Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #751  
Old 06-04-2009, 18:56
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A faj többihez való erősítésének okait próbáltam megindokolni, hogy mennyire erős X,Y állapotban, illetve ha már annyira ártható, mint az említett országok, akkor mennyire ne lógjon ki a sorból. De még erre sem válaszolt senki érdemben.
Akkor most válaszolok, részletekben már leírtam mit tartok jó ötletnek. (Lehet 1-2 dolog azóta változott)

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Mind a négy pontra tettem egy összefogott javaslatot, de még senki nem vette a féradságot, hogy válaszoljon rá. Csak annyi jön folyamatosan, hogy 007-es, meg verhetetlen.
A haderő kiszámolásakor állítson valaki mellé egy épkézláb gnóm hadist tolik nélkül, kevés varival (vérszomjat feltehesse), annyi tanyával, hogy mindenkit ellásson. Ennek az erejéből vegyen el valamennyit (lehetőleg ne legyen több 10%-nál), és hasonlítsa össze a javasolt hullával.
Javaslatomat 30% lakáshelyzeti passzív+30% hadügyi (védelem és támadás is) bónuszra módosítanám (a mostani rendszerből csak az automatikus vérszomjat megtartva hadi területről). Így ha full sereges támadást hasonlítunk össze, akkor néhány %-kal tud kisebb erőt kiküldeni, mint egy full kajáltató 5% templomos gnóm, figyelembe véve a tábornokokat is. Nyilván nem full sereges támadás lesz, ekkor a gnóm a torony bónuszaival és a védelem varázslattal erősít, a hulla meg a betegséggel.

Azt is leírtam, hogy nem jó ötlet a gyújtás teljes tiltása, mert akkor a hulla ellen tényleg nem sokat lehet taktikázni majd. Ha meg lehet gyújtani, teljesen jó ötlet szerintem Sutike töredék nyerses újjáépítési javaslata.

A szöviben rajta keresztül lopásra is írtam, hogy kevésbé legyen hatékony.

Ezek a számok összhangban vannak a jelenlegi fajok számaival, nem kell újabb mennyiségeket bevezetni (20 nép egy üres hektáron, 59 férőhely...), szerintem nem elrugaszkodott mennyiségek, és megoldanák a jelenlegi problémákat übefajjá válás nélkül.
Ezekkel kinek milyen problémája volt?
Szerintem sok a 30%,30% bónuszok. Kiszámoltam egy gnómot és eléggé össze kell kapnia magát, hogy a hulla támadását elérje. Ha nincs sok megtakarított pénzed, akkor nem árt pénzforrás... ezeket az épületeket bele sem számoltam, mert akkor nem jött volna ki akkora támadás. Ha hullát meg úgy számoltam, hogy volt neki 50 bank, azzal egész jól eléldegél.

A gyújtás maradjon meg, és legyen olcsóbb a házak építése, esetleg még a ház építési ideje.

Összefoglalva, amiket támogatok:
- 20% lakás
- 30% fix hadi (a mostani szintenként bónusz helyett)
- vérszomj marad
- ház építése olcsóbb és gyorsabb
- opcionálisan betegség (minden sereg további betegségcsomagot hoz be)

Last edited by RicsiPi; 06-04-2009 at 19:03..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #752  
Old 06-04-2009, 19:10
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Összefoglalva, amiket támogatok:
- 20% lakás
- 30% fix hadi (a mostani szintenként bónusz helyett)
- vérszomj marad
- ház építése olcsóbb és gyorsabb
- opcionálisan betegség (minden sereg további betegségcsomagot hoz be)
Én támogatom, mert lényegében ugyanaz mint az én javaslatom
(csak nagyobb autoreziszt növekedés helyett olcsóbb házépítés, de ugye autoreziszt növekedés nagyobb mértékét kizárta az előbb Ati...)
Reply With Quote
  #753  
Old 06-04-2009, 20:15
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Én még lehet megtoldanám ezek valamelyikével is a listát:
-a katonai morál (csak a katonai morál!) 75% helyett 85%-hoz közelít
-mivel buta népség és emelett halottak is ezért az alap katonák képzése/tovább képzése gyorsabb mint a többi fajé (Kb 12 vagy 14 kör) *

Most már csak Atinak kellene a piros filctolla amivel kihúzná a "Kizárt dolog! Felejtős!" ötleteket

* ez az ötlet már csak azért is tetszik nekem, mert így valamelyest fel tudná venni a versenyt a törpökkel hv-ban.

Last edited by Hani; 06-04-2009 at 20:23..
Reply With Quote
  #754  
Old 06-04-2009, 22:52
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
Én még lehet megtoldanám ezek valamelyikével is a listát:
-a katonai morál (csak a katonai morál!) 75% helyett 85%-hoz közelít
-mivel buta népség és emelett halottak is ezért az alap katonák képzése/tovább képzése gyorsabb mint a többi fajé (Kb 12 vagy 14 kör) *

Most már csak Atinak kellene a piros filctolla amivel kihúzná a "Kizárt dolog! Felejtős!" ötleteket

* ez az ötlet már csak azért is tetszik nekem, mert így valamelyest fel tudná venni a versenyt a törpökkel hv-ban.
Most lett leírva az előbb hogy túl sok lett volna így is a hadibónusz, ezért kapott annyit, amennyit kapott, úgyhogy emellé NE kapjon még morálnövelést is!
Reply With Quote
  #755  
Old 06-04-2009, 23:24
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Most lett leírva az előbb hogy túl sok lett volna így is a hadibónusz, ezért kapott annyit, amennyit kapott
Que ?
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #756  
Old 06-04-2009, 23:47
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

És ha a katonai morál nem 75-höz, hanem mondjuk 65-höz, vagy 50-hez húzna? Ellensúlyozandó a kapott bónuszokat - amit kellő aktivitással és ütéssel meg lehet oldani. Így akik azzal érvelnek, hogy igénytelen ütőgép lenne emelt hadibónusszal (olyannal, amivel már ütni is tudna), azok is megelégedhetnének - talán
Reply With Quote
  #757  
Old 06-05-2009, 00:32
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by xeper View Post
que ?
Quote:
Originally Posted by ricsipi View Post
szerintem sok a 30%,30% bónuszok. Kiszámoltam egy gnómot és eléggé össze kell kapnia magát, hogy a hulla támadását elérje.
. . .
Reply With Quote
  #758  
Old 06-05-2009, 01:48
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
. . .
Na igen, ezt a véleményt már lehet kiindulópontnak venni... viccelsz?
Azzal természetesen egyetértek, hogy ne kapjon még morál növelést is, én sem szeretnék a többi faj fölé emelkedő élőholt fajt, de azért ricsipi írása eléggé kezdő ízű -no offense, de nagyon érződik pl
Quote:
Originally Posted by ricsipi
Ha hullát meg úgy számoltam, hogy volt neki 50 bank, azzal egész jól eléldegél
-, nem kellene etalonnak venni.
Amit írtam: 30+30%-os hulla mellé én állítottam egy gnómot, és pontosan kiszámoltam az értékeket (ugyan a számokat nem mellékeltem, ezt nézzétek el nekem). Írjam meg esetleg 1000 hekire az eredményt?

Mi az, hogy "eléggé össze kell kapnia magát" (by ricsipi) ? Egy minimum házas maximum barakkos hulla mellé egy tanyákkal termelő országot állítottam párba, minek számoltam volna egyéb termelő épületekkel? Azok értelemszerűen arányosan gyengítik mindkét fajt! Valamint nem egy átlagos országot kell nézni, hanem a szélső helyzeteket, mikor kiderül, hogy kihozható -e irreálisan erős felépítés, avagy túl gyenge lehet csak az ország.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #759  
Old 06-05-2009, 05:55
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Na igen, ezt a véleményt már lehet kiindulópontnak venni... viccelsz?
Azzal természetesen egyetértek, hogy ne kapjon még morál növelést is, én sem szeretnék a többi faj fölé emelkedő élőholt fajt, de azért ricsipi írása eléggé kezdő ízű -no offense, de nagyon érződik pl -, nem kellene etalonnak venni.
Amit írtam: 30+30%-os hulla mellé én állítottam egy gnómot, és pontosan kiszámoltam az értékeket (ugyan a számokat nem mellékeltem, ezt nézzétek el nekem). Írjam meg esetleg 1000 hekire az eredményt?

Mi az, hogy "eléggé össze kell kapnia magát" (by ricsipi) ? Egy minimum házas maximum barakkos hulla mellé egy tanyákkal termelő országot állítottam párba, minek számoltam volna egyéb termelő épületekkel? Azok értelemszerűen arányosan gyengítik mindkét fajt! Valamint nem egy átlagos országot kell nézni, hanem a szélső helyzeteket, mikor kiderül, hogy kihozható -e irreálisan erős felépítés, avagy túl gyenge lehet csak az ország.
Azt vedd figyelembe, hogy gnómot jobban ki lehet élezni. Egy nem kiélezett (átlagos) hullánál 70% barakk van, amíg egy kiélezett hullánál 75%... 1000 hektáron ez 50 épület, nem valami hűű de sok!! Az 50 épület egy gnómnál sokkal többet számít, mert nagyjából 40-55% barakkja van (kiélezéstől függően)
Reply With Quote
  #760  
Old 06-05-2009, 06:18
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Azt vedd figyelembe, hogy gnómot jobban ki lehet élezni. Egy nem kiélezett (átlagos) hullánál 70% barakk van, amíg egy kiélezett hullánál 75%... 1000 hektáron ez 50 épület, nem valami hűű de sok!! Az 50 épület egy gnómnál sokkal többet számít, mert nagyjából 40-55% barakkja van (kiélezéstől függően)
Neked 5% nem sok? A hullánál a példádban 7%, a gnómnál 9-12% haderő.
Mellesleg azt elfelejtetted megemlíteni, hogy hány hekin számoltál a fix 50 bankkal, arról nem is beszélve, hogy bankot leszámítva (amihez ugye személyiség is kell!) a hulla nem tud termelni, mert mindenki szeretetvendégségnek nézi.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 06:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu