Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 05-10-2010, 20:24
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Sztem nem hülyeség ez a felvetés, hisz az tényleg nem logikus, hogy egy 100x akkora területű oriba is ugyanannyi bank védje a lét, viszont az sem logikus, hogy a max pénz nem nő vmilyen arányban az ori hektárszámával.

A működéséről, meg csak annyit, hogy a súgóban ez áll:
"Minden épület csak és kizárólag akkor működik, ha a foglalkoztatottsága maximális."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Olasz For This Useful Post:
Sponsored Links
  #72  
Old 05-10-2010, 20:27
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Sztem nem hülyeség ez a felvetés, hisz az tényleg nem logikus, hogy egy 100x akkora területű oriba is ugyanannyi bank védje a lét, viszont az sem logikus, hogy a max pénz nem nő vmilyen arányban az ori hektárszámával.

A működéséről, meg csak annyit, hogy a súgóban ez áll:
"Minden épület csak és kizárólag akkor működik, ha a foglalkoztatottsága maximális."
olvasd már át a súgót, ha meg nem tudod hol van, akkor olvass vissza, mert Ati válaszolt. Ez így jó ahogy van
Reply With Quote
  #73  
Old 05-10-2010, 20:34
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
olvasd már át a súgót, ha meg nem tudod hol van, akkor olvass vissza, mert Ati válaszolt. Ez így jó ahogy van
Elolvastam a súgót és nem a személyiségeknél van, hanem az "Épületek, bányák"-nál.
Abban meg, hogy így jó vagy így nem jó én nem foglaltam állást.
Reply With Quote
  #74  
Old 05-10-2010, 20:43
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
hozzá tenném, hogy 1 hektáron és 10.000 hektáron is ugyanannyi pénzt tudsz az országban tartan, amit ugyanannyi bank ugyanúgy véd.
na ja valami hasonlot pofáztam én is

szerintem hagyjuk ugy ahogy van. Bankkal nem tudok támadni

mondjuk tény néha én is boszankodom mikor lophatnékom van hogy egye a fene hogy ennek is 30 bankja van annak is 30 bankja vanD de ugye nekem is 30 bank kell innentől nyugodt vagyok
Reply With Quote
  #75  
Old 05-10-2010, 20:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Elolvastam a súgót és nem a személyiségeknél van, hanem az "Épületek, bányák"-nál.
Abban meg, hogy így jó vagy így nem jó én nem foglaltam állást.
Az egyik helyen a működésről van szó (ha nincs ember, valóban nem működik); a másik helyen pedig fizikailag az épület meglétéről van szó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #76  
Old 05-10-2010, 21:26
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az egyik helyen a működésről van szó (ha nincs ember, valóban nem működik); a másik helyen pedig fizikailag az épület meglétéről van szó.
A súgót olvasva az "Épületek, bányák" résznél van a fent említett mondat az épületek működéséről, majd továbbolvasva kifejti az épületek funkcióit:

Bank______________ A bank az országod pénztartalékainak megóvását szolgálja. Minél több bankod van, annál kevesebb pénzt tudnak országodból ellopni az ellenséges tolvajok....

Szóval a bank eredeti funkciója ez. Később jött hozzá a személyiség által a kamatozás.
Reply With Quote
  #77  
Old 06-15-2011, 22:05
BoaSote BoaSote is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Budapest
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default ötlet

Alapvetően bank a nem erre szakosodott személyiség kivételével nem termel hasznot. Ezért szerintem nem érdemes olyan változtatást eszközölni amely arra buzdít, hogy a játékélményt elősegítő egységektől vegye el a helyet. Én azon változtatnék, hogy a
1. A bevédett pénzhez csak korlátozott hozzáférést adnék az országnak. Nem költheti el egy körben max a 5-10(?)%át. Aki több pénzre van szüksége egyszerre az vállaljon nagyobb rizikót a lopásokkal szemben. Amúgy logikus. Ott van a teljes államkassza melynek egy része a bankban van, a maradék pedig az államkincstárban. A kincstárból bármikor ki lehet cipelni a teljes készletet, viszont ha a bankból egy nagyobb összeget akarsz kivenni egyszerre arra bizony várni kell.
2. A bankban lévő pénzt kevésbé lehessen fosztani. Egyetértek. De ne 0%ban. Szerintem akkor is volt már a jól bevált szlogen: "Fel a kezeket! Ez egy bankrablás. "
3. Esetlegesen a fosztogatástól is mérsékelten védene. A területből elfoglalt arányában. Igen egy kereskedő személyiségű akár többszemes játékos aki tart 10% bankot az cserébe legyen védettebb. Viszont aki 20k ha on tart 25öt azt kevésbé.

El lehet gondolkodni a piacra gyakorolt hatásán, de szerintem a játékmenetre pozitív hatása lenne.
A PÉNZ HATALOM
Reply With Quote
  #78  
Old 06-16-2011, 10:08
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Vagy ha egyszerre több pénzt akar elkölteni a saját vagyonából, mint az 5-10%-a, akkor forduljon egy pénzügyi tanácsadóhoz, akivel kiválasztják a megfelelő törlesztőrészletű hitelt, és 10 körön belül folyósítják az összeget a saját országából
Addig meg dögöljön éhen...

Egyáltalán nem látom hasznát a bankok átvariálásának
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #79  
Old 06-16-2011, 11:36
BoaSote BoaSote is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Budapest
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Vagy ha egyszerre több pénzt akar elkölteni a saját vagyonából, mint az 5-10%-a, akkor forduljon egy pénzügyi tanácsadóhoz, akivel kiválasztják a megfelelő törlesztőrészletű hitelt, és 10 körön belül folyósítják az összeget a saját országából
Addig meg dögöljön éhen...

Egyáltalán nem látom hasznát a bankok átvariálásának
Nem tartom fairnek. A bankok mint exponenciális gödrök nyelik a pénzt, tárolják és megvédik a tolvajoktól 100%ban, viszont a seregektől egyáltalán nem. Van aki tartalékokat képez és így előnyt élvez azokkal szemben akiknek nincs, ezzel semmi baj sincs. Így vagy úgy megdolgozott érte, de miért kell a 0 rizikó. Szerintem jót tenne a játékmenetnek, ha a tartalékképzés ezen formáját életszerűbbé tennénk. Egy bank feladata nem az, hogy elássa a pénzt a hátsókertben, majd ha szól a király akkor meg kiássa. Sokkal jobb lenne a gazdasági helyzet, ha lenne egy minimális pénz amihez mindennél nehezebb hozzáférni(pl kint van a polgároknál hitelben, és idő amig beszedik), viszont a maradékot vagy védenem kell vagy elköltenem, fellendítené a piacot, és a sok TOPos MNT sem biztos, hogy megéri.
Reply With Quote
  #80  
Old 06-16-2011, 11:45
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Van elég módja annak, hogyan szórjuk el a pénzünket, bankok ide vagy oda, úgyhogy az a 0-ás rizikó nem egészen úgy van ám... már azzal, hogy kirakod a piacra, kockáztatod a pénzedet. Ha meg bent van az országban, az meg lefosztható...
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 11:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu