Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 09-05-2006, 18:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez is egy megoldás, de szerintem egyszerűbb, és főleg sokkal érthetőbb, ha a fellépési hektár fölött mindenkire egyformán vonatkoznak ugyanazok a szabályok, nem? Mert így nem tudod egy tophektár fölötti szabis országról eldönteni, hogy az most holnap 24 hekivel lejjebb lesz, vagy marad itt.

Valóban egyszerűbb ez vitathatatlan, csak lesznek "vétlen áldozatai" de majd megszokja az aki fellépési határ fölött akar játszani
Sponsored Links
  #172  
Old 09-05-2006, 18:55
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szerintem is mehet a romlás minden szabis országnak, aki a fellépési határ felett van. Aki esetleg rákényszerül, hogy a fellépési határ fölé menjen a sok személyisége miatt, az ne menjen szabira.
Akkor egy ellenvetes:

A fellepesi hatar kornyeken sok csoportban meg nem tul laza a mezony, sok a harc. Igy elvesz az a lehetoseg, hogy a fellepni keszulo orszag elszakad a mezonytol picit, hogy megerosodjon, gyujtson egy kis penzt a kovetkezo szinthez. Persze, elvileg ha nem megy szabira akkor nincs gond, nade meg a sugo is javasolja valahol, hogy inkabb fellepes elott szabizzon az emberfia, mert fellepes utan nem praktikus, a vedelem es a piac miatt. A legutobbi szigoru elkepzeles nagyjabol jo, de valami konnyites pl. az altalam emlitett esetre praktikus lenne, maskulonben ugy erzem elvesz a szabad dontes joga, a jatekos nagyon ra van kenyszeritve egy elore kijelolt osvenyre, nem marad szinte semmi valasztasi lehetosege.
Meg eletszerubb pelda talan az, hogy fajt szeretnek valtani szintlepeskor. Atepulni ugy tudok konnyen, ha tobb hekim van annal, mint amivel lepni szeretnek, gondolom nem kell reszleteznem..
  #173  
Old 09-05-2006, 19:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
a sugo is javasolja valahol, hogy inkabb fellepes elott szabizzon az emberfia, mert fellepes utan nem praktikus, a vedelem es a piac miatt.
A fellépésnél úgyis veszni fog a területe, ez a fellépést nem befolyásolja. Fellépéskor veszik, vagy előtte szabi alatt, teljesen mindegy.

Maximum akkor nem, ha emiatt kiesik a top30%-ból -- de tudtok olyan csoportról (anarchon kívül), ahol a top30% alja a fellépési hektár FÖLÖTT van?
__________________
Hódító * Queosia
  #174  
Old 09-05-2006, 19:15
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A fellépésnél úgyis veszni fog a területe, ez a fellépést nem befolyásolja. Fellépéskor veszik, vagy előtte szabi alatt, teljesen mindegy.
Ha fellepeskor veszitek teruletet, tudom kontrollalni, hogy melyeket veszitsem el. Szabi alatt nem.
Fajvaltasnal valtoznak az aranyok. Ha tobb teruletem van, mint amire majd szuksegem lesz, akkor at tudok epulni ugy, hogy fellepeskor teljesen ki legyen epitve az orszagom, de fellepes elott sem eletkeptelen, tehat nem szednek szet. Ha pl. lepeskor bontani akarok 20 hazat, mert az uj fajommal igy is boven eleg lesz a foglalkoztatottsag, akkor ha tobb teruletem van mint ami kell, nem kell emberhiannyal kivarnom a 10 kort, amig arra a 20 hektarra kiepul teszemazt a kocsma es a barakk. Nem megoldhatatlan a problema, csak kellemetlen, es leszukiti a lehetosegeket.

Igy visszaolvasva ugy tunik mintha csak kotozkodnek, ugyhogy kihangsulyoznam, hogy tulnyomoreszt sajat vagy latott esetekbol meritem a peldakat, es egyebkent ezugyben barmilyen valtozas teljesen pozitiv lesz a jelenlegi topos helyzetekhez kepest.
  #175  
Old 09-05-2006, 19:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
Ha fellepeskor veszitek teruletet, tudom kontrollalni, hogy melyeket veszitsem el. Szabi alatt nem.
Ez már felmerült bennem is, hogy ha valaki tervezetten, kiszámoltam X napra elmegy szabira, akkor ne meglepetés érje, ezért itt is először az üres területek tűnnének el, így számolni lehetne azzal, hogy mi történik egy tényleg szükséges szabi alatt.
__________________
Hódító * Queosia
  #176  
Old 09-05-2006, 19:32
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez már felmerült bennem is, hogy ha valaki tervezetten, kiszámoltam X napra elmegy szabira, akkor ne meglepetés érje, ezért itt is először az üres területek tűnnének el, így számolni lehetne azzal, hogy mi történik egy tényleg szükséges szabi alatt.
Igy mar azt hiszem az en kenyes gyomromnak is elfogadhatoan hangzik.
  #177  
Old 09-05-2006, 20:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
Igy visszaolvasva ugy tunik mintha csak kotozkodnek, ugyhogy kihangsulyoznam, hogy tulnyomoreszt sajat vagy latott esetekbol meritem a peldakat, es egyebkent ezugyben barmilyen valtozas teljesen pozitiv lesz a jelenlegi topos helyzetekhez kepest.
Nos ezért mondtam, hogy lesznek "vétlen áldozatok". Persze senki nem kényszerít senkit arra, hogy a fellépési határ fölött játszon, ahogyan a helytartónál is ott a figyelmeztetés, hogy a katonák barakhelyen túli képzése fokozott figyelmet igényel itt is lehet betenni valami hasonlót a fömenübe
  #178  
Old 09-05-2006, 21:02
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Jó ebben nem értünk egyet, de ha úgy elfogadhatóbb neked akkor így a javaslat:

Ha egy ori nagyobb területben, mint a fellépési maximum a csoportban és az ország fellépésre alkalmas, akkor a topkörei pörögjenek a szabi alatt is.
szerintem is ez 1 nagyon jó megoldás.

Quote:
Originally Posted by Ati
így nem tudod egy tophektár fölötti szabis országról eldönteni, hogy az most holnap 24 hekivel lejjebb lesz, vagy marad itt.
a pontlista frissül körönként, és lehet követni a hekicsökkenést... lehet folyamatosan gömbözni a szabis orikat is. elég csak 1-2 körig figyelni, és fogod tudni, hogy mire kell számítani.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 09-05-2006 at 21:05..
  #179  
Old 09-05-2006, 21:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
a pontlista frissül körönként, és lehet követni a hekicsökkenést... lehet folyamatosan gömbözni a szabis orikat is. elég csak 1-2 körig figyelni, és fogod tudni, hogy mire kell számítani.
Mostantól a szabis országok változásait is figyeljük folyamatosan? Ne már...
__________________
Hódító * Queosia
  #180  
Old 09-05-2006, 21:14
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

esetleg megoldás lehet az is, ha a hekicsökkenés szabi alatt a topkörök letöltése után lépne életbe... így ha a 9 személyiséges ori a 2. helyről megy szabira, akkor nagy valószínűséggel őt nem érintené a dolog. a többieknek meg viszonylag nehéz lenne 336 kör alatt nagyon elszakadni a többiektől (normál csopiban).
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Erdely RedDog76 Ismerkedés 145 05-23-2012 13:26
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 20:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu