Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Lehessen e 0%ra állítani a szövetségesi segítség arányát?
Ne, rossz ötletnek tartom 10 11.63%
Igen, jó ötletnek tartom. 76 88.37%
Voters: 86. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 05-21-2007, 13:42
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
már ne haragudj Ede, de ha vki 1-2 perccel kv. előtt támad, annak mindegy, milyen segítséget hány %-ra állítgat

A témából kicsit kiestem, de ezzel egyetértek.
Sőt, ha annyival korábban kimegy, akkor simán van idő szembetámadni, védelmet behívni meg még újságot is olvasni kv-ig
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 05-21-2007, 13:50
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én is ezt mondom.
Siman megoldható hogy ne is jelentsen problémát a lovak megléte.
Aki meg ijjat visz támadni hogy lovat védedekezni az meg előbb utobb ugyis rajon hogy mit rontott el.
Reply With Quote
  #63  
Old 05-21-2007, 14:32
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Nézel egy távolt körváltás előtt 5 mp-el. Az esetek nagy részében (legalábbis azokon a szinteken ahol eddig én jártam) már lehet látni hogy kire jönnek, mert kiküldték a sereget. Az az 5 mp pont elég arra hogy a másik ablakban ahol meg van nyitva a szövetségesi segítség nyújtás bepipáld hogy kinek küldjed és elküld. Aztán köv körben nyilván szembe fogsz menni vele de könnyen előfordulhat hogy pont az a 10% ló hiányzik. Ha meg rád jön a sereg akkor 3 embertől is hívsz be és akkor már a 3x 10% érzékenyen érinthet. Ha már csak 1 körre van a sereg, és akkor látod meg akkor tényleg mind1 nagyjából hogy mennyire van állítva, mert akkor csak simán szembemész.
Reply With Quote
  #64  
Old 05-21-2007, 17:20
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
nos, az én véleményem szerint a szövetség kötelez is, ha vki szövetség tagja, akkor kell minimális szövisegítség értéknek lennie, a 10% nagyon is alacsony
Azt hagy döntse már el egy szövetség, hogy kell-e neki a segítség vagy nem. Nem értem miért kellene minden egységből küldeni? Nem elég abból ami kell? Képzeld el X ország kér tankot Y országtól és Y ország küld tankot repülőt csatahajót, amivel X ország nem tud mit kezdeni mert neki csak tank kellett. Akkor miért küldjön feleslegesen repülőt és csatahajót ha X országnak csak tankra van szüksége. Akkor már nem is szövetségesek ha nem küld 85647 féle egységet a mellé az egy mellé ami igazán kell? Miért inkább szövetség ami feleslegesen is küldd annál mint ami azt küldi ami kell? Én inkább fordítva mondanám, az nem szövetség ahol mindenfélét csinálnak csak azt nem amit kellene.
Reply With Quote
  #65  
Old 05-21-2007, 17:25
bodolur bodolur is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ez az én véleményem is kb.. Főleg, mikor elmegy véletlenül az íjászok 10%-a a tornyokból támadni.
Jaja. Annak sztem senki sem örül.
Reply With Quote
  #66  
Old 05-21-2007, 18:12
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Azt hagy döntse már el egy szövetség, hogy kell-e neki a segítség vagy nem. Nem értem miért kellene minden egységből küldeni? Nem elég abból ami kell? Képzeld el X ország kér tankot Y országtól és Y ország küld tankot repülőt csatahajót, amivel X ország nem tud mit kezdeni mert neki csak tank kellett. Akkor miért küldjön feleslegesen repülőt és csatahajót ha X országnak csak tankra van szüksége. Akkor már nem is szövetségesek ha nem küld 85647 féle egységet a mellé az egy mellé ami igazán kell? Miért inkább szövetség ami feleslegesen is küldd annál mint ami azt küldi ami kell? Én inkább fordítva mondanám, az nem szövetség ahol mindenfélét csinálnak csak azt nem amit kellene.
-nem küldhetsz 85647 egységet 1 mellé
-feleslegesen csak a gyenge játékos küld bármit is


sztem ez egy stratégiai játék
ha hadban állok vkivel, sereget küldök, távolozok, és ha értelmes, akkor küldök, vagy hívok segit, így játszok, ha lovakkal játszok
valóban 10 mp. van mindenre
de az tökéletesen elég, ha gyorsabb vagyok, mint az ellen
ha nem, akkor meg édesmindegy, hogy mennyi a beállított %, az ütéseket nem fogom kivédeni, viszont a lovak kint lesznek, ergo nem segítenek sehol
Reply With Quote
  #67  
Old 05-21-2007, 18:14
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sema034 View Post
Nézel egy távolt körváltás előtt 5 mp-el. Az esetek nagy részében (legalábbis azokon a szinteken ahol eddig én jártam) már lehet látni hogy kire jönnek, mert kiküldték a sereget. Az az 5 mp pont elég arra hogy a másik ablakban ahol meg van nyitva a szövetségesi segítség nyújtás bepipáld hogy kinek küldjed és elküld. Aztán köv körben nyilván szembe fogsz menni vele de könnyen előfordulhat hogy pont az a 10% ló hiányzik. Ha meg rád jön a sereg akkor 3 embertől is hívsz be és akkor már a 3x 10% érzékenyen érinthet. Ha már csak 1 körre van a sereg, és akkor látod meg akkor tényleg mind1 nagyjából hogy mennyire van állítva, mert akkor csak simán szembemész.
jelen esetben dönthetsz 5 mp. alatt, hogy védekezel, és a lovak egy része elmegy, vagy nem védekezel, hanem támadsz, mint atom

én az utóbbit választom speciel
ha már várod, hogy jönni fog, meg tudod előzni a támadással, és védekezhetsz is
Reply With Quote
  #68  
Old 05-26-2007, 12:20
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem semmi zavaró sem lenne abban, ha 0%-ra lehetne állítani a szövisegítséget... aki pacit akar küldeni védekezni, az ezután is meg fogja tudni tenni.
és igenis jelenleg bármikor előfordulhat, hogy a pacik mennek védekezni. gondoljunk csak arra, hogy nem full pacival támadsz, és kell majd szövisegítség védekezni...

de ebben a témában nem hiszem, hogy arról van szó, hogy szépen ki lehet kerülni most is azt, hogy a pacik ne mehessenek védekezni. úgy érzem, hogy ez nem megfelelő indoklás ahhoz, hogy ne lehessen ezután sem 0%-ra állítani a segítséget.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #69  
Old 05-27-2007, 13:09
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Maradjon

Én látom értelmét annak, hogy ez így van.
A játékos vagy támadásokkal oldja meg a harci problémáit, vagy védésekkel. Ha a kettőt kombinálni akarja, az áldozattal jár (vagy odafigyelés, vagy ló).
Tehát azért jó ez így, mert így nehezebb "dzsóker" országot/szövit csinálni, ami mindent beüt és mindent kivéd.
Reply With Quote
  #70  
Old 05-27-2007, 17:36
Kancsendzönga Kancsendzönga is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 178
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Én látom értelmét annak, hogy ez így van.
A játékos vagy támadásokkal oldja meg a harci problémáit, vagy védésekkel. Ha a kettőt kombinálni akarja, az áldozattal jár (vagy odafigyelés, vagy ló).
Tehát azért jó ez így, mert így nehezebb "dzsóker" országot/szövit csinálni, ami mindent beüt és mindent kivéd.
mivel ezek a szbályok mindenkire vonatkoznak, és azok is mindenkire vonatkoznának,nemhiszem, hogy sokkal könnyebb lenne ilyen "dzsókert" csinálni
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
segítség attila1988 Segítség 28 02-19-2007 16:57
szövetségesi segítség Magnum Segítség 33 01-22-2007 18:58
Szövetségesi segítség támadó varázslatoknál nagyfalu2006 Elvetett javaslatok 20 01-06-2007 17:45
Segítség új 1/A játékosoknak bpeet Segítség 6 11-24-2006 15:18
Segítség Nola Segítség 27 08-10-2006 18:14


All times are GMT +1. The time now is 20:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu