Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-18-2009, 09:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andy View Post
Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok arra, hogy a Microsoft csak ígérgetni tud továbbra is, vagy tényleg tud valamit jól fejleszteni.
Ha szerinted az XP nem jó, akkor miért azt használod?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-18-2009, 10:05
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha szerinted az XP nem jó, akkor miért azt használod?
Mert mi mást használhatna az egyszerű felhasználó, mint vindózt? Ha nem csak netezésre meg programozásra, meg magasabb szintű felhasználói programok vezérlésére használod a géped, akkor a vindóz a legegyszerűbb megoldás.
Mert a vindózt támogatják a gyártók, a játékprogramok vindózra vannak optimalizálva, mert elképesztően sok fejlesztés, meg kiegészítés, meg modul, meg patch, meg stb készül vindóz platformra, ami más platformra nem.

Gondolom ezért használnak sokan vindózt.
Amíg egy linuxos programot vadászni kell, addig ugyanaz a fajta program 20 féle változatban megjelenik vindózra.
Hogy csak mást ne említsek, van egy rakás játék, ami nem fut linuxon. Tehát ha valaki többnyire játszásra használja a gépét, rá van erőszakosan kényszerítve a vindózra, mert anélkül nem tudna játszani...

De hogy ne legyen off: ha már vindóz, akkor sp3. Én nagyon meg vagyok elégedve eddig az SP3-mal, még egyszer sem fagyott le a gépem, amióta fent van az új rendszer.
(Igaz, vadiúj merevlemezre, igen erős gépre telepítettem eredeti vindows XP-t, és azt turbóztam meg SP3-mal... szóval fogalmam sincs, hogy régi konfigurációkon mit produkál az sp3, mert 500 gigás sata2-es vinyón, 4 giga memóriával, 6400 mhz dual magos procival tökéletesen, és gyorsan fut! és hangsúlyozom, eredeti vindóz, tehát nem buherált, ami azért fontos, mert pl az a buher verzió amit utoljára próbáltam, nem kezelte a hangkártyámat jól, sűrűn kifagyott memóriahibával, és néha kifagyott videókártya hibával. Ezek a jelenségek megszűntek, tehát nem a hardveremmel volt a gond.)

Szóval eddig nekem tetszik az SP3, kez operációs rendszer pofája lenni a dolognak.

Kár, hogy pont msot hagyják abba az XP fejlesztését, lehet, hogy az SP4 vagy SP5-tel szuper lenne, és nem csak stabilnak volna mondható, hanem az is lenne!! Szóval én sajnálom, hogy abbahagyják, és új projektet indítottak Vienna, 7, vagy X néven, mindegy... (Bár most már egészen biztos, hogy a windows7 marad meg névnek, bár nekem pont ez tetszett a legkevésbé.. ez persze csak szubjektív dolog.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #3  
Old 02-18-2009, 10:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Mert mi mást használhatna az egyszerű felhasználó, mint vindózt? Ha nem csak netezésre meg programozásra, meg magasabb szintű felhasználói programok vezérlésére használod a géped, akkor a vindóz a legegyszerűbb megoldás.
Ha ez a legegyszerűbb megoldás, akkor viszont ne szídd. Választási lehetőséged van, ha ez nem tetszik, akkor tessék mást használni. És meg is spórolsz 40ezer forintot...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 02-19-2009, 09:39
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha ez a legegyszerűbb megoldás, akkor viszont ne szídd. Választási lehetőséged van, ha ez nem tetszik, akkor tessék mást használni. És meg is spórolsz 40ezer forintot...
Ezt ne nekem írd, én csak arra reagáltam, hogy VALÓSZÍNŰLEG valami ilyesmi okból használja Andy a vindazt, és hogy sokan mások is emiatt.

Egyébként meg fizettem érte, és szar. Tehát jogom van szídni nekem is. DDD
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #5  
Old 02-19-2009, 09:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ezt ne nekem írd, én csak arra reagáltam, hogy VALÓSZÍNŰLEG valami ilyesmi okból használja Andy a vindazt, és hogy sokan mások is emiatt.

Egyébként meg fizettem érte, és szar. Tehát jogom van szídni nekem is. DDD
Rengeteg gépet kapni már, ami nem Windows-zal jön. És mára már egész felhasználóbarátakká is váltak, alapvető irodai munkára tökéletesen használhatóak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 02-19-2009, 10:16
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Rengeteg gépet kapni már, ami nem Windows-zal jön. És mára már egész felhasználóbarátakká is váltak, alapvető irodai munkára tökéletesen használhatóak.
Erről a cégeket meg a vállakozókat győzd meg, akik a költségmegtakarítás érdekében passzív hűtéses full-integrált ócska gépeket vesznek nagyjából integrált windows xp home-mal. te meg odamézs dolgozni, és ezt kapod 4 évet melóztam irodában, win xp-vel.
kérdeztem az infósokat, hogy ez miért van így, hiszen rossz, és drága, mert meg kell venni 1000 vindózt, meg 1000 office-t, meg mittudomén még miket, erre azt mondta, hogy "mert ha beteszünk az irodákba olcsó, linuxos-ópenofiszos gépeket, akkor az alkalmazottak 99,3%-a leáll a melóval, mert bekapcsolni se tudják..."

egyébként ezekkel továbbra is az a baj, hogy veszel egy nemvindózos gépet, és az irodai alkalmazásokon, weben kívül nem nagyon tudsz használni rajta mást, mert az alap1 user nem fog nekiállni programozni, meg szervert futtatni, meg stb.. az leül, letölti a játékot (jobb esetben megveszi), és játszik rajta, meg webkamerázik a haverjaival. kb ennyi. ezzel nagyjából lefedtük a felhaszálók 80%-át.

ezt viszont nemvindózos gépen nem fogja tudni megoldani, mert nem indul el a játék, meg nem optimalizálható a kamera, mert ... és így tovább. ezért nem veszi meg, mert számára használhatatlan. viszont a vondóz meg nem túl jó.
ezért az egyszerű user, aki csak felületesen használja a gépét, az kelepcébe kerül, mert 2 választása van, vagy rossz vindóz, vagy számára használhatatlan bármi más...

és ez úgy önmagában véve szomorú, mert -gondolom- ezek csak lobbi tevékenységek következményei.
pl a gyártó fizet a vindóznak, hogy írjon patchat az ő harcveréhez, a windóz fizet a játékfejlesztőknek, hogy win platformra legyen elérhető, és így nagyjából ki is zárták a konkurenciát a piacról, mert ha én autós játékkal akarok játszani, és az csak vindózon, meg pentiumon fut el, akkor addig nyúzom apuci fülét, amíg meg nem veszi... vagy ha már nem gyerek vagyok, akkor meg megveszem magamnak.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #7  
Old 02-19-2009, 10:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
"mert ha beteszünk az irodákba olcsó, linuxos-ópenofiszos gépeket, akkor az alkalmazottak 99,3%-a leáll a melóval, mert bekapcsolni se tudják..."
Biztos szakmai ártalom, hogy nem tűnik fel nekem a különbség, de azon kívül, hogy a start gomb nincs annyira lekerekítve, és nem zöld, más különbséget nem vélek felfedezni.

Azt gondolom, hogy egy számítógépes alapismereteket megkívánó pozícióban ha valakinél problémát okoz, hogy a start gomb jobb széle nem kerek, hanem az is szögletes, és ettől megáll az élet, akkor az illető nem rendelkezik a szükséges szakmai ismeretekkel...

Most persze lehet jönni azzal, hogy no de én miért Windows-t használok asztali gépnek... Olyan specifikus fejlesztéseket végzek, amik sajnos ma még elég Windows-orientáltak. Vannak ilyen területek, ahol kikerülhetetlen a Windows. De egy átlagos irodai feladat (web, szövegszerkesztés, táblázatkezelő) ezeket nem kívánja meg. Sőt, egyre kevésbé kívánja meg ezeket, hiszen ma már akár szövegszerkesztő, vagy táblázatkezelő nélkül is el tudsz végezni minden ilyen feladatot webes felületen. Egy böngészőn kívül másra nincs szükség egy átlagos irodai környezetben.

No de eltértünk a témától...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 02-19-2009, 12:20
Andy's Avatar
Andy Andy is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Location: Nyugat-Magyarország
Posts: 57
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ezt ne nekem írd, én csak arra reagáltam, hogy VALÓSZÍNŰLEG valami ilyesmi okból használja Andy a vindazt, és hogy sokan mások is emiatt.
Igen, jól gondoltad egyébként.
Volt idő, mivel a linuxot kedvelem, mint op rendszert; így a windows mellet az is rajt volt a gépemen. De voltak a két op rendszer miatt gondjaim. Pedig szívesen dolgoznék továbbra is linuxszal. De egyéb támogatások hiánya miatt szükségszerű a windows számomra. Az sp3-as xp-vel személy szerint meg vagyok elégedve, az sp2-sel több gondom volt.
Reply With Quote
  #9  
Old 02-19-2009, 13:08
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem továbbra se hagyja magát telepíteni...
Reply With Quote
  #10  
Old 02-19-2009, 13:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Nekem továbbra se hagyja magát telepíteni...
Most már várd meg az új verziót.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Jáj! :S [HTPA]GeeForce PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 608 06-12-2011 12:04
Vírus híradó! Gyula PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 233 10-25-2008 21:42
AOE2 cong. játék Grabi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 47 07-22-2008 18:06
Win Vista Mike zoostorm PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 116 04-30-2008 14:35
Új Windows Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 42 11-26-2007 14:45


All times are GMT +1. The time now is 14:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu