View Single Post
  #13  
Old 11-15-2007, 13:21
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Tényleg bármikor megtámadhatnak. Ezért mindenki rákényszerül arra, hogy tartson otthon kellő védősereget. Az állandó online klánok is kénytelek lennének védősereget tartani, mert piacról nem biztos, hogy tudnak sereget venni. (egyik klánban sem mindenki állandó online, mindenki aligha riasztható, piacozás miatt átmenetileg kevés lehet a kp., stb.) Az állandó online klánoknak az lesz az előnye, hogy tudnak reagálni a támadásokra. Viszont a nem állandó online klánok kellő védelemmel kivédhetik a támadásokat.
Az állandó benntartott védelem nagyon nagy gabonafogyasztással jár. Minden bizonnyal minden klánnak több gabonát kell termelnie, mint most. Tehát mindenhol növekszik a gazdasági épületek száma a barakkok rovására. Ha szűkösebbek az erőforrások, akkor növekszik a stratégiai döntések száma, jóval nehezebb lesz egy optimális összetételü klánt kialakítani, jobban kidomborodik, hogy ki hoz jobb stratégiai döntéseket.
A támadhatóság akkor is rossz mederbe tereli a játékot. Az hogy állandóan bent álljon akkora sereg ami véd is az lehetetlen te is vágod. Vagy pedig marha drága. Innentől kezdeve nem a stratégia változik meg hanem az hogy kinek van megtöbb pénzze hogy akár termelő ori nélkül is etesse a klánját. ez pedig semmi stratégia csak sok pénz ennyi.
Reply With Quote