Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #681  
Old 05-30-2009, 19:03
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

4-es szinten a top alján vagyok, 2 körön belül van 3 hulla, szóval végig lehet csinálni a 4-es szintet ezzel a fajjal.

Nem tagadom, hogy gyenge, de a kettes topjában például egyetlen hullát sem látok, szóval ebből arra a következtetésre jutottam, hogy azt a szintet a jelenlegi hullával nem lehet, vagy nagyon-nagyon nehéz megcsinálni, igy ott mindenképpen ráfér az erősités, mig ha az alapelveket figyelembe vesszük, hogy kevés figyelmet igénylő faj, akkor a 4-es szinten nem kell neki akkora erősités.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #682  
Old 05-30-2009, 19:08
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
4-es szinten a top alján vagyok, 2 körön belül van 3 hulla, szóval végig lehet csinálni a 4-es szintet ezzel a fajjal.

Nem tagadom, hogy gyenge, de a kettes topjában például egyetlen hullát sem látok, szóval ebből arra a következtetésre jutottam, hogy azt a szintet a jelenlegi hullával nem lehet, vagy nagyon-nagyon nehéz megcsinálni, igy ott mindenképpen ráfér az erősités, mig ha az alapelveket figyelembe vesszük, hogy kevés figyelmet igénylő faj, akkor a 4-es szinten nem kell neki akkora erősités.
wáháhá.. nem ez a lényeg, faj nélkül is végig lehet csinálni egy egesz fordulást is.. raadasul nem is kell a top aljan maradnod..lehetsz akar az elso 10-ben is..sot, akar tudsz lenni elso is faj nelkjul is. meg szemelyiseg nelkul is.. csak ezek ööö nem mindenki szamara adottak.. es nem tudas kerdese..:P
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #683  
Old 05-30-2009, 19:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
wáháhá.. nem ez a lényeg, faj nélkül is végig lehet csinálni egy egesz fordulást is.. raadasul nem is kell a top aljan maradnod..lehetsz akar az elso 10-ben is..sot, akar tudsz lenni elso is faj nelkjul is. meg szemelyiseg nelkul is.. csak ezek ööö nem mindenki szamara adottak.. es nem tudas kerdese..:P
Igazad van!
De faj nélkül szerintem könnyebb végigmenni és fordulni, mint hullával!
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #684  
Old 05-30-2009, 19:28
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Igazad van!
De faj nélkül szerintem könnyebb végigmenni és fordulni, mint hullával!
Végtére is az is 30% tekit jelent ha nem tévedek.
Reply With Quote
  #685  
Old 05-30-2009, 19:30
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post

Hogy miben is erositenem megis? Az tenyleg nem jo, hogy boldog-boldogtalan gyujtja, es hadilag kicsit tenyleg harmatos. Amit en tennek: 100% gyujtas-vedelem, ne lehessen egyaltalan gyujtani. Ez ossze is fer a hulla igenytelensegevel. Ezenkivul kapjon 20% nativ ferohelybonuszt, mint a torpe. ezaltan egyreszt a barakkba is tobb fer, masreszt hazakbol is kevesebb kellene, a ferohely miatt is, es azert is, mert nem tudjak gyujtani. Szerintem ezzel sokat erosodne.
Evvel teljesen egyetértek.
Én még kiegészíteném avval, ha több sereggel támadják, akkor erősebb betegséget kapjon a támadó. Szerintem nem igazságos, hogy 1 támadás ugyanúgy fertőz, mint 7 támadás.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #686  
Old 05-30-2009, 19:42
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
4-es szinten a top alján vagyok, 2 körön belül van 3 hulla, szóval végig lehet csinálni a 4-es szintet ezzel a fajjal.

Nem tagadom, hogy gyenge, de a kettes topjában például egyetlen hullát sem látok, szóval ebből arra a következtetésre jutottam, hogy azt a szintet a jelenlegi hullával nem lehet, vagy nagyon-nagyon nehéz megcsinálni, igy ott mindenképpen ráfér az erősités, mig ha az alapelveket figyelembe vesszük, hogy kevés figyelmet igénylő faj, akkor a 4-es szinten nem kell neki akkora erősités.
Én pár napja léptem hullával a B-be a G topjának az aljáról, ütésekkel haladva MFként. Teljesíthető, de sok tényező kell hozzá. Az utolsó ütésem megtorlása 600 millót emésztett fel annak ellenére úgy, hogy az ütéskor nem volt itt a szenvedő fél. Utólagosan napokig rengettek, gyújtottak. Előtte jópárat buktam másoknál -full sereggel kitámadva. Egy erősebb íj/elites szövitag is kifog, nemhogy egy MF akármi! Volt, hogy 5 sereggel jöttek vissza a támadásomra hajnalban -szerencsésen választottam célpontot, és befért a seregem, de cserébe teljesen védtelen maradt az országom, ezt ki is használták. Valamit valamiért... de ennyire? "védi a betegség" - 3% kórházzal 10 kör alatt át lehet vészelni a dögvészt. Egy olyan csoportban, ahol az éjszakázás megszokott, gyakoraltilag esélytelen a kísérés nélküli támadás, a siker is kicsi esélyű, és még ártóznak is amennyire lehet, fogalmam sincsen ki csinálta, még a hírneve sem változik, és még kapukat sem tudok nézni magamon. Pénz termelése gyakorlatilag lehetetlen, ami nincs leszögelve, azt viszik.
Ezek közül annyi változna, hogy egy vakon kitámadó hullának majdnem akkora esélye lenne támadni, mint egy normális sereges országnak. Annyi a különbség, hogy a normális sereges országot nem ártózzák varikkal korlátlanul (eltávolodás után gyakorlatilag csak a varis tudja ártózni), nem gyújtják/lopják végig (mert kideríti egy pillanat alatt, hogy ki volt, és feljegyzi magának, valamint az eltávolodás itt is bejátszik), és még időnként megállva valamennyit termelhet is akár.
Kevés időt igényel a faj? Olcsó a fenntartása? Valóban, ha nem támadsz vele senkit. Ha az egyetlen akciót akard megvalósítani, amit egyáltalán indítani tud ez a faj, akkor máris időigényessé válik a folyamatosan változó épületstruktúra (rengés, gyújtás) miatt, az egységek pótlása meg külön történet (tűzolyó...). Az újjáépítések, az egységek pótlása nem kevés pénz, arról nem is beszélve, hogy egy esetleges foglalás után az épületek többségét át kell építenie, így mindenképpen többe kerül a foglalás, mint bármely más fajnak.
Igenis minden csoportban üssön akkorát, mint egy erős gnóm (a védelme a védelem varázslat nélkül így is csak annyira lenne elég, hogy nem országonknt max tábornokkal mennének rá) -erre én a 30% lakáshelyzet+50% hadügyet nem tartom elrugaszkodottnak.... ha nagyon soknak tartja valaki, össze lehet hasonlítani a 30%+40%-kal, amit megkap az elf-, legyen valamiféle védelme a vagyona ellen, és legalább a házakat építhesse olcsóbban! Ne legyen korlátozás az ártására, mert ha sehol nem fogható meg rövidtávon, akkor tényleg olyan lehetne, mint egy terminátor.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 05-30-2009 at 19:46..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #687  
Old 05-30-2009, 21:05
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Hát Xepernek köszönhetően a lehető legértelmesebben lett megfogalmazva mindaz amit ezen faj megszenved nap mint nap. Már csak ilyen hangvételben kellene fejlesztést is végbevinni.

A megoldás egyszerű, már csak ki kellene mondania valakinek, és ha egy mód van rá egy hvhez hasonló "külön csoportban/játékformában" ki kellene próbálni.
Sajnos elképzelésem sincs milyen háttérmunkát igényel egy ilyen de szerintem a fórum látogatottsága megengedné ezt. Jómagam is csatlakoznék egy "hulla1" egy "hulla2" vagy akár egy "hulla3" verzió kipróbálásához gyorsított környezetben. Amelyik reális lenne azt megtartani, a többit meg elfelejteni. Közel 3 éve megy már a vita ebben és az ezt megelőző fórumban. Talán ideje lenne rátenni az i-re a pontot.
Reply With Quote
  #688  
Old 05-31-2009, 08:41
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

"
Eredeti szerző: Remedy

Hogy miben is erositenem megis? Az tenyleg nem jo, hogy boldog-boldogtalan gyujtja, es hadilag kicsit tenyleg harmatos. Amit en tennek: 100% gyujtas-vedelem, ne lehessen egyaltalan gyujtani. Ez ossze is fer a hulla igenytelensegevel. Ezenkivul kapjon 20% nativ ferohelybonuszt, mint a torpe. ezaltan egyreszt a barakkba is tobb fer, masreszt hazakbol is kevesebb kellene, a ferohely miatt is, es azert is, mert nem tudjak gyujtani. Szerintem ezzel sokat erosodne.
"
Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Evvel teljesen egyetértek.
Én még kiegészíteném avval, ha több sereggel támadják, akkor erősebb betegséget kapjon a támadó. Szerintem nem igazságos, hogy 1 támadás ugyanúgy fertőz, mint 7 támadás.

Tudtad, hogy ez a javaslat kisebb támadó erőt biztosítana a hullának második szinten, mint amennyivel jelenleg rendelkezik?
Reply With Quote
  #689  
Old 05-31-2009, 09:02
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
"Tudtad, hogy ez a javaslat kisebb támadó erőt biztosítana a hullának második szinten, mint amennyivel jelenleg rendelkezik?
Azt mégis hol írta le bárki is, hogy a szintenkénti hadibónusz elveszik EBBEN a javaslatban??

Úgyhogy szerintem nem tudta

On:

Amúgy én a 100% gyújtásrezisztet nem tartom jónak, helyette beraknám a régebben sokat emlegetett 10x-es autoreziszt növekedést, nem csak gyújtásra (fú, talán még emberlopás lehetséges, szóval ez nem nagy ügy...)

E mellé, beraknám a Remy féle 20%-os férőhelybónuszt.

És, a szintenkénti hadóbónusz helyett sima 30%-os haderőbónuszt (védelem ÉS támadás) és 50%-os kitámadási bónuszt adnék (mint az orknál, csak kicsit több)...

Mivel a hulla, alapból gyenge, és könnyen sebezhető, ezért a 20% férőhelybónusszal egy picit lehetne erősíteni, és az autóvédelem gyorsított növekedésével meg védeni. Ezen kívül, a hulla még gyengébb, mert vakon kell általában kimennie, viszont a még 30%-os haderőbónusz, az majdnem hogy helyettesíti a mostani rendszert...Csak ugye A-ra nem tervezzük a hullát, így az ott lévő 40% most nem érdekes
Jah, és gondolkodhat ő is azért nagyon picit, hogy akkor most full sereggel támadjak, és ne érdekel érdekeljen, hogy van 50% kitámadásbónuszom, vagy hagyjak otthon egy keveset, ami elég erős, legalábbis a mostani állapothoz képest.

+ ez a hullának még jobban lehetőséget ad az íj/paci felállásra, mint most!


Tehát, mégegyszer, röviden amit adnék:
- 10x-es autovédelem toli akciók ellen
- 20% férőhelybónusz (by Remy)
- 30% haderőbónusz (védekezés ÉS támadás)
- 50% kitámadásbónusz

+ Esetleg sikeres csatánál, ami már felvetődött, nem alap katonaként kapná meg az egységeket...

?? A kitámadásbónuszt, hogyha meg akarjuk hagyni az orknak, lehet jobb lenne helyette, hogy több betegséget kapjon a több sereggel támadó játékos...Csak a védelmét valahogy, akár fizikailag, akár kerülőúton, de erősíteneni kell!


Vélemények??

Last edited by Dus; 05-31-2009 at 11:36..
Reply With Quote
  #690  
Old 05-31-2009, 10:17
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Tehát, mégegyszer, röviden amit adnék:
- 10x-es autovédelem toli akciók ellen
- 20% férőhelybónusz (by Remy)
- 30% haderőbónusz (védekezés ÉS támadás)
- 50% kitámadásbónusz

+ Esetleg sikeres csatánál, ami már felvetődött, nem alap katonaként kapná meg az egységeket...

?? A kitámadásbónuszt, hogyha meg akarjuk hagyni az orknak, lehet jobb lenne helyette, hogy több betegséget kapjon a több sereggel támadó játékos...Csak a védelmét valahogy, akár fizikailag, akár kerülőúton, de erősíteneni kell!


Vélemények??
A 20% férőhelybónusz + a 30% hadi sztem teljesen megfelelő lenne.
A napokban számoltam ki ezekkel a számokkal és nem lenne belőle áttörhetetlen ország, és egy átlagos orknál se ütne nagyobbat. (Valahol megvannak a pontos számok, csak elő kellene keresni, ha igény van rá előkeresem)

A 10% autóvédelem pontosan nem tudom mennyit számít vagy nem számít, így arról nem mondok semmit. Az üres területeken több ember elfér, azt legalább ki tudtam számolni...

Kitámadásbónusz helyett, inkább a több sereg=több betegségre szavazok.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 22:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu