Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #551  
Old 11-20-2007, 18:00
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
nem tudom hogy szabed-e ilyet leírni, kb 5200-5300 között lenne az az ominózus heki szám, ami jóval közelebb van az 5200 hoz mint az 5300hoz, ez egy friss ori esetében, vegyük azt hogy 2400 hekin lép fel, 2900 heki növekvést jelentene, ami még ígyis elég sok, magyarban kb 3700 hekitől van, 2948 hekiről sem egyszerü elérni pénz nélkül ezt, így ezt még nehezebb lenne.
ennek a kérdésnek a megoldása nem olyan egyszerű. vagy akár mehetne földterület 50%tól is,
de a legegyszerübb a 90 nap eltörlése lenne, s ezzel esetleg elérhetnánénk azt hogy a 34 szk s oriból 15-20 visszajöjjön
Az 5200-5300 heki is sok az elmúlt események alapján. Ha jól tudom a hódító gyerekkorában az A-ban se volt top, hanem kötelező kör.
Én úgy tudnám elképzelni az efféle könnyítést hogy:
-csak az A-s orival lehessen lefordulni, B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört a-ban.
-4000 kör véleméynem szerint elég lenne kötelező kör gyanánt.
-min. földet előírnék ami mondjuk a felhozott föld kétszerese lenne, amit egyáltalán nem nehéz elérni 4000 kör alatt.

Ezt az egészet egy bizonyos oriszám alatt gondoltam, ami lenne mondjuk 100 ori hogy szép kerek szám legyen
Reply With Quote
Sponsored Links
  #552  
Old 11-20-2007, 18:08
Iris Iris is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Nem hiszem,hogy ha már könnyítés témában folyik a szó,akkor ilyen drasztikus könnyítésekre kellene asszociálni,mint x kör után fordulás .. hisz valaki fellép .. otthagyja az oriját tespedni,még csak rá sem néz,aztán a körök letelte után lefordul? ccc .. ez így nem mükszik ..
Van benne valami abban amit mondasz...a megoldas meg az lehetne ra hogy porognek a korok.....addig amig megvan a fellepesekor meglevo foldje....abban a pillanatban amikor kevesebb lessz akkor a letelt koreibol csokken 2 kor peldaul....igy aktivnak kell majd lennie...ha nemigen van kedve jatszani de legalabb kepezni es fedezni kell majd neki...
Reply With Quote
  #553  
Old 11-20-2007, 18:11
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Iris View Post
Van benne valami abban amit mondasz...a megoldas meg az lehetne ra hogy porognek a korok.....addig amig megvan a fellepesekor meglevo foldje....abban a pillanatban amikor kevesebb lessz akkor a letelt koreibol csokken 2 kor peldaul....igy aktivnak kell majd lennie...ha nemigen van kedve jatszani de legalabb kepezni es fedezni kell majd neki...
Egy kis csetepaté alatt elveszít 300 heki földet és kell egy hónap hogy visszafedezze, na meg persze közben nem üt senki mert félti a földjét
Reply With Quote
  #554  
Old 11-20-2007, 18:12
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
Az 5200-5300 heki is sok az elmúlt események alapján. Ha jól tudom a hódító gyerekkorában az A-ban se volt top, hanem kötelező kör.
Én úgy tudnám elképzelni az efféle könnyítést hogy:
-csak az A-s orival lehessen lefordulni, B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört a-ban.
-4000 kör véleméynem szerint elég lenne kötelező kör gyanánt.
-min. földet előírnék ami mondjuk a felhozott föld kétszerese lenne, amit egyáltalán nem nehéz elérni 4000 kör alatt.

Ezt az egészet egy bizonyos oriszám alatt gondoltam, ami lenne mondjuk 100 ori hogy szép kerek szám legyen
Ezzel sajat helyzeteden rontasz Robin :
-csak az A-s orival lehessen lefordulni, B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört a-ban.
Bizti ezt akarod? Nekem megfelelne de akkor ti sem fordulnatok egy hamar... es ez megszoritas reszetere es nem konnyites, mert ha konyitest akarunk akkor az mindenkire vonatkozzon...

a 2400 heki nem olyan konnyu mint ahogyan te gondolod... vagyis megoldhato de nem 4000 kor alatt... legalabb is nekem nem ment... lehet velem van a gond...

Nem kell a minimun oriszam sem szerintem... addig kell a konnyites amig ti foglaljatok el a top helyeket es nem lehet fordulni... Mikor mar nem tudjatok elfoglalni a top helyeket akkor mar mehet a regi fordulasi kriterium... Ne 11 top helynel hanem min 15-nel... Tehat ha lesz 50 ori a roman 1/A-ban akkor johet a mostani fordulasi kovetelmeny
Reply With Quote
  #555  
Old 11-20-2007, 18:17
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Ezzel sajat helyzeteden rontasz Robin :
-csak az A-s orival lehessen lefordulni, B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört a-ban.
Bizti ezt akarod? Nekem megfelelne de akkor ti sem fordulnatok egy hamar... es ez megszoritas reszetere es nem konnyites, mert ha konyitest akarunk akkor az mindenkire vonatkozzon...

a 2400 heki nem olyan konnyu mint ahogyan te gondolod... vagyis megoldhato de nem 4000 kor alatt... legalabb is nekem nem ment... lehet velem van a gond...

Nem kell a minimun oriszam sem szerintem... addig kell a konnyites amig ti foglaljatok el a top helyeket es nem lehet fordulni... Mikor mar nem tudjatok elfoglalni a top helyeket akkor mar mehet a regi fordulasi kriterium... Ne 11 top helynel hanem min 15-nel... Tehat ha lesz 50 ori a roman 1/A-ban akkor johet a mostani fordulasi kovetelmeny
Félreértettél, lehessen fordulni B-ből de csak azoknak akik a tényleges top30%-ban vannak benne. (teljesen mindegy mennyi ori van)A 2400 heki sok 4000 kör alatt? Elfelejted hogy ha lesz több ori akkor tudtok egyéniben is ütni és klánszinten is.

A 100 orit pedig azért írtam mert helytelen lenne csak a most kialakult helyzetet nézni, a jövőre kell előretekinteni és az emberek kedvét kell meghozni a játékhoz. 100 ori esetén már elég nagy lenne a csopi ahhoz hogy gond nélkül üzemeljen a top30%, kevesebb esetén ez ingatag.
Reply With Quote
  #556  
Old 11-20-2007, 18:17
Iris Iris is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Ezzel sajat helyzeteden rontasz Robin :
-csak az A-s orival lehessen lefordulni, B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört a-ban.
Bizti ezt akarod? Nekem megfelelne de akkor ti sem fordulnatok egy hamar... es ez megszoritas reszetere es nem konnyites, mert ha konyitest akarunk akkor az mindenkire vonatkozzon...

a 2400 heki nem olyan konnyu mint ahogyan te gondolod... vagyis megoldhato de nem 4000 kor alatt... legalabb is nekem nem ment... lehet velem van a gond...

Nem kell a minimun oriszam sem szerintem... addig kell a konnyites amig ti foglaljatok el a top helyeket es nem lehet fordulni... Mikor mar nem tudjatok elfoglalni a top helyeket akkor mar mehet a regi fordulasi kriterium... Ne 11 top helynel hanem min 15-nel... Tehat ha lesz 50 ori a roman 1/A-ban akkor johet a mostani fordulasi kovetelmeny
szerintem ez jo a top klannak....1 ori lefordul es feljon helyette a kisorija....aztan tapoljak...szepen felmegy a tobbi melle es johet a kovetkezo....tehat egyaltalan nem lessz rossz nekik...es meg elvezetes is lessz a jatek..
Reply With Quote
  #557  
Old 11-20-2007, 18:21
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

De az oriterület kétszeresét írtam, ami nem tuti hogy 2400 heki
Amúgy ha ez a zérintetteknek sok akkor meg kell egyezni egy olyanban ami elfogadható, de mindenképpen kell valami ami játékra ösztönzi az embereket.
Reply With Quote
  #558  
Old 11-20-2007, 18:22
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Iris View Post
szerintem ez jo a top klannak....1 ori lefordul es feljon helyette a kisorija....aztan tapoljak...szepen felmegy a tobbi melle es johet a kovetkezo....tehat egyaltalan nem lessz rossz nekik...es meg elvezetes is lessz a jatek..
Akkor nem kell könnyítés ha minden csak a topklán érdekeit szolgálja
Reply With Quote
  #559  
Old 11-20-2007, 18:23
Iris Iris is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
De az oriterület kétszeresét írtam, ami nem tuti hogy 2400 heki
Amúgy ha ez a zérintetteknek sok akkor meg kell egyezni egy olyanban ami elfogadható, de mindenképpen kell valami ami játékra ösztönzi az embereket.
Az A-bol fordulas jolenne szerintem........nektek 1 kihivas lenne felvinni a kisorit...a lentlevo oriknak meg 1 foldszerzesi lehetoseg:P
Reply With Quote
  #560  
Old 11-20-2007, 18:25
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Iris View Post
Az A-bol fordulas jolenne szerintem........nektek 1 kihivas lenne felvinni a kisorit...a lentlevo oriknak meg 1 foldszerzesi lehetoseg:P
Ne emlegessük egy lapon azokat akik a top30%-ba vannak/lesznek benne és azokat akik csak arra várnak hogy teljen a körük...

De én is le fogok majd fordulni A-ból pár év múlva, akkor majd élvezetes lesz a játék

De addígis maradjunk a könnyítésnél...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu