Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 01-27-2006, 19:25
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

No, azt hiszem nem magyaráztam el jól. Nem sajnálom senkitől sem amit eddig elért. Viszont, szerintem igazságtalan, hogy voltak, akik könnyen szerezhettek személyiégeket, és most őket megint csak nem sújtja igazán a korlátozás. Nem akarok én első lenni, sem második, csak fordulni szeretnék. Nem célom keresztbetenni, nem írígykedem, keserű vagyok, hogy egy játékot olyan szinten kell kell, kötelező játszanom, ami úgymond nem az én "stílusom". Én szeretek békésen építgetni, nézni, hogyan fejlődik a birodalmam, nem értem mi kivetnivaló van benne? Éppen ezért kedveltem ezt a játékot, mert lehetőséget adott mindenkinek a saját stílusában játszani. Megvoltak a fajok, a speckóik, és azzal szépen fel lehetett jönni. Itt viszont rákényszerítenek arra, hogy harcoljak, amit nem szeretek, piacoljak, amihez nincs időm, hogy figyeljem a visszajövő cuccost, vagy hogy ne üssenek be a befolyó pénzért. Mostanában azt tapasztalom, hogy az agreszív, könyörtelen játékosok érvényesülnek, vagy azok, akik már a sok személyiségük miatt könnyen felülemelkedhetnek ezeken a problémákon. Azért játszottam ezt a játékot, mert kikapcsolt, örömérzetet adott, és ez már nincs meg. Miért?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 01-27-2006, 19:28
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld
Ebben van némi igazság. Sajnos azonban egy változásnak mindíg vannak nyertesei és vesztesei. Játszom a 2/b-ben is, egy iszonyat könnyű csoport. Piciként léptem fel és simán elértem 155 kör alatt a TOP 30%-ot, tehát aki onnan akar fordulni annak bőven van esélye. A 2/b-ben lévő orik meg érdekes módon sokkal kevésbé agresszívak, mint mondjuk a 3/g-ben, féltik amilyük van. Gyakori az 500 könyvtáras vagy a sok bányás pénzgyűjtő központocska is, a piacon meg jókat lehet keresni
Nekem is van orim a 2/B-ben, és nem tud addig fordulni, míg az 1-ben az orim fordulásra nem kész. Éppen ez az oka, hogy szomorú vagyok. Mindaz, amit eddig elértem, kárbaveszni látszik.
Reply With Quote
  #93  
Old 01-27-2006, 19:31
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Ákos
Egyesek könnyen vagdalóznak olyan ötlettel, hogy az 1/A-s játékosokat restartoltatni kéne ezen a szinten. Igen ám, de pl. Flangán sem és a többi ország sem az egyik pillanatról a másikra került fel oda, ahol éppen van. A többiekről nem tudok nyilatkozni, de pl. Flangánt rendkívül szerény állapotban léptettem fel a B-ből, és volt úgy, hogy az A-ban annyira a mezőny végén kullogott, hogy mindössze 13 (betűvel kiírva: tizenháron) ország volt csak nála kisebb (mint pl. a legkisebb Horland a maga 1086 pontjával). A földterülete javát felfedezéssel szerezte, ártalmatlan "tamagocsi" ország volt mindig is. Belegondolni is félelmetes, hogy anno nulla tanyás országként mennyi munka volt őt megnyugtató magasságba felküzdeni. Max. 2-3 órás alvási ciklusaim voltak hónapokon keresztül, de összességében több évről van szó. Pár ifjú titán szerint megoldás lenne rastartolgatni mindenkit. Szerintem nem. Ez értelmetlenné tenné az elmúlt évek munkáját.
Ákos teljesen igazad van, sajnso sokan elfelejtik, milyen az amikor az ember 2 éven ekresztül, nem alszik napi 3-4 óránál többet. Nem csak Flangán, hanem az összes nagy ori, iszonyat munkába, fáradtságba és időbe van a VIP pénzt nem is számolva.
Reply With Quote
  #94  
Old 01-27-2006, 19:38
Ákos
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld
Ákos teljesen igazad van, sajnso sokan elfelejtik, milyen az amikor az ember 2 éven ekresztül, nem alszik napi 3-4 óránál többet. Nem csak Flangán, hanem az összes nagy ori, iszonyat munkába, fáradtságba és időbe van a VIP pénzt nem is számolva.
VIP? De hisz akkor még nem is volt VIP!!! Most sok szempontból sokkal könnyebb. A kezdeti időszakban otthon még tetű lassú modem volt, vagy olyan számítógépteremből nyomultam, ami éjféltől reggel 8-ig zárva volt. Maradt a szellemi munka: minél megbízhatóbb scriptek írása.
Reply With Quote
  #95  
Old 01-27-2006, 19:43
Kari Kari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hogyan lehet feljutni a csúcsra?

Elgondolkodtam azon, hogy hogy lehet az, hogy az 1/A top klánt jó ideje nem tudja befogni senki. Jópáran fenik rá a fogukat az ebből a topikból is látszik. Sikertelenül és reménytelenül próbálkoznak.
Mi lehet ennek az oka? Nosza! Nézzük végig a lehetséges okokat:
1./ A top klánban játszókhoz hasonlóan jó játékosok nincsenek a Hód mezőnyében.
2./ Vannak éppolyan jó játékosok, de nem egy klánban játszanak, ezért nem tudnak a csúcsra jutni.
3./ A feltörekvő és a top-on lévő játékosok játéktudása nem tér el jelentősen, de a játék szabályai és keretrendszere olyan előnyt biztosít az elöl lévőknek, a feltörekvőkkel szemben, hogy ezt szinte lehetetlen leküzdeni.

Van még más lehetséges ok is ?
Esetleg valamit kifelejtettem?
Reply With Quote
  #96  
Old 01-27-2006, 19:53
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Elbeszélünk egymás mellett:)

Ákos, Mikor Ti kezdtétek, kik voltak az ellenfelek? Mikor felléptél az 1300 hekiddel az 1-be, volt ott 3 személyiségű ellenfél, akinek ki voltál szolgáltatva? Mikor Ti kezdtetek, senki nem tudott többet a játékról, mint Ti, mert Ti voltatok az elsők. Képzeld magad annak a helyébe, aki most regizik mondjuk az 5/W-be. 50000 az alapkatona, ha van, és mindenki tekitolis, mert 3600 a teki ára. a nyersi az olcsó, de mit kezdjen vele? Okés, választ egy személyiséget. Mondjuk értelmes az ürge, megnézi a súgót. Gnóm kereskedő lesz, hogy ne tudják tekizni, meg induláshoz legyen pénze a bankok miatt. Oks. beépül 200 hekire, aztán hobbiból szétgyújtogatják, csak hogy nőljön a pontszáma a srácnak. Oké, ezt túléli, bár jelentősn megcsappan a kedve. Aztán felküzdi magát a topba, még az 5-ben, és szembesül azzal, hogy fent vannak a "nagyok" vagy mindegy, hogy hogy nevezzük őket, és ő csinálhat bármit, nekik megvan a kellő ismeretük, hogy szétkapják. Meg is teszik, tisztelet a kivételnek, mert kell nekik a föld, a pénz, minden. Miért játsszon tovább? Fentebb egyre durvább a dolog. Vannak mostmár olyan szövik, ahol beül 4 elf, és azzal szórakozik, hogy széttolizik mindenkit. Ez nekik a játék, de komolyan. Egyszer megkérdeztem, miért gyújtogatnak? Tudod mit mondtak? az új szabályok szerint úgyse tudnak fordulni, hát bosszúból szétszednek mindenkit, akit csak tudnak. Azt is értem, hogy minden újításnak vannak vesztesei. De miért a leggyengébbeket sújtják legjobban?
Reply With Quote
  #97  
Old 01-27-2006, 19:54
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kari
Elgondolkodtam azon, hogy hogy lehet az, hogy az 1/A top klánt jó ideje nem tudja befogni senki. Jópáran fenik rá a fogukat az ebből a topikból is látszik. Sikertelenül és reménytelenül próbálkoznak.
Mi lehet ennek az oka? Nosza! Nézzük végig a lehetséges okokat:
1./ A top klánban játszókhoz hasonlóan jó játékosok nincsenek a Hód mezőnyében.
2./ Vannak éppolyan jó játékosok, de nem egy klánban játszanak, ezért nem tudnak a csúcsra jutni.
3./ A feltörekvő és a top-on lévő játékosok játéktudása nem tér el jelentősen, de a játék szabályai és keretrendszere olyan előnyt biztosít az elöl lévőknek, a feltörekvőkkel szemben, hogy ezt szinte lehetetlen leküzdeni.
Van még más lehetséges ok is ?
Esetleg valamit kifelejtettem?

A 3. ponttal teljesen egyetértek.
Reply With Quote
  #98  
Old 01-27-2006, 20:03
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Kezdem úgy érezni, hogy azért sokan vannak, akik nagyon szelektív memóriával rendelkeznek és úgy gondolják mi csak hipp-hopp oda teremtünk 6M pontra. :-D
Ezen fórumozóknak ide írnék egy kis 1/A történelmet.
Az 1/A-ba 2003-ban léptem fel.
Nos ami ott uralkodott azt a teljes káosz jellemezte, mikozben Kacsa hatalmát megdönteni szándékozók és Kacsa is a létező összes és manapság már elképzelhetetlen csalást megcsinálta és bugot kihasználta.
Sok minden megtörtént amiket most el sem hinnétek, például olyan kláncsaták ahol 300k pontos oriból lett 20k pontos vagy éppen fordítva. Voltak 50-60 klánsereges ütések. Megoldható volt, hogy egy kis klánra rámenjen akármennyi sereg, nem volt limit. Mondhatni az volt az őskáosz időszaka :-D
Kiváncsi lennék, hogy melyik 2/b-ből fellépő orinak tetszene, hogy ha klánt alapít, és már vannak vagy 5-6 emberrel, egyszer csak megy rájuk 5*200k lovi és mire észbe kapnának a támadó klán 200 körre van felettük.
Ez után jöttek módosítások és rengeteg ori ment az anarchiába.
Megmaradt azonban a túltöltés, azaz egy 100 hekis ori is lazán küldhetett bármennyi lovit.
Mára már ezek mind nincsenek, de mi nem csak akkor csatáztunk. Volt nagyon sok szerencsés ütésünk is, mikor a játékosok legtöbbje azt a beválni látszó stratégiát alkalmazta, hogy tanya nélkül, sok pénzzel minimális sereget tartott otthon. Mindez arra a tévhitre épült, hogy a többiek úgy is azt hiszik ébren van és tud sereget venni. Mi ebben soha nem hittünk, és ez sok 1000 hektárt hozott Persze ez mellet megszámlálhatatlan kláncsatán is túl vagyunk már.
Szval a mi korszakunk sem volt egyszerű, a mostani játékosok egy sokkal tisztább, és átláthatóbb játékkal játszhatnak. Nem kell egyikőtöknek sem anarchiában játszani vagy hétvégiben csak azért, hogy kitaláljatok valamit.
Szóval véleményem szerint senki se felejtse el, hogy 1M pontig nagyon hosszú volt az út, évekbe telt és ha a játékban eltöltött órákat számolom ez nekem, hozzávetőlegesen minimum 13.105 óra játékban eltöltött idő. Azonban szerintem ez az óraszám még erőssen alá is van kalkulálva.
Érdekesség képpen, egy átlagos dolgozó, ennyi idő alatt megkeres minimum 6.552.500 forintot :-D
Nekünk meg lett nagy orink, jah eladó ha kell :-D
Reply With Quote
  #99  
Old 01-27-2006, 20:09
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lassan kialakul emiatt a szerintem rossz szabály miatt egy feszültség, nevezzük nevén: ellenszenv a régiek és az újak között. Mégegyszer mondom, nem sajnálom tőletek, és nem is vitatom a nehézségeiteket. De azt érzem egyre jobban, hogy a játék "mi" és "Ti"-re kezd szakadni. Ez nem lesz így jó. Mindez egy szabály miatt. Megéri?
Reply With Quote
  #100  
Old 01-27-2006, 20:11
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Északföld
Szóval véleményem szerint senki se felejtse el, hogy 1M pontig nagyon hosszú volt az út, évekbe telt és ha a játékban eltöltött órákat számolom ez nekem, hozzávetőlegesen minimum 13.105 óra játékban eltöltött idő.
Ha jól emlékszem, akkor neked kicsit gyorsabban sikerült elérned
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 01-27-2006 at 20:13..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Legjobb hadi.oszesitve minden szinten. BlackGhost Stratégia & Tippek 86 03-08-2008 10:43
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Minden, ami Anime! VLaC Filmek, sorozatok, TV 25 07-10-2007 01:21
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25


All times are GMT +1. The time now is 14:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu