Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 02-08-2010, 14:28
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Butaság. A kereskedő igazán rossz választás volt. Lehet, hogy most olcsó a nyers, de adtam már el A-ban 2000-ért is agyagot, sőt, 6000-ért is. Ha beindul egy nagyobb klán ütögetni, akkor fel fog menni szépen.
Bár igazad lenne sajnos most még az 1000 et sem éri el semmi az átlagos piaci ár olyan 4-500.Nagy ritkán a kő felmegy 1000 ig de azt meg tudom számolni a kezemen mikor volt ilyen nap.
számolva mondjuk 1000 hekin 15% bányát az azt jelenti hogy 4095 nyersanyak körönként. És az 500 al számolva: 2047500.
És persze hogy ne lopják el be kell tenni a szövi raktárba ott meg ugye nincs olyan hogy bocs gyerekek ez az enyém mert pénzt kell belőle csinálnom. Jó ha az 1/8 ada megmaradna nekem...
Mig ennyi bank: 1125000 pénzt hoz és ez csak az enyém nem kell leadni belőle semmit sem a klántársaknak. Tehát több marad meg nekem.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 02-08-2010, 14:31
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 18%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by csakegygnóm View Post
Mig ennyi bank: 1125000 pénzt hoz és ez csak az enyém nem kell leadni belőle semmit sem a klántársaknak. Tehát több marad meg nekem.
Én ezt a felfogást nem teljesen értem. A klántársad nem az ellenséged.. segítsétek, támogassátok egymást, mint egy csapat. Ha ez nem megy, akkor én is a kilépést javallom.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #43  
Old 02-08-2010, 14:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csakegygnóm View Post
Bár igazad lenne sajnos most még az 1000 et sem éri el semmi az átlagos piaci ár olyan 4-500.Nagy ritkán a kő felmegy 1000 ig de azt meg tudom számolni a kezemen mikor volt ilyen nap.
számolva mondjuk 1000 hekin 15% bányát az azt jelenti hogy 4095 nyersanyak körönként. És az 500 al számolva: 2047500.
És persze hogy ne lopják el be kell tenni a szövi raktárba ott meg ugye nincs olyan hogy bocs gyerekek ez az enyém mert pénzt kell belőle csinálnom. Jó ha az 1/8 ada megmaradna nekem...
Mig ennyi bank: 1125000 pénzt hoz és ez csak az enyém nem kell leadni belőle semmit sem a klántársaknak. Tehát több marad meg nekem.
Ez az erveles nonszensz. Ennyi erovel az elfek is eladhatjak az osszes kajat, amit termelnek, Te meg dogolj ehen a torpeddel...

Hogy lehet ilyet leirni?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #44  
Old 02-08-2010, 14:51
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Egy bank körönként 7500 aranyat termel.
Egy kovácsműhely körönként törpénél 9 fegyvert termel.
Azaz, ha a fegyver kb. 900 arany árnál drágább, akkor a kovácsműhely éri meg jobban. És A-ban mindig drágább 900-nál a fegyver...
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #45  
Old 02-08-2010, 14:55
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez az erveles nonszensz. Ennyi erovel az elfek is eladhatjak az osszes kajat, amit termelnek, Te meg dogolj ehen a torpeddel...

Hogy lehet ilyet leirni?
a klánunkban csak arról szól a megegyezés hogy fegyvert adjak nekik anyagot nem kell adnom cserébe kérek egy kis élelmet.
ami hekin meg bánya lenne azt egyszerüen lebontottam és bankot csináltam belőle szerintem ebben semmi kivetnivaló nincsen.
Nekik is jó mert kapnak fegyvert és nekem is jó mert az anyagot már nem kell leadnom cserébe a bankjaim fix bevételt jelentenek körökön keresztül.Idönként tezsek pénzt a szövi raktárba és be van osztva hogy melyik nap ki vesz anyagot a piacról
Reply With Quote
  #46  
Old 02-08-2010, 14:58
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by csakegygnóm View Post
a klánunkban csak arról szól a megegyezés hogy fegyvert adjak nekik anyagot nem kell adnom cserébe kérek egy kis élelmet.
ami hekin meg bánya lenne azt egyszerüen lebontottam és bankot csináltam belőle szerintem ebben semmi kivetnivaló nincsen.
Nekik is jó mert kapnak fegyvert és nekem is jó mert az anyagot már nem kell leadnom cserébe a bankjaim fix bevételt jelentenek körökön keresztül.Idönként tezsek pénzt a szövi raktárba és be van osztva hogy melyik nap ki vesz anyagot a piacról
Ugyan nem játszottam még A-ban, de nem hiszem, hogy egy klánnak erről kéne szólni. Ott kéne segíteni a másiknak, ahol tudsz
Reply With Quote
  #47  
Old 02-08-2010, 15:04
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Egy bank körönként 7500 aranyat termel.
Egy kovácsműhely körönként törpénél 9 fegyvert termel.
Azaz, ha a fegyver kb. 900 arany árnál drágább, akkor a kovácsműhely éri meg jobban. És A-ban mindig drágább 900-nál a fegyver...
a fegyvernél valóban így van de még ha fel is megyek 15% ra az is eltünik.Mindig valaki úgy gondolja hogy jó oké ennyi a túltermelés akkor én most nem csak alapkatit meg toli varit képzek belőle hanem elkezdek ijászt is mondjuk.És ha ezt jó páran elkezdik máris nem olyan sok úgy a 15% kovács. Ismétlem én vagyok a legkevesebb hekin.

De itt most nem is ez volt a lényeg hanem az ép lista amit sikerült most már a segítségetekkel kiokoskodnom. köszönöm mégegyszer abban a segítséget mindenkinek
Reply With Quote
  #48  
Old 02-08-2010, 16:43
Tom's Avatar
Tom Tom is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2010
Location: Erdőkertes
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Szerintem mihamarabb lépj ki ebből a klánból.
Reply With Quote
  #49  
Old 02-08-2010, 17:05
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by csakegygnóm View Post
igen az úgy még jobb 15% és plusz 4% a barakokkhoz és telepakolom ijjakkal.És evvel talán elérem hogy nem jönnek rám naponta az orkok
és Dragonnak a válaszom igen láttam engem egy 50% os ork ütött be
Én nem hiszek ebben. Én mentem 45-15-sel is 30-30-sal is teljesen mindegy volt, úgy is te leszel a környék elsődleges célpontja.
Ahogy egyszer egy ork írta kedvesen."azért téged ütünk, mert körülötted mindenki elf."

És igen a csoport alján még a legtöbb ork 50-54%-nyi barakkal támad.

Rá kellet jönnöm, hogy az aki egy klán termelő törpéjének áll az bizony olyan mint az isten barma. Senki sem vigyáz rá, de mindenki nyúzza.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BigPi2 For This Useful Post:
  #50  
Old 02-08-2010, 17:22
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Rá kellet jönnöm, hogy az aki egy klán termelő törpéjének áll az bizony olyan mint az isten barma. Senki sem vigyáz rá, de mindenki nyúzza.
Ez nem igaz. Nálunk általában elsődleges cél, hogy legalább 2 hadis áll a termelők környékén. Ha a termelő az isten barma, akkor megintcsak a klán a hibás!

csakegygnóm: csak annyit tudok megerősíteni, hogy az a klán nem neked való.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
08.04. Törpe Ati Hódító Kézikönyv 28 10-11-2007 11:17
Termelő törpök! Vas Stratégia & Tippek 49 07-20-2007 17:55
16.23.04. Törpe Ati Hódító Kézikönyv 7 07-13-2007 16:56
törpe tolis lalaman Stratégia & Tippek 141 10-11-2006 13:14
termelo torpe exair Stratégia & Tippek 9 08-10-2006 15:13


All times are GMT +1. The time now is 22:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu