Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 09-23-2007, 18:41
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

A minimum segítség lehessen 0% szerintem is, de szvsz jobb lenne, ha a "szövetség felbontása" gomb megnyomása után már csak küldeni lehetne védőt, hívni nem, függetlenül attól, hogy a vezér dobta-e ki az illetőt, vagy önként akar kilépni. Mert van sok olyan eset is, mikor a szövi békében barátságban válik el a tagtól, időhiány, amortizált ori, ori köv. szinten... miatt, és ezzel a verzióval teljes értékű szöviként mehetnek a dolgok az utolsó pillanatig, viszont az is ki van zárva, hogy valaki bosszúból elhívja az összes védelmet, mint a felmerült esetben.

Vagyis A,B,C,D szöviben van, D felbontja. Elkezd ketyegni a 24h. Ha D-t támadják: A,B,C tud küldeni, de D nem tud hívni segítséget. Ha más tagot támadnak, D-től nem lehet hívni, de ő tud küldeni. Ezzel és a 0% segítségnyújtással szerintem a topicindítóhoz hasonló visszaéléseket egész minimális szintre vissza lehetne szorítani.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Sponsored Links
  #52  
Old 09-23-2007, 19:13
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
A minimum segítség lehessen 0% szerintem is, de szvsz jobb lenne, ha a "szövetség felbontása" gomb megnyomása után már csak küldeni lehetne védőt, hívni nem, függetlenül attól, hogy a vezér dobta-e ki az illetőt, vagy önként akar kilépni. Mert van sok olyan eset is, mikor a szövi békében barátságban válik el a tagtól, időhiány, amortizált ori, ori köv. szinten... miatt, és ezzel a verzióval teljes értékű szöviként mehetnek a dolgok az utolsó pillanatig, viszont az is ki van zárva, hogy valaki bosszúból elhívja az összes védelmet, mint a felmerült esetben.

Vagyis A,B,C,D szöviben van, D felbontja. Elkezd ketyegni a 24h. Ha D-t támadják: A,B,C tud küldeni, de D nem tud hívni segítséget. Ha más tagot támadnak, D-től nem lehet hívni, de ő tud küldeni. Ezzel és a 0% segítségnyújtással szerintem a topicindítóhoz hasonló visszaéléseket egész minimális szintre vissza lehetne szorítani.

Nekem ez így is tetszik.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #53  
Old 09-23-2007, 19:19
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

egyetértek eddig nekem is ez a legszimpatikusabb javslat!
  #54  
Old 09-24-2007, 00:11
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
A minimum segítség lehessen 0% szerintem is, de szvsz jobb lenne, ha a "szövetség felbontása" gomb megnyomása után már csak küldeni lehetne védőt, hívni nem, függetlenül attól, hogy a vezér dobta-e ki az illetőt, vagy önként akar kilépni. Mert van sok olyan eset is, mikor a szövi békében barátságban válik el a tagtól, időhiány, amortizált ori, ori köv. szinten... miatt, és ezzel a verzióval teljes értékű szöviként mehetnek a dolgok az utolsó pillanatig, viszont az is ki van zárva, hogy valaki bosszúból elhívja az összes védelmet, mint a felmerült esetben.

Vagyis A,B,C,D szöviben van, D felbontja. Elkezd ketyegni a 24h. Ha D-t támadják: A,B,C tud küldeni, de D nem tud hívni segítséget. Ha más tagot támadnak, D-től nem lehet hívni, de ő tud küldeni. Ezzel és a 0% segítségnyújtással szerintem a topicindítóhoz hasonló visszaéléseket egész minimális szintre vissza lehetne szorítani.
Egy ilyen nagyon elviselhető lenne.
  #55  
Old 09-24-2007, 00:37
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

bár az ilyen eset szerencsére ritka, azért a felvetés elsö részét támogatom, valami módon lehessen korlátozni a sereg elhivását kilépö tagnál, de szerintem erre tökéletesen elégséges, hogy legyen nullára állitható a segitség, azzal a korláttal persze, hogy ez kizárolag kilépés alatt állo tagnál alkalmazható, vagyis alapesetben maradjon a legalább 10%.
(valaki kérdezte, hogy ennek mi értelme van, pl. az, hogy ha védelmet hivsz be, eljön 10% lo, stb egység is, ha mindkettötöknél van. Ugyanakkor jó lenne nem komplikálni a dolgot, hogy ennél az egységnél -ij- lehessen 0, annál az egységnél -lo- maradjon 10, stb, hanem maradjon egységes).

Azt nem támogatom hogy a kiváló tagnak csak küldeni lehessen, ö ne hivhasson, mert a baráti viszonyban szétváló szöviket, nem kéne büntetni a ritka visszaélések miatt./hogy ez miért lehet büntetés, azt remélhetöleg nem kell magyarázni, aki nem tudja, ne szóljon bele/

a második felvetést viszont ellenzem, nem tudom miért kell egy jól müködö rendszerbe belepiszkálni, csak azért, hogy belepiszkáljunk. böséges taktikai lehetöségeket nyujt a jelenlegi akárhányszori segitséghivás, se bonyolitani, se egyszerüsiteni nem kell.
  #56  
Old 09-24-2007, 02:28
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Nekem az az ötlet is tökéletesen megfelelne,ha Ati alaposan kivizsgálná az ilyen és ehhez hasonló eseteket és szigorúan,egyértelmű pirossal büntetné a szabálytalankodókat. Hogy ez a piros törlést eredményez,tiltást avagy áthelyezést,Ati szuverén joga eldönteni. Pont.

Egy idő után valószínűleg elmenne a kedvük az ilyeshfajta kémtevékenységektől.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #57  
Old 09-24-2007, 10:17
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Véleményem szerint aki fél a saját szövijétől, az inkább nyomja mf-ként.

Aki pedig így kihasználja a saját szövetségeseit, azért, hogy alattomos módon azokra támadjanak a haverjai, azt ki kell rakni a játékból.

A lényeg, hogy mindig legyen sok tornyocska, meg íjacska, így az üldözési mánia nehezebben alakul majd ki.
  #58  
Old 09-24-2007, 11:05
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az első rész logikus és támogatom.

A másodikat nem.
A megoldás már rég megvan rá, 0-ra is lehessen állítani a szövi helpet...
__________________
LotR
  #59  
Old 09-25-2007, 01:12
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
....azzal a korláttal persze, hogy ez kizárolag kilépés alatt állo tagnál alkalmazható, vagyis alapesetben maradjon a legalább 10%.
...
A nullázhatóági javaslat pont nem emiatt vetődött fel, annak úgy van értelme, ha bármikor 0-ra vehetem a min. értéket 10% helyett.
Quote:
Originally Posted by TDK View Post
Azt nem támogatom hogy a kiváló tagnak csak küldeni lehessen, ö ne hivhasson, mert a baráti viszonyban szétváló szöviket, nem kéne büntetni a ritka visszaélések miatt./hogy ez miért lehet büntetés, azt remélhetöleg nem kell magyarázni, aki nem tudja, ne szóljon bele/
Való igaz, fennáll a lehetősége, hogy pont az veszi észre hogy megy felé a sereg, aki csak küldeni tud, viszont ha olyan baráti a szövi, egy sms, és kap védelmet. Ha viszont mégsem olyan baráti az a szövi amilyennek látszott, és a kilépő búcsúajándékul elviszi jópár körre a védelmet, akkor már késő bánat, hogy 0-ra lehetett volna állítani. Vagy mikor bontódik a szövi, állítsam rögtön nullára? Az még nagyobb kiszúrás a baráti szövikkel, nem beszélve a másik 2 tagról.

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Az első rész logikus és támogatom.

A másodikat nem.
A megoldás már rég megvan rá, 0-ra is lehessen állítani a szövi helpet...
Az csak részmegoldás. Egyrészt az minden tagra vonatkozik, nem csak egyre, másrészt ha én akarnék így ki***ni valakikkel, csak akkor hívnám el a full sereget hosszú körökre, mikor már alig van hátra az utolsó 24h-ból. akkor már hiába állítja 0-ra, ahogy feljebb kifejtettem. Sőt, még el is bontanék tőlük, hogy minél hosszabb legyen az út, meg ne tudjanak rögtön ütni. Erre lenne jó az automatice hazaindulás a bomláskor, de az megint a baráti szöviknek árthat. Ha van egy haverod, akinek muszáj kilépnie x okból, és a bomlás előtt 1 órával azt látod hogy sereg pl. 3 körre tőle, Te nem küldenél neki védelmet?
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
  #60  
Old 09-25-2007, 12:18
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
Az csak részmegoldás. Egyrészt az minden tagra vonatkozik, nem csak egyre, másrészt ha én akarnék így ki***ni valakikkel, csak akkor hívnám el a full sereget hosszú körökre, mikor már alig van hátra az utolsó 24h-ból. akkor már hiába állítja 0-ra, ahogy feljebb kifejtettem. Sőt, még el is bontanék tőlük, hogy minél hosszabb legyen az út, meg ne tudjanak rögtön ütni. Erre lenne jó az automatice hazaindulás a bomláskor, de az megint a baráti szöviknek árthat. Ha van egy haverod, akinek muszáj kilépnie x okból, és a bomlás előtt 1 órával azt látod hogy sereg pl. 3 körre tőle, Te nem küldenél neki védelmet?
Stev: megoldás mert ha vkivel annyira megromlott a viszony és azért kerül sor a bontásra én egyből 0-ra állítanám és nem várnék vele...

Másik ha amiatt bomlik a szövetség akkor védje meg magát ahogy tudja ha még tart felé sereg, de erre is megoldás, mivel rám csörög és küdök neki, és még mindig nem tudják elhívni, megoldva a visszaélés...
__________________
LotR
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
04.02. Szövetségi játék Ati Hódító Kézikönyv 3 08-29-2007 16:33
Szövetségi történet Valezius Segítség 6 08-29-2007 14:06
Szövetségi infók a ,,Pontok"-ban DearCody Elvetett javaslatok 4 07-04-2006 10:44
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29
1/A változás: szövetségi szabadság alatti raktárdíj Ati Fontos bejelentések 0 05-04-2006 14:14


All times are GMT +1. The time now is 15:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu