Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Ember faj reformja (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4732)

Surranohalal 12-09-2012 11:52

Ember faj reformja
 
Mivel nincs releváns topic amelyhez hozzászólás született az elmúlt 1-1,5 évben ezért csinálok neki, hogy ne a feles bankos topicokban legyenek az ötletek.

Az Ember faj mint tudjuk kvázi kihalt, A-ban kb nulla, és a többi csoport top30%ában is max tíz lehet összesen körülbelül.
(legalábbis a nagylétszámú aktívabb csoportokban)
Az oka egyszerű: bármilyen felépítésre harmatgyenge. Ja nem lehet rengetni. nagy cucc...

Az ember a legáltalánosabb faj, nem tud semmit, _viszont_ jól alkalmazkodik. Legalábbis kéne. Alapvetően a faji vari a hadis vagy haditolis vonalat kellene elősegítse, illetve szöviben tolis.
Szóval pár ötlet, hogy hogyan lehetne feljavítani a fajt:

Verzió A: a személyiségek érjenek duplát.
  • kereskedő: bank duplán termel
  • varázsló: +2% készüli körönként
  • tolvaj: +2% készüli körönként
  • tudós +10% a maximumokhoz, kivéve lakáshelyzeti
  • gazdálkodó: +20% termelés
  • tábornok: +2 tabárnok (azaz 7, mint egy alap orknak)
  • kufár: +2 piac naponta
  • túlélő: 60% védelem az tűzgolyó, tolvajok/varázslók/katonák ölése ellen valamint az emberlopás ellen.
  • építész: 20%kal olcsóbban épít és 40%-t kap vissza
  • vándor: maradjon változatlan
  • harcos: +2% területre; +20% fosztira/rombira/mészárra
  • karavánmester: +2 karaván (összesen 3)
  • stratéga: a csata közbeni hadi veszteségei 60%-kal alacsonyabbak

Verzió B: Egyel több személyiség (alapból kettő)

Verzió C: Tükörvarázs verje vissza a infoszerző varikat és a toliakciókat is, a leírt arányban.

Verzió D: ez mind együtt talán elég.

Verzió E: egyéb ötlet, melyet a topicba leírtok.

Pool 12-09-2012 12:16

Nekem egyik lehetőség sem tetszik, de most nincs is ötletem az emberhez...

jampi 12-09-2012 12:35

sztem a laki meg hadi tekihez kellene hozzanyulni.

Surranohalal 12-09-2012 13:14

Quote:

Originally Posted by jampi (Post 301540)
sztem a laki meg hadi tekihez kellene hozzanyulni.

A tekiváltoztatásra sokan írták hogy nem kell még1 gnóm/stb. És ha jól rémlik Ati sem szeretne olyan irányú változtatást.
Amúgy csak a laki+hadi változtatás nem is tenné még versenyképessé a fajt...

none 12-09-2012 13:27

Az, hogy alapból plusz szemet kapjon nekem nem tetszik, azért mindenkinek tennie kell..
Viszont a dupla bónusz a szemekért egész érdekes, viszont nem tudom, így mire lenne használható az ember?

Merengő 12-09-2012 13:43

Quote:

Originally Posted by none (Post 301544)
Az, hogy alapból plusz szemet kapjon nekem nem tetszik, azért mindenkinek tennie kell..
Viszont a dupla bónusz a szemekért egész érdekes, viszont nem tudom, így mire lenne használható az ember?

szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.

none 12-09-2012 14:00

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301546)
szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.

Nem tudom.. továbbra is kérdéses, mire lenne így jó az ember?
Hadinak szerintem még 6-8 szemesként sem lenne érdemes választani, varinak egyértelmű, hogy nem, tolinak meg így sem biztos, hogy jobb lenne, mint egy feles..

Surranohalal 12-09-2012 14:10

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301546)
szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.

egy 6 szemes gnómot/orkot hasonlítsál össze vele.

tény egyre erősebb lenne a több szemmel, de alapból a leggyengébb faj, ezért így sem lenne "sablonból" erős. hanem csupán alakítható saját szájíz szerint.

pl.: (ember vs gnóm)
gazdálkodó-tudós-vándor-tábornok (több egyértelműen országfelépítést "statikusan" segítő bónusz nincs, csak helyzetfüggőek)

ház: 18,75% vs 16,66%
férőhely: 52 vs 60
templom: 130 vs 150
tanyatermelés: 84 vs 85,25
bányatermelés: 11,76 vs 11,935
egységek ereje védekezésben: 1,4 vs 1,55
egységek ereje támadásban full tabival: 1,54 vs 1,59

tény a tükörvarázs jobb mint a kulcs, A-ban egyik sem ér semmit. 5. szinten meg a tükörvarázs nem nagyon ér semmit.

tehát a felépítést segítő bónuszok még nem teszik erőssé, sőt a gnóm jobb. viszont egyszemesként tudóst választva már sokkalta életképesebb a jelenleginél, és a 3-4 szemes játékosok már valszeg érdekesnek találnák a fajt és látnának benne lehetőséget amennyiben pl haditolis vagy hadis felépítést preferálnak.


11 személyiség: 2 ország
10 személyiség: 3 ország
9 személyiség: 4 ország
8 személyiség: 14 ország
7 személyiség: 19 ország
6 személyiség: 37 ország
5 személyiség: 55 ország

szerintem - mivel ebből a fele-kétharmada szabis... 40 ország nem borítaná meg a dolgokat. játszhatóbb faj lenne az ember, nem lenne teljesíthetetlen a szám feltétel, a többszemeseknek természetesen több lehetősége lenne, de nem jelentene drasztikus előnyt más fajokhoz képest. (esetleg harcoson el lehet még gondolkozni, bár szerintem ott sem durva a kétszeres bónusz igazából, tekintve hogy ember védelme ettől függetlenül gyenge marad tehát a föld visszahozható)

Dave 12-11-2012 13:33

Szeirntem az ember faj legnagyobb hátránya, hogy se előnye, se hátránya.

NÉzzétek végig a súgóban. Bármelyik fajt megnézed, akkor az előnyeiben csupa-csupa haderőt segítő előnyök, míg hátrányok max anyagi ilyenek, hogy 10%-al nagyobb veszteség csatában, drágább tekercsírás, több nyersanyag kell.. ezeket mind-mind előre ki lehet küszöbölni egy kis termeléssel.
de ha haderő hátrányát sehogyan sem tudod kompenzálni, csak faji sajátosságokkal.

az ember, mivel semleges faj, ezért meg kéne nézni, hogy a kulcsfontosságú tudományoknál mennyi az összfaj átlaga. pl lakiteki: elf30%,ork 30%, gnóm50%.
ezekt összeadni, leátlagolni, és azt megadni az embernek.

ha ezeket előnyben megkapná, máris óriásit lépne előre.


(hadsereg támadóban az összes bónusz, összes malusz átlaga például:
elf 40%haditeki = 1.4
ork 30% támadótöbblet 40% haditeki. kettő együtt 1,3X1,4=1.82
félelf: -10% támadóerő = 0.9
törpe: hadügy 40%= 1.4
gnóm hadügy 50%= 1.5
óriás: 15% támadóerő többlet = 1.15
élőhalott az kérdéses, hogy beszámítható egy a szintenkénti változás miatt.
embert kivesszük
tehát az élőhalott miat egyelőre csak a 6 másik fajt veszem figyelembe
1.4+1.82+0.9+1.4+1.5+1.15=8.17/6faj=1.3616...
tehát a 36% az az átlag. ezzel a vizsgált fajok közül 4 még felette van, 2 alatta... szerintem teljesen elfogadható támogatás az emberi faj megmentéséért.
ugyanilyen elven meg lehet vizsgálni a többi tudományt, és egyéb védekezési bónuszokat a fajoknál)

Surranohalal 12-11-2012 17:16

óriásnál kihagytad a tekit, felesnél kihagytad a tekit, elfnél a védbónuszt esetleg, félelfnél szintén stb.

az átlag az kb 40% minden fajta tekiből végeredményben. korábban felvetettem még a félelfes topicban hogy az embert kb annyival érdemes javítani, hogy 40% legyen minden tekije. erre azt kaptam nem kell még1 gnóm a tekihez nem akarnak nyúlni (asszem Ati se, meg az emberek se bár sok reakció nem volt)

Dave 12-12-2012 11:00

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301590)
óriásnál kihagytad a tekit, felesnél kihagytad a tekit, elfnél a védbónuszt esetleg, félelfnél szintén stb.

az átlag az kb 40% minden fajta tekiből végeredményben. korábban felvetettem még a félelfes topicban hogy az embert kb annyival érdemes javítani, hogy 40% legyen minden tekije. erre azt kaptam nem kell még1 gnóm a tekihez nem akarnak nyúlni (asszem Ati se, meg az emberek se bár sok reakció nem volt)

azokat azért hagytam ki, mert nem tér el az alaptól. a védőbónuszt meg azért, mert támadást számoltam.
ha tekihez nem akarnak nyúlni, akkor nem tudom mivel vesznek rá akárkit is arra, hogy embert válasszon..
hadilag a leggyengébb, támadóvariban sem túl erős., tolira is van jobb faj...

töltelékorinak tökéletes :D

Surranohalal 12-12-2012 13:18

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 301602)
azokat azért hagytam ki, mert nem tér el az alaptól. a védőbónuszt meg azért, mert támadást számoltam.
ha tekihez nem akarnak nyúlni, akkor nem tudom mivel vesznek rá akárkit is arra, hogy embert válasszon..
hadilag a leggyengébb, támadóvariban sem túl erős., tolira is van jobb faj...

töltelékorinak tökéletes :D

jó de átlagszámításhoz be kellett volna rakni :))

amúgy lehet turbózni a fajt de ha Ati fenntartja a "teljesen átlagos = semmi előny semmi hátrány" akkor tök fölösleges az ember faj létezése. arra ott az Ismeretlen faj kb.

Dave 12-13-2012 07:43

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301615)
jó de átlagszámításhoz be kellett volna rakni :))

amúgy lehet turbózni a fajt de ha Ati fenntartja a "teljesen átlagos = semmi előny semmi hátrány" akkor tök fölösleges az ember faj létezése. arra ott az Ismeretlen faj kb.

Igaz, azzal egy hangyányit gynegébb lesz az átlagszám, ha 2-szer 30% belekerül, de nem sokkal. Ez is csak egy irány, nem konkrétum.

Amúgy igen. a fajoknál az előny vs hátrány köszönőviszonyban sincs egymással. a se előny se hátrány nagyjából egy giga nagy hátrány :)

Surranohalal 12-13-2012 08:11

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 301643)
Igaz, azzal egy hangyányit gynegébb lesz az átlagszám, ha 2-szer 30% belekerül, de nem sokkal. Ez is csak egy irány, nem konkrétum.

Amúgy igen. a fajoknál az előny vs hátrány köszönőviszonyban sincs egymással. a se előny se hátrány nagyjából egy giga nagy hátrány :)

pont hogy erősebb lesz az átlagszám, olyan 40% körüli. mert ugye a fajok száma nem változik :) de sztem hagyjuk a matekot ^^

Dave 12-13-2012 13:19

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301646)
pont hogy erősebb lesz az átlagszám, olyan 40% körüli. mert ugye a fajok száma nem változik :) de sztem hagyjuk a matekot ^^

mást nem tudom mit lehetne kitalálni...
előbb lennék zombi tudós, mint ember :D

Sequator 10-29-2013 08:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 305889)
Teljesen más terveim vannak vele

Mik a terveid az emberrel? :)

Pool 10-29-2013 09:41

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305900)
Mik a terveid az emberrel? :)

kiveszi a játékból

Bumburnyák 01-02-2014 23:25

Sziasztok!

Az ember a minimumot képviseli jelenleg a játékban, nem az átlagot! Mindenki 30%-ról indul a tekiknél, de az ember ott is marad. Épp ezért, az átlag szerintem is 40% kellene, hogy legyen. Ettől térnének el a fajok mind fel, mind pedig le. Akár pontosan úgy, ahogy most vannak.
Ezzel nem lenne újabb hadi ori se még egy gnóm.
Mellé szerintem kellene az is, hogy a Tükörvarázst kiegészítsük azzal, hogy minden ártó szándékú varázslatot visszatükröz, azaz a térkapu nyitását is.
A félelfet most készül Ati erősíteni, aminek köszönhetően picit el is fognak szaporodni, így ez a két kis erősítés szerintem még belefér az embernek is.

Izgalmassá válna és új stratégiák megjelenéséhez vezetne.

none 01-03-2014 12:20

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306623)
..
Mellé szerintem kellene az is, hogy a Tükörvarázst kiegészítsük azzal, hogy minden ártó szándékú varázslatot visszatükröz, azaz a térkapu nyitását is.
..

Ez nem kicsit elvetemült ötlet..
Gyakorlatilag mf embert nem lehetne felmérni/lelopni.. Szövist is csak szövin keresztül, de ha nem tudod kivel van ez is bukott..
Tehát tolikkal is védve van, faji varázslat miatt, és varikkal is..

Bumburnyák 01-03-2014 12:34

De ő sem tud lopni szövitől vagy felmérni őket. Mert akkor nyitnia kell kaput és ha a szöviben van félelf simán lelopja a saját kapuján keresztül.
Egy gömb alapján azért meg lehet határozni, kb. milyen épületei vannak.
Sereggel üthető, ha piszkál, mint a félelf.
Erősíti azt az oldalt, hogy a szövibe legyen egy félelf, ami miatt változások lépnek életbe.

none 01-03-2014 13:05

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306627)
De ő sem tud lopni szövitől vagy felmérni őket. Mert akkor nyitnia kell kaput és ha a szöviben van félelf simán lelopja a saját kapuján keresztül.
Egy gömb alapján azért meg lehet határozni, kb. milyen épületei vannak.
Sereggel üthető, ha piszkál, mint a félelf.
Erősíti azt az oldalt, hogy a szövibe legyen egy félelf, ami miatt változások lépnek életbe.

Egy kocsmás ember nem is akar majd lopni..
0 katit tartok bent, találd ki gömb alapján, mi lehet benne..:)

Bumburnyák 01-03-2014 13:20

Akkor hol tartod? (feltételezem, a varikat meg tolikat benn hagyod, különben a tükörvarázs semmit se érne) Mert ha ütsz, teljes krónikából tudom, mikor érnek vissza a seregeid. Ha piacon, akkor meg pénz kell legyen az oridban, beütlek egy nagy sereggel fosztani. Sőt, akkor másoktól is számíthatsz seregekre.. Így akkor vagy visszaveszed az egységeid védekezni vagy ha nem használna, elköltöd másra, de akkor utána már több sereget kapsz, nem csak fosztani.. :) És nem lesz miből visszavenni :)
Ez csak akkor életszerű, amit mondtál, ha 24 órában vagy és 6 piacra lépésed is van... :)
De miért állnék bele az emberbe, csak úgy? Pár ezer tekiért, amije lehet? Javasolt változtatásaimtól se lenne egy durva hadis vagy tolis. Csak egy jó átlag, vari-toli-hadi átlagon egyensúlyozva.

none 01-03-2014 14:49

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306632)
Akkor hol tartod? (feltételezem, a varikat meg tolikat benn hagyod, különben a tükörvarázs semmit se érne) Mert ha ütsz, teljes krónikából tudom, mikor érnek vissza a seregeid. Ha piacon, akkor meg pénz kell legyen az oridban, beütlek egy nagy sereggel fosztani. Sőt, akkor másoktól is számíthatsz seregekre.. Így akkor vagy visszaveszed az egységeid védekezni vagy ha nem használna, elköltöd másra, de akkor utána már több sereget kapsz, nem csak fosztani.. :) És nem lesz miből visszavenni :)
Ez csak akkor életszerű, amit mondtál, ha 24 órában vagy és 6 piacra lépésed is van... :)
De miért állnék bele az emberbe, csak úgy? Pár ezer tekiért, amije lehet? Javasolt változtatásaimtól se lenne egy durva hadis vagy tolis. Csak egy jó átlag, vari-toli-hadi átlagon egyensúlyozva.

A rövid szabi óta igazából nem hiszem, hogy gondot okoz minden aktív körben távolozni..
Az ötleted szerintem túl erős..

olvastar 01-03-2014 15:39

Valaki felvetette, az elfes topicban, h az elitjei, es csak az elitjei erjenek tobbet.
Teszem azt 8/8-at. Ezt egy kicsit erosnek tartottam akkor hirtelen, es bar azota se szamoltam utana h ez ertekben pontosan mit jelent, de mondjuk egy 6os, vagy 7es ertek szerintem annyira nem lenne rossz.

Legalabb tobb elites orszagot latnek, ami kis feludules lenne ebben a 90% ijj lo felallasban.

Bumburnyák 01-03-2014 21:48

Quote:

Originally Posted by olvastar (Post 306637)
Valaki felvetette, az elfes topicban, h az elitjei, es csak az elitjei erjenek tobbet.
Teszem azt 8/8-at. Ezt egy kicsit erosnek tartottam akkor hirtelen, es bar azota se szamoltam utana h ez ertekben pontosan mit jelent, de mondjuk egy 6os, vagy 7es ertek szerintem annyira nem lenne rossz.

Legalabb tobb elites orszagot latnek, ami kis feludules lenne ebben a 90% ijj lo felallasban.

De ez már egy előny, és az embernek nincs se előnye, se hátránya.

olvastar 01-04-2014 01:40

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306645)
De ez már egy előny, és az embernek nincs se előnye, se hátránya.

Helyesbitek: Az ember nem is letezik :)
Mert az a hatranya h nincs elonye. Ha lenne valami kulonlegessege, ami mas fajoknak nincs, akkor mar lehetne kezdeni vele valamit. Nekem ez az otlet tetszett (nem sajat de ezt mondtam)

Mert ugye alap teki 30% plusz egy fajui varazslat ES erre jonnek utana a bonuszok, maluszok. Csak eppen ha van valamibol maluszod, akkor azon oldalad leepited a bonusz javara. Igy valamilyen oldalrol nem leszel utheto, es azon az oldalon te leszel a kiraly. Embernek nincs ilyen. Ezert van hatranyban.

Ezen gondolatmenet egyetlen fajra illik ra, csak maskeppen. A Gnomra.
Mindenbol adtak neki bonuszt, meg minden oldalrol adtak neki maluszt. De pont a bonuszok miatt tudja valtoztatni felepiteset, ha ugyesen hasznalja a bonuszokat.

Az h az embernek nincs bonusza tekire, szerintem maris malusz. Nincs bonusza egysegre az is malusz. Ezert tetszett meg az otlet, hogy kapjon valamire bonuszt. Ugyanis igy dupla maluszos a faj. (tudom, h nehez kovetni, de forditva gondolkodok mint az atlag, igy nekem a hiany tunik fel, nem az ami van)

Ghosti 12-01-2014 17:26

Az ember faj elveszett a tobbi mellett miutan lejjebb esett a tukorvarazs ereje. Miert valtozott? Mert mindenki panaszkodott hogy nem lehet arto varizni. Minden mast viszont lehetett ellene csinalni, igy nem ertettem mi volt ez a nagy problema, foleg, hogy ez volt az egy ami szamitott az embernel valamit.
Mas valtozasok is bejottek kozbe, anno en szerettem ember lenni, de reg volt, elveztem mikor probalkoztak a tukor ellen. De akkor meg maskepp jatszottunk.

En adnak az embernek elonyt es ha van elony akkor hatranyt is. Miert ne? Minden mas fajnak van. Miert kell az embernek semlegesnek lenni? Ez mar elavult, mert amikor a fajok bejottek az volt a cel, hogy jatszunk a tobbi fajokkal, ne csak az emberrel, erre az ember teljesen kihalt.

Lehet barmi emberi tulajdonsag elonye es hatranya is. Ezek kozul peldak:

Elonyokre:
  • Az ember ugye szeret kutatni, felderiteni uj dolgokat. Miert ne fedezhetne kevesebb katonaert meg magasabb hekin is? Miert ne irhatna az osszes tekit olcsobban?
  • Az ember megvedi a hazajat es az eletbe maradasert torekszik az utolso lehelletig. Az osemberek ota az ember mindig harcolt valamiert es lehet nem olyan jo mint egy ork amelyik faj tiszta hadi, de miert ne lehetne megadni neki, hogy tudjon kepezni gyorsabban? Miert ne lehetne tobb hadi tekije?
  • Az ember szereti az otthonat, mindig csinositja a hazat, lakasat. Legyen az egyetlen faj ahol a tudos szemelyiseg megadja a + 5%ot a laki tekinek is. Akinek 1 szeme van az ugyis leginkabb a tudost valassztja.
  • Az ember ugye szereti a hasat:) Az emberiseg kezdete ota, vadaszik, halaszik, foldmuvelove valt stb.. Miert ne termelhetnenek a tanyak tobbet? Vagy magasabb Mezoteki %?

Hatranyokra:

  • Az ember elkolti amije van:) Keruljon valami tobbe mint masik fajoknak. Az ember ugye arra torekszik minel szebb es nagyobb legyen az otthona, kornyezete akkor keruljon az epitkezes tobb anyagba meg penzbe. Igy kiegyenlitodig a gyorsabb kepzes, mert mint a torp elobb helyet kell neki csinalni hogy elferjen, csak ugye az ember nem termeli meg a tobb anyagot.
  • Mivel az ember halalig harcol, veszitcsen tobb egyseget haboruba, ha tolvajai lebuknak halljon meg belole tobb mint masik fajoknak.
  • Ha joval kevesebbert tudja irni a tekiket, akkor ha lopjak tudjanak vinni tole ?%al tobbet.


Spec vari. Ugye a hullan kivul minden fajnak van. A tukorvarazst le kellene cserelni valami masra ami segitene.
Ez pl lehetne a fenti emlitett gyorsabb kepzes. Ha fennt van a spec varija akkor gyorsabban tud kepezni. Igy ha hirtelen kell tobb vari, toli vagy egyseg, gyorsabban elo tudja allitani, vagy ha haborura keszul gyorsabban fel tud keszulni ra.

De lehet barmi mas, ami positivan hatna ra mint pl. az 'emberi akarat ero', ha fennt van a varazslat akkor valamiben adjon tobbletet, vagy vedelmet, erre kellenenek otletek.

Tolikkal, varikkal legyen atlagos. Mert ugye hiaba erositenenk tolival vagy varival, nem tudna megallni a helyet, egyedul hadisabba tudjuk tenni, elvegre haborus jatek ez, es a fajoknak tudni kell harcolni valami szinten a tobbi ellen.

Na szoljatok hozza:) Ha meg valami eszembe jut kesobb leirom. %ot most ne igen vitassunk, inkabb otleteket elobb.

none 12-02-2014 09:51

Tőled is azt kédezem, hogy milyen célt szolgálna így az ember? Toli, vari, hadi, termelő, vagy fedezős beton, mint az elf?

Ghosti 12-02-2014 16:57

Quote:

Originally Posted by none (Post 308444)
Tőled is azt kédezem, hogy milyen célt szolgálna így az ember? Toli, vari, hadi, termelő, vagy fedezős beton, mint az elf?

Felsoroltam a gondolatokat, az nem azt jelenti mind kell neki, hanem valami a sok kozul, varis tolisra irtam inkabb ne, azoknak mar van faja. De ha mast nem akkor legalabb harcolni tudjon mert jelenleg se ferohely, se plusz semmi amig minden mas fajnak van valami plusz.

Az embernel nincs hely, es hidd el jatszottam vele eleget, hogy mekkora hely hiany van nala. Ha megnezzuk barmely fajnal ha 30% is a laki teki valami segiti masba, az embernel ez egyaltalan nincs.

orknal 30% lakiteki de erosebb hadilag es kevesebb kaja kell
elfnel 30% lakiteki de a legerosebb vedekezesbe
torpnel 30% lakiteki de gyorsabban tud kepezni es termelo faj

A fennt emlitett fajok hatranyai meg szerintem nem hatalmasak mellette.

Akkor lassuk a spec varijat a nem varis ugysem probalja meg ellene, egy orias akinek eleve joval nagyobb a vari tartomanya es ferohelye meg egy varis gnom mert annak is van boven helye, de meg talan az sem miert? mert tolikkal es sereggel sokkal gyorsabban el lehet intezni az embert. Semmi kulonleges tobbletet nem kap egyaltalan a keves ferohely melle.

Szamit, hogy legtobben nem tudjak artozni? Mennyire?

Es akkor miert nincs ember a szoviben, megha jatszananak tobben vele sem venned be, miert?
Mert a szovinek semmi hasznot nem tud nyujtani.

Az ork hozza a foldet, a torpe termel, az orias csinalja a gomboket, felelf most erositve eplistazik, kitekizik stb.. a gnom meg barmire hasznalhato. Hova illeszted be az emberket?

Valamit kell hogy adjunk az ember fajnak, hogy egyenibe es szovibe is kivanatos legyen.

none 12-06-2014 11:16

Varisnak, tolisnak van faja.. :) 1-1 :p
Inkább hadi kell, mert annak nincs?
Egy 6-7. hadis mennyire lesz kívánatos?
Valami plusz kéne az embernek, amiért van értelme játszani vele.. mint a törpe termelése, az elf védelme, óriás toli védelme, gnóm teki védelme/bónusza, ork hadi ereje, vagy a felesnél a tolik..
Azzal, hogy kicsit erősebb lesz, még érdemben nem lesz használható..
Eleve a gyors képzés ott van a törpénél.. tehát csak akkor lenne értelme, ha még gyorsabb lenne.. őszintén szólva nem tetszik az ötlet..:)
Kedvezményes fedezésre ott az elf, de ő legalább meg is tudja védeni..
Tehát hova illeszted be az embert ezekkel? Katitermelő lesz? :)

Ghosti 12-06-2014 17:33

Quote:

Originally Posted by none (Post 308464)
Varisnak, tolisnak van faja.. :) 1-1 :p
Inkább hadi kell, mert annak nincs?
Egy 6-7. hadis mennyire lesz kívánatos?
Valami plusz kéne az embernek, amiért van értelme játszani vele.. mint a törpe termelése, az elf védelme, óriás toli védelme, gnóm teki védelme/bónusza, ork hadi ereje, vagy a felesnél a tolik..
Azzal, hogy kicsit erősebb lesz, még érdemben nem lesz használható..
Eleve a gyors képzés ott van a törpénél.. tehát csak akkor lenne értelme, ha még gyorsabb lenne.. őszintén szólva nem tetszik az ötlet..:)
Kedvezményes fedezésre ott az elf, de ő legalább meg is tudja védeni..
Tehát hova illeszted be az embert ezekkel? Katitermelő lesz? :)

Nem ertelek, elvegre nem hadis jatekot jatsszunk? Nem az a cel minel tobb folded legyen, minel magasabban legyel, minel erosebb? A varik es tolik besegitenek mert tudsz artozni, gyilkolni stb... de azok nem hozzak a foldet neked. Egyedul sereggel tudod novelni, hogy sikeresen utod az ellenfeleket, vagy veded a bejovo sereget, vagy kisered. Fedezni meg unalmas, foleg ha el is viszik mindig. Minden faj kapott valami pluszt ami segiti, az ember nem.

Gyorsabban nemigen fog senki sem kepezni egysegeket szerintem mint ami mar igy is engedett.

Oda kell beilleszteni az embert ahol megtudja allni a helyet a tobbi mellett.:D

No akkor gyerunk legyel rajta, sorold fel hogy szerinted mi lenne jo.

none 12-06-2014 17:54

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 308465)
Nem ertelek, elvegre nem hadis jatekot jatsszunk? Nem az a cel minel tobb folded legyen, minel magasabban legyel, minel erosebb? A varik es tolik besegitenek mert tudsz artozni, gyilkolni stb... de azok nem hozzak a foldet neked. Egyedul sereggel tudod novelni, hogy sikeresen utod az ellenfeleket, vagy veded a bejovo sereget, vagy kisered. Fedezni meg unalmas, foleg ha el is viszik mindig. Minden faj kapott valami pluszt ami segiti, az ember nem.

Gyorsabban nemigen fog senki sem kepezni egysegeket szerintem mint ami mar igy is engedett.

Oda kell beilleszteni az embert ahol megtudja allni a helyet a tobbi mellett.:D

No akkor gyerunk legyel rajta, sorold fel hogy szerinted mi lenne jo.


"Időutazás egy középkori világba, ahol a Te döntéseidtől függ egy egész ország sorsa. Próbáld ki milyen vezető lennél, harccal, vagy diplomáciával lehet a Te országod a legnagyobb... Melyik stratégia lesz a nyerő? Harcos? Kereskedő? Varázsló? Ki tudod hozni a legtöbbet a fajodból? Tedd próbára Magad, és győzz le mindenkit!"

Nem értünk egyet.. nem hiszem, hogy a játéknak csak hadira kéne korlátozódnia és a vari-toli csak kiszolgáló szerepet töltsön be..
Neked unalmas, másnak lehet nem.. vagy ha unalmas is, pl a vari vagy toli játék színesítése lehet kevésbe tenné unalmassá a játék azon oldalát..

Ghosti 12-06-2014 18:22

Quote:

Originally Posted by none (Post 308466)
"Időutazás egy középkori világba, ahol a Te döntéseidtől függ egy egész ország sorsa. Próbáld ki milyen vezető lennél, harccal, vagy diplomáciával lehet a Te országod a legnagyobb... Melyik stratégia lesz a nyerő? Harcos? Kereskedő? Varázsló? Ki tudod hozni a legtöbbet a fajodból? Tedd próbára Magad, és győzz le mindenkit!"

Szerintem ez meg akkor lett irva amikor Kereskedo szem nem is volt. Kereskedni meg lehet nelkule is, lehetsz a leggazdagabb orszag most is ha erre hajtasz ra, csak ugye idobe tellik amit senki nem akar raforditani. Varazsloval is lehet jatszani, de ahhoz kellenek jo szovik melleje. Ugyhogy nem latom benne a hibat. Hozza allas kerdese.

Quote:

Nem értünk egyet.. nem hiszem, hogy a játéknak csak hadira kéne korlátozódnia és a vari-toli csak kiszolgáló szerepet töltsön be..
Neked unalmas, másnak lehet nem.. vagy ha unalmas is, pl a vari vagy toli játék színesítése lehet kevésbe tenné unalmassá a játék azon oldalát..
Lehet nem ertunk egyet, de ez van. Alljal egy hadi melle a varikkal, artozzad meg miegymas, aztan meddig leszel mellette ha az egyfolytaban foldel?
Nem a vari es toli unalmas, hanem, hogy vannak egyesek akik fedeznek vegig, es utana sirnak, hogy elveszik a foldet, mert ugy allnak be hogy nem tudnak semmivel vissza csapni, az sem a jatek hibaja.

De most nem ez a kerdes, hanem az ember faj. Varisra akarod? Hogyan? Tudjon jobban kereskedni? Mi lenne ezekben az elonye? Tudjon jobban tolvajkodni? Mindezzel jatszhatova tettuk? Megallna a helyet a tobbi faj mellett? Akarnal vele jatszani?

Takanohana 12-07-2014 22:17

szerintem nem hadi irányba kellene terelni az embert.

aki hadis akar lenni, annak ott az ork és a hulla, két echte hadis faj. nagyon jól alkalmazható a gnóm és az óriás is. de még a törpe és az elf is kap hadis bónuszokat. 6 faj a 8-ból, ami hadira alkalmas. minek ide hetedik?

tolira ott a feles, (főleg most megerősítve), de lehet a gnóm vagy akár a törpe is tolis.

varira viszont igazából csak az óriás van (aki hadis is.) - na jó, lehet gnóm vagy elf is varis, de nem jellemző.

ha már embert akarunk reformálni, szerintem egy olyan specifikusan varis fajt kéne belőle kihozni, mint toli esetén a feles.

Ghosti 12-08-2014 00:40

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 308469)

ha már embert akarunk reformálni, szerintem egy olyan specifikusan varis fajt kéne belőle kihozni, mint toli esetén a feles.

Ok, benne vagyok, nem reszletezted, de megnezhessuk.

Feles mar eleve 40% lakastekivel rendelkezik es ugyan annyi tolizasra.
Megadjuk az embernek a 40% lakastekit es magia tekit? Mert most nagy helyhianyban szenved. Igaz kocsmabol tobb kell mint templombol, de ez segitene a nagyobb sereg tartasban is.

A feles vedo ereje 10%al magasabb, jol van tobb kocsmat kell tarcson, ha nem is kap az ember tobbletet ebbol mert a templomokban tobb vari fer mint kocsmaban tolvaj, csak kapja meg a 40% laki tekit es mindjart van tobb helye.

Felesnel, informacio szerzes meg 50% keszultseg alatt is megy neki, akkor megadjuk az embernek hogy gombozni, kronika szoval info szerzest megtudja csinalni 50% alatt is?

A felesnel katona gyilkolas dupla, hm az embernel duplan szamitcsanak az arto varik? Mert ugye igy lenne igazi varis ha minden varazslat ereje jobban hatna mint barmi mas faje.

Na akkor az elonyok melle kellenek hatranyok.

A felesnel alacsonyabb az adobevetel. Lopja el ami kell neki. Az embertol mit veszunk el?

A feles tamado ereje alacsonyabb. Akkor vedje magat a magus, tamadni kevesbe tudjon?

Aztan ott van egy uj akcio a felesnek most, mi szandekkal jon a sereg. Az embernek mit adunk?

...es akkor nem is beszeltunk a spec varazslatrol.

Egy kicsit reszletezhetned, hogyan gondoltad hogy olyan legyen mint a feles most.

Takanohana 12-08-2014 17:05

nem úgy értettem, hogy egy az egyben kapja meg, ami a felesnek van. hanem úgy, hogy ahogy a feles=toli, lehetne az ember=vari.

mondjuk előnyök:
- lakó és mágia tekik 40%
- varik készültsége kevésbé csökken akciónként
- katonai támadások elleni védelme +10%

hátrányok:
- katonai támadásnál támadóereje -10%
- tolik készültsége jobban csökken akciónként

spec varázslata meg mondjuk, hogy amíg fent van, a varik fele mennyiségű kajával beérik.

ezek csak hirtelen ötletek, a lényeg az lenne, hogy legyen belőle tisztán varis faj.

Ati 12-08-2014 17:11

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 308472)
legyen belőle tisztán varis faj.

Most az emebrtől egy picit tekintsünk el, és koncentráljunk csak a varis fajra.

Mi az értelme?

Egy csak hadis tud haladni. Egy csak tolis tud haladni.

Egy csak varis...? Másokat remekükl tud hátráltatni, de ez neki miért jó? Pénze nem lesz, hadereje nem lesz, hogyan halad?

Takanohana 12-08-2014 18:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308473)
Most az emebrtől egy picit tekintsünk el, és koncentráljunk csak a varis fajra.

Mi az értelme?

Egy csak hadis tud haladni. Egy csak tolis tud haladni.

Egy csak varis...? Másokat remekükl tud hátráltatni, de ez neki miért jó? Pénze nem lesz, hadereje nem lesz, hogyan halad?


hasznos szövitag lesz esetleg, és a többiek támogatják földdel, pénzzel.
meg pl. kovácsot mindenki tud tartani, vesz olcsón fémet és eladja a drágább fegyvert, vagy képez belőle és egységet ad el.

de nem muszáj varissá alakítani az embert, csak én azt mondom, hogy hetedik hadissá még feleslegesebb. amúgy meg mit veszítenénk? így sem választja senki. most olyan nagyon könnyű vele haladni? beüti, aki arra jár. ha meg tudja torolni varikkal, jobban meggondolják, mint most.

Szalcsi 12-09-2014 03:13

Mi lenne ha a tükör hatna a toli védőerőre is?
Nem feltétlen 5x erősebb tolierővel... de akár, annyival is ha az arányok nem torzitjak nagyon a játékot. Majd vmi okos kiszámolja mennyivel :P
Igy tarthat kevesebb tolit, mert feles nem lopja at, vari nem tudja artozni es akkor hadi vonalon erősödne.

Booom 12-10-2014 10:50

Szerintem nem kéne az emberből egy Óriás utánzatot csinálni...
Alapvetően szerintem ott kéne kutakodni, hogy az ember és az elf keresztezése a fél-elf.
Tehát olyasmi előny és hátrány kéne neki ami megtalálható a fél-elf-nél és az elfnél.

Előnyök:

a tolvajok készültsége kevésbé csökken akciónként,
a katonai morál (csak a katonai morál!) 75% helyett 80%-hoz közelít.
a felfedezéshez szükséges pénz mennyisége és katonák száma 15%-kal kevesebb,
az információszerző varázslatok 10%-kal kevesebb rúnát igényelnek,
a támadóerő 10%-kal magasabb,
az adóbevétel 10%-kal magasabb,

Hátrányok:

a képzési költség 20%-kal nagyobb a tolvajok és a varázslók esetében
a támadó varázslatok 30%-kal több rúnába kerülnek,
az információ szerző varázslatok eredményessége 50%-al alacsonyabb
a nép morál 15%-al gyorsabban romlik
az építése költség 10%-al magasabb
a nép elvándorlás 10%-al magasabb


All times are GMT +1. The time now is 13:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu