Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

View Poll Results: Mozi vagy Dvd
Rendszeresen járok moziba, mert jobb, mint a dvd 14 16.09%
Csak dvd-zek,mert olcsóbb és kényelmesebb 20 22.99%
Csak dvd-zek,mert jobb 4 4.60%
ritkán járok moziba,de a dvd az első 45 51.72%
nem nézek filmeket,mert butaság 4 4.60%
Voters: 87. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 06-18-2008, 22:35
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Az eleje egész jó volt
Igen, a főcím, meg a szereplők bemutatása
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 06-23-2008, 10:51
Dr Rozi rendel Dr Rozi rendel is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Magyarország, H-Bihar
Posts: 284
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Saw 4
Már nagyon vártam szinkronosan.... végre megvan! Azon melegében megnéztem... .
A Fűrész- rajongóknak kötelező darab, akik nem látták még, az első résztől kezdve nézzék meg, úgy érthető. Vagy néha úgy sem áll össze a kép mindíg...
Mit is mondjak erről a részről?
Az eddigieknél jobban fonódik össze az előző epizódokkal, és tulajdonképpen az előzményekkel foglalkozik . megtudhatjuk, hogy miért kezde el egyáltalán ezt a fajta működését Jigsaw .
Kellően véres, és "jobbnál-jobb" ötletek jönnek elő, ahogy azt már megszokhattuk...
A vége? Érdekes...
Game Over!
Reply With Quote
  #243  
Old 06-23-2008, 11:10
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Már én is nemsokára megnézem
Nekem megvan a másik három rész is és ezt is begyűjtöm!
Reply With Quote
  #244  
Old 06-23-2008, 11:14
Dr Rozi rendel Dr Rozi rendel is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Magyarország, H-Bihar
Posts: 284
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Már én is nemsokára megnézem
Nekem megvan a másik három rész is és ezt is begyűjtöm!
Nem fogsz csalódni...
Reply With Quote
  #245  
Old 06-23-2008, 11:30
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Nekem korábban folyamatosan mondogatták,hogy a Fűrész-filmek folytatásonként gyengülnek .. így félve vágtam bele anno. Mondanom sem kell,nekem mind nagyon tetszett,alaptalanok voltak a kritikák
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #246  
Old 06-23-2008, 12:55
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem vagyok egy finnyás alak, de nekem nagyon nem jött be ez a film...ez az egész történet, ebből látszik, hogy az emberek mai napig nem nőttek ki abból, hogy imádják nézni mások szenvedéseit, lásd: Rómában a galdiátorharcok, és a történelem során elég gyakran előforduló hasonló dolgok.
Ezzel nem titeket akarlak leszólni, hanem aki ilyet egyáltalán kitalál.

Legutóbbi filmek:
Holló (1994, The Crow): Ez a komor utópia hangulatát árasztó történet még hátborzongatóbbá vált azzal, hogy egy valódi tragédiát is megörökít: a film főszereplője, Brandon Lee (világhírű akcióhős apjához, Bruce Lee-hez ijesztően hasonló módon) egy szörnyű baleset következtében a forgatás közben meghalt. Ám a film valójában nem a halálról szól. Főhősét, egy Eric Draven nevű fiatal rockzenészt az Ördög Éjszakáján menyasszonyával együtt brutálisan meggyilkolják. Pontosan egy évvel később Eric egy rövid időre visszatér az élők sorába, hogy valóra váltsa a Holló legendáját: néhányan azok közül, akik értelmetlen halált haltak, lehetőséget kapnak arra, hogy bosszút álljanak, és lelkük végre nyugalomra leljen.


Bad Boys 2(2003): A miami drog-nyomozók, Mike Lowrey (Will Smith) és Marcus Burnett (Martin Lawrence) egy high-tech eszközökkel felszerelt csapat tagjaként próbálják megakadályozni, hogy Miamit ellepje az extasy.

A filmben egymást érik a veszélyes helyzetek és a poénok. A főszereplők véletlenül felfednek egy halálos összeesküvést: Tapia (Jordi Mollá), a könyörtelen drogbáró ellenőrzése alá akarja vonni az egész város jól jövedelmező drogkereskedelmét, nem kímélve senkit, aki az útjába kerül. Bonyolítja a helyzetet, hogy Marcus gyönyörű húga, Syd (Gabrielle Union), aki mellesleg titkos ügynök, egész véletlenül az események sűrűjébe keveredik, és igen kínos, sőt kockázatos helyzetbe hozza hőseinket. Csak tovább romlanak a dolgok, amikor Mike és Syd között románc szövődik, a húgát amúgy is mániákusan féltő Marcus ettől teljesen kiakad. Marcusnak és Mike-nak azonban félre kell tenniük egymással kapcsolatos problémáikat, hogy leállítsák Tapiát...


A Holló az egyik kedvenc filmem, csakis ajánlani tudom, a Bad Boys is valszeg mindenki ismeri és ezáltal nem csalódik benne
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #247  
Old 06-23-2008, 19:30
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Hulk

A génmanipulált gyerek-apa történet. Ismét bemutatásra kerül az amcsi hadsereg teljes felszerelése. Fő mondanivalója: a dühbe milyen erő lakozik.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #248  
Old 06-24-2008, 07:41
Dr Rozi rendel Dr Rozi rendel is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Magyarország, H-Bihar
Posts: 284
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Akkor jöjjön a sok erőszak után egy kis érzelem....
Csodás álmok jönnek
Mikor egy esős délutánon megnéztem ezt a filmet, frankón rányomta bélyegét arra a napomra... Ha rá gondolok,,, most is valamiféle szívszorító érzés vesz elő...
A film mondanivalója "csupán" annyi , hogy mennyire tudjuk szeretni azt az embert, a párunkat, társunkat, akivel arra vállalkozunk, hogy együtt éljük le az életünket.
Mi történik akkor, ha tragédiák sorozata árnyékolja be az együtt töltött éveket? Hogyan bírkózunk (ha egyáltalán megbírkózunk velük) meg a megpróbáltatásokkal...
Tudunk e annyira szeretni, rajongani a másikért, hogy vele szeretnénk leélni a következő életünket is?????? ( Huhhh... hát ez kemény kérdés... )

Félreértések elkerülése végett nem egy csöpögős romantikus filmről van szó...
Nekem személy szerint rettentő sokat mondott , és rávilágított, hogy iszonyat távol állok attól, ahol lennem kéne....
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dr Rozi rendel For This Useful Post:
  #249  
Old 06-25-2008, 20:21
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

A kardok könyve (The book of swords)

Ha E. T. A. Hoffmann: Az arany virágcserép-je volt a legrosszabb könyv amit életembern olvastam, akkor ez a film volt a legrosszabb amit láttam. Nem is pazarolnék rá több szót.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #250  
Old 06-27-2008, 10:55
Dr Rozi rendel Dr Rozi rendel is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Magyarország, H-Bihar
Posts: 284
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Charlie Wilson háborúja

A történet a hidegháború végén kezdődik... alig léptünk át a 80-as évekbe... A főszereplők: Afganisztán, Szovjetúnió, USA.
Nos, szerintem ez a film, amerikai szemmel, amerikaiaknak egy önigazolás akart lenni, habár, ha valaki elolvassa az ajánlót hozzá, más megvilágításba helyezi a történetet... Persze, ez mindíg így van.... ki melyik oldalról nézi... Az amcsik persze, hogy a sajátjukról, és szerintük hős az, aki iskolázatlan emberek kezébe fegyvert ad, és mégtöbb, és méghatásosabb, és fejlettebb fegyvert, egy (kivűlről nézve segítő kézként) olyan cél érdekében, amit le tud fedni a valósággal....
A történetről annyit, hogy címbéli emberünk egy szenátor, aki a vérengzés, asszonyok, gyerekek legyilkolásának megakadályozására pénzt gyűjt, és még több pénzt... hogy azon fegyvereket vegyenek Afganisztánnak. Persze, hogy ez ne derüljön ki (hogy az USA) keze van benne, szovjet gyártmányú fegyvereket.
Az igazság viszont inkább az, hogy a kommunista Szovjetúnió terjeszkedésének akar véget vetni...
A terv meg is valósul... milliókat költenek el , sőt milliárdokat....
Persze minden örömbe vegyül üröm is... a kicsinyesség, és szűklátókörűség ... a szovjet csapatok kivonulnak a 90'-es évek elején, de a fegyverek maradnak... és maradnak a romok, a tudatlanság is...
Igen... a pácienst "megmentették", de a rehabilitáció elmaradt... arra már sajnáltak pár milliót...
( csak zárójelben jegyzem meg, hogy kár , hogy nem volt az 50-es években ilyen aktív szenátor , akinek esetleg "mi" a szemébe ötlöttünk volna... )
Ha valaki megnézi a filmet, és nem ez jön le belőle, semmi gond, nem vagyunk egyformák!
A főszerepet Tom Hanks és Julia Roberts játsza.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu