Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-11-2006, 18:10
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem sok hátránya van
Ne csak a nagyokra gondoljatok.Vannak kicsik is


Én nem javasolnám
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-11-2006, 18:33
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
monro ötletét át kell rágni, lehet hogy jó...
Fegya, a tied nem az... Scroller említette az okokat. (nem mintha nem éklvezném a mókát alklántagként, de tudom hogy iszonyatos igazságtalan előnyhöz juttatna azokhoz képest akik közé esne az alklánom...)
Írtam már, hogy igazatok van, így nem jó az ötletem. De nem bánom, hogy felvetettem, hátha kijön belőle valami jó.
Reply With Quote
  #3  
Old 11-11-2006, 20:29
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Írtam már, hogy igazatok van, így nem jó az ötletem. De nem bánom, hogy felvetettem, hátha kijön belőle valami jó.
nekem továbbra is tetszik az ötlet, monróén még nem gondolkodtam..

itt az ellenvetés ugye az, hogy a nagy klán többi tagja által támogatott alklán megtámad egy hasonló összméretű, de kevésbbé specializált, és így hátrányban lévő kis klánt. (ezt jelenleg is megtehetik ha kilépnek és új klánt alakítanak, majd visszalépnek. de ez ritkán fordul elő az ismert okok miatt.)

ha egy néhány országból álló alklán egy kisebb országokból álló klánt támad, akkor erre ma is léteznek a játékba beépített fékek, amik a kis klán hátrányát kompenzálják. esetleg ezeket a fékeket lehet esősíteni valamelyest, de nyilván nem olyan mértékben ami értelmetlenné teszi az egész módosítást.

ha az alklán hasonló klánt támad mint ő maga, akkor a probléma komolyabb lehet. itt hadi fölényről beszélhetünk, amit az egyéniben való visszatámadhatóság, illetve a varis/tolis ellenakciók némileg gyengíthetnek, vagy legalább viszonozhatnak. egy teljes klán által támogatott kiélezett hadi országot 80-85% barakkal tudok elképzelni, szemben egy átlagosan 50-60% barakk+torony arányú ellenféllel. ez szerintem bőven ad lehetőséget visszatámadásra, illetve rengetéssel és gyújtogatással azonnali támadó/véderő csökkenést érünk el, hiszen ezeknek a kiélezett országoknak 100% foglalkoztatottsága és háza meg barakkja van.
Reply With Quote
  #4  
Old 11-11-2006, 20:36
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

es mi van ha gyujtasz, meg rengetsz? az semmit nem hoz vissza, a foldet elviszik. a nyersis orik altal termelt cuccokkkal meg pillanatok alatt ujrahuzzak a gyujtott/rengett epuleteket aztan kesz.

1 biztos, ha ez be lesz vezetve, akkor
1. itt nincs igazsag, csak gazsag
2. azonnal abbahagyom az egeszet

ugyanis en pont az ilyen kis letszamu klanokat kedvelem. a nagy klanok meg ussek 1mast. ne a kicsiket. az abszolute UNFAIR.
Reply With Quote
  #5  
Old 12-05-2006, 08:57
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amikor először megláttam ezt a topicot, arra gondoltam, hogy ez valami vicc.. Egy idő után eljutottam odáig, hogy rájöjjek, gőzöm sincs miről beszéltek.. Aztán szépen lassan kezdtem megérteni az egészet, most ott tartok, hogy maximálisan támogatom, bár vannak még fehér foltok, de szerintem lassacskán ezek is eltűnnek majd..

Természetesen bizonyos aggályaim vannak.
Jelen esetben például az, hogy még több célzott támadás érné a termelőket, mint eddig. Ha így alklánnal leverik a klán termelő részlegét, akkor az alklán hiába támad vissza/keresztbe, attól függően, hogy melyiket tudja/akarja (ha egyáltalán tudja/akarja ), vagy a támadott anyaklán alklánja hiába tesz ki egy támadandó alklánt a támadóktól és foglal sikeresen, attól a termelő még veszít bányát. Valószínűleg az alklános támadások főleg ugye a termelők ellen mennének, egy idő után egyre súlyozottabban, hiszen ezzel egy egész klánt el is lehet lehetetleníteni akár. (Azt hiszem talán itt kapcsolódik be a termelők fedezésének módosítása topic.)

Bár lehet, hogy egy nem létező problémát vetettem fel, ebben az esetben lehet még mindig nem látom át jól a dolgot, amit nem tartok kizártnak, de igyekszem noh


Közben még egy kérdés merült fel.. A támadott alklán csak azt tudja, hogy melyik anyaklán alklánja támadja, vagy azt is, hogy mely országok tagjai ennek az alklánnak ?
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)


Last edited by Deni; 12-05-2006 at 09:03.. Reason: elírás
Reply With Quote
  #6  
Old 12-05-2006, 09:08
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
Jelen esetben például az, hogy még több célzott támadás érné a termelőket, mint eddig. Ha így alklánnal leverik a klán termelő részlegét, akkor az alklán hiába támad vissza/keresztbe, attól függően, hogy melyiket tudja/akarja (ha egyáltalán tudja/akarja ), vagy a támadott anyaklán alklánja hiába tesz ki egy támadandó alklánt a támadóktól és foglal sikeresen, attól a termelő még veszít bányát. Valószínűleg az alklános támadások főleg ugye a termelők ellen mennének, egy idő után egyre súlyozottabban, hiszen ezzel egy egész klánt el is lehet lehetetleníteni akár. (Azt hiszem talán itt kapcsolódik be a termelők fedezésének módosítása topic.)
Nos ez a probléma valóban "nemlétező" ugyanis klántámadáskor nem lehet bányát foglalni. Így ha oda-vissza ütések vannak attól a bányák száma változatlan marad majd mindkét oldalon.
Reply With Quote
  #7  
Old 12-05-2006, 09:10
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nos ez a probléma valóban "nemlétező" ugyanis klántámadáskor nem lehet bányát foglalni. Így ha oda-vissza ütések vannak attól a bányák száma változatlan marad majd mindkét oldalon.
Az tudom, hogy klántámadáskor nem lehet bányát foglalni. Csak valahogy kiment a fejemből, hogy alklános támadások is klántámadások, szóval nagy hülyeséget írtam.

Így részemről semmi kifogás..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #8  
Old 12-05-2006, 09:18
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post

Közben még egy kérdés merült fel.. A támadott alklán csak azt tudja, hogy melyik anyaklán alklánja támadja, vagy azt is, hogy mely országok tagjai ennek az alklánnak ?
Hát igen ez kellene, hogy legyen a következő lépés a megbeszélések folyamán,ha már eldöntötte mindenki, hogy szimpi e egyáltalán neki a javaslat vagy sem

Ahogy én látom sztem 3 lehetőség is jó lehet:

1. a távolbalátás ezt mutatja majd:
" 2600-as klán x fős serege feléd tart. A támadásban résztvevő tagok x,y és z."

2. a távolbalátás ezt mutatja majd:
" 2600-as klán x fős serege feléd tart. A támadás célpontja klánunk x,y és z tagja"

3. a távolbalátás ezt mutatja majd:
" 2600-as klán x fős serege feléd tart. A támadásban résztvevő tagok x,y és z. A támadás célpontja klánunk x,y és z tagja"

A különbségek a lehetőségek között jelentős stratégiai játékot engednek a támadóknak akik (sztem) nagyobb kockázatot vállalnak mindenképpen. Ezért is nem vagyok biztos benne, hogy minden adatot mutassunk e meg a távolbalátásnál... Mindenesetre ha a javaslat eljut majd addig akkor nyilván érdemes megszavaztatni.
Reply With Quote
  #9  
Old 12-05-2006, 09:23
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Az alklán támadásnál az egész klán kap földet, vagy csak az alklán?

( és itt írnám ,hogy nem lehetne e a fedezési arányt az egész klánra nézni, és így a hadisok, csökkentenék a termelők fedezési arányát... , mondjuk klán ütésnél ez most is így van )

Last edited by Hóhér; 12-05-2006 at 09:26..
Reply With Quote
  #10  
Old 12-05-2006, 09:34
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

[quote=monro;50734]

1. a távolbalátás ezt mutatja majd:
" 2600-as klán x fős serege feléd tart. A támadásban résztvevő tagok x,y és z."

2. a távolbalátás ezt mutatja majd:
" 2600-as klán x fős serege feléd tart. A támadás célpontja klánunk x,y és z tagja"

3. a távolbalátás ezt mutatja majd:
" 2600-as klán x fős serege feléd tart. A támadásban résztvevő tagok x,y és z. A támadás célpontja klánunk x,y és z tagja"

QUOTE]


ez jó kérdés...

szerintem olyan biztos nem lesz, hogy ha bárki távolt is néz, nem írja ki hogy az Ő országa felé tart épp sereg...

hogy ki támad ?

ezen el lehet gondolkozni...

szerintem a 20% malusz miatt annyira élezve kell menni, hogy vagy gömb, vagy távol lévő sereget csak sikerül nézni a támadóknál...

persze a gömb nem mutat semmit, ha 10 üres országot lát...

próbálja kitalálni ki támad , ha csak toli van mindbe

Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu