Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #651  
Old 09-28-2006, 10:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Lehet kicsit off, de azert megkerdezem, mert ez nem tiszta nekem: felmerult a szemelyiseglemondasrol szolo tema. Tuvaluval peldaloznek, tehat neki pl. eleg lesz 5 szemelyiseg ha most lefordul 5. szintre.
Akkor kivalasztja az 5. szinten az 5 szemelyiseget es akkor lesz neki egy valasztasi lehetoseg is, hogy "Nem kerek tobb szemelyiseget erre a szintre!"?
Ekkor automatikusan az 5 szemelyisegu ori felteteleit kell teljesiteni az 5. szinten a 4. szintre lepeshez, ugye?
Viszont ha fellep 4-be, akkor ott valaszhat 6 szemelyiseget mert ugy erzi szuksege van ra?S akkor ott a 6 szemelyisegu orik felteleit kell teljesiteni a szintlepeshez.
Tuvalu sztem már nem 5 személyiségnél tart, hanem lassan a duplájánál. De ez lényegtelen.

Ha lemond valaki egy személyiségről, akkor azt lemondta. Nem arra a szintre, örökre. Ha 5 személyiséggel nem tudod teljesíteni az 5/V-ben a fellépés feltételeit, akkor lemondasz 1-ről, és megpróbálod 4 személyiséggel. Ha sikerül, és szintet lépsz, marad a 4 személyiséged a 4. szinten is. Innentől 4 személyiségű az ország. Ha lefordulsz A-ból, vagy B-ből újra az 5. szintre, akkor kapsz +1 személyiséget, és lesz újra 5.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #652  
Old 09-28-2006, 10:23
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel kapcsolatban semmi egyéb észrevétel?

Sztem teljesen jó és hasznos javaslat.
  #653  
Old 09-28-2006, 17:50
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


Ezzel kapcsolatban semmi egyéb észrevétel?
Nagyon nincs mit észrevételezni. Ha kihagyjuk az egy ori vs több ori témát, asszem mindenki egyetért vele
  #654  
Old 09-28-2006, 18:09
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nagyon elmentünk abba az irányba, hogy "ne lehessen a B-ből fordulni". Mivel ez nem téma, érdemi hozzászólás nemigen érkezett a legutóbbi összefoglalóra:



Ezzel kapcsolatban semmi egyéb észrevétel?
off
leszögezném hogy nem bár nem téma, de én sem értek egyet azzal hogy ne lehessen B-ből fordulni.
on

nekem egyik verzió sem tetszik, de ha ezek közül kell választani, akkor szerintem a B-ben a kettő közül nagyobb kiszámmal rendelkező ország feltételeit teljesítse.

nekem ugyanis továbbra is az a véleményem, hogy könnyebb az A-ban megszerezni és megtartani a következő szinthez szükséges pozíciót, mint a B-ből lépve.
amiért mégsem tetszik, hogy egy kis kettesért/hármasért küzdeni a B-ben mondjuk egy 7-es, 8-as A ori esetén már megint nem igazságos...

lehet estleg kikötni, hogy ha a két ori "kékszámainak" különbsége több mint három, akkor csak a 3-mal nehezebb feltételt kell teljesíteni.

hogy kinek mekkora különbségtől igazságtalan ez nyilván egyéntől függ, van akiek már az 1 is sok mint olvashattuk; nekem ez a javaslatom. de ne feledjük, ha az A-s orinak nagyobb száma van, akkor feltehetően egyszer már teljesítette annak feltételeit...
  #655  
Old 09-28-2006, 18:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
nekem egyik verzió sem tetszik, de ha ezek közül kell választani, akkor szerintem a B-ben a kettő közül nagyobb kiszámmal rendelkező ország feltételeit teljesítse.

nekem ugyanis továbbra is az a véleményem, hogy könnyebb az A-ban megszerezni és megtartani a következő szinthez szükséges pozíciót, mint a B-ből lépve.
amiért mégsem tetszik, hogy egy kis kettesért/hármasért küzdeni a B-ben mondjuk egy 7-es, 8-as A ori esetén már megint nem igazságos...
Ezzel az (az egyik) bajom, hogy következetlenné teszi a feljutást. Indítok egy országot, 5. szinten top30%-ot kell teljesíteni, 4. szinten top30%-ot kell teljesíteni, 3. szinten top30%-ot kell teljesíteni, 2. szinten pedig mondjuk top10%-ot.

Tény, hogy nem egy kezdő játékosról van itt szó, ga többszemélyiségű országa van A-ban, ezért elvárható, hogy felfogja, hogy ez hogy jött ki és mi ez, de mégis számomra ez nagyon következetlen.
__________________
Hódító * Queosia
  #656  
Old 09-28-2006, 19:23
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel az (az egyik) bajom, hogy következetlenné teszi a feljutást. Indítok egy országot, 5. szinten top30%-ot kell teljesíteni, 4. szinten top30%-ot kell teljesíteni, 3. szinten top30%-ot kell teljesíteni, 2. szinten pedig mondjuk top10%-ot.

Tény, hogy nem egy kezdő játékosról van itt szó, ga többszemélyiségű országa van A-ban, ezért elvárható, hogy felfogja, hogy ez hogy jött ki és mi ez, de mégis számomra ez nagyon következetlen.
ezt beidézhetem abban a vitában ahol arról próbálunk meggyőzni hogy az A-ban is legyen a piac elérhető mielőtt lejár a védelem?

szóval következetlenség van másutt is a játékban, és ez önmagában nem feltétlenül baj, ha más szempontból viszont van értelme.
  #657  
Old 09-28-2006, 19:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
ezt beidézhetem abban a vitában ahol arról próbálunk meggyőzni hogy az A-ban is legyen a piac elérhető mielőtt lejár a védelem?

szóval következetlenség van másutt is a játékban, és ez önmagában nem feltétlenül baj, ha más szempontból viszont van értelme.
Az 1/A egy "más világ", ott néhány dolog máshogy működik. Ez nem feltétlen ok arra, hogy ezentúl a B-ben is máshogy működjön.
__________________
Hódító * Queosia
  #658  
Old 09-28-2006, 19:59
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az 1/A egy "más világ", ott néhány dolog máshogy működik. Ez nem feltétlen ok arra, hogy ezentúl a B-ben is máshogy működjön.
hmm. azt hiszem - sőt biztos vagyok benne -, hogy sehol nem írtam hogy azért szeretném ezt a változatot, mert az A-ban is másképp működik sok minden...
  #659  
Old 09-29-2006, 08:14
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Mégis milyen előnyökről beszéltek? Ti is mondjátok, hogy több idő kell több országra, és ezek után ne kapja meg ugyanazt a jutalmat amit ti, holott többet foglakozik a játékkal? Ez kezd igencsak nevetséges lenni.
azzal a feladattal, hogy "írd le az egész számokat egytől tízezerig" többet kell foglalkozni, mint hogy "Géza 1984-ben annyi idős volt, mint születési éve számjegyeinek összege. Hány éves ma Géza, ha tudjuk, hogy idén már volt szülinapja?"

de hogy melyik a nehezebb feladat...
  #660  
Old 09-29-2006, 08:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Az utolsó felvetés ez volt:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha valaki a 2/B-ből fordul, miközben 1/A-ban van országa, akkor az 1/A-s ország azt a feltételt teljesítse, mintha ugyanannyi személyisége lenne, amennyi a 2/B-s országnak van. Ha a 2/B-s országnak kevesebb személyisége van, mint az 1/A-s országnak, akkor is elegendő a 2/B-s (ez esetben könnyebb) feltételnek megfelelni az 1/A-ban.
Erre egy olyan javaslat volt, hogy mindenképp a magasabb személyiségszám számítson, akkor is, ha az nem a B-s ország. A többi hozzászóló a fenti felvetést támogatta, úgyhogy ezt akkor ebben a formában lezárom. A vége tehát:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha valaki a 2/B-ből fordul, miközben 1/A-ban van országa, akkor az 1/A-s ország azt a feltételt teljesítse, mintha ugyanannyi személyisége lenne, amennyi a 2/B-s országnak van. Ha a 2/B-s országnak kevesebb személyisége van, mint az 1/A-s országnak, akkor is elegendő a 2/B-s (ez esetben könnyebb) feltételnek megfelelni az 1/A-ban.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Erdely RedDog76 Ismerkedés 145 05-23-2012 13:26
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 22:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu