Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-19-2011, 07:32
PigmaN PigmaN is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 68%
Thumbs down MNT egy szövetség 3 tagjával és a 4. támad ez etikus?

Az etikusnak számít-e, ha egy szövetség még régebben MNT-t kér megkapják lesz egy új taguk.. aki betámad engem két sereggel.

Ezek szerinte az MNT-nek semmi értelme hisz a 3 tag serege is ugyanúgy tud támadni ha segítségként jön..

Ez elég szemét dolog szerintem..

Csaba
Sponsored Links
  #2  
Old 11-19-2011, 08:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Akivel nincs MNT-d, az nyugodtan támadhat. Ha nem szeretnéd, hogy támadjon, akkor vele is MNT-t kell kötni.

Hogy érted, hogy az MNT-nek semmi értelme? Azok, akivel MNT-d van, nem tudnak támadni. Ez az értelme, nem több. Mások ellen, akikkel nincs ilyen megállapodásod, nem véd.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 11-19-2011, 09:01
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Akivel nincs MNT-d, az nyugodtan támadhat. Ha nem szeretnéd, hogy támadjon, akkor vele is MNT-t kell kötni.

Hogy érted, hogy az MNT-nek semmi értelme? Azok, akivel MNT-d van, nem tudnak támadni. Ez az értelme, nem több. Mások ellen, akikkel nincs ilyen megállapodásod, nem véd.
Szerintem úgy érti, hogy hiába van MNT-je velük, a negyedik tag viszi az ő seregüket is, így az MNT ellenére azért kapnak a földfoglalásból!

Ha jól értelmezem.
  #4  
Old 11-19-2011, 09:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Szerintem úgy érti, hogy hiába van MNT-je velük, a negyedik tag viszi az ő seregüket is, így az MNT ellenére azért kapnak a földfoglalásból!

Ha jól értelmezem.
Azt MNT szerepe, hogy az az ország, akivel MNT-d van, ne támadhasson meg. Semmi több. Ha nem szeretnéd, hogy valaki támadjon, akkor AZZAL az országgal kell MNT-t kötnöd, nem 3 másikkal.

Ennél nagyobb bonyolítás nincs. Nincs megszabva, hogy nem támadhatsz olyan katonákkal, amiket a piacon attól vett az ellenfél, akivel MNT-d van, vagy épp a saját eladott katonáid nem fordulhatnak ellened stb.

A támadást befolyásolja az MNT. Tud-e támadni az illető, vagy nem tud.

Nem kell ezt túlmisztifikálni.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 11-19-2011, 09:31
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ennél nagyobb bonyolítás nincs. Nincs megszabva, hogy nem támadhatsz olyan katonákkal, amiket a piacon attól vett az ellenfél, akivel MNT-d van, vagy épp a saját eladott katonáid nem fordulhatnak ellened stb.
Ez azért nem jó magyarázat, mivel ha valaki a piacon vesz katonát attól akivel nekem MNT-m van, az illető nem kap földet. A jelen esetben pedig részesül a földszerzésből.

De a diplomáciát azért találták ki, hogy az ilyen eseteket meg lehessen beszélni. Az is lehet, hogy a negyedik fél nem figyelte, hogy a többi háromnak kivel van MNT-je.
Vagy ha nem megy a diplomácián keresztül, egyszerűen fel kell bontani az MNT-t, azt hajrá aggyá nekik!
  #6  
Old 11-19-2011, 09:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ha én vagyok "A" ország, és tőlem földet foglalt "B" ország, akkor "C" ország, akivel MNT-m van, nem támadhatja "B" országot, merthát nála az én földem van?

Ne bonyolítsuk már.

Én azt gondolom, hogy elég egyértelmű, és érthető azt MNT rendszere.

Akivel van, az nem támadhat, mindenki más igen.

Mi a bonyolult ezen?
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 11-19-2011, 11:02
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha én vagyok "A" ország, és tőlem földet foglalt "B" ország, akkor "C" ország, akivel MNT-m van, nem támadhatja "B" országot, merthát nála az én földem van?

Mi a bonyolult ezen?


nem akarom én túlbonyolítani a dolgot, de Ati, tényleg nem érted mit kérdez PigmaN?

Szóval:
Ő kötött egy MNT-t "A" "B" "C" "D" országaival, akik egy szövi volt. Mondjuk "D" kilép és helyette jön "E". "E"-vel nincs MNT-je. "E" megtámadja és viszi "A" "B" és "C" ország katonáit is. Így hiába van MNT-je velük, jönnek az ő katonáik is és kapnak a szerzett földből is.
Én így értelmezem (de lehet, hogy rosszul).

De tényleg nem kell túlbonyolítani, ahogy írtam, diplomácia, ha az nem megy akkor bontani az MNT-ket!
The Following 3 Users Say Thank You to Odin For This Useful Post:
  #8  
Old 11-19-2011, 11:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Én értem, hogy mit ír. Megtámadta egy olyan ország, akivel NEM volt MNT-je. Ez normális.

Ha azt akarod, hogy valaki ne támadjon, azzal MNT-t kell kötnöd.
__________________
Hódító * Queosia
  #9  
Old 11-19-2011, 11:05
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Várjunk csak, ha a szövivel van MNT-je, akkor az új belépőnek se lehetne támadnia!!! Mindegy kik a tagok nem?
  #10  
Old 11-19-2011, 11:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Várjunk csak, ha a szövivel van MNT-je, akkor az új belépőnek se lehetne támadnia!!! Mindegy kik a tagok nem?
Nem szövetséggel, hanem országokkal kötsz MNT-t. (Az A-ban lehet szövetségi is, de az más, most nem arról van szó.) Ha egy szövetség minden tagjával MNT-t akarsz, akkor azt minden taggal meg kell kötnöd. Ha változnak a tagok, és olyan valaki kerül be a szövetségbe, akivel NINCS MNT-d, akkor az fog tudni támadni. Mivel nincs köztetek semmi megállapodás, hogy ezt ne tegye, ezért ez teljesen normális.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetség Kisangyal86 Segítség 9 02-26-2008 09:19
Melyik sereg megy el, amelyik támad? Nogixer Segítség 44 11-08-2007 15:21
több ori Anarchban MNT-vel 1 orira támad. misimókus Stratégia & Tippek 3 04-05-2007 22:27
Szövetség Viz Nem hiba 1 01-25-2007 12:56


All times are GMT +1. The time now is 04:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu