Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 02-19-2008, 10:17
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

10:1 arányt tartok reálisnak. Ez nem nyugdíj-előtakarékossági számla...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 02-19-2008, 10:22
cipu's Avatar
cipu cipu is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

én támogatom az ötletet :-) bármilyen arányban is .ötleteket sajna nem tudok adni mert még új vagyok de már én is gondolkoztam azon miért nem lehet betenni a segélybe ha kivenni igen. ezt is csak azért írom hogy egyel több legyen az igen szavazat(peddig nincs is róla szavazás):-)
__________________
“Mindannyian különböző utakat választunk az életünkben. De bárhová is megyünk, mindenhová viszünk magunkkal egy kis darabot mindenkiből.”

"Aki rossz azt a lelkiismerete kínozza, aki jó azt az embertársai."
Reply With Quote
  #93  
Old 02-19-2008, 10:23
Darkmaster Darkmaster is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Ha létrejön, én sem örülnék 1:5-nél jobb arányú segélykeretnek.
Mivel ez a pénz ott teljes biztonságban van, ennek az ára a másik 80%, amit bukik.
És ráadásul nem is kötelező használni, aki úgy gondolja, meg tudja védeni a pénzét, az nem rak be semmit.
A topikban (és a fórumon mindenhol) az a baj, hogy mindenki állandóan fullra kiélezett országokkal számol, és azokhoz viszonyít, pedig a többség nem ilyenekkel játszik.
Egy üres csopi topjában üldögélő országnak így is megérheti, hogy a tartalékait ide gyűjtse be, ideje van rá, veszély nem fenyegeti, és ez a legbiztonságosabb széf lenne.
Reply With Quote
  #94  
Old 02-19-2008, 10:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Hát akkor én azt mondom, hogy ha 3:1 aránytól magasabb lesz, akkor a nép maradni fog a tekercseknél, meg a gnóm fajnál, mert ha körönkénti kopás is lesz, akkor is, mert berakok 1millát és 250k lesz belőle? Mennyi idő alat bukok ennyit a picon? Még akkor sem, ha nem kelek fel éjszaka kirakni a tekercset.
Itt szerintem csak a berakások és kivételek terület szerinti maximalizálásával lehet gátat szabni a visszaéléseknek!
Én még a 2:1 arányt is meggondolnám...akkorát sem buktam még azzal a néhány tekercsemmel...
Reply With Quote
  #95  
Old 02-19-2008, 10:25
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Meghalt valaki? :O
Részvétem!

/Jó, meggyőztél. Ne hozhassa le onnan a lóvét. De a már sok ellenérvvel alátámasztott 10:1 arány nemcsak durva, de talán a már szintén leírtak szerint felesleges is lehet. Hiszen ki venné igénybe? Lophatatlan? Foszthatatlan? Nem kopik? Megoldás: katonában tartom a lóvémat a piacon. nem kopik ha hazajön akkor sem, nem tudják ellopni, lefosztani, és a katonapiacok stabilak, és drágák, tehát tulajdonképpen 0% esély, hogy elveszik. Ha 20.000 arany fölött van kint éppen katona, lazán kidobom 50.000-ért... 10.000 - 20.000 között 30.000-ért, 10.000 alatt meg nem nagyon van katona egyetlen piacon sem stabilan. de ha mégis, akkor kiteszem 20.000-ért. Nem veszik meg, nem kopik, nem eszik, nem lopható, nem fosztható. Akkor miért tegyem segélykeretbe úgy, hogy 90%-át elbukom? Főleg akkor, ha nem lehet lehozni az általad említett okok miatt, tehát hogy ne legyen mégnagyobb az előnye a többszemes profinak a kezdőkkel szemben? Hiszen akkor még az A meg a B csoportokban sem fogja senki a segélyébe invesztálni a vagyonát./
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #96  
Old 02-19-2008, 10:26
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

mert nem tudsz szabadságra menni, ha katonában van a pénzed, azért

Egyébként szerintem minden értelmes ember igénybe venné, csak meg kell találni a módját, például 5%-kal feljebb viszem az adót és a befolyt pénzből megy a segélybe.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #97  
Old 02-19-2008, 10:29
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ki az azok közül aki, ide írogat, akinek van több mint 2mrd-ja tartalékban?
Nekem max 500milla volt eddig a legtöbb, tehát asszem az én gondolataim tükrözik az átlagjátékosok gondolatait. Még ha egyszer fel is jutnék ekkora tartalékra, akkor sem raknám be még akkor sem 500-200milláért, mert az semmi. Már a 2. szinten em fedez egy háborút...
Reply With Quote
  #98  
Old 02-19-2008, 10:29
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Mondjuk esetleg máris lehetne mondjuk 20% és aki látja mert van aki igen, majd mondja,hogy mik a tapasztalatok mi meg addig vitatkozgatunk %-ról..
Aztán a véglegest beállítja.

Reply With Quote
  #99  
Old 02-19-2008, 10:32
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

sziasztok!

az ötletet támogatom, de a segély maradjon meg annak, ami: "A játékban mindenki kerülhet szorult helyzetbe - kirabolják, területet veszít, esetleg elveszti egyik szövetségesét - és ilyenkor jól jöhet egy kis segítség. Erre való a játékban a segély menüpont."

10:1 arány lehetne a megfelelő, v 12:1, ha a morál 95%,v afeletti.
9:1 arány 90-95%ig
8:1 arány 80-90ig
7:1 arány 70-80ig
6(5) arány 0-70%ig

így az A-ban termelő országok, akik 2hetenet osztanak, mert a moráljuk nem nagyon csökken, mert nem akcióznak, nem nagyon használják. viszont egy aktív ország, v egy lepusztított ország annál inkább.

ez a téma amugy közelebb hozná a vipes és nem vipes országokat, mert azért én nagy fórnak érzem, h csak azért mert vip vok több millám van 300kör után lassu csopiban és semmit nem tettem érte.
Reply With Quote
  #100  
Old 02-19-2008, 10:32
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
mert nem tudsz szabadságra menni, ha katonában van a pénzed, azért

Egyébként szerintem minden értelmes ember igénybe venné, csak meg kell találni a módját, például 5%-kal feljebb viszem az adót és a befolyt pénzből megy a segélybe.
És berakok 0,5%-ot? pláne, hogy -10k a befolyt adóm...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 22:47


All times are GMT +1. The time now is 17:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu