ha már büntiben van, akkor bűnhődjön is, de valszeg nem egy olyan ember támad rájuk, aki örül annak, h úgy támadhat bárkit is, h annak sansza se legyen visszaütni!
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #3  
Old 10-13-2007, 11:01
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én személy szerint nem ütöttem és nem is áll szándékomban kitiltott országot ütni. Hallottam viszont már olyat is, hogy valaki a saját haverját ütötte be kitiltás alatt...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #4  
Old 10-13-2007, 11:06
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Hallottam viszont már olyat is, hogy valaki a saját haverját ütötte be kitiltás alatt...
Az az ember meg különösen büszke lehet magára!
Azért ehhez szerintem már elég vastag bőrnek kell lennie az ember arcán és hiányozni kell egy bizonyos nagyon fontos dolognak az illetőből, gondolok itt a gerincre!
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #5  
Old 10-13-2007, 11:09
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Az az ember meg különösen büszke lehet magára!
Azért ehhez szerintem már elég vastag bőrnek kell lennie az ember arcán és hiányozni kell egy bizonyos nagyon fontos dolognak az illetőből, gondolok itt a gerincre!
Jaja biztos politikus alkat...
Nem tudok bővebbet mondani, mert bár zengett tőle a fórum másfél hónapja nem érzem jogosultnak magam arra, hogy pontosabb információkat adjak...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #6  
Old 10-13-2007, 11:09
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Érdekes kérdés.

Én soha nem néztem azt hogy egy-egy kitiltott ország ott van-e a közelemben, vagy bármi. Nem szoktam arra figyelni, hogy akit piszkálok, az ki van-e tiltva, vagy sem.

Nem tartom egészen etikusnak azt, hogy ha valakit kitiltanak, akkor azt egyszerre 120-an verjék be (a tiltás ismeretében), mondván úgyse tud csinálni semmit. Viszont, nem kell feltételezni, hogy aki beveri az tud is a tiltás tényéről...
De, ha adott esetben, a tiltás egy szöviháború alatt történik, vagy épp kiszemeltem magamnak azt, akit rá egy körre kitesznek (és tudomást is szerzek erről), akkor én se biztos, hogy visszafognám magam, hisz én már rákészültem a támadásra, arról nem tehetek, hogy közben ő hülyeséget csinált. Szóval ez kicsit összetett szerintem, szándékosan kitiltottra rászálni gerinctelenség, de a kitiltás azért ne jelentsen érinthetetlenséget...

(Hmm... a végébe belekavarodtam kicsit. )
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 10-13-2007 at 11:12..
Reply With Quote
  #7  
Old 10-13-2007, 11:17
Hmmm... Sati Hmmm... Sati is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 263
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Sziasztok.
Hát ha valaki 168 kör kitiltást kap az megérdemli a 120 ütést mert nem azt irta hogy " te elverem a segged" szerintem.
Annak sujja van amiért kilett tiltva.
Ha meg anyira bezuzzák hogy pl 1 ijjas osrszág feltud menni rajta akkor tegye.
Énis voltam kitiltva kisebb nagyobb beszolásomért és megérdemeltem a sok ütést eddig is ütötték ezeket ezután is fogják.
Reply With Quote
  #8  
Old 10-13-2007, 11:20
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A kérdést azért tettem föl kitárgyalásra, hogy esetleges régebbi incidenseket is ki lehessen tárgyalni.
Például nekem volt, hogy én tiltattam ki az ismerősömet, mivel fórumon az édesanyámat és engem ősi mesterséget űző egyéni válallkozónak titulált....
a teljes krónika segítségével nyomon tudtam követni mi történik az illetővel, és azt kell mondjam nem repestem az örömtől...részben tetszett, mert megérdemelte, amit kapott, de igazából szerettem volna ezt az ügyet ÉN lerendezni vele. Na most az én álláspontom, hogy egy kűzdelem legyen a szituációtól függően a lehető legfairebb, így meg se fordult a fejemben, hogy akkor bántsam, amikor nem tud visszaütni...
Biztos én vagyok "madár", meg buta, meg naiv, ezt alá is írom, de szeretem a tiszta dolgokat, és szeretem, ha nem azzal jön aztán vissza a fórumra a delikvens egy másik orival, hogy ismételten engem mocskoljon, miszerint én megkértem X országot az ő leverésére...

lehet ehhez hozzáfűzni, vagy megcáfolni másik példával...
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #9  
Old 10-13-2007, 11:23
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hmmm... Sati View Post
Sziasztok.
Hát ha valaki 168 kör kitiltást kap az megérdemli a 120 ütést mert nem azt irta hogy " te elverem a segged" szerintem.
Annak sujja van amiért kilett tiltva.
Ha meg anyira bezuzzák hogy pl 1 ijjas osrszág feltud menni rajta akkor tegye.
Énis voltam kitiltva kisebb nagyobb beszolásomért és megérdemeltem a sok ütést eddig is ütötték ezeket ezután is fogják.
Már vártam az ilyen jellegű hozzászólásokat...

És mi van abban az esetben, mint nemrég tapasztalható volt az X fórumon, hogy Ati besokallt (mellesleg megjegyzem, jogosan) és sorban osztotta a 168 köröket, nem volt kisebb büntetés...és volt olyan, aki mondjuk nem írt semmilyen csúnyát, és tény, hogy vétett a szabályok ellen, de nem szándékosan, amiért más esetben, vagy fórumon csak figyelmeztetés a büntetés....
Persze, az az illető így járt felirattal a homlokán közlekedhet, de akkor is....
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #10  
Old 10-13-2007, 11:29
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
....
a teljes krónika segítségével nyomon tudtam követni mi történik az illetővel, és azt kell mondjam nem repestem az örömtől...részben tetszett, mert megérdemelte, amit kapott, de igazából szerettem volna ezt az ügyet ÉN lerendezni vele.
....
Na az gerinctelen... hogyha ilyen szinten rászállnak valakire.
Én csak azt tudom, hogy nem szoktam figyelni a kitiltásokat, sőt, hovatovább tudomásom szerint sose bántottam kitiltott országot, de mivel nem figyelem ezeket, megeshet, hogy tévedek. Szóval pontosítom úgy a mondandómat, hogy szándékosan sose bántottam és a jövőben se fogok kitiltott országot.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ország lefagyasztása, amíg ország másik megelőzi NorB Megvalósult javaslatok 284 07-25-2008 17:33
Több ország irányítása -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 09-11-2006 13:15
1 ország vs. 2-3 ország BeeLord Stratégia & Tippek 18 08-17-2006 22:06
Több ország összekötésénél a szabi is legyen jelölve aúú Elvetett javaslatok 7 08-08-2006 00:25
Több ország összekapcsolása MiKoR Segítség 10 02-01-2006 00:18


All times are GMT +1. The time now is 19:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu