Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szükséges-e nehezíteni a regisztrációt?
Igen, szükséges a teszt és a korlátozás is. 29 36.71%
Igen, de csak a tesztet tartom szükségesnek. 6 7.59%
Igen, de csak a topikindítás korlátozását tartom szükségesnek. 22 27.85%
Nem, maradjon minden úgy, ahogy eddig is volt. 22 27.85%
Voters: 79. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 05-17-2007, 05:40
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Szerintem az utóbbi meglátásod helytálló lehet
Elképzelhetetlennek tartom, hogy 5 hozzászólás/kopf elegendő legyen. Főleg egy olyan témában ami esetleg hónapokig húzódik, mert Ati nem tudja, hogy akar-e kezdeni vele valamit. Az ötletgazda meg a kezdeti érdeklődők már rég nem szólhatnak hozzá, helyettük jönnek akik unalomból írogatnak mindenfele ahova csak lehet...
Synk: olvasd végig mit írtam
no ezért lenne a max 5 beírás hogy legalább végigolvasd ami van, gondolkodj el rajta aztán kritizáld

Én a fontos döntő megbeszélésekről írtam, olyan téákról amit ami az elfes finomító topic volt, nem olyanokról amit bárki nyithat.
Szerintem max pár nagyon ráérő ember szeret 600 oldalt visszaolvasni amin 5 oldalanként ugyanazokat a köröket futják a hozzászólók és a fontos érdemleges beírások is elvesznek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 05-17-2007, 13:11
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
... a mostani reakciókat látva komolyan elgondolkoztam már azon, hogy a fórum adta lehetőségeket jobban ki kéne használni, és néhány emberből álló zártabb csoportot létrehozni, akik az ilyen megbesztéléseken részt vehetnek...

Ez a jövő zenéje, az elf kérdése most már nem így fog eldőlni.
Ezt az egyik szétoffolt elfes topicból hoztam át ide mert azt hiszem leginkább ide illik. (ha nem akkor szóljatok)

Egy ilyen "fejlesztőcsoport" létrehozásával egyet tudok érteni.

Van néhány szempont amit érdemes lenne figyelembe venni ennek kialakításakor.

A legjobb lenne egy legalább 12 de max 30-40 fős csoport az adminokból, tapasztaltabb játékosokból.
A fejlesztő csapaton belül ne legyenek túldimenzionálva az 1/A csoport érdekei, a normál csoportok rovására.
Ennek a csoprtnak többségi elven kellene döntéseket hoznia, ha már egyszer a legjobbak alkotják.

Eleinte működhetne meghívásos alapon, aztán ha megvan a létszám, nyilvánosságra hozni kik a tagjai. Aki nem tag, az érvelhetne a tagoknak privát üzenetekben. Olvasási joga persze mindenkinek lenne.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.

Last edited by Artúr; 05-17-2007 at 13:18..
Reply With Quote
  #153  
Old 05-17-2007, 13:14
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Ezt az egyik szétoffolt elfes topicból hoztam át ide mert azt hiszem leginkább ide illik. (ha nem akkor szóljatok)

Egy ilyen "fejlesztőcsoport" létrehozásával egyet tudok érteni.

Van néhány szempont amit érdemes lenne figyelembe venni ennek kialakításakor.

A legjobb lenne egy legalább 12 de max 30-40 fős csoport az adminokból, tapasztaltabb játékosokból.
A fejlesztő csapaton belül ne legyenek túldimenzionálva az 1/A csoport érdekei, a normál csoportok rovására.
Ennek a csoprtnak többségi elven kellene döntéseket hoznia, Ha már egyszer a legjobbak alkotják.
Nyilvánvaló következmény lenne, hogy az összes többi játékos ezeknél az embereknél lobbizna, nem tudom hányan vállalnák, hogy egy-egy téma kapcsán több 10 vagy száz levelet kapjanak.
A többségi szavazás meg úgyse működne.
Reply With Quote
  #154  
Old 05-17-2007, 13:26
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nyilvánvaló következmény lenne, hogy az összes többi játékos ezeknél az embereknél lobbizna, nem tudom hányan vállalnák, hogy egy-egy téma kapcsán több 10 vagy száz levelet kapjanak.
A többségi szavazás meg úgyse működne.
Közben én is rájöttem, ezért módosítottam. Aki vállalná, hogy tag lesz az nyilván elfogadná hogy kap üziket. Ha figyelembe veszem az utóbbi időkben lefolyt vitákban mennyi lényegi javaslat, érv hangzott el és hogy ezt végül is ezeket nem sok ember hozta össze, ez nem lenne olyan sok üzenet.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
  #155  
Old 05-17-2007, 13:30
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Közben én is rájöttem, ezért módosítottam. Aki vállalná, hogy tag lesz az nyilván elfogadná hogy kap üziket. Ha figyelembe veszem az utóbbi időkben lefolyt vitákban mennyi lényegi javaslat, érv hangzott el és hogy ezt végül is ezeket nem sok ember hozta össze, ez nem lenne olyan sok üzenet.
Nekem alapvetően tetszene, de mindenkinek megadnám a jogot, hogy 1-3hozzászólásban kifejtse a véleményét, és nyilván csak tanácsadó szerepe lehetne. Mert nem hiszem, hogy a fejlesztők belemennének ebbe a kötelező érvényű többségi szavazásba.

(És persze mindez a megfontolás alatt lévőkre vonatkozna)
Reply With Quote
  #156  
Old 05-17-2007, 13:31
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Szerintem akkor is meg kell tartani a közös vita rész, csak volna egy csoport akinek a véleménye lesz a döntő. Annyiban változna, hogy nem Atit kellene meggyűzni, hanem egy csoportot, szerintem jobb lenne, mert több ember több féle képpen látja a dolgokat.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #157  
Old 05-17-2007, 13:41
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Ezt az egyik szétoffolt elfes topicból hoztam át ide mert azt hiszem leginkább ide illik. (ha nem akkor szóljatok)
ahumm, a visszaolvasás meg luxus?
Reply With Quote
  #158  
Old 05-17-2007, 16:14
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lehet, hogy elsőre durvának tűnik, de a nemrégen bekövetkezettek miatt sztem nem annyira az:
A tesztben ugyi a "Súgó"-ból lennének a kérdések. Na de a játékban érvénényes és használt dolgok lennének a "helyes válaszok" vagy a leírtak? Mert ha évekig ment úgy a játék, hogy az elf értékei nem feleltek meg a valóságnak, akkor mik jöhetnek még elő? (off: én spec nem szoktam számolgatni, megfelelő túlerő úgyis bevisz mindent. On)
Különben pedig a tesztet csak egy okból tartanám jónak (mellé a kitöltési idő feltüntetésével is!), hogy meg lehetne nézni, ki mennyire ismeri a Súgót. Ami viszont sztem nem feltétlen jelenti azt, hogy a játékot is.
Ha külön lenne egy teszt, amit megszabott időn belül helyesen kitöltve lehetne valami plusszt (mondjuk plussz elismertséget) szerezni, az egy dolog és szerintem nem rossz. De hogy ha valaki nem irmeri betüről-betüre a Súgót akkor ezért el legyen zárva hááát...
Különben meg ha mindig ugyanaz a kérdéssor lenne, akkor az aztán az első napok után nem jelentene semmit. Egy ember kitölti és elküldi az "ikszeléseket" minden ismerősének onantól meg akár csukott szemmel végigpöttyögi valaki. Vagyis random, többszáz kérdéses teszt kellene csak azért, hogy vlamennyire is érjen valamit.

De mindegy, majd Attis úgyis hoz a döntőst, mi hogy legyen.
Reply With Quote
  #159  
Old 05-17-2007, 18:15
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ez egy fórum, a játék része. Mindenki azt irogat ide amit akar. Azért vannak az adminok hogy ami nem tartokzik oda ahova írva lett, esetleg valami a nem megfelelő hangnemben van írva szankcionálják. Soha nem értettem azt a 10-20 embert akik egy nyilvánvaló kérdésre (pl: miért nem tudok hullával lopni?), beirogatják 10-20x hogy SÚGÓ. Utána meg megy a fikázás meg az okoskodás oldalakon keresztü,l hogy ekkora egy lámát uristen hogy képzeli hogy ide irogat a fórumra és még a súgót sem olvasta el.... Ha nem tetszik a kérdés nem kell válaszolni. Ennyi. Egyértelműen a 4.- re szavaztam.
Reply With Quote
  #160  
Old 05-17-2007, 18:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by sema034 View Post
Ez egy fórum, a játék része. Mindenki azt irogat ide amit akar. Azért vannak az adminok hogy ami nem tartokzik oda ahova írva lett, esetleg valami a nem megfelelő hangnemben van írva szankcionálják. Soha nem értettem azt a 10-20 embert akik egy nyilvánvaló kérdésre (pl: miért nem tudok hullával lopni?), beirogatják 10-20x hogy SÚGÓ. Utána meg megy a fikázás meg az okoskodás oldalakon keresztü,l hogy ekkora egy lámát uristen hogy képzeli hogy ide irogat a fórumra és még a súgót sem olvasta el.... Ha nem tetszik a kérdés nem kell válaszolni. Ennyi. Egyértelműen a 4.- re szavaztam.
Azért nem tudom, te hogy vagy vele, de én minden esetben ha játszok vmivel, akkor elolvasom a játékszabályokat, és megnézem a játékmenetet... Mint látod, azért a ,nem ilyen nyilvánvaló ,kérdésekre szoktak válaszolni elég sok értelmeset.
de ha valaki kiválaszt egy fajt, akkor az a minimum hogy legalább azt nézze meg hogy milyen is az a faj. Nem igazán láttam még olyat hogy lefikáztak volna vkit azért, mert megkérdezte hogy milyen fajjal érdemesebb tolvajkodni, vagy hogy megkérdez vmit ami neki nem tiszta a súgóból.

Amúgy gondolj bele, hogy egy kezdő adott esetben miért szól bele pl egy fajmodositó topicba? nem is igazán ismeri még a játékot,a fajt. Még nem látja át még kevéssé sem , hogy minek milyen következményei lesznek/lehetnek stb. és ezek mind vagy a legnagyobb hülyeségeket irják le, vagy nem olvasnak bele a témába és beirnak egy tök nem oda illő, esetleg már 80milliószor elmondott dolgot, vagy pedig leirnak egy semmit mondó személyes véleményt ami semmivel se lenditi előre a fejlesztés topicot, mert erre jön 4válasz, hogy ezt meg azt nem kéne aztán válasz rá... és már rég elfelejtödik a 6hszel ezelötti értelmes hozzászolás, esetleg pont ezek közé ékelődik észrevétlenül.
Ha ezek egy részét ki lehetne szürni ezzel akkor már nyertünk vmit az üggyel.

Amúgy meg ha figyeled akkor ez csak a fejlesztés topicra vonatkozik, úgyhogy segitséget kérni, beszélgetni chat témában úgyanúgy tud majd... csak a játékra kihatással lévő topicocba nem irhat.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Fórum ugrás Synkel A fórumról... :) 14 04-04-2007 08:23
Fórum, diplomácia, privát üzenetek hangvétele az ünnepek alatt Ati Fontos bejelentések 0 12-28-2006 20:37
Fórum váltással kapcsolatos kényelmi funkció Déé Elvetett javaslatok 1 09-30-2006 09:53
Régi fórum vereslaszlo Általános beszélgetés Hódítós témákban 2 06-19-2006 00:12
Fórum leállások... Ati A fórumról... :) 3 02-09-2006 20:56


All times are GMT +1. The time now is 22:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu