View Single Post
  #2  
Old 04-22-2009, 14:08
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Akkor mint új tesztelő, beszámolok a tapasztalataimról.

Az első pár szinten élvezetes a játék, kb. 5-ös szintig eljutni nem sok idő, viszont utána elég monotonná válik, mégpedig amiatt, hogy a karakter gyakorlatilag semmit nem erősödik.
Az első szinten is és a 12-es szinten is csak kutyákat és macskákat lehet ölni, a róka túl ritka, a takarító és a farkas pedig túl erős, sokszor kéne megállni pihenni.
Ez a harcos karakterrel a tapasztalatom.

Ha pedig segítőkkel szeretnék harcolni, akkor ahhoz meg kell tanulnom a toborzást, motivációt, parancsnokságot, katonaképzést, elitképzést, bányászatot, kőbányászatot, fémbányászatot, kovácsolást, és ezek után lehetnek segitőim, viszont így kb. 15-20-as szintre kell eljutni ütés, rúgás és varázslatok használata nélkül.
És 20-as szinten a karakterem ugyanolyan erős, mint 1-esen!
Ezért felvetném, hogy mi lenne ha szintlépésenként 4 ÉP-t kapna a karakter.
(Tudom, ez csak tesztverzió, és később lesznek vásárolható fegyverek, stb., de a jelenlegi rendszerben nehéz fejlődni)

Ha életerőt tanulok, akkor 4 életpontot kapok, ami a jelenlegi tanulási rendszerben, mikor pl. 12-es szinten 2500 tp kell hozzá, rengeteg időt igényel (macska 13 tp, kutya 17 tp), pedig egyszeri 4 életpont nem sokat ér, minden valamirevaló szörny 2 ütésböl leöl, 15-50-t sebezve (vaddisznó, oroszlán, medve), tehát szerintem ezen is lehetne változtatni.

Nekem is előjött az a jelenség, hogy a piacot teljesen ürenek látom.

Valamint a toborzás és bányászat nem az első lépésnél, a 10%-nál kezdi el mutatni az állapotát, hanem 20%-nál és onnan megy egyesével, ez direkt van így?

Néha előfordult, hogy a MOB életereje 0 volt, de még egyet bele kellett ütnöm, hogy meghaljon.

Valamint kipróbáltuk, hogy tud-e húzni egy nagyobb karakter egy kisebbet, és totális kudarc lett. Ha gyenge szörnyeket ölünk, akkor a kisebb kari nem kap tapasztalatot, ha nagyobbakat, akkor sem kap sokat, de cserébe elég gyakran el is halálozik, még rendszeres gyógyítás mellett is.
Tehát nem érte meg csapatban mozogni.

A kereskedést viszont jónak találtam, gyorsan össze lehetett belőle sok pénzt gyűjteni.

Meg szeretném kérdezni, hogy miért van külön ütés és rúgás, van-e bármi különbség a kettő között.

Még annyit javasolnék, hogy meglehetősen unalmas harcos karakterként egy csata közben folyamatosan nyomkodni a rúgást, nem lehetne-e beállítani, hogy minden körben rúgjon egyet.
The Following 2 Users Say Thank You to Padlócsempe For This Useful Post: