Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-18-2007, 11:26
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default 1/A kirakások

direkt nem javaslatként álltam elő, hanem ált. beszélgetésnek.

mit gondoltok korrekt lépés-e az utolsó pillanatban kirakni vkit a védő klánból, hogy a támadó minimális földterületet hozzon? mit gondoltok be lehetne/be kéne-e vezetni olyan javaslatot, hogy a kirakás a következő körre is hatással legyen, ezáltal a kirakott ember is veszítsen területet? mit gondoltok maradjon-e ez a menekülési útvonal a magukat gyengébb klánnak mondottakhoz?

amit én gondolok:
ez már a második eset, hogy az óvoda pénzt nem kímélve átépült, piacolt több napig a klántámadás miatt és kudarcra ítéltetett. az egyetlen gondom, hogy nem mi vagyunk a hibások, hanem, hogy van olyan szabály, hogy elfokozol és 0-t visz az ellenfél, van olyan is, hogy minimális hektárszámot visz a támadó a kirakással. nem vagyok benne biztos, hogy az ilyen mentalitás való a legfelsőbb szintre.
javaslatot nem tervezek, ezután is ki fogunk menni a kisebb klánokra, nem érdekel ha több a kiadás, mint a nyereség. nem nekünk kéne szégyellnünk magunkat miatta.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)

Last edited by Grabi; 09-18-2007 at 11:29..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-18-2007, 11:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1846
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 09-18-2007, 11:30
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez nem egyéni csata, az ehhez tartozó szabályt mondtam csak példának.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #4  
Old 09-18-2007, 12:19
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default -

Nem mérvadó a véleményem, mivel jelenleg nem mozgok A-ban, de már megfordultam ot és próbáálom követni az ott zajló eseményeket, tehát úgy gondolom, h magahoz az Ahoz méltatlan, h 1 klikkel megoldva a probléma, vkit kirakunk és kész...
A másik tudtommal ők is vesztenek ezáltal, a gond h inkbb a Császárnak adnak le(mikor ujra visszalép az illető), ami sztem így az A-ban kidobott föld, ezáltal is fogy az A-ban találató földterület, ami ahogy Fegya ár soxor írta azt eredményezi h nő a top klán és a többiek közötti táv, amire senkinek semmi szüksége!
__________________
LotR
Reply With Quote
  #5  
Old 09-18-2007, 13:35
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem nagyon helyes, hogy el lehet kerülni a komoly veszteséget tagok kirakásával. Ez egy háborús stratégiai játék. Nem sértődök meg ha megtámadnak, de köteles se vagyok felvenni a harcot bármikor amikor a támadásra maximálisan felkészült ellenfél tőlem ezt várja. Ugyanakkor neki se kellene megsértődni... szerintem.

Lotr, nincs igazad. Ez a probléma leginkább csak az Ovit érinti, mert már a Big Gun is túl nagy ahhoz, hogy tagok kirakásával megpróbáljon ráállni kisebbekre. Azaz van egy klán a pillanatnyilag 167-ből, amelyik másodszor ütött veszteségesen- ez aligha elegendő ok egy esetleges szabályváltozásra.

A top elszakadása nem hiszem, hogy ezen múlna. Mikor az Ovi ellenünk jött, kiléptünk páran, néhányan azóta is szk-n pihennek, de a vesztett földet visszaszereztük. Lényegtelen mennyit adunk a császárnak, mert nekünk nem 100 körre van lefele a legközelebbi nem mnt-s ori. Amit elvesztünk vissza is szerezzük.
A kláncsaták jellegzetessége, hogy bizonyos határok között egész nagy méretkülönbségű országok is harcba keveredhetnek. A nagyon nagyok nagyon sok földet kell leadjanak egy klánváltás során, ennyi hátrány azért nekik is jár a biztonságért cserébe. Én nem épülhetek kedvemre, én ha lengetem a morálomat kockáztatom, hogy valaki kifigyel, és bever, ráadásul nálunk kis orik is vannak, amik állandó költséget jelentenek az egyéni hadakozás miatt.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #6  
Old 09-18-2007, 13:49
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És ha már általános beszélgetés, nem módosítási javaslat, elmondom a véleményem az A topjáról, illetve annak az általam vélt jövőjéről.

A régi rendszerben 225 katincsért több 100k hektár föld lett behozva az A topjába. Mikor jött a fedezés drágítása, egy darabig úgy tűnt nem lesz itt komoly baj, legfeljebb a nép végre ütni fog, nem fedezgetni. Így is lett, A nagy klánok orkokat hoztak fel, azok egyéniben meg kisklánban feljutottak. Sok-sok régi nagy ország, amik anno odafedeztek jó darabig szolgáltatták az ehhez szükséges földet. Mostanra ez elfogyott. A nagy orik szk-n vannak, illetve lefordultak. A nagy klánok meg célpont nélkül maradtak, főleg miután jó ragadozóhoz méltón felosztották a vadászterületet, egymással pedig mnt-t kötöttek.

A Pannon elvan a topban.
A Big Gun szeretne feljebb menni, bár nem értem minek, elsők nem lehetnek a Pannon leverése nélkül, ahhoz viszont a jelek szerint nem fűlik a foguk.
Az Óvoda még harcol, és harcolni is fog egy darabig. Ugyan a mi klánunk a célpontjaik közé tartozik, azért tisztelem őket a kitartásért, és tudom, hogy újra próbálkozni fognak, hiába tudják előre, hogy veszteséges lesz a buli.
És nem, nem érzem úgy, hogy szégyellnem kellene magamat miatta. Mint ahogy dicsőségnek se érezném, ha földet adhatnék az Ovinak.

Véleményem szerint az Ovi elérte azt a csúcsot ahova a jelenlegi rendszerben el lehet jutni ha valaki nagyon haladni akar. Grat nekik.
Vagy szabályváltozás, vagy a nagyok lefordulása kell ahhoz, hogy a csoport megújuljon, és ha nem is könnyen, de elérhetővé váljon a top, illetve érdemes legyen harcolni érte.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #7  
Old 09-18-2007, 15:48
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Úgy gondolom hogy feljebb is lehet menni, mint ahová az Ovi eljutott és feljebb is fognak menni.

Mivel ez csak általános beszélgetés megkérdezném Synk, neked bejárásod van valamelyik pannonos vagy big gunos oriba, hogy igy tisztában vagy azzal h ki kivel mnt-zik? változna attol valami hogy ha fel bontanák?

Neked is van mnt-d velem, pedig kölcsönösen nem kedveljük egymást, jelenleg még is mnt-van mert pillanatnyilag mindkettőnknek ez előnyös. amint az egyik félnek nem lesz az fel fogja bontani.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #8  
Old 09-18-2007, 19:11
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
direkt nem javaslatként álltam elő, hanem ált. beszélgetésnek.

mit gondoltok korrekt lépés-e az utolsó pillanatban kirakni vkit a védő klánból, hogy a támadó minimális földterületet hozzon? mit gondoltok be lehetne/be kéne-e vezetni olyan javaslatot, hogy a kirakás a következő körre is hatással legyen, ezáltal a kirakott ember is veszítsen területet? mit gondoltok maradjon-e ez a menekülési útvonal a magukat gyengébb klánnak mondottakhoz?

amit én gondolok:
ez már a második eset, hogy az óvoda pénzt nem kímélve átépült, piacolt több napig a klántámadás miatt és kudarcra ítéltetett. az egyetlen gondom, hogy nem mi vagyunk a hibások, hanem, hogy van olyan szabály, hogy elfokozol és 0-t visz az ellenfél, van olyan is, hogy minimális hektárszámot visz a támadó a kirakással. nem vagyok benne biztos, hogy az ilyen mentalitás való a legfelsőbb szintre.
javaslatot nem tervezek, ezután is ki fogunk menni a kisebb klánokra, nem érdekel ha több a kiadás, mint a nyereség. nem nekünk kéne szégyellnünk magunkat miatta.

Szerintem senkinek sem kell szégyelnie magát. Leírtad, hogy napokig készültök egy támadásra, aztán egyszercsak hipp-hopp ott vagytok a klán alatt 2 körre. Akik nincsenek felkészülve a védekezésre ilyen-olyan okok miatt, azoktól szernten normális lépés, hogy minnél kisebb veszteséggel akarnak kijönni ebből. Ezt ki tudod küszöbölni, hogy amint ráálltok egy klánra, máris indul a sereg, nem a kör végén, így már nem tudnak mit tenni. De persze akkor ott van a veszély, hogy szembemennek
Reply With Quote
  #9  
Old 09-18-2007, 19:12
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

elég problémának tartom azt is, hogy meglepetés ha odaáll melléd bármelyik nagyobb klán...ha engem kérdezel
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #10  
Old 09-18-2007, 19:22
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Szerintem senkinek sem kell szégyelnie magát. Leírtad, hogy napokig készültök egy támadásra, aztán egyszercsak hipp-hopp ott vagytok a klán alatt 2 körre. Akik nincsenek felkészülve a védekezésre ilyen-olyan okok miatt, azoktól szernten normális lépés, hogy minnél kisebb veszteséggel akarnak kijönni ebből. Ezt ki tudod küszöbölni, hogy amint ráálltok egy klánra, máris indul a sereg, nem a kör végén, így már nem tudnak mit tenni. De persze akkor ott van a veszély, hogy szembemennek

Mivel bármikor bárkire össze lehet rakni egy klánt, ezért én mindig számolok arra hogy valaki rámáll és bever, sosem tartjuk üresen egység és vagy pénz nélkül az országokat. Mikor nem támadunk, vagy csak nem tudunk elég aktívan figyelni az országainkra, akkor mindig úgy épülünk fel hogy ha "meglepnek" akkor is legyen esélye a klánunknak, megoldjuk azt hogy bent tartjuk az egységeket, minden országban normális védelmet és ezt etetjük.
Ha sokat vagyunk gép előtt, esetleg le tudjuk fedni a nap 24 óráját is távolozással, akkor tartjuk esetleg a piacon az egységeket, hogy spóroljunk a gabonábal, vagy hogy rendbe tegyük a katonai morált.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu