Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szeretnéd e ha a tábornok személyiséget erősítenénk?
Igen, támogatom a javaslatot. 44 57.89%
Igen de találjunk ki valami mást. 3 3.95%
Nem. Jó ez így. 29 38.16%
Voters: 76. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 03-09-2010, 07:14
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
logikailag értem, csak a listába ne szerepeljen 15% a 8 tábinál, mert olyan nem tud létezni tábi szemtől függetlenül. tehát 8 tábi 20%.
Ha nincs a listában a 15%, akkor értelmezhetetlenné válik a személyiség által adott +5%. Az egy másik kérdés, hogy máshogy nem lehet elérni a 8 tábornokot jelenleg, mint a személyiséggel. De a gnómnak pl ugyanígy értelmetlen az 5-6-7 is, mert azokat nem érheti el... a 6-7 részt még tábornok személyiséggel sem. Tehát abban az értelmezésben, hogy a tábornokok száma fix %-ot ad, a személyiség által pedig az összeset kiküldve +5% bónusz is jár, szükséges definiálni a 8 tábornokos 'alap' %-ot is.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 03-09-2010, 07:36
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az érv viszont ugyan az volt. Tehát itt buktattad meg a saját érvedet, miszerint, mert "ő rááldozott egy szemet". Ugyan azt írtam mint Remy, hogy ez egy buta érv, csak máshogy írtam le...
Nem személyeskedés, de elég hülye példákat hozol a mondvacsinált érved mellett, amiben igazából nincs érv, legalábbis én még nem láttam benne érvet. Te mindössze annyit mondassz, hogy semmi sem változzon, de sosem érvelsz, hogy a jelenlegi rendszer miért jó.
A jelenlegi tábornok szemcsi rendszer:
- mindenki kap +1 tábornokot.
- a kiküldött tábornokok száma ad egy bónuszt a támadásodhoz.
Vegyünk két esetet: összes tábornokkal támadok, 1-et otthon hagyok.
Orknál 10% vs. 20% a bónusz.
Gnómnál 6% vs. 7%
Másnál 7% vs 8%

Az összes többi ilyen bónusz úgy működik a játékban, hogy egységes szorzót ad minden fajnak. Pl: 10%-al többet termelsz, vagy 5%-al több a tekid. Niylván a 10% többlet bányánál Törpénél jelent a legnagyobb emelést, de ez minössze azt jelenti, hogy a Törpe eddig is többet termelt, ezért többet jelent neki a +10% is.
Na ezek után igazságtalan egy olyan szemcsi, ahol Orknál 10%.. másnál 1% bónuszt kapsz. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy az Orkot erősíti a legjobban. Magyarázd el akkor, hogy miért is logikus ez és miért tetszik neked így? Ilyenerővel lehetne a Varázsló szemcsinél, hogy az Orknak +1%-ot ad Óriásnak meg 2%-t.(az elvet fenntartva)

Amit javaslunk nem venné el az Orktól a jelenlegi nagyobb erősitést, csak az 1-10 arányt mondjuk 6-10, 7-10 aránnyá módositaná az egyenlőség nevében.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Vagy a tábornokok számával is lehet ezt játszani. Ha gnómmal vagyok, és tábi szemet felveszem, akkor legyen már több tábornokom, mint egy törpének, mert rááldoztam egy szemet... De ne legyen. Ha tábit akarsz felvenni első szemnek, legyél ork, ha gnóm vagy, vedd fel 4. szemnek, és nincs gond.
Ez is ugyan olyan marhaság szerintem mint a többi hasonlatod. Nem az a lényeg, hogy fajokat összehasonlitgass. Azt kéne észrevenned, hogy ez a topic arról szól, hogy egy igazságtalan rendszert igazságossá tegyünk valamelyest.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #133  
Old 03-09-2010, 08:46
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az érv viszont ugyan az volt. Tehát itt buktattad meg a saját érvedet, miszerint, mert "ő rááldozott egy szemet". Ugyan azt írtam mint Remy, hogy ez egy buta érv, csak máshogy írtam le...
Milyen érv volt ugyanaz? Milyen összehasonlítási pontot találsz Te az ork 7 tábijában, és az óriás 6 tábijában? Jahh, hogy tábi a neve?? Nevetséges!

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az is sarkítás, hogy egyáltalán egy gnómot hasonlítasz össze egy törpével.
lool... Mi alapján választottad ki a fajodat amivel játszol? Nem hasonlítottad össze a többivel legalább fejben??

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A gnóm faji hátránya - ami elvileg jóval erősebb mint egy szem - az, hogy egyel kevesebb tábija van.
és ez azonos körülmények mellett (mindkét ország tábornok szemet vesz fel) meg is marad! Vagy úgy gondolod, hogy mivel annyira erős ez a faji hátrány, ezért a gnóm a tábi szemet fel sem veheti, mert Neki muszáj a többi orinál egy szemmel kevesebbel rendelkzenie??

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ez is sarkítás lesz szerinted, szerintem meg tök ugyanaz a példa:
Ha óriással felveszem a gazdálkodó szemet, akkor had termeljek már több gabonát mint egy elf, mert én rááldoztam egy szemet. (Igazából most is többet termel, mert szorzódik, de ez a különbség elhanyagolható).

Vagy a tábornokok számával is lehet ezt játszani. Ha gnómmal vagyok, és tábi szemet felveszem, akkor legyen már több tábornokom, mint egy törpének, mert rááldoztam egy szemet...
erre csak annyit tudok mondani, hogy NEVETSÉGES! De sajnos valahogy mégsem tudok nevetni rajta... Egyszerűen nonszenszek az állításaid!

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
De ne legyen. Ha tábit akarsz felvenni első szemnek, legyél ork, ha gnóm vagy, vedd fel 4. szemnek, és nincs gond.
Szóval akkor szerinted is csak az orknak éri meg felvenni? Köszönjük az egyetértést, mi is pont ezért szeretnénk növelni a többi faj bónuszát erre vonatkozóan.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ok. Az 58,54% rég nem aktuális. Most ez komolyan kell??
Most ez komolyan kell?? Nézd meg fenn a szavazást, azt ne mondd, hogy Nálad a nem van felül!! Hihetetlen!!!

Last edited by Dynosaur; 03-09-2010 at 08:48..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #134  
Old 03-09-2010, 11:36
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Az összes többi ilyen bónusz úgy működik a játékban, hogy egységes szorzót ad minden fajnak. Pl: 10%-al többet termelsz, vagy 5%-al több a tekid. Niylván a 10% többlet bányánál Törpénél jelent a legnagyobb emelést, de ez minössze azt jelenti, hogy a Törpe eddig is többet termelt, ezért többet jelent neki a +10% is.
Na ezek után igazságtalan egy olyan szemcsi, ahol Orknál 10%.. másnál 1% bónuszt kapsz. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy az Orkot erősíti a legjobban.
Elvileg külön lehet választani a kettőt, de a gyakorlati eredmény, hogy ork tábi erősebbet támad 10%-kal, törpi gazda többet termel 2%-kal, a tudós mindenkit erősít 5%-kal, kivéve szegény hulla mágáját, alvilágát, stb. Elég sok példa van erre, mivel a fajok szemek azért vannak hogy különbségek legyenek. Most akkor jó vagy nem jó hogy így van? Mi alapján nem igazságos hogy különbségek vannak? A Hódító világa direkt rasszista.
__________________

Reply With Quote
  #135  
Old 03-09-2010, 11:55
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Elvileg külön lehet választani a kettőt, de a gyakorlati eredmény, hogy ork tábi erősebbet támad 10%-kal, törpi gazda többet termel 2%-kal, a tudós mindenkit erősít 5%-kal, kivéve szegény hulla mágáját, alvilágát, stb. Elég sok példa van erre, mivel a fajok szemek azért vannak hogy különbségek legyenek. Most akkor jó vagy nem jó hogy így van? Mi alapján nem igazságos hogy különbségek vannak? A Hódító világa direkt rasszista.
De ezekben az esetekben amiket itt felsoroltál a faji sajátosságból ered a különbség. A törp faji tulajdonsága, hogy többet termel, erre jön még a gazdálkodó, amely minden fajnak egységes bónuszt ad. A hulla nem tud varázsolni, meg lopni, ezért van az, hogy 0*1,05=0, de a tudós adná a bónuszt, csak nincs mire. Az összes szem egységesen adja a bónuszt, kivétel a tábornokot, ami az orknál dupláz, a többinél meg nem.
Reply With Quote
  #136  
Old 03-09-2010, 12:01
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
De ezekben az esetekben amiket itt felsoroltál a faji sajátosságból ered a különbség. A törp faji tulajdonsága, hogy többet termel, erre jön még a gazdálkodó, amely minden fajnak egységes bónuszt ad. A hulla nem tud varázsolni, meg lopni, ezért van az, hogy 0*1,05=0, de a tudós adná a bónuszt, csak nincs mire. Az összes szem egységesen adja a bónuszt, kivétel a tábornokot, ami az orknál dupláz, a többinél meg nem.
Most elismételted más szavakkal ugyanazt mint az idézett. Ez kényszeres? A konklúziót mellégondolom, nyilván ami eddig volt mert miért lenne más.
__________________

Reply With Quote
  #137  
Old 03-09-2010, 12:09
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Most elismételted más szavakkal ugyanazt mint az idézett. Ez kényszeres? A konklúziót mellégondolom, nyilván ami eddig volt mert miért lenne más.
hmm... lehet az én megfogalmazásaimban van a hiba... szóval nekifutok mégegyszer.

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Elvileg külön lehet választani a kettőt, de a gyakorlati eredmény, hogy ork tábi erősebbet támad 10%-kal, törpi gazda többet termel 2%-kal, a tudós mindenkit erősít 5%-kal, kivéve szegény hulla mágáját, alvilágát, stb. Elég sok példa van erre, mivel a fajok szemek azért vannak hogy különbségek legyenek. Most akkor jó vagy nem jó hogy így van? Mi alapján nem igazságos hogy különbségek vannak? A Hódító világa direkt rasszista.
Ezekben az esetekben amiket itt felsoroltál a faji sajátosságból ered a különbség. A törp faji tulajdonsága, hogy többet termel, erre jön még a gazdálkodó, amely minden fajnak egységes bónuszt ad, de ugye ha 10et szorzok 10zel az több, mintha 5öt szoroznék 10zel. A hulla nem tud varázsolni, meg lopni, ezért van az, hogy 0*1,05=0, de a tudós adná a bónuszt, csak nincs mire. Szóval a törpe nem azért termel sokat, mert több bónuszt kap a gazdálkodó szemtől, mint más faj, és a hulla sem azért nem tud varázsolni, mert a tudóstól nem kap bónuszt. Míg az ork tábi, ha kimegy az összes tábijával, akkor az alapállapothoz képest duplabónuszt kap, de a többi faj nem! Ergó az összes szem egységesen adja a bónuszt, kivétel a tábornokot, ami az orknál dupláz, a többinél meg nem.
Reply With Quote
  #138  
Old 03-09-2010, 12:10
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Míg az ork tábi, ha kimegy az összes tábijával, akkor az alapállapothoz képest duplabónuszt kap, de a többi faj nem! Ergó az összes szem egységesen adja a bónuszt, kivétel a tábornokot, ami az orknál dupláz, a többinél meg nem.
A tábornok is egységesen adja a bónuszt, plusz egy tábornokot ad mindenkinek

Ami szerintem jó megoldás lenne: A tábornok személyiség ahelyett, hogy plusz egy tábornokot ad, azt a pluszt adja, hogyha egy ezzel a személyiséggel rendelkező ország az összes tábornokával támad, akkor a tábornokok nagyon jól együtt tudnak működni, ezért a táblázatban szereplő bónusz kétszeresét kapák bónuszként a támadásban.
Orknál ez 20%, mint most, gnómnál 7% helyett 12%, a többi fajnál 8% helyett 14%.
Majdnem ugyanaz, mint az eredeti felvetés.

A másik lehetséges megoldásnak gondolom, hogy a jelenlegi táblázat egy nagyon kicsit módosulna, és a tábornok személyiség egy helyett két tábornokot adna, de legfeljebb egy országnak 8 tábornoka lehet.

1 tábornok 0% bónusz
2 tábornok 3% bónusz
3 tábornok 5% bónusz
4 tábornok 6% bónusz
5 tábornok 7% bónusz
6 tábornok 9% bónusz
7 tábornok 10% bónusz
8 tábornok 20% bónusz

Orknál marad a bónusz mértéke ugyanannyi, a többi fajnál +1% helyett +3% támadóerőt jelentene ez a személyiség. Nem lenne így túl erős, de mégis hasznosabb lenne, mint jelenleg.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #139  
Old 03-09-2010, 12:11
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Most elismételted más szavakkal ugyanazt mint az idézett. Ez kényszeres? A konklúziót mellégondolom, nyilván ami eddig volt mert miért lenne más.
Csak mindenképpen írni akart valamit. De ha meg te is látod azt amit írt és el is fogadod, akkor nem értem mire írtad a bejegyzésed, hiszen meg lett cáfolva. Nem rasszista a hódító, csak egyes fajoknak faji sajátosság miatt bizonyos helyeken több pluszt jelent valami. Nem is mondom, hogy a tábornokból mindenkinek egyenlő arányban kéne kapnia bónuszt, csak épp nem 1/10 arányban, mint ahogy előbb kifejtettem.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to siQ For This Useful Post:
  #140  
Old 03-09-2010, 12:16
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A másik lehetséges megoldásnak gondolom, hogy a jelenlegi táblázat egy nagyon kicsit módosulna, és a tábornok személyiség egy helyett két tábornokot adna, de legfeljebb egy országnak 8 tábornoka lehet.
Ezzel megint az a baj, hogy így meg az Ork faji sajátossága csorbul, hogy 2-vel több tábornoka van alapból. Pont mint, ha az épitésznél az Orkra nem hatna a gyorsabb épités, ami ott is igazságtalan lenne.

Egy másik megközelítés amugy az lenne, ha a 8 tábi egész egyszerűen nem 20%-ot adna, hanem mondjuk 13%-ot és akkor megint nem lenne túlzó az Ork fölénye ezzel a szemcsivel. DE szerintem inkább a többit kéne fölerősiteni, mint az Orkét lebutitani.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Régi személyiség módosítása: Kresekedő wand Megbeszélések 130 11-28-2009 00:05
tudós élőhalott VS tábornok élőhalott Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 95 09-14-2007 13:32
09.05. Tábornok Ati Hódító Kézikönyv 2 07-27-2007 07:13
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24


All times are GMT +1. The time now is 04:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu