Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #371  
Old 05-21-2010, 13:08
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
És a top40% határa most milyen magasságban van?
Durván 7000 heki, de szerintem ha a változás bevezetődne ez leesne 6k heki környékére.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #372  
Old 05-21-2010, 15:22
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szerintem majdnem, hogy biztos, hogy nem lesz az ha 40% lenne a határ, hogy reggel felkelek, és a fél csoport lefordult mert mostantól elég lesz a 40%.
És mint mondám lesz egy 40%-os tömörülés ami szintén nem tesz jót a csoportnak.
És még mindig az a baj, hogy nem a kezdők lehetőségével van mérlegelve a lehetőség.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to djibron For This Useful Post:
  #373  
Old 05-21-2010, 15:46
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Top40-nél miért lenne? Onnan kéthetente forognak le az orik.
ezzel a top40el annyi a probléma hogy ugyanugy a xaros elf telepesek népesitenék be és ugyanugy nem forognának mert egyszerubb a B-ből
még ugyis ha top30at is kell szerezni tehát 40-nél csak a-bol fordulhatsz és 30-tol a b-bol
ez egy olyan semmilyen megoldás nem lenne
az égvilágon semmi nem változna
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #374  
Old 05-21-2010, 15:52
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezzel a top40el annyi a probléma hogy ugyanugy a xaros elf telepesek népesitenék be és ugyanugy nem forognának mert egyszerubb a B-ből
még ugyis ha top30at is kell szerezni tehát 40-nél csak a-bol fordulhatsz és 30-tol a b-bol
ez egy olyan semmilyen megoldás nem lenne
az égvilágon semmi nem változna
a mondandó oké, de a xaros elf telepesek nevében kérlek, kicsit óvatosabban bánj a jelzőkkel!
Reply With Quote
  #375  
Old 05-21-2010, 16:40
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én a fix hektárt megszabó megoldásokkal semmiképpen nem értek egyet a korábban már említett okok miatt sem.
Alapvetően a top tolódása nem kellene hogy problémát okozzon, szerintem igenis küzdjön meg a többi fordulni akaró játékossal mindenki, aki kék számot szeretne!
Az egyetlen kérdéses dolog egy frissen érkező számára, hogy hogyan vegye fel a versenyt a nála sokkal régebben feljutó, azóta erre spóroló/fedező játékosokkal. Erre volt javaslatunk az X (top)kör óta A-ban játszók kiszűrése. Szerintem ez az egyetlen célszerű változtatási irány, minden más indokolatlanul változtatna a fordulási követelményeken.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 05-21-2010 at 16:43..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #376  
Old 05-21-2010, 17:05
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezzel a top40el annyi a probléma hogy ugyanugy a xaros elf telepesek népesitenék be és ugyanugy nem forognának mert egyszerubb a B-ből
még ugyis ha top30at is kell szerezni tehát 40-nél csak a-bol fordulhatsz és 30-tol a b-bol
ez egy olyan semmilyen megoldás nem lenne
az égvilágon semmi nem változna
Ha jól értettem a javaslatot, akkor a top40%-ban csak azok a körök ketyegnének, amik az A-ból való forduláshoz szükségesek. Ha valaki B-ből szeretné forgatni a többi oriját, ugyanúgy a top30%-ot kellene teljesítenie.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #377  
Old 05-21-2010, 17:18
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Én a fix hektárt megszabó megoldásokkal semmiképpen nem értek egyet a korábban már említett okok miatt sem.
Alapvetően a top tolódása nem kellene hogy problémát okozzon, szerintem igenis küzdjön meg a többi fordulni akaró játékossal mindenki, aki kék számot szeretne!
Az egyetlen kérdéses dolog egy frissen érkező számára, hogy hogyan vegye fel a versenyt a nála sokkal régebben feljutó, azóta erre spóroló/fedező játékosokkal. Erre volt javaslatunk az X (top)kör óta A-ban játszók kiszűrése. Szerintem ez az egyetlen célszerű változtatási irány, minden más indokolatlanul változtatna a fordulási követelményeken.
Én erre meg azt mondom aki elért valamit az A-ban azt miért kellene bántani.
Akkor már igen is ne lehessen a B-ből fordulni.
Mindjárt nagyobb élet lenne.
Nem csak az A-ban de a B álló vize is felkavarodna, mert azért sokan csak csücsülik a 2000 körüket.
Reply With Quote
  #378  
Old 05-21-2010, 17:40
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezzel a top40el annyi a probléma hogy ugyanugy a xaros elf telepesek népesitenék be és ugyanugy nem forognának mert egyszerubb a B-ből
még ugyis ha top30at is kell szerezni tehát 40-nél csak a-bol fordulhatsz és 30-tol a b-bol
ez egy olyan semmilyen megoldás nem lenne
az égvilágon semmi nem változna
Az, hogy nem változna semmi, egyszerűen nem igaz.
Alapból 1300 hekivel lejjebb lenne a top határa.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #379  
Old 05-21-2010, 18:22
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
Én erre meg azt mondom aki elért valamit az A-ban azt miért kellene bántani.
Az én hozzászólásomból hogyan szűrted le, hogy valaki is bántani szeretné őket?
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #380  
Old 05-21-2010, 18:22
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Hmm, hmm. 1 ötletem lenne, nem több, úgyhogy nem kell aggódni, hogy megint jövök a fasza ötleteim tömkelegével (csak miattad Remy). Ha tetszik, tetszik, ha nem, nem.

Szóval, alapul vettem azt, hogy B-ből ne legyen fordulás, azt is, hogy könnyebb legyen fordulni, és azt is, hogy a magas hekin játszóknak ne kelljen fagyasztani, vagy bármi egyéb. Az ötlet előtt egy kis kifejtés, hogy szerintem mi a gond:

A gond az én meglátásom szerint nem más, mint, hogy a top folyamatosan nő A-ban, és sokan vannak, akik jelenleg ott vannak és forognak B-ből, de nem érdemelnék meg (top környékén lévő elfek).

Az ötlet:

Töröljük el teljes mértékben a B-ből való fordulást. Helyette legyen az, hogy lehetne két országod A-ban. Egy országod, amivel ott játszol, és egy, amivel forogsz. Ezt úgy képzeltem, hogy be lehetne állítani, hogy most Te aktívan szeretnél játszani, vagy forogni (utóbbi az alapbeállítás). Ha az van beállítva, hogy forgás, akkor a top30% elérésével lefordulhatsz onnan. Mivel csak A-ból lehetne fordulni a rengeteg elf eltűnne, és ha lenne továbbra is sok, nem egy helyen tömörülnének, hanem forognának. Ha azt állítod be az országodnak, hogy Te ott szeretnél játszani, akkor felhozhatsz az országod mellé egy másikat. Nyilván itt ügyeskedni kell egy picit, hogy a csalás ne legyen lehetséges. Ezt nem tudom, hogy lehetne pontosan megoldani, de valamilyen formában biztos lehetséges (pl. szükséges X topkör, hogy felhozz 2. országot, és/vagy a két ország között egy fix hektárszámnak kell lennie, stb.), ez még kigondolásra vár. A második országoddal, meg ugyancsak a top30% teljesítésével lefordulhatsz.

A top30%-ba beleszámít mindenki. Az is, aki nem szeretne forogni, így nem fog brutálisan alacsonyra esni a top. Ekkor viszont lehet olyan gond, hogyha a csoport 30%-a szeretne ott játszani (vagy több), akkor nem nagyon lehetne forogni (bár ez most is van). Talán egy olyat lehetne behozni, hogy aki az ott játszást választotta, és X topkörénél többje van, az nem számít bele.

Természetesen, a beállítási lehetőségeket akármikor megváltoztathatod, hogyha csak 1 országod van a csoportban.

És akkor lássuk, hogy szerintem mért jó ez a javaslat:
- Mivel csak A-ból lehetne fordulni, megoldja a fő problémát, miszerint ott van az a fránya elfmocsár, akik tolják felfele a topot.
- Aki ott szeretne játszni, az továbbra is játszhat ott, és közben forogni is tud (ez volt a B-ből való fordulás eltörlésének ellenérve, de így ez megoldva).
- Mivel A-ban top30%-ot kell teljesíteni, ezért nem kapna senki könnyen személyiséget. Bár lehet, hogy hirtelen sokan lefordulnának, és leesne a top, de egy kis idő múlva szépen beállna egy -szerintem- elég magas értékre. És ami fontos: nem nőne folyamatosan.
- Nem kell dekkolni 2K kört B-ben. Helyette 1K kör után lehetne lépni (aki elég gyors hozzá), és további 1K kör után (ismét, aki elég gyors hozzá), fordulhat A-ból (az idő ugyan annyi, ám a játék pörgősebb).
- Ati érve szokott lenni, hogy felesleges szabálybonyolítás. Szerintem egyszerűbb, vagy legalábbis nem nehezebb, mint a mostani, két helyről való fordulásos rendszer.

Hátrány:
- Egyenlőre annyi hátrányt látok, hogy két országod van egy csoportban. Igaz, én úgy látom, hogy semmiben nem különbözik ez attól, mintha valaki ügyesen csal, és úgy van két országa. Csak itt tudja a rendszer, hogy kettő van, ezért talán jobban is lehetne szűrni.


Én nem látok benne buktatót. Elég érthető, és megoldja az összes problémát, ami eddig elhangzott. Nem fix a határ, hanem a játékosoktól függne, és egymással meg kéne küzdeni érte, játszhat az is, aki játszani szeretne, sőt, akár másnak is megjön a kedve, miközben halad felfele. És jelentően pörgősebb lenne a játék.

Várom a véleményeket.

U.I.: Előre megkérnék mindenkit, hogy a nem építő jellegű hozzászólásoktól kíméljen meg. Lehet, hogy az ötlet nem 100%-os, nem gondolhatok mindenre, ám ezek sokszor javíthatóak, kiküszöbölhetőek. Ha találsz ilyet, akár Te is elgondolkozhatsz rajta, hogy lehetne kijavítani a javaslatot, vagy esetleg normális hangnemben jelzed a problémát, és el tudnak gondolkodni rajta a többiek is.

Last edited by Dus; 05-21-2010 at 18:28..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 11:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu