Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #631  
Old 05-29-2009, 13:48
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
Már szinte a kezdetektől nyomon követem ezt a fórumot és ahhoz, hogy ez a faj levethesse magáról a buta és igénytelen jelzők béklyóit és odafigyelést igénylő faj lehessen, ahhoz tekit kellene írnia, varázsolni és vagy tolvajolni kellene tudnia. De ezen próbálkozásokat és ötleteket az; idétlen, hülyeség, nemááárr, mekkora lol jelzőkkel szokták ékesíteni általában.
Miért ne lenne odafigyelést igényló faj? Mert nem tud éhezni? Te magad írod, hogy nem boldogultál vele. Fogalmam sincs, hogy mennyire veszik jelenleg szövibe a hullát, de ha kellő képen megerősödne(nem, nem kell hogy ork erősségű legyen, de azért egy törpét közelítsen már meg), akkor talán be is venném. Tán a félelffel lehet jól boldogulni szövin kívül?
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #632  
Old 05-29-2009, 14:25
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Miért ne lenne odafigyelést igényló faj? Mert nem tud éhezni? Te magad írod, hogy nem boldogultál vele. Fogalmam sincs, hogy mennyire veszik jelenleg szövibe a hullát, de ha kellő képen megerősödne(nem, nem kell hogy ork erősségű legyen, de azért egy törpét közelítsen már meg), akkor talán be is venném. Tán a félelffel lehet jól boldogulni szövin kívül?
Nos pl pont azért igénytelen mert nem tud éhezni. Legalább is sokan ezt hozzák fel. De, hogy még felsoroljak párat: Katonaképzés-> továbbképzés, Hírnév figyelése-> támadás, Eseménylista elemzése,miből mennyit loptak, raboltak-> az ismeretlen emberek felmenőinek emlegetése, + játék a piaccal. kb ennyit lehet egy hullával csinálni jelenleg. Legalább is én ennyit tudtam csak. Attól, hogy még katonailag megerősödik (támadás+védekezés) nem fog megőni a népszerűsége a szövetség terén, már csak azért sem, mert nem tud távolt nézni, ezáltal nem is tud segítséget küldeni senkinek még ha lenne rá elég ideje is. Nincs rá mód, hogy reagáljon, csakis utólagosan. Továbbá rajta keresztül simán tolvajolhatják a többieket. Könnyen le lehet szakítani a társaitól, ezáltal gyengítve a többieket.

A törpét nem fogja megközelíteni, de nem is nagyon lehetne összehasonlítani a két fajt, de egy próbát megér. A törpéből én pl szeretek tf orit csinálni. Sok kaja fér a raktárba és 30%-os laktekivel több katincsa van mint egy 50%-os gnómnak.

Félelfel én pl nagyon jól boldogultam mfként is. Tf voltam gyakorlatilag 0 védelemmel de rengeteg varival és tolival. Magas katmorál, a varik készültségét igyekeztem nem levinni, gömbözni szinte alig tudtak. A tolvajokat meg rendszeresen küldtem kapálni, és nem kevés lóvét lehet 5/ben meg 4/ben összelopkodni 3-4-5 körröl, ahová még a vándorok sem mennek el.

Az hogy ki mennyit időt tölt az orijával az teljes mértékben egyén függő. Hullával is sokat foglalkoztam, mégse jutottam egyről a kettőre. Csak bosszantott a tehetetlenség és kiszolgáltatottság érzése. Nem sok sikerélmény volt vele...legalább is ha minnél magasabban voltam.
Reply With Quote
  #633  
Old 05-29-2009, 14:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Remy, te hogyan változtatnád a hullát?
Kíváncsi vagyok a véleményedre.
En igazabol nem kedvelem a hullat. Ellenben ugy gondolom, hogy szinesiti a jatekot. Tok unalmas lenne a forma1 is, ha mindenkinek teljesen ugyanolyan autoja lenne.

Erdekes cel, hogy azt akarjatok, hogy jo legyen mindenre. Ilyen alapon akkor erositsuk meg a felelfet, es az embert is, hiszen G toptol folfele nem nagyon latni ilyen orszagokat. A-ban meg mar szinte nincs is. Szerintem nem feltetlen cel, hogy minden faj minden szinten mindenkinek jatszhato legyen. Sokkal jobb dolog az, hogy vannak szinfoltok a jatekban...

Szerintem hullaval jatszani vagy kihivas, vagy lustasag lehet perpill.

Hogy miben is erositenem megis? Az tenyleg nem jo, hogy boldog-boldogtalan gyujtja, es hadilag kicsit tenyleg harmatos. Amit en tennek: 100% gyujtas-vedelem, ne lehessen egyaltalan gyujtani. Ez ossze is fer a hulla igenytelensegevel. Ezenkivul kapjon 20% nativ ferohelybonuszt, mint a torpe. ezaltan egyreszt a barakkba is tobb fer, masreszt hazakbol is kevesebb kellene, a ferohely miatt is, es azert is, mert nem tudjak gyujtani. Szerintem ezzel sokat erosodne.

Szoval teljesen felesleges ilyen 200% ferohelybonusz, meg 300% haderobonuszos otleteket kitalalni. A hulla nem erre van.

Vagy ha szerintetek ilyen kell, akkor javaslok az embernek 20% tolvajbonuszt, es 20% vedelembonuszt, valamint a felefnek 50% vedelembonuszt, es 20% varazslobonuszt. Ja, es termeszetesen az orknak sziesztat!
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #634  
Old 05-29-2009, 15:01
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
. Ja, es termeszetesen az orknak sziesztat!
off
Ez nagyon tetszik
Reply With Quote
  #635  
Old 05-29-2009, 20:31
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post

Hogy miben is erositenem megis? Az tenyleg nem jo, hogy boldog-boldogtalan gyujtja, es hadilag kicsit tenyleg harmatos. Amit en tennek: 100% gyujtas-vedelem, ne lehessen egyaltalan gyujtani. Ez ossze is fer a hulla igenytelensegevel. Ezenkivul kapjon 20% nativ ferohelybonuszt, mint a torpe. ezaltan egyreszt a barakkba is tobb fer, masreszt hazakbol is kevesebb kellene, a ferohely miatt is, es azert is, mert nem tudjak gyujtani. Szerintem ezzel sokat erosodne.

!
Tudomásom szerint az elsődleges cél, hogy a hulla olyan mértékben erősítsük, hogy az első és második szinten is helyt álljon.

Azok akik egy bizonyos tulajdonság egyszeri fejlesztése mellett érvelnek azt érnék el, hogy hulla, csak azokon a szinteken erősödik ahol jelenleg is jelen van.

Először a célokat kellene tisztázni, mert különben elbeszélünk egymás mellett
!

Addig tényleg felesleges bármilyen számokról is beszélni.
Reply With Quote
  #636  
Old 05-29-2009, 20:32
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Tudomásom szerint az elsődleges cél, hogy a hulla olyan mértékben erősítsük, hogy az első és második szinten is helyt álljon.

Azok akik egy bizonyos tulajdonság egyszeri fejlesztése mellett érvelnek azt érnék el, hogy hulla, csak azokon a szinteken erősödik ahol jelenleg is jelen van.

Először a célokat kellene tisztázni, mert különben elbeszélünk egymás mellett
!

Addig tényleg felesleges bármilyen számokról is beszélni.
Ha jól emlékszem arról volt szó, hogy A-n kívül erősítsük annyira, hogy helyt álljon, mert már alapból tf felállásban van és nincs hová még tanyát bontania, nem úgy, mint a többi orinak... (nem nyer egy rakat haderőt)
Reply With Quote
  #637  
Old 05-29-2009, 20:37
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Az 20% első látásra kicsit kevésnek tünik. A 25., pedig erősnek.
Valahol kettő közöt lehet a megoldás abban az esetben, ha az alsóbb szinteken szeretnénk, csak erősíteni.
Reply With Quote
  #638  
Old 05-29-2009, 21:46
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Tudomásom szerint az elsődleges cél, hogy a hulla olyan mértékben erősítsük, hogy az első és második szinten is helyt álljon.

Azok akik egy bizonyos tulajdonság egyszeri fejlesztése mellett érvelnek azt érnék el, hogy hulla, csak azokon a szinteken erősödik ahol jelenleg is jelen van.

Először a célokat kellene tisztázni, mert különben elbeszélünk egymás mellett
!

Addig tényleg felesleges bármilyen számokról is beszélni.
Szerintem a 2. szintet mindenképpen játszhatóvá kell tenni vele, mivel ha ott váltani kell, akkor rettenetes átépítéseket kell csinálni vele.
A-ban sose lesz használható, oda felesleges erősíteni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #639  
Old 05-29-2009, 23:58
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Eléggé értetlenül állok afölött, hogy mit nem érzel igazságosnak.
Az igazságos, hogy 1000 hekin 100 ember kell egy hektár felfedezéséhez, 1500 hektáron pedig 225?
Az igazságos, hogy 1000 hektáron 70% barakkal egy élőhalottnak 28k egysége lehet, míg 2000 hektáron 56k?
Ha nem, akkor igazságtalan az egész játék, ha viszont ezek igazságosak, akkor a hektárarányos bónusz is.

A fix haderő növekedést nem vetem el, csak félő, hogy az 5-ös szinten mindent ellepnek az élőhalottak, mivel ott is megkapnák azokat az óriási bónuszokat, mint amire a 2/B topjának eléréséhez szükségük van.

De szerintem fontos, hogy lássuk mögötte a matematikát:

Minden a játékban lineárisan növekedik, kivéve a felfedezés költsége, ami exponenciálisan. Szerintem ez az egyetlen oka annak, hogy egyre magasabb szinten egyre nagyobb a védelme az országoknak.

Az élőhalott nem tud lopni, sem varázsolni, sem jól termelni, tehát az egyetlen hektárszerzési módja az ütés, amit egyre magasabb hektárszámon (nem pedig szinten!) egyre nehezebben tud megtenni, mert egyre több vesztenivalója van egy országnak.

Tehát míg egy országot ha beütnek 200 hekin, mondjuk 10 hektárra, az 40 katonát jelent, 1000 hektáron nem ennek az ötszörösét, 200 katonának megfelelő földet veszít, ha beütik 50 hektárra, hanem 5000 katonát.
Ezért minden ország egyre nagyobb katonai védelmet tart, tehát annak a fajnak, amelyik csak és kizárólag földfoglalással juthat földhöz, a hektárszám növekedésével egyre erősebbé kell válnia ahhoz, hogy minden szintnek mindegyik régiójában versenyképes legyen a többi fajjal.
Égbekiáltó butaság lenne egy haktáraránytól függő haderőszámítás.
Ez teljesen idegen a hód mostani rendszerétől!
Nem is illene bele.
Az érveid nem jók.
A Hulla is tud felfedezni, mint minden más faj!!!
Legalább az alapvető dolgoknak nézz utána, ha egy megfontolás alatti javaslathoz hozzászólsz.
Mindenkinek nehezebb földet szerezni, ha egyre jobb játékosokkal kerül szembe, nem csak a hullának.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #640  
Old 05-30-2009, 08:37
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Égbekiáltó butaság lenne egy haktáraránytól függő haderőszámítás.
Ez teljesen idegen a hód mostani rendszerétől!
Nem is illene bele.
Az érveid nem jók.
A Hulla is tud felfedezni, mint minden más faj!!!
Legalább az alapvető dolgoknak nézz utána, ha egy megfontolás alatti javaslathoz hozzászólsz.
Mindenkinek nehezebb földet szerezni, ha egyre jobb játékosokkal kerül szembe, nem csak a hullának.
Erre nehéz személyeskedés nélkül válaszolni, de igyekszem.

Próbálj kérlek érvelni:
Miért égbekiáltó butaság?
Miért idegen a hóditó mostani rendszerétől?
Miért nem illene bele?
Miért nem jók az érveim?
Milyen alapvető dolognak nézzek utána?

Légy szives, ne ovis szinvonalon szólj hozzá a hozzászólásaimhoz, szerintem neked is érdeked.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 22:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu