Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-08-2009, 00:54
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation A taktikai elem

Sziasztok,

Ez a téma nem a kis orikra, és kis csoportokra vonatkozik. Kizárólag az 1/a-ban érvéynesíthető és cca 20k heki környékéről indul. Itt nem másról van szó, mint a tényleg legyőzhetetlen és beverhetetlen akár 0 barakkal rendelkező országokról. Mint tudjuk ilyen hektáron ehhez nem kell más, mint hogy az adott klánból figyeljenek, ha megy feléjük sereg, fokoznak 1M egyéget, és máris 0 hektárt üt a delikvens. Kis szerencsétlenséggel, aki kitámadt még be is verik párszor, mert éppen nincs 1M egysége, hogy Ő is elfokozzon. Jó lenne, ha ez a "taktikai" elem, ami kizárólag a pénzre és a piacra épül, megszünne. Azaz ütéskor ne számítson, a ponttávolság, ha bemegy a sereg, hozzon földet is. Nincs értelme olyan csatának ahol 0-a a földfoglalás, úgy hogy nem indokolja sem a klánok taglétszáma, sem más.
Ennyi lenne a javaslat.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-08-2009, 01:03
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én támogatom, de az elvetett javaslatok között itt találhatod mások véleményét, akik szerint ez remek taktikai elem..


http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1846
Reply With Quote
  #3  
Old 11-08-2009, 01:08
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by wand View Post
én támogatom, de az elvetett javaslatok között itt találhatod mások véleményét, akik szerint ez remek taktikai elem..


http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1846
Jó, remélem nincs kőbe vésve, majd átgondolják újra, bár ránézés nélkül is tudom kik szerint remek taktikai elem.. Remélem nem sikerl megint megvezetni Atit..
Reply With Quote
  #4  
Old 11-08-2009, 01:16
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Sziasztok,

Ez a téma nem a kis orikra, és kis csoportokra vonatkozik. Kizárólag az 1/a-ban érvéynesíthető és cca 20k heki környékéről indul. Itt nem másról van szó, mint a tényleg legyőzhetetlen és beverhetetlen akár 0 barakkal rendelkező országokról. Mint tudjuk ilyen hektáron ehhez nem kell más, mint hogy az adott klánból figyeljenek, ha megy feléjük sereg, fokoznak 1M egyéget, és máris 0 hektárt üt a delikvens. Kis szerencsétlenséggel, aki kitámadt még be is verik párszor, mert éppen nincs 1M egysége, hogy Ő is elfokozzon. Jó lenne, ha ez a "taktikai" elem, ami kizárólag a pénzre és a piacra épül, megszünne. Azaz ütéskor ne számítson, a ponttávolság, ha bemegy a sereg, hozzon földet is. Nincs értelme olyan csatának ahol 0-a a földfoglalás, úgy hogy nem indokolja sem a klánok taglétszáma, sem más.
Ennyi lenne a javaslat.
Jah, hogy csak 20k hekitől indul ez a dolog?
Nemrég akkor mi hogy mertük megtenni?
Bár mi nem voltunk ennyira gazdagok, elég volt 500k egység hozzá...
Arra szavaztam, ha van ráfok, legyen elfok is, bár nem értem, mi a javaslat...
ne legyen 0 hekis ütés, de mennyi legyen akkor, hogy számolódjon?

Last edited by Pool; 11-08-2009 at 01:19..
Reply With Quote
  #5  
Old 11-08-2009, 01:16
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyébként meg ha ragozni akarod,:
szerintem is irreális az elfokozás miatti 0 heki, de egyben a többszáz k-ról való ráfokozással való ráállás is az.

szal arra is találj megoldást.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to wand For This Useful Post:
  #6  
Old 11-08-2009, 01:24
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by wand View Post
egyébként meg ha ragozni akarod,:
szerintem is irreális az elfokozás miatti 0 heki, de egyben a többszáz k-ról való ráfokozással való ráállás is az.

szal arra is találj megoldást.
Nos, az 1/A-ban az orik többnyire beton elfek, néhol 1-1 törpe és pár ork. A gnóm az óriás már fehér hollónak számít.
A pontokat valahogy át kell hidalni, ehhez szükséges az odafokozás, node itt nem az oda és elfkozoásról van szó, hanem a 0 hekis ütésről. Maradhat az elfokozás, de 0 hekis ütés ne legyen.

Pool, ez a javaslat, nincs 0 hekis ütés ha azt nem indokolja más.

Jah és nem figyeltem a szabályokat, hogy pontosan hol működik ez a határ. A szavazás publikus, bár szavazás nélkül is tudtam volna mire fogsz szavazni, mint ahogy Remynél is. Egyértelmű érdeketek fűződik hozzá, hogy ne lehessen beverni az országotokat. Csakhogy ez önmagában megdönti a hódító réges régi alapelvét, azaz hogy beverhetetlen ori nincs. Ahogy ti csináljátok úgy pedig van és értelmetlenné teszi a játékot. szünjön meg, ez a hülyeség, ennyi.
Reply With Quote
  #7  
Old 11-08-2009, 01:28
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
A pontokat valahogy át kell hidalni, ehhez szükséges az odafokozás, node itt nem az oda és elfkozoásról van szó, hanem a 0 hekis ütésről.
persze át kell hidalni, de mondjuk 200k-t ezzel áthidálni az is irreális.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #8  
Old 11-08-2009, 01:34
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Quote:
Originally Posted by wand View Post
persze át kell hidalni, de mondjuk 200k-t ezzel áthidálni az is irreális.
Mondjuk 200k pontkülönbség az cca 4200 hektár, ha te 4200 hektárral ksiebb országgal, jobb vagy mint a fölötted álló ország, akkor verd be. Igen valóban ne tartson 4200 bankot, vagy 4200 bányát az adott ország, vagy ha igen, akkor ezt annak a tudatában tegye, hogy beverhetik.
Reply With Quote
  #9  
Old 11-08-2009, 01:34
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Jah és nem figyeltem a szabályokat, hogy pontosan hol működik ez a határ. A szavazás publikus, bár szavazás nélkül is tudtam volna mire fogsz szavazni, mint ahogy Remynél is. Egyértelmű érdeketek fűződik hozzá, hogy ne lehessen beverni az országotokat. Csakhogy ez önmagában megdönti a hódító réges régi alapelvét, azaz hogy beverhetetlen ori nincs. Ahogy ti csináljátok úgy pedig van és értelmetlenné teszi a játékot. szünjön meg, ez a hülyeség, ennyi.
Kiccsavo ne magyarazzal, meg egyszer sem fokoztam el azert, hogy 0-t ussenek rajtam, ugyhogy legalabb a nevemet ne emlegesd ilyenkor, koszonom...

(Persze semmi nem zarja ki, hogy elfogok, ha epp ugy adodik, de olyanert emlegetni a nevem, amihez semmi kozom, kicsit fura...)

Amikor Pannon ellen harcoltunk(amiben Te is ott voltal), ellenem is fokozgattak, bontogattak, megsem nyavajogtam. Te pedig rafokoztal par orszagra 100k pontot, es utana sirtal, hogy miert 0-t utsz, mi ez a disznosag...

Nagyszeru otlet, hogy messzirol lehessen rafokozni, es mindenkepp hozz foldet, gratulalok...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-08-2009 at 01:39..
Reply With Quote
  #10  
Old 11-08-2009, 01:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor
Későn kapcsolódok be a témába, de remélem még időben.

A nagy hekin való csaták terén ma az alul lévő jelentős előnyt élvesz.

A fokozási lehetőség szükséges ahhoz, hogy a pontlista szakadékai miatt ne legyenek extrém termelők.

Arvylnak nagyon igaza van abban, hogy bunker elf kivételével be lehet verni egy 15%-kal nagyobb országot.
De a védő mit tud csinálni? anélkül, hogy csutkára bontaná megát, vagy véd, ha tud vagy felfelé menekül, vagy kibont a 100K-s limitből

Ne lehetetlenítsük el a védőt azzal, hogy barakkupacok szinte kockázat nélkül beverhetik 15% kal kisebb hekiről.
Nézzetek már szét az A topjában! Hol vannak az egykoron szép nagy kövér törpék?
Forogtak, SZK-n pihennek az ellehetetlenülés miatt vagy rég kiverve a minimumból lent!!!
Neveket hadd ne írjak, hátha visszajönne még valamelyik!

Ugye örökre nem lehet menekülni, és azért nem tuti a fokozás, bontásos eltáv se, hisz morálcsökkenést hoz a csatavesztés, de esélyt ad egy irdatlan barakkupac elleni felkészüléshez, és hogy a klántársak kísérhessék a támadót anélkül, hogy leszedné a termelőjüket.

Nézzünk egy egyszerű példát.
Vagyok 700K-n egy kigyúrt orkkal
Van felettem 770K-n egy törpe 15%torony-40% barakk jól felépítve)
Mellette 770K-n egy klántárs hadisa.

Ma 350K kattincsal fokozok, és megpróbálom betolni eredményesen.

Az Új rendszerben ami a foglalást segíti:
Ráfokozok, és betolom, majdnem 100%, hogy eredményesen, hisz a fokozás neki sokkal drágább mint az én ráfokozásom, és a kp limitált ugye.
Visszajön a hadisa, mondjuk sikeresen visszaüt miután csutekra bontotta magát. A hadisa fentebb kerül, gyakorlatilag átadta a földet a törpe a saját hadisának. (ezzel Őt kivontuk a harcból, felfelé eltávolodott.)
Fokozhatok ujra a törpére.

De a törpe helyett lehet ez az ország egy 10-50-es óriás is akár

Nem szabad elvenni a védő féltől a fokozásos menekülés lehetőségét (hangsúlyozom ez csak egy lehetőség nem biztos, hogy bejön)
Ezt pedig Zolitol ideznem a masik topicbol.

Bar nem tudom, egy elvetett javaslatnak minek nyitsz uj topicot, csak mert fejlesztes van, de hajra...

Hatha a fedezes modositast is eltorlik es a tultoltes is visszajon, ki tudja...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu