Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 03-25-2006, 21:37
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egybkent meg jo, hogy lehet itt a forumban velemenyezni bizonyos embereket, es ezt ki is hasznaljatok, koszonom kedvesseged Steve!

de akkor maradjunk az alap problemanal, hogy a torpe miert nem birt belopni???
esetleg valaki meg tudna nekem mondani?
Sponsored Links
  #182  
Old 03-25-2006, 21:57
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

de akkor maradjunk az alap problemanal, hogy a torpe miert nem birt belopni???
esetleg valaki meg tudna nekem mondani?[/quote]

A tisztánlátás biztos nem volt fenn?
Mert anélkül mennie kéne.

Az adatok pontosak?
A lakosság létszámot beállitottad a speciális alatt?
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
  #183  
Old 03-25-2006, 22:05
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Vik
jo, akkor azt mondom, hogy a torpe nem birta meglopni a fel-elf-et 100%-rol.
Most akkor vagy szar a progi... (a proginak ez a resze egyebkent jol mukodik szerintem) vagy en nem birom hasznalni (ez lehet egyebkent) csak ha atszamolom esetleg papiron, es ott is az jon ki, hogy a torpe be birna lopni, akkor miert bukik meg? ezert irtam az elejen hogy azert varom azt is, hogy esetleg Ati benez a forumba es reagal valamit ra, mert ha esetleg en szamoltam volna el, akkor nem ugrok neki egybol a supportnak feleslegesen a hulye kerdeseimmel....
namost ha archer progiját használod vagy te irkálsz pairon annak mi köze Atihoz?
mind1 inkább ki a témából asszem az most bölcsebb
  #184  
Old 03-25-2006, 22:11
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tisztanlatas biztos nem volt fent, mert direkt utana is csinaltam egy magiafelderitest, mert elegge meglepodtem, hogy megbuktam.
lakossagi letszam jelen esetben a fel-elf et erositene, mert ugye megkapta a faji varazslat altal adhato max 30%-ot.
az adatok nem pontosak, DE amiben en valtoztattam, az csak gyengitette megtovabb a torpet, de ha pontosat szeretnel tudni, akkor leirom:

fel-elf katonai moralja nem 100, hanem 99.
fel-elf tolijai nem 1300, hanem 1320.
fel-elf tolitkijet nemtom mennyi, de nem tudos, igy megadtam neki a maxot azaz 40%-ot.

torpe katonai moralja nem 90, hanem 92.
torpe tolijai nem 2400, hanem 2438.

tobbi ertek az a regi.

mas: a program is, mod: (bocsanat, a program nem) es en is ugy szamolok hogy ha 80 a katonai moral, es 100 a keszultseg modnjuk, akkor en azt 0.8-nek szamolom, ami termeszetesen nem annyi, mert az 0.9-es szorzo lenne, de jelen esetben ha igy szamolok ismet csak a fel-elf-nek adok egy kis pluszt a szamolasban, es ha meg igy is az jon ki hogy a torpe be bir lopni, akkor ugye ez a kis "kerekites" jelen esetben lenyegtelen.

Last edited by Vik; 03-25-2006 at 22:54..
  #185  
Old 03-25-2006, 22:16
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Vik
Miert jo az, hogy valaki itt a forumon jelen pillanatban 778 hozzaszolassal hulyesegeket irkal be, mar elnezest mindenkitol de sajnos igy van....

nem a programra lennek kivancsi, mer vannak azert a mai napig hibak abba a programba de en most nem erre lettem volna kivancsi, hanem arra hogy valaki szepen leirja nekem itt pontosan, hogy a fel-elf-nek mennyi a vedoerteke, es hogy a torpenek mennyi a tamadoerteke es miert, szepen levezetve.

egyebkent ha ennyire favorizalod ezt az archer altal irt programot, es az szerinted jo, akkor miert irsz be olyanokat, hogy tolizasnal szamit a pontkulonbseg. csupan annyit szamit, hogy 100 pontkulonbsegenkent 1%-al kevesebbet fog lopni..... stb.

a segitokeszseget azert termeszetesen koszonom, varom egyeb "hozzaertobbek" valaszat is majd, mert erdekelne ez a dolog.

Nincs igazad és azé mert lusta vagy sugót olvasni ne másokat szekálj
de valószínü ezé nem birta meglopni
Hogy egy tolvajakció sikeres-e, azt a tolvajok számán, katonai morálon, faji módosítókon és varázslatokon kívül mégegy szempont befolyásolja: a pontlista-beli helyezések különbsége.

A módosító képlete: A két ország helyezésbeli különbsége * 20 / csoportlétszám

Ha a módosító értéke kevesebb, mint 1, akkor 1-gyel számolj. A célország védekezõerejét ezzel a módosítóval szorozd be.
  #186  
Old 03-25-2006, 22:17
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve
mind1 inkább ki a témából asszem az most bölcsebb
igen Steve, mondhatjuk azt is hogy bolcsebb, meg fogalmazhatunk ugy is hogy jelen esetben "megfutamodsz" a problema megoldasa elol. Azert szeretem az ilyen embereket, hogy beugatni azt tudnak, viszont amikor ugy erzik, hogy nem nekik all a zaszlo, akkor szepen csendben odebballnak.

(nyilvan atszamoltad mar joparszor a feladott peldat, es ha az jott volna ki, hogy baromsagot beszelek, es szepen kiirna a progi hogy a fel-elf vedo tolvajok nyernek, akkor mar orakkal ezelott ezt valami szep alazos stilusban eloadtad volna)

Minden elismeresem!
  #187  
Old 03-25-2006, 22:19
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Iaziga: miert van az hogy nem olvasod el modnjuk a legelso hozzaszolasom, ahol a konkret peldak be vannak irva??? egyebkent az altalad beidezett reszben termeszetesen nincs benne, hogy a keszultsegtol is fogg, akkor attol nem fugg?? De ottvan alatta 1, vagy 2 buborekkal, hogy a tolik, es a varik eseteben hogyan kell szamolni a keszultseg es a katonai moralbol az adott szorzot....
  #188  
Old 03-25-2006, 22:20
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Meg1* szeretnek megkerni minden segitokesz idelatogatot, hogy mielott barmit is irna az en temammal kapcoslatban, legyen szives vegigolvasni az elso uzenetemtol kezdve az egeszet. Koszike!

Remelem azert Iaziga te segiteni probaltal es nem pedig engem fikazni, csak sajnos en ertelmeztem rosszul. Most nem ideznem be ide az elso uzimet, mert kicsit hosszu lenne, es nem a sajat "igazam" bizonygatasa a cel, hanem kerdest szeretnek kapni nalam hozzabbertobbektol a kerdesemre, gondolom ezert van ez a forum...

Last edited by Vik; 03-25-2006 at 22:24..
  #189  
Old 03-25-2006, 22:31
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Iaziga: Ezzel az a baj tudod, hogy itt meg eredmenyessegrol beszelunk, tehat arrol, hogy mennnyit, nema rrol, hogy igen vagy nem, olvasgassd ezeket a beidezett reszeket egy kicsit, de azert THX! (szinten nem idezem amit irtal mer csak a helyet foglalja)

mod: hmm lehet sajat uzenetet torolni, vagy ez csak akkor tortenhet meg, ha moderator torli, cska mert 5 percel ezelott meg volt ertelme ennek a hozzaszolsnak, de igy hogy nincs meg az uzenet amire reagaltam, igy nemsok, de meghagyom...

Last edited by Vik; 03-25-2006 at 22:42..
  #190  
Old 03-25-2006, 23:40
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hehe
jah majdnem amugy én mindig vakon megyek igy általában pattanok is azé' kullog a zombim az 5ös szint legalján de mind1 majd eccer talán lesz több orim és akkor fog menni a számolás is

Szal egy eseten ne akadj ki megesik hogy néha nem úgy számol, ahogy, néha nem tucc hazakísérni mert előbb visszaér, stb...
de sztem van még lopható ori a közeledben inkább játsz minthogy enyi időt fecsérelj egy kudarc elemzésére mert akár a játék élvezetének kárára is mehet! és ez sztem nem megfutamodás...

/Halkan súgom meg ma vagy 100szor loptam és nem bukott egyik sem, mondjuk 2szer buktam ártót de kb50szer meg nem...pedig kitekiztem és a morálja is lenn volt, de mindegy mentm tovább /
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu