Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 02-17-2008, 20:19
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ez annak szól aki a katonát is "koptatná":
Ugye az mondjuk az el nem férőkre vnatkozik, mert ez szerintem tök egyértelmű...DE mi van akkor ha jön felém egy sereg, és van pénzem arra, hogy kitegyem az eliteket/lovasokat és vegyek a helyükre íjászt? Így megvédem magam, de mivel nem fér el a sereg ami a piacon van, kopjon? Ezt egy kicsit durvának tartom...
Mellesleg nem szoktaam tartalékot csinálni, de nem tudom, hogy jót tenne-e a játéknak, ha a tartalékokat elvennék...Akkor 100milláért menne a b-ben a fosztogatás? Az elmúlt 2napban 2mrd-ot fosztottunk le, és szerintem ha nem lesz tartalék az ötödét sem lehet majd! 2-3 csatából vége lesz egy háborúnak, a varázslók rengetései kegyetlenek leszenek egy óriásnak, akinek drága az építkezés. És jön a jksz továbbra is egyre keményebben, hogy a háború győztese, aki kapott mondjuk 2pusztítást meg vagy 5rengetésst hadisarcot akar majd, mert nem lehet majd könnyen előteremteni a pénzt az építésekre!
Összegzés: Én félek attól, hogy ha nem lesz tartalék a játék sokkal nehezebb lesz! (mellesleg 2hete indítottam egy tekercsíró országot...)
Sponsored Links
  #82  
Old 02-17-2008, 20:35
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

én személy szerint azzal is megelégednék ha csak az lenne kiírva valahol h x kör múlva kopik a teki
  #83  
Old 02-17-2008, 20:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
én személy szerint azzal is megelégednék ha csak az lenne kiírva valahol h x kör múlva kopik a teki
Gyerekek...

Oké, kezdem megérteni a személyeskedések okát.

Eddig szerinted hányszor mondtam, hogy nem lesz ilyen?

És ezek közül hányszor olvastad el? Ezt mondjuk tudom, egyszer se.

Megkérném azokat az embereket, akik nem olvassák el a témákat, hogy ne is szóljanak hozzá. Mint említettem, ez nem a homokozó téma, ahol teljesen felesleges elolvasni, hogy eddig miről volt szó, és csak megismételni azt, ami már háromszor meg volt mondva, hogy nem lesz...
__________________
Hódító * Queosia
  #84  
Old 02-17-2008, 20:53
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ahogy nézem mindenesetre eléritek vele azt a célt, még ha nem is vezetitek be Eddig 3 csoportot tudtam megnézni és ebből az egyikben megfeleződtek az árat, a másikban legalább 30%al esett és a 3ik csopiban tartja még az árát a teki. Mindenki szabadulna meg a tekitől és menne át másra. Igaz nekem mostmár megint szabin vannak az orijaim, de legalább készpénzben van amennyit tudtam, hogy legalább ne bukjak sokat. Részemről nem támogatom, mert mint ahogy Smooth és Vityu is leírta egyszerűen egy-egy csata után nem lehet talpraállni és így az egésznek max a deffenzívek járnak jól. Ha meg valaki kimegy támadni a hiénázás még jobban fog menni. Szval nemhogy segítene a játékon, hanem inkább tönkreteszi, mivel senki nem mer majd kitámadni. Ha a nyersi ára is lemenne, akkor oké, de jelenlegi árfolyammal sztem ilyen következmények várhatóak.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #85  
Old 02-17-2008, 22:04
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Úgy beszéltek,mintha a körönkénti kopástól összeomlana a téridő kontinuum és megsemmisülne a világegyetem .. Tény,hogy néhol ez árváltozásokhoz vezethet,de időbeni felkészüléssel tökéletesen kiküszöbölhető lenne mindenfajta kellemetlenség. Hisz a teki nem fog többet kopni,mint eddig,leszámítva a szintlépéses mizériát.Akinek sok van,az kibírja,akinek kevés,annak pedig nem számottevő a vesztesége. Nem kell senkinek éjszakáznia,ha kiteszi a tekiket napközben.Hisz 24 óra +kv után tér vissza a piacról az eladatlan áru. Ha pedig valaki éjszaka teszi ki,akkor nyilván éjszakázni szokott,így ez érdembeni változást nem fog okozni a játékmenetében. Mire fel a nagy rívás?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #86  
Old 02-17-2008, 22:16
Ente Ente is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

A körönkénti kopást én se támogatom. Megértem hogy hogy van egy adag ori akiknek eszméletlen menyiségű tartaléka van főkép tekercsben.. és így fullra élezett orival végig tud söpörni a csoportokon a félig meddig termelgető orikon,és ezen segítene a körönkénti kopás. De szerintme sokkal több ori van akinek anyi tekije van, hogy 1-2 kisebb talpraálást finanszírozni tudjon. Rendszerint ezeknek az oriknaka tekik a legjobb tartalék, ha ezt elveszük..vagy nem lesz nekik vagy körűlményesen. Akiknek jó sok tekijük volt/van meg nagyrészét úgyis átmentik másba. Szerintme érdemes lenne megatartani a 19 körönkénti kopást, és számítható modon, amit nehezít hogy pl én is hozászoktam hogy az adott szinten eltöltött idővel számoltam.
  #87  
Old 02-17-2008, 22:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Ha a nyersi ára is lemenne, akkor oké, de jelenlegi árfolyammal sztem ilyen következmények várhatóak.
Én bitosan nem akarnám olcsóbban adni, mert miből legyen akkor pénz? Akkor inkább menne a napi 30aranyalm (ez lehet durva kicsit), de inkább megtartanám építésre a vért pisilve megtermelt kövemet!
Mondjuk akkor biztosan lenne minden szövetségben egy bebetonozott termelő, és egy tolvaj! Akkor feleekkora seregek rohangálnának, és nevetséges lenne, ahogy mindegyik lepattan az ellen tornyain... Akkor jönne csak az igazi felfedezőverseny És ott meg az elfek nyernének
  #88  
Old 02-17-2008, 22:35
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Mondjuk így is ugyanúgy megoldható lenne a tartalékolás, csak így éppen elősegítenénk az éjszakai kelést, mert ha az ember tudta, hogy mikor kopik a tekercs, akkor kiszámolhatta, hogy mikor rakja fel, hogy az esetleg ne éjjszaka jöjjön vissza!
Ugye először kopik a tekercs körváltáskor, utána jön vissza ami a piacon volt! tehát ami a piacról visszajött az még akkor nem kopik! De a köv körben már igen! Ha a fél órás feléréssel számolok mindig, akkor egyik nap felrakod este 8kor, 9re fenn van, másna este 9kor visszajön, felrakod, 10re fenn van, köv nap 10kor visszajön, felrakod 11-re fenn van, másnap 11re visszajön, és így tovább! És akkor nem számoltam bele, hogy csúszás is lehet, és tekercs fajtánként is lehet csúszás! Ha így van, akkor egy éjjal 4-5 alkalommal fog felkelni a delikvens. Amit most ha van esze, s számolt max 1ből megoldott! Tehát még 1x átgondolva semmi sem lesz jobb tőle!
  #89  
Old 02-17-2008, 22:40
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Ugyanígy romlani sem fog semmi
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #90  
Old 02-17-2008, 22:45
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Ugyanígy romlani sem fog semmi
Csak az, hogy eddig opcionális volt, hogy ki akar éjszakázni(mert ha jól kalkulált fel lehetett úgy rakni a tekercseket, hogy ne kelljen éjszaka felkelni érte), most meg hogy úgy fogalmazzak "kötelező"! Mármint annak akinek számít, hogy elkopik 25milla értékű tekercs reggelig!

Tehát csak nehezebb lesz a tartalék felhalmozás, de nem lehetetlen, és ugyanúgy mindenki fog tartalékolni, mert ebben érdemes szinte csak, és akkor jönnek az éjszakai kelések, ezzel együtt az éjszakai táamdások, és akkor lasan az egész játék megfordul. Éjjal lesz élet, nappal semmi...

Last edited by vityu; 02-17-2008 at 22:47..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nyári szünet vége: körülmények változása Ati Fontos bejelentések 0 09-04-2007 10:44
Tekercskopás Gepard Elvetett javaslatok 1 01-10-2007 08:59
Tekercskopás Életfa#2 Elvetett javaslatok 29 12-07-2006 15:00
tekercskopás körének jelölése a tanácsadókban skiti Elvetett javaslatok 12 12-02-2006 21:05


All times are GMT +1. The time now is 18:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu