Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szeretnéd e ha a tábornok személyiséget erősítenénk?
Igen, támogatom a javaslatot. 44 57.89%
Igen de találjunk ki valami mást. 3 3.95%
Nem. Jó ez így. 29 38.16%
Voters: 76. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 03-08-2010, 12:39
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

ezzel az erővel lehetne még egyszerűbben a tábornok szem +10%, ha minden tábit kiküld.
azaz 16-17-20 % fajtól függően.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 03-08-2010, 12:54
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Sztm meg lehet ezeknek jobban is felelni, SiQ ötletét kifejtve pl így:
Tábornokok után járó bónusz, egységesen:
1 - 0%
2 - 3%
3 - 5%
4 - 6%
5 - 9%
6 - 12%
7 - 13%
8 - 20%
pedig szerintem nem érdemel ugyanannyi bónuszt egy sima törpe 5 tábornokkal, mint egy gnóm, amelyik választotta a szemet, hogy 5 tábija lehessen... Véleményem szerint a gnóm többet érdemelne!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #113  
Old 03-08-2010, 15:50
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
pedig szerintem nem érdemel ugyanannyi bónuszt egy sima törpe 5 tábornokkal, mint egy gnóm, amelyik választotta a szemet, hogy 5 tábija lehessen... Véleményem szerint a gnóm többet érdemelne!
Akkor, nem fogod gnómmal ezt a szemet választani...
És miért érdemelne többet egy gnóm amúgy?? Az a faji hátránya, hogy 1-el kevesebb tábija van.

És itt nem is csak a bónuszról van szó, hanem a kiküldhető seregekről. Nagy előny ez gnómnak is, 4.-5. szemnek pazar.
Reply With Quote
  #114  
Old 03-08-2010, 16:13
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És miért érdemelne többet egy gnóm amúgy??
azért mert a gnóm rááldozott egy szemet arra, hogy ezt válassza... szerintem ezért mindenképp több százalékot érdemel a gnóm az 5 tábijával, mint egy másik ország az 5 tábijával, ami alapból van neki, és tud választani másik szemet.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #115  
Old 03-08-2010, 16:18
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
azért mert a gnóm rááldozott egy szemet arra, hogy ezt válassza... szerintem ezért mindenképp több százalékot érdemel a gnóm az 5 tábijával, mint egy másik ország az 5 tábijával, ami alapból van neki, és tud választani másik szemet.
Ez buta erv. Nem veletlen van neki 4. Van sokminden mas elonye. Azokat meg nem akarod elvenni, ugye?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #116  
Old 03-08-2010, 19:07
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
azért mert a gnóm rááldozott egy szemet arra, hogy ezt válassza... szerintem ezért mindenképp több százalékot érdemel a gnóm az 5 tábijával, mint egy másik ország az 5 tábijával, ami alapból van neki, és tud választani másik szemet.
Esetleg akkor ne gnómot válasszon. Ennyi erővel szerintem egy óriás 6 szeme többet kell érjen az ork 7 szeménél, mert rááldozott egy személyiséget. Pff. Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan??

Esetleg ne "áldozza fel" a faját gnómnak.
Reply With Quote
  #117  
Old 03-08-2010, 20:09
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Esetleg akkor ne gnómot válasszon. Ennyi erővel szerintem egy óriás 6 szeme többet kell érjen az ork 7 szeménél, mert rááldozott egy személyiséget. Pff. Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan??

Esetleg ne "áldozza fel" a faját gnómnak.
pff... remélem Te nem gondoltad komolyan amit írtál!
én ugyanannyi tábornokról beszéltem. Azért a 6 kisebb, mint a 7, viszont ha rááldozok egy szemet arra, hogy 5 tábim legyen, a másiknak meg akármit csinál van 5 tábija az szerintem nem ugyanaz.

Remy véleményét miszerint ez egy "buta érv" elfogadom, lehet az... de hogy az ork 7 tábiját akarod összehasonlítani az óriás 6 tábijával, az azért nagy sarkítás lenne, és nincs értelme ilyetén összehasonlításnak. Míg a gnóm 5, és óriás 5 tábijánál ott van egy pont amiben egyeznek, és egy amiben különböznek. Mindkettőnek 5 tábija van, de az egyiknek valami árán, a másiknak csak úgy alapból. Ez alapján mondtam, amit mondtam.

Ha Ti nem érzitek így a dolgot, akkor felőlem aztán legyen egyenlő bónusza a tábornokokra a gnómnak tábi szemmel és a hullának szem nélkül...

Viszont a duplabónuszt még mindig jó ötletnek tartom. és velem együtt még legalább 23 ember, akikkel a szavazók 60%-át tesszük ki!
Reply With Quote
  #118  
Old 03-08-2010, 20:25
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Míg a gnóm 5, és óriás 5 tábijánál ott van egy pont amiben egyeznek, és egy amiben különböznek. Mindkettőnek 5 tábija van, de az egyiknek valami árán, a másiknak csak úgy alapból. Ez alapján mondtam, amit mondtam.
Szó sincs róla, itt írták előtted hogy nem csak úgy alapból van valakinek eggyel kevesebb tábornoka, hanem azért mert lemondott róla fajválasztásnál. Ez az ára.

Azt nem értem, mikor SiQ felvetette, kifejezetten tetszett a javaslat, most meg kifejezetten ellenzed. Oldd fel plz.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #119  
Old 03-08-2010, 22:05
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Azt nem értem, mikor SiQ felvetette, kifejezetten tetszett a javaslat, most meg kifejezetten ellenzed. Oldd fel plz.
Azt hiszem ott volt a javaslatomban, hogy a Tábornok személyiségnél is lehet írni plusz dolgokat. Szóval abba belefér az is, hogy pl:

1 - 0%
2 - 3%
3 - 5%
4 - 6%
5 - 7%
6 - 8%
7 - 10%
8 - 15%

Valamint a tábornok személyiség súgója:
+1tábornok
valamint: ha az összes tábornokával támad azok az eredeti %-on felül +5%-al növelik a tábornokok által nyujtott bónuszt:

Igy a tábornok gnóm: 7+5= 12%-ot kapna full seregre
többiek: 8+5=13%-ot
ork: 15+5=20%

De az is lehet, hogy a 8 tábi alapból 13% lenne és +7%ot kapna a többi.
Mivel a 8 tábi alapból csak tábornok személyiséggel fordulhat elő orknál bárhova változtathatjuk, ha a tábornok személyiséghez berakunk egy + bónuszt.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #120  
Old 03-08-2010, 22:12
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Azt nem értem, mikor SiQ felvetette, kifejezetten tetszett a javaslat, most meg kifejezetten ellenzed. Oldd fel plz.
Igen, és most is úgy gondolom, hogy megérdemelte azt a felfele ujjat... Nézzük csak meg mire írta ezt annó, és mire gondolt?

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Nekem is tetszik, mert más fajok is erősödnek, tehát pl egy elf beütéséhez nem kell konkrétan orknak lenni, viszont a topic nyitásakor amit monró irt felsorolás melyik fajok mennyi %-ot kapjanak, én a 14%-osból kivenném a törpét, és áttenném a 12%-oshoz, mivel a törpe elég hadi a 40% hadügyi teki és a barakkban elférő 62.4 kattincs miatt. Aki ügyes hadizik vele sem gond feljebb lépni. A többi stimm abszolúlt
erre jött siQ

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Szerintem nem jó ha nem egységes az utolsó tábornok szabálya. Nem lenne értelme mindegyik fajra személyre szabottan megváltoztatni, mindegyiknél ugyanúgy legyen számolva.
nekem ebből az jön le, hogy nem a faj határozza meg, hogy mekkora duplabónuszt ad a végén, hanem a tábornokok száma. Szóval a gnómnak 12%, többieknek 14%, orknak 20%.

Azért építő lenne, ha nem próbálnátok mindig mindenbe belekötni (feleslegesen!)!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Régi személyiség módosítása: Kresekedő wand Megbeszélések 130 11-28-2009 00:05
tudós élőhalott VS tábornok élőhalott Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 95 09-14-2007 13:32
09.05. Tábornok Ati Hódító Kézikönyv 2 07-27-2007 07:13
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24


All times are GMT +1. The time now is 17:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu