Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   A taktikai elem (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3898)

Északföld 11-08-2009 00:54

A taktikai elem
 
Sziasztok,

Ez a téma nem a kis orikra, és kis csoportokra vonatkozik. Kizárólag az 1/a-ban érvéynesíthető és cca 20k heki környékéről indul. Itt nem másról van szó, mint a tényleg legyőzhetetlen és beverhetetlen akár 0 barakkal rendelkező országokról. Mint tudjuk ilyen hektáron ehhez nem kell más, mint hogy az adott klánból figyeljenek, ha megy feléjük sereg, fokoznak 1M egyéget, és máris 0 hektárt üt a delikvens. Kis szerencsétlenséggel, aki kitámadt még be is verik párszor, mert éppen nincs 1M egysége, hogy Ő is elfokozzon. Jó lenne, ha ez a "taktikai" elem, ami kizárólag a pénzre és a piacra épül, megszünne. Azaz ütéskor ne számítson, a ponttávolság, ha bemegy a sereg, hozzon földet is. Nincs értelme olyan csatának ahol 0-a a földfoglalás, úgy hogy nem indokolja sem a klánok taglétszáma, sem más.
Ennyi lenne a javaslat. :)

wand 11-08-2009 01:03

én támogatom, de az elvetett javaslatok között itt találhatod mások véleményét, akik szerint ez remek taktikai elem..


http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1846

Északföld 11-08-2009 01:08

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228294)
én támogatom, de az elvetett javaslatok között itt találhatod mások véleményét, akik szerint ez remek taktikai elem..


http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1846

Jó, remélem nincs kőbe vésve, majd átgondolják újra, bár ránézés nélkül is tudom kik szerint remek taktikai elem..:D Remélem nem sikerl megint megvezetni Atit..:)

Pool 11-08-2009 01:16

Quote:

Originally Posted by Északföld (Post 228291)
Sziasztok,

Ez a téma nem a kis orikra, és kis csoportokra vonatkozik. Kizárólag az 1/a-ban érvéynesíthető és cca 20k heki környékéről indul. Itt nem másról van szó, mint a tényleg legyőzhetetlen és beverhetetlen akár 0 barakkal rendelkező országokról. Mint tudjuk ilyen hektáron ehhez nem kell más, mint hogy az adott klánból figyeljenek, ha megy feléjük sereg, fokoznak 1M egyéget, és máris 0 hektárt üt a delikvens. Kis szerencsétlenséggel, aki kitámadt még be is verik párszor, mert éppen nincs 1M egysége, hogy Ő is elfokozzon. Jó lenne, ha ez a "taktikai" elem, ami kizárólag a pénzre és a piacra épül, megszünne. Azaz ütéskor ne számítson, a ponttávolság, ha bemegy a sereg, hozzon földet is. Nincs értelme olyan csatának ahol 0-a a földfoglalás, úgy hogy nem indokolja sem a klánok taglétszáma, sem más.
Ennyi lenne a javaslat. :)

Jah, hogy csak 20k hekitől indul ez a dolog? :eek:
Nemrég akkor mi hogy mertük megtenni? :D
Bár mi nem voltunk ennyira gazdagok, elég volt 500k egység hozzá...
Arra szavaztam, ha van ráfok, legyen elfok is, bár nem értem, mi a javaslat...;)
ne legyen 0 hekis ütés, de mennyi legyen akkor, hogy számolódjon?

wand 11-08-2009 01:16

egyébként meg ha ragozni akarod,:
szerintem is irreális az elfokozás miatti 0 heki, de egyben a többszáz k-ról való ráfokozással való ráállás is az.

szal arra is találj megoldást.

Északföld 11-08-2009 01:24

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228298)
egyébként meg ha ragozni akarod,:
szerintem is irreális az elfokozás miatti 0 heki, de egyben a többszáz k-ról való ráfokozással való ráállás is az.

szal arra is találj megoldást.

Nos, az 1/A-ban az orik többnyire beton elfek, néhol 1-1 törpe és pár ork. A gnóm az óriás már fehér hollónak számít.
A pontokat valahogy át kell hidalni, ehhez szükséges az odafokozás, node itt nem az oda és elfkozoásról van szó, hanem a 0 hekis ütésről. Maradhat az elfokozás, de 0 hekis ütés ne legyen.

Pool, ez a javaslat, nincs 0 hekis ütés ha azt nem indokolja más.

Jah és nem figyeltem a szabályokat, hogy pontosan hol működik ez a határ. A szavazás publikus, bár szavazás nélkül is tudtam volna mire fogsz szavazni, mint ahogy Remynél is. :) Egyértelmű érdeketek fűződik hozzá, hogy ne lehessen beverni az országotokat. Csakhogy ez önmagában megdönti a hódító réges régi alapelvét, azaz hogy beverhetetlen ori nincs. Ahogy ti csináljátok úgy pedig van és értelmetlenné teszi a játékot. szünjön meg, ez a hülyeség, ennyi.

wand 11-08-2009 01:28

Quote:

Originally Posted by Északföld (Post 228299)
A pontokat valahogy át kell hidalni, ehhez szükséges az odafokozás, node itt nem az oda és elfkozoásról van szó, hanem a 0 hekis ütésről.

persze át kell hidalni, de mondjuk 200k-t ezzel áthidálni az is irreális.

Északföld 11-08-2009 01:34

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228301)
persze át kell hidalni, de mondjuk 200k-t ezzel áthidálni az is irreális.

Mondjuk 200k pontkülönbség az cca 4200 hektár, ha te 4200 hektárral ksiebb országgal, jobb vagy mint a fölötted álló ország, akkor verd be.:) Igen valóban ne tartson 4200 bankot, vagy 4200 bányát az adott ország, vagy ha igen, akkor ezt annak a tudatában tegye, hogy beverhetik.

Remedy 11-08-2009 01:34

Quote:

Originally Posted by Északföld (Post 228299)
Jah és nem figyeltem a szabályokat, hogy pontosan hol működik ez a határ. A szavazás publikus, bár szavazás nélkül is tudtam volna mire fogsz szavazni, mint ahogy Remynél is. :) Egyértelmű érdeketek fűződik hozzá, hogy ne lehessen beverni az országotokat. Csakhogy ez önmagában megdönti a hódító réges régi alapelvét, azaz hogy beverhetetlen ori nincs. Ahogy ti csináljátok úgy pedig van és értelmetlenné teszi a játékot. szünjön meg, ez a hülyeség, ennyi.

Kiccsavo ne magyarazzal, meg egyszer sem fokoztam el azert, hogy 0-t ussenek rajtam, ugyhogy legalabb a nevemet ne emlegesd ilyenkor, koszonom... :)

(Persze semmi nem zarja ki, hogy elfogok, ha epp ugy adodik, de olyanert emlegetni a nevem, amihez semmi kozom, kicsit fura...) :)

Amikor Pannon ellen harcoltunk(amiben Te is ott voltal), ellenem is fokozgattak, bontogattak, megsem nyavajogtam. Te pedig rafokoztal par orszagra 100k pontot, es utana sirtal, hogy miert 0-t utsz, mi ez a disznosag...

Nagyszeru otlet, hogy messzirol lehessen rafokozni, es mindenkepp hozz foldet, gratulalok... :)

Remedy 11-08-2009 01:52

Quote:

Originally Posted by Reaktor
Későn kapcsolódok be a témába, de remélem még időben.

A nagy hekin való csaták terén ma az alul lévő jelentős előnyt élvesz.

A fokozási lehetőség szükséges ahhoz, hogy a pontlista szakadékai miatt ne legyenek extrém termelők.

Arvylnak nagyon igaza van abban, hogy bunker elf kivételével be lehet verni egy 15%-kal nagyobb országot.
De a védő mit tud csinálni? anélkül, hogy csutkára bontaná megát, vagy véd, ha tud vagy felfelé menekül, vagy kibont a 100K-s limitből

Ne lehetetlenítsük el a védőt azzal, hogy barakkupacok szinte kockázat nélkül beverhetik 15% kal kisebb hekiről.
Nézzetek már szét az A topjában! Hol vannak az egykoron szép nagy kövér törpék?
Forogtak, SZK-n pihennek az ellehetetlenülés miatt vagy rég kiverve a minimumból lent!!!
Neveket hadd ne írjak, hátha visszajönne még valamelyik!

Ugye örökre nem lehet menekülni, és azért nem tuti a fokozás, bontásos eltáv se, hisz morálcsökkenést hoz a csatavesztés, de esélyt ad egy irdatlan barakkupac elleni felkészüléshez, és hogy a klántársak kísérhessék a támadót anélkül, hogy leszedné a termelőjüket.

Nézzünk egy egyszerű példát.
Vagyok 700K-n egy kigyúrt orkkal
Van felettem 770K-n egy törpe 15%torony-40% barakk jól felépítve)
Mellette 770K-n egy klántárs hadisa.

Ma 350K kattincsal fokozok, és megpróbálom betolni eredményesen.

Az Új rendszerben ami a foglalást segíti:
Ráfokozok, és betolom, majdnem 100%, hogy eredményesen, hisz a fokozás neki sokkal drágább mint az én ráfokozásom, és a kp limitált ugye.
Visszajön a hadisa, mondjuk sikeresen visszaüt miután csutekra bontotta magát. A hadisa fentebb kerül, gyakorlatilag átadta a földet a törpe a saját hadisának. (ezzel Őt kivontuk a harcból, felfelé eltávolodott.)
Fokozhatok ujra a törpére.

De a törpe helyett lehet ez az ország egy 10-50-es óriás is akár

Nem szabad elvenni a védő féltől a fokozásos menekülés lehetőségét (hangsúlyozom ez csak egy lehetőség nem biztos, hogy bejön)

Ezt pedig Zolitol ideznem a masik topicbol.

Bar nem tudom, egy elvetett javaslatnak minek nyitsz uj topicot, csak mert fejlesztes van, de hajra...

Hatha a fedezes modositast is eltorlik es a tultoltes is visszajon, ki tudja... :)


All times are GMT +1. The time now is 21:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu