Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 08-02-2007, 13:29
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Egy dolog, megtalálni az ellenfél gyenge pontját a stratégiájában, játéktudásában. Ez számomra élvezhető. Más dolog akkor legyőzni, mikor nem játszik. Most szükséges ez is.
Én általában este/éjszaka támadok, mert akkor itt tudok ülni 3órákat a gépnél,hogy végig itt legyek. de ha van időm akkor délelött, délben délután is támadok. Nem szükséges akkor legyőzni, mikor nem játszik a másik, de ha szerinted ez így van, akkor a te játékhozzáállásoddal van a probléma, mert ha csak akkor tudod legyőzni akkor ő az erősebb, és hidd el, visszakapod te még azt.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 08-02-2007, 13:35
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ezt 100millióan elmondták már, a hiénázás is egy stratégia, az hogy fair, vagy nem fair, az más tészta. éjszakai támadás pedig nem unfair, neki is van lehetősége fent lenni éjszaka, vagy a 4fős szöviből 1-nek De hogy mit ne mit ne mondjak az Elfre. tegnap elött éjszaka egy jót csatároztam egy Elfel, ő pl egész szépen játszott hadist vele, úgyhogy lehet játszani az Elfel mást is.
Talán félreérthető voltam, szerintem is stratégia jelenleg.
Persze, hogy lehet elffel hadizni (nekem is volt elf hadisom ). Nyilván tudjuk, hogy nem arra a legoptimálisabb használni, de lehet. (Volt varis törpém is, az is bejött egy adott szinten, csak hogy még extrémebbet mondjak ). De azt hiszem, az elf már ki lett tárgyalva más témákban, sok újat már nem tudunk hozzá tenni szerintem.
Reply With Quote
  #43  
Old 08-02-2007, 13:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Tulajdonképp ezért indult a beszélgetés: azt szerettem volna kideríteni, hogy szerintetek jól van-e így.

Amit mondtok: Ha már mindent tud valaki a játékról, akkor jár el ésszerűen, ha elsődlegesen a naponta játékra fordított időhöz választ fajt, személyiséget, stratégiát.
Tehát az idő az elsődleges. Nem az, hogy milyen szerepben jó, vagy mit szeretne játszani. Komolyan leszűkíti a játékos lehetőségeit az a tény, hogy naponta 15x vagy 5x tud belépni.
ez az interaktiv játék lényege. és ez egy interaktiv játék!!!
nem szükiti le. Lehet akár a legjobb tolis is. nem attól lesz valaki a legjobb hogy van 36%kocsmája és mindenkit átlop, hanem attól ha úgy lop át mindenkit, hogy 100x jobban be van védve mint a másik, és úgy lop le, hogy észre se veszed, és azt se tudod ki volt. Tudni kell játszani és akkor kevés belépéssel többet érsz el, mint egy közepesen játszó buzgómocsing.

Játszhatsz hadist,varist, tolist, ha jól épited fel az országod sikeres leszel, csak ilyen esetekben, jobb mfként.

Meg igaz ami igaz, nem jó ilyen esetben pl az ork sem.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #44  
Old 08-02-2007, 13:44
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Én általában este/éjszaka támadok, mert akkor itt tudok ülni 3órákat a gépnél,hogy végig itt legyek. de ha van időm akkor délelött, délben délután is támadok. Nem szükséges akkor legyőzni, mikor nem játszik a másik, de ha szerinted ez így van, akkor a te játékhozzáállásoddal van a probléma, mert ha csak akkor tudod legyőzni akkor ő az erősebb, és hidd el, visszakapod te még azt.
Hidd el nekem: erősebb, jobb játékost csak akkor tudsz legyőzni, ha vagy nincs gépnél, vagy nagyon elront valamit. Különben értelemszerűen gyengébbet győztél le.

Egyébként pont azt mondom: ha valaki időhiány miatt reked meg (nem állítom most sem, hogy mindenki, aki stagnál, rá nem érő zseni), akkor ő már nem fog visszaadni semmit. Ha esetleg ismét arra járok egyel nagyobb kék számmal, megpróbálhatja ismét, hasonló eséllyel.

A hozzáállásommal kapcsolatban (amit most feltételeztél) éppen az előbb mutattak rá többen is, hogy stratégia. Akkor legyőzni a másikat, amikor pillanatnyilag kicsi az esélye az ellencsapásnak. (Tehát bár általában erősebb, de éppen akkor gyengébb.)

Ezért indítottam a beszélgetést, hogy megtudjam, az időhiány, mint gyengeség, oka legyen-e az alulmaradásnak. Más szóval: stratégiai elem maradjon-e a játékra fordított idő, vagy csak (az utópiáimban) az eredmény elérésének az idejét határozza meg.
Reply With Quote
  #45  
Old 08-02-2007, 13:55
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én elösször is gartulálnék kg-nek!
végre nem egy "csináljunk még 2-3 tök értelmetlen személyiséget" ötlet..
és a témát átolvasva egyetértek kg-vel abban, hogy mindenki a saját oldaláról nézve a saqját pozícióját védi, ami sajnos teljessen álltalános dolog az összes topicban (1-2 tiszteletre méltó kivételtől aki el tud vonatkoztatni a saját éredekitől)

az ötlethez:

Az 1-es pontot sok-sok ok miatt nem támogatom
pl. ha csak egy szövi kontra mf csatára gondolok, és mondjuk az mf ellövi mind az 5 lehetőségét a nap elején a szöviben meg pl még 3an tudnak fejenként még 3x akciózni, akkor nézze végig egy mf ahogy szétkapják?
és egyébként is teljessen normális, hogy a sokat online játékos jobb lehet mint aki naponta csak 1x lép be.
(gondolja bele az életbe is így van, ha sokat tanulsz 5-öst kapsz , ha keveset akkor örülhetsz ha átcsúszol egy 2-essel.. vagy a sport, ha naponta 12 órát edzel, lehetsz olimpiai bajnok is. ha csak napi 20 percet, akkor erre semmi esélyed)

2-es őmt:
ebben szerintem van fantázia.. ha nem is 6x4 órára, de mondjuk 3x8ra..
azzal a megkötéssel, hogy hogy ezek nem egy csopiban lennének keverve, hanem minegyik időintervallumban játszó ország külön csoportban.
ezestben jó eséllyel a legtöbb ori aktív amikor a tiéd is.. szal jó kis csaták mehetnének..
még hozzátenném, hogy ezekben a csopikban a 8 óra alatt szintén 24kv lehetne, tehát 20 perc lenne 1 kör
szerintem ez izgalmas lenne..

3-as
a seregeindításos részével egyetértek, a toli vari akciókra feleslegesnek tartom


és még 1x grat! jó kis ötletek ezek, de nem valószínű, hogy valaha is bekerülne a játékba. mondhatnám, hogyha Ati időmilliomos lenne, örülnék neki, ha egy teszt csopi ilyen vagy hasonló felállással elindulna
Reply With Quote
  #46  
Old 08-02-2007, 13:56
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default pihi

Fiatalok, átmegyek off-line-ba.

A hozzászólások nagy részére én is gondoltam, nagyjából azt is értem, miért írtátok. Ne gondoljátok, hogy ezt komoly megbeszélésnek szántam. Egy lehetőséget dobtam fel, ami nyilván más játékot eredményezne.

Ezzel kapcsolatban jegyzem meg, hogy bár többen szememre vetitek, hogy játszam más játékkal, ha ez nem tetszik, van ám a lónak a másik oldala is:
csak olyan fejlesztést támogatni, ami a saját stratégiánkhoz illeszkedik. (Jó pár megvalósult fejlesztést tudnék idézni...)

Egy olyan játéknál, ahol a fejlesztők ennyire nyitottak, hogy a fejlesztésbe is hagyják beleszólni a jónépet, talán érdemes néha a többiek szemével is nézni a játékot. Ne gondoljátok, hogy pusztán egyéni érdek vezet, és a saját problémám miatt akarom "megváltani a világot".

Aki eddig hozzászólt, annak köszönöm! Aki ezután teszi, az lehetőleg olyasmit írjon, ami még nem volt - hogy ne legyen egyhangú annak, aki napok múlva talál ide
Reply With Quote
  #47  
Old 08-02-2007, 14:09
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
2-es őmt:
ebben szerintem van fantázia.. ha nem is 6x4 órára, de mondjuk 3x8ra..
azzal a megkötéssel, hogy hogy ezek nem egy csopiban lennének keverve, hanem minegyik időintervallumban játszó ország külön csoportban.
ezestben jó eséllyel a legtöbb ori aktív amikor a tiéd is.. szal jó kis csaták mehetnének..
még hozzátenném, hogy ezekben a csopikban a 8 óra alatt szintén 24kv lehetne, tehát 20 perc lenne 1 kör
szerintem ez izgalmas lenne..
Bravó szóval legyen még 3X annyi csoport, regisztrációnál mindenki legyen megkérdezve hogy mikor ér rá?
És ha változik az-az idő amikor játszani tudok? Akkor annyi annak az országnak? Mert Ati külön áthelyezésekkel tuti nemfog foglalkozni max anarchba , jah és a plusz csoportokba ugyanúgy ott maradnak a nemjátszom orik akik csak eltüntetek, nagyon örülnék az ilyennek, még a jelenlegi felállásnál is nehéz értelmes szövitagokat találni nem hogy akkor.
Reply With Quote
  #48  
Old 08-02-2007, 14:30
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

igazából összeírtam egy 2 A4-es oldalt megtöltő szöveget erre reagálva, de aztán el kelett menjek gép elől, és mivel nem fejeztem még be nem válaszoltam...most meg már nincs kedvem. maguk az ötletek lehet nem rosszak, bár az első nagy hülyeség, mert egy harcban ugyanúgy lehetne ötöt támadni és el lehetne lőni a vari/toli készülit többször...csak akciósorozatokként.
a kettes ötleteddel egyetértenék, de csak a napszakos részével, és úgy ahogy wand írta, ha külön csopi lenne rá. a mostani játék helyére semmiképp se tenném.
a 3-ast nem tartom igazinak (ha lenne egy másik hódhoz hasonló játék abba eltudnám képzelni, de a mostani rendszert ilyenre nem váltanám le), mert akkor mostantól a szövik megfoghatnak szinte minden támadást, a varis és tolisat fölöslegesenek tartom a keverésnek meg nem örülnék
Reply With Quote
  #49  
Old 08-02-2007, 15:05
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
a 3-ast nem tartom igazinak (ha lenne egy másik hódhoz hasonló játék abba eltudnám képzelni, de a mostani rendszert ilyenre nem váltanám le), mert akkor mostantól a szövik megfoghatnak szinte minden támadást
jaja persze.
értelemszerűen a sereg a mostaniak szerint menne.. ha hívtál be előre védelmet akkor véded, de ha nem akkor bemegy.
nem lenne szerepe annak, hogy kinek mennyire gyors a nete..
Reply With Quote
  #50  
Old 08-02-2007, 15:40
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Kg, az ötleteid nem igazán tetszenek, többen már leírták, hogy miért. Abban egyetértek, hogy a Hódítóban fontos tényező a gép előtt eltöltött idő. Volt már olyan eset, hogy háborút vesztettünk, mert aludtunk éjszaka, ez benne van a pakliban.
Viszont igenis lehet olyan fajt, személyiséget választani, ami kevesebb odafigyeléssel is sikeres lehet, és igen magasra is fel lehet jutni vele. Ha már kiválasztottad ezeket és úgy üt be a krach, még mindig tudsz változtatni az országod felépítésén. Ezek mind-mind stratégiai elemek szvsz., tehát fontos a Hódítóval töltött idő, de a helyes stratégia méginkább.
***
Amúgy jó, hogy van valaki aki rendesen foglalkozik a témájával, ha már megnyitotta.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)

Last edited by tdomo; 08-02-2007 at 15:42.. Reason: szóismétlés
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14291 06-11-2024 15:23
Hódító, a világhódító játék(?) Skolt Általános beszélgetés Hódítós témákban 46 02-10-2006 00:12


All times are GMT +1. The time now is 14:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu