Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 08-06-2006, 19:27
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hali

mostanában nem nagyon érek rá, csak egy felmerült ötlet:

ha már úgyis 5 sereget lehet elküldeni, mi lenne ha minden klánhoz tartotna 5db hajítógép? ( a háború menüpontnál az új rajzban jobb oldalt lehet is látni ) amit az elküldedndő klánsereg mellé lehetne adni.

a hajíógép kizárólag a tornyony bónusz "lerombolására" lenne használható, minden egyes darab 5% toronybónuszt "rombol", azaz ha 1 sereggel elküldöd mind az ötöt, akkor 25% toronybónusz nem számítana.

ideologizálni is lehet a dolgot: egy klán komolyabb tudományos, pénzügyi és hadi erővel rendelkezik mint egy mf, vagy egy 4es szövi.

amikor megalakul egy klán első lépései között "feltatlálja a hajítógépet", lévén amúgy is nagy sergek mennek amik komoly falakba és tornyokba ütköznek,
de a hajítógép alkalmazásával a tornyok plusz védőértékét semlegsíteni lehet.

?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 08-06-2006, 19:57
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
hali

mostanában nem nagyon érek rá, csak egy felmerült ötlet:

ha már úgyis 5 sereget lehet elküldeni, mi lenne ha minden klánhoz tartotna 5db hajítógép? ( a háború menüpontnál az új rajzban jobb oldalt lehet is látni ) amit az elküldedndő klánsereg mellé lehetne adni.
Inkább akkor írj majd ha lesz időd, ezt meg betudjuk a sietségnek
Reply With Quote
  #103  
Old 08-06-2006, 20:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Inkább akkor írj majd ha lesz időd, ezt meg betudjuk a sietségnek

most beszóltál vazze..?
Reply With Quote
  #104  
Old 08-06-2006, 22:02
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok.

Alaposan végigbogarásztam a topikot.

A kláncsaták jelenlegi rendszere igen kockázatossá tesz egy támadást, de a zsákmány is komoly.

És ami nagyon fontos a támadó tudja, hogy mikor és kit támad, Ő az aki fel tud készülni, átépülni, sereget bekészíteni, szóval ezek a tényezők azért az egyensúly felé mozdítják a mérleg nyelvét.

A klánok döntő többsége meg nem 10-50%-os felépítésű, szal nem ezt kell vizsgálni.

És ugye vannak olyan játékosok, akik nem figyelnek egész nap, nem az internet előtt élik az életüket.
Számukra is lehetővé kell tenni, hogy ha deffenzív stílusban játszanak akkor lehessenek eredményesek.

De mindenképpen egyetértek abban, hogy erősíteni kell a támadást.
De az erősítés mértéke nagyon fontos.
A valós háborúkban a földet mindíg sokkal könnyebb megtartani, mint meghódítani.
NE legyen ez másképp a Hód világán se.

A Túlerőt jó ötletnek tartom, csak a mértéke nagyon fontos.
Én 15% körül maximálnám az értékét. Ez komoly támadóerőnövekményt jelentene, de egy termelő klánnak (ami nem 10-50% os ! ) is esélyt adna a szembetámadásra egy hadiklán ellen.

Várom az észrevételeiteket.
Reply With Quote
  #105  
Old 08-07-2006, 08:59
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor
A Túlerőt jó ötletnek tartom, csak a mértéke nagyon fontos.
Én 15% körül maximálnám az értékét.

Várom az észrevételeiteket.
Igen ehhez hasonlóan nyilatkozott CL is korábban és lehethogy igazatok van ebben. A %-ok a javaslatban csak elvi irányok ugyhogy ha mindenki ugy látja,hogy a maximumot lejjebb kéne vinni nekem nincs semmi bajom azzal sem. Végülis egyéni harcokban is kb 15%-ot tud erősödni egy ori ha tábornok és felfelé üt
Reply With Quote
  #106  
Old 08-07-2006, 10:31
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Igen ehhez hasonlóan nyilatkozott CL is korábban és lehethogy igazatok van ebben. A %-ok a javaslatban csak elvi irányok ugyhogy ha mindenki ugy látja,hogy a maximumot lejjebb kéne vinni nekem nincs semmi bajom azzal sem. Végülis egyéni harcokban is kb 15%-ot tud erősödni egy ori ha tábornok és felfelé üt
Jah, 15%-al már emészthetőbb...
Ugyanis a 30% olyan, mintha a törpének, a gnómnak és néhány esetben az óriásnak ork támadás bónuszt adnál, míg arra azért elég kicsi az esély, hogy egy orkkal jelentős létszámbeli fölényt érj el, tehát tőle meg ezt gyakorlatilag elveszed...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #107  
Old 08-07-2006, 10:56
Kocka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Jah, 15%-al már emészthetőbb...
Ugyanis a 30% olyan, mintha a törpének, a gnómnak és néhány esetben az óriásnak ork támadás bónuszt adnál, míg arra azért elég kicsi az esély, hogy egy orkkal jelentős létszámbeli fölényt érj el, tehát tőle meg ezt gyakorlatilag elveszed...

Szerintem ez egy jó rendszer.
Ez a rendszer azokat erősítené támadásban jobban akiknek a haderejük gyenge. Minél erősebb egy ország ütőereje annál kevesebb egységgel tud ugyanoda bemenni ezáltal a kevesebb ütőerejű orik vannak jobban segítve mivel nekik nagyobb létszámot kell küldeni. Az ork a hatalmas ütőerő miatt veszít el ezáltal az előnyéből nem pedig a lakiteki száma miatt.

Ha jól látom persze
Reply With Quote
  #108  
Old 08-07-2006, 11:00
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kocka
Szerintem ez egy jó rendszer.
Ez a rendszer azokat erősítené támadásban jobban akiknek a haderejük gyenge. Minél erősebb egy ország ütőereje annál kevesebb egységgel tud ugyanoda bemenni ezáltal a kevesebb ütőerejű orik vannak jobban segítve mivel nekik nagyobb létszámot kell küldeni. Az ork a hatalmas ütőerő miatt veszít el ezáltal az előnyéből nem pedig a lakiteki száma miatt.

Ha jól látom persze
Igenis meg nem is...
Ugyanis csak az orknak van igazán nagy ütő ereje, a többiek igencsak mögötte kullognak, de még vele is necces 1/a-ban átütni egy igazán védekező orit... egy nem orkkal pedig végképp extrém ori kell... de mindez igazából magasabb hekin jön ki... ami szerintem jelentősen változna, ha lenne klánszintű toli és vari akció is, mert akkor aki védekezik, annak ezek ellen is kell, akárcsak alacsonyabb hekin...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #109  
Old 08-09-2006, 16:46
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Ami azt illeti itt is történt egy komplett javaslat.
Attila kiváncsi lennék mi a véleményed, érdemes foglalkozni a témával?
Reply With Quote
  #110  
Old 08-11-2006, 11:11
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Attila Várjuk a véleményedet!

A javaslatban sok olyan játékos egyetért akik jelentős tapasztalattal rendelkeznek szövetségi háboruk terén.

Abban azonban minden játékos egyetért, hogy a szövetségesi seregek támadóerejét növelni kellene valamilyen mértékben.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu