Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tetszene neked ha a hódítóban lennének a csoportokról statisztikai adatok?
Igen, hasznosnak találnám! 17 29.31%
Igen, érdekesnek találnám! 32 55.17%
Nem, feleslegesnek találnám! 9 15.52%
Nem, zavarónak találnám! 0 0%
Voters: 58. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 05-09-2007, 07:00
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nem látom sok értelmét a játékmenet szempontjából.
Szerintem a KP vagyonelem, és a vagyon nagy része áruban van (piacon, vagy országban). Tehát a KP mennyisége önmagában semmit nem mond. Ha csökken az össz. kp., az túl sok mindent jelenthet (pl. befektették a piacon, és akkor még mindig itt a vagyon, vagy fellépett valaki a pénzzel, esetleg elkaravánozták, és akkor elveszett a csoport szempontjából).
A KP mennyisége a piaci árakra hat (nő a KP, csökkennek az árak), de ez előbb fog látszani mindig a piacon, mint az utólagos statisztikában.
Egyedül a játék eseményeinek utólagos elemzésekor használható fel, ha a többi kapcsolódó infó is megvan (néhányat említettem én is), de előrejelzéshez ez is kevés lenne.
Sponsored Links
  #42  
Old 05-09-2007, 08:10
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

En szeretem a statisztikai adatokat, szeretem csak ugy olvasgatni....

Amiket Fegya javasolt azok még hasznosak is lennének, hiszen pl. értékes infokat kaphatnánk 1-1 csoportról mielőtt odafordulunk/regisztrálunk.
  #43  
Old 05-09-2007, 09:01
Silence Silence is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Tehát a KP mennyisége önmagában semmit nem mond. Ha csökken az össz. kp., az túl sok mindent jelenthet (pl. befektették a piacon, és akkor még mindig itt a vagyon, vagy fellépett valaki a pénzzel, esetleg elkaravánozták, és akkor elveszett a csoport szempontjából).
Szeretnélek helyesbíteni, a KP az nem tűnik el a csoportból, mert valaki vásárol.

Más...de még a témánál maradva!
A statisztikákban pedig nem csak a KP állományról lenne statisztika, hanem a pl a termelésekről, ahol viszont a többi statisztikával együtt lehet spekulálni. Mert, ha teszem azt tendenciózusan csökken a mondjuk a kő termelése a csoporton bellül, mert mondjuk alacsony az ára, akkor a statisztikák segítségével esetleg el lehet gondolkodni azon, hogy az adott napi termelés mellett mennyi pénz kell kb ahhoz, hogy egy-két napig felvásárolhassam az összes követ... (Tudjuk, hogy miért. )

De ez csak egy példa volt, de ezer meg ezer példát lehetne felhozni. De nem is az a lényeg, hogy ki milyen logikát gondol helyesnek hanem az, hogy lehetőség legyen nézegetni a statisztikákat. Amiből majd megtanulja, hogy mire lehet, és mire nem lehet használni. (De ahhoz kellenének statisztikák. )

U.I.
Illetve a statisztikákat, nem csak a piac miatt is nézegetném, csak úgy érdekesség gyanánt is. Én is szeretek elemezgetni csak úgy magamnak. )

Last edited by Silence; 05-09-2007 at 09:13..
  #44  
Old 05-09-2007, 15:29
retekeger retekeger is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Szerintem a KP vagyonelem, és a vagyon nagy része áruban van (piacon, vagy országban). Tehát a KP mennyisége önmagában semmit nem mond.
Hello!

1, Ebben az a teves dolog, hogy "a vagyon aruban vagy piacon van"! Tegyuk fel, hogy a piacon van kint tartalekod, 30MRD (fiktiv ertek) az aktualis arakon szamolva, a csoport ossz penze 10MRD. Na most felejtsuk el a 4MRD-s korlatot (elvekrol van ugyis csak szo). Tegyuk fel hogy be szeretned valtani egyszerre az osszes tartalekodat. A max penz amit kaphatsz erte, ezesetben 10MRD, tekintve, hogy a csoportnak nincs tobb penze.

2, A penz nem csokken attol, hogy valaki befekteti a piacon! Ettol csak valaki mashoz kerul.

Udv: retek
  #45  
Old 05-09-2007, 15:33
retekeger retekeger is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ati-t hogyan lehet ravenni, hogy reagaljon? :-)

Erdekelne a velemenye! (Ha pl azt mondja, hogy ilyen sosem lesz, akkor tudnam, hogy felesleges itt jartatni a szamat :-).)

Udv: retek

UI: Valahogy ide kéne csalogatni! Ha erre jar talan bemasolja az aktualis statot :P
  #46  
Old 05-09-2007, 18:28
Silence Silence is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by retekeger View Post
Ati-t hogyan lehet ravenni, hogy reagaljon? :-)

Erdekelne a velemenye! (Ha pl azt mondja, hogy ilyen sosem lesz, akkor tudnam, hogy felesleges itt jartatni a szamat :-).)

Udv: retek

UI: Valahogy ide kéne csalogatni! Ha erre jar talan bemasolja az aktualis statot :P
Üdv!

Kösz, hogy helyettem is megfogalmaztad ezt a kérdést, mert én is akartam egy hasonlót írni.
Mivel, ha azt mondaná, netalántán... , hogy szerinte lehet belőle valami, akkor kész ötleteket is kezdenék gyártani a grafikonokkal kapcsolatban. (Mert különben elég lusta tudok lenni. )
  #47  
Old 05-13-2007, 22:35
retekeger retekeger is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ugy tunik ennek a topicnak reszeltek ...
  #48  
Old 05-13-2007, 22:40
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by retekeger View Post
Ati-t hogyan lehet ravenni, hogy reagaljon? :-)
Kezd el szidni.
Garantáltan reagálni fog rá.

De szerintem majd késöbb fog írni véleményt, nem kell sürgetni.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
  #49  
Old 05-21-2007, 12:21
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Silence, Retekeger, köszi a helyesbítést, tényleg marhaságot írtam (ott éppen egy ország szempontjából írtam, csak nem írtam oda).

Retek, az 1. pontodra. Lehet ugyan olyan szitu, hogy több az árum, mint a csoport össz pénze, és nekem éppen mindenből pénz kell, de nem gondolom általánosnak. A játék szempontjából nézve gyakoribbnak gondolom, hogy áruból árut szeretnék, és a csoport pénze csak közvetít, míg pl. a tekercseimből katonák lesznek.

De az utolsó kérdésre úgy vélem, az a válasz, ha Atit meggyőzitek, hogy ez a funkció hiányzik a játékból, és sokat ad a játékélményhez.
Csak próbálok a fejlesztő fejével gondolkodni. Amíg nem látszik, hogy ez a játék része kellene, hogy legyen, addig az ötlet egy szinten van pl. a "Hódító képregény" vagy a "Hódító szerepjáték" ötletével. Szórakoztató, sokaknak tetszene, de nem Hódító. (Bár ettől még bármelyik megvalósulhat )

A mellett, hogy tényleg érdekes lehet (kinek jobban, kinek kevésbé), úgy gondolom, hogy előrejelzéshez továbbra sem lehetne használni megbízhatóan. (Pl. mit kezdesz a fellépő orikkal, akik nagyobb vagyont hoznak/visznek? Vagy az összpénzt változtatják, vagy a pénz értékét, de sosem tudhatod, melyiket mennyire. Vagy erről is kellene statisztika, hogy az alattunk levő csopiban mekkora vagyon áll a fellépés küszöbén? Vagy maradhat némi bizonytalanság?) Bár el tudom képzelni, hogy megjelenne stratégiai elemként a pénzmennyiség manipulálása. (Amiről infó van, azt a játékosok igyekszenek befolyásolni, természetesen. Tényleg, osztott már szét valaki Mrd-okat a nép közt, csak azért, hogy lemenjenek a piaci árak? ).
  #50  
Old 05-21-2007, 13:00
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Tényleg, osztott már szét valaki Mrd-okat a nép közt, csak azért, hogy lemenjenek a piaci árak? ).
Nem hiszem, hogy ennek jelen körülmények között értelme lenne, bőven elég, ha nem veszek semmiből semmit, akkor az a pénz olyan, mintha nem is lenne
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Honnan lessz a pénz avagy mi lessz akkor ha nincs.:D karesz6 Általános beszélgetés Hódítós témákban 12 08-11-2006 14:45


All times are GMT +1. The time now is 16:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu