Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Tábornok személyiség módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4028)

siQ 01-21-2010 18:02

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237900)
mért, szerinted nem??

Szerintem azt erősiti aki támadni akar. Akinek a taktikája 90%-ban védekezésre épül azt meg gyengiti. (általánoságban elf, félelf, talán ember)

Dynosaur 01-22-2010 19:46

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237906)
Szerintem azt erősiti aki támadni akar. Akinek a taktikája 90%-ban védekezésre épül azt meg gyengiti. (általánoságban elf, félelf, talán ember)

nem gyengít ez senkit... dupla bónuszt ad az utolsó tábornokra... hol van itt a gyengítés?? :o

Aki tábit választja a végén lévő duplabónuszért, annak oda a +5% gabona, meg toli, vari, stb... szóval máshogy kell felépítenie a kuckóját. Nem is biztos, hogy olyan nagyot erősít...

Szerintem mindenképpen színesítené a játékot. Szívesen látnám benn a gömböknél, ha kicsit elszaporodnának a tábik...

Kubbi 01-23-2010 00:34

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 238021)
nem gyengít ez senkit... dupla bónuszt ad az utolsó tábornokra... hol van itt a gyengítés?? :o

Aki tábit választja a végén lévő duplabónuszért, annak oda a +5% gabona, meg toli, vari, stb... szóval máshogy kell felépítenie a kuckóját. Nem is biztos, hogy olyan nagyot erősít...

attól hogy folyamatosan ismételgeted önmagad, még nem lesz igazad

egy hasonló példa:
ha mostantól minden tanya 100bálát termelne azzal nem gyengítjük a hullát. Miért?! mert ha épít a hulla tanyát, neki is ugyanannyit termel
ja hogy nincs rá szüksége... omg
...igaz a többiek fele annyi hekit szórnak el tanyára, de kit érdekel hisz mindenkinek dupla annyit termel...:D és a hulla nem kerül hátrányba

Kutyuleee 01-23-2010 00:57

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 238021)
nem gyengít ez senkit... dupla bónuszt ad az utolsó tábornokra... hol van itt a gyengítés?? :o

Aki tábit választja a végén lévő duplabónuszért, annak oda a +5% gabona, meg toli, vari, stb... szóval máshogy kell felépítenie a kuckóját. Nem is biztos, hogy olyan nagyot erősít...

Szerintem mindenképpen színesítené a játékot. Szívesen látnám benn a gömböknél, ha kicsit elszaporodnának a tábik...

bocsi mellé ment az ujjacska...
rendben hogy 1szem vs 1szemben nincs eget vero különbség. és ki is jön ez a hátrány amit irsz. viszont 2szemes orinál már tisztán jelent ez 5%os előnyt pl egy gnómnál támadásra (a jelenlegihez képest). de egy óriásnál ugye ez még több, ami azért nem kicsi előny. ebben formában hatalmas előnyt adna a kis ketteske a friss orikkal szemben. lehet példálozni az ork +10%-ával, de az orknak megvan azért az achilles sarka,mert sérthető tolival,varival,és hát a védelme sem a legfényesebb,és egy épkézláb ork fenttartása alapból is költséges mutatvány. ez pl egy óriásról nem elmondható, de a többi hadis faj is sokkal erősebb lesz, ugyanakkora ütőerő mellett sokkal több tolit,varit tud tartani majd. ezzel csak egy ujabb pofont adnánk az igy is kihaló félben lévő egyéb játékmódoknak. lassan az lesz vége,hogy az alsó 4szint is olyan lesz mint az A. csak hadisok, és betonelfek. elvétve néhány törpe. klasszikus varis tolis meg kihall.

Kutyuleee 01-23-2010 01:06

Elsőre nekem is tetszett az ötlet, de végig gondolva, túlzottan erősitené hadilag a sok szemeseket a "szemtelenekkel" szemben, és ezt nem tartom jó célnak. sokkal nagyobb szükség van sztem egy varis vagy tolis szemre. mert nincs túl nagy választék azon a téren. illetve hadis személyiségben, pedig ami a szövetségi és nem az egyéni támadást erősiti. igy nem összevonodnak a bónuszok, hanem a felhasználhatóság körét tágitják.

Dynosaur 01-23-2010 10:47

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 238047)
Elsőre nekem is tetszett az ötlet, de végig gondolva, túlzottan erősitené hadilag a sok szemeseket a "szemtelenekkel" szemben

És mi van a sok szemes orkokkal jelenleg? Amúgy megint megemlíteném, amit valaki mondott, hogy ez feltételes hadibónusz... szóval ki kell menjen az összes tábival, ezzel eldobva a reagálás opcióját... :)

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 238047)
...szükség van sztem egy varis vagy tolis szemre. mert nincs túl nagy választék azon a téren...

Ebben egyetértünk! :) Szerintem leginkább varis kéne, mert a tolisnak úgymond "megvan mindene", ami nincs azt ellopja, vagy megveszi... :p

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 238047)
illetve hadis személyiségben, pedig ami a szövetségi és nem az egyéni támadást erősiti...

ezt nem támogatnám... szegény MF-eket ne gyengítsük szövikkel szemben... :)


Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 238046)
bocsi mellé ment az ujjacska...

csodálkoztam is... :p

Padlócsempe 03-02-2010 12:38

Ennek a személyiségnek a módosítása szerintem érdemes arra, hogy megfontolás alá kerüljön.
Egy, eddig csak az orknak hasznos személyiség más fajok számára is hasznossá válna.
Hátránya, hogy a játék erőegyensúlya kicsit elmozdul, kisebb lesz az ork előnye hadizásban a többi fajhoz képest.

vityu 03-02-2010 14:22

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243233)
Ennek a személyiségnek a módosítása szerintem érdemes arra, hogy megfontolás alá kerüljön.
Egy, eddig csak az orknak hasznos személyiség más fajok számára is hasznossá válna.
Hátránya, hogy a játék erőegyensúlya kicsit elmozdul, kisebb lesz az ork előnye hadizásban a többi fajhoz képest.

Kicsit??? Hát ez minden, csak nem kicsi... Ezt a személyiséget felvenné a 2 szemesek 80%-a a tudós mellé, aki hadis akar lenni... Nem kicsit tápolná fel az egyszemesekkel szemben, ahol még mindig a tudóst érné meg legjobban felvenni...

Padlócsempe 03-02-2010 14:51

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243242)
Kicsit??? Hát ez minden, csak nem kicsi... Ezt a személyiséget felvenné a 2 szemesek 80%-a a tudós mellé, aki hadis akar lenni... Nem kicsit tápolná fel az egyszemesekkel szemben, ahol még mindig a tudóst érné meg legjobban felvenni...

Én előbb venném fel a vándor személyiséget, aztán a tudóst, és csak utána ezt. De jelenleg ha hadizol és nem ork vagy, akkor mit választasz 3. személyiségnek? Mert alig ad valami pluszt a 3. személyiség, akármit is választasz. Így legalább lenne hasznos 3. személyiség egy hadis számára.

vityu 03-02-2010 15:12

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243245)
Én előbb venném fel a vándor személyiséget, aztán a tudóst, és csak utána ezt. De jelenleg ha hadizol és nem ork vagy, akkor mit választasz 3. személyiségnek? Mert alig ad valami pluszt a 3. személyiség, akármit is választasz. Így legalább lenne hasznos 3. személyiség egy hadis számára.

És akkor ha lesz 3 személyiséged egy óriásban, akkor 2(3) körre kitámadhatsz 35% hadügyi tekerccsel és 6 tábornokkal egy mondjuk 35%-kal rendelkező, 5 tábornokos óriásra...
Túl nagy előny a szám nélküliekkel szemben. Persze, nem ugyanaz a cél, mondta volt Ati, de ha látnék egy ilyen országot, úgy, hogy már kezdem érteni a játék lényegét, lehet, hogy elgondolkodnék rajta, hogy jól van-e ez így...

none 03-02-2010 15:22

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243248)
És akkor ha lesz 3 személyiséged egy óriásban, akkor 2(3) körre kitámadhatsz 35% hadügyi tekerccsel és 6 tábornokkal egy mondjuk 35%-kal rendelkező, 5 tábornokos óriásra...
Túl nagy előny a szám nélküliekkel szemben. Persze, nem ugyanaz a cél, mondta volt Ati, de ha látnék egy ilyen országot, úgy, hogy már kezdem érteni a játék lényegét, lehet, hogy elgondolkodnék rajta, hogy jól van-e ez így...

és meg vagy lőve, ha szembemennek rád, mert nem hagyhatsz bent tábornokot, ha ki akarod használni a bónuszt.. full tábornokkal kitámadni sokszor nagy kockázatot jelenthet alsóbb csoportokban.. (de mindenképp egy kisebb taktikai hátrányban vagy..) Aban meg legalább más is be verhetné az elfeket nem csak az ork (egyéniben:))..

Dynosaur 03-02-2010 16:46

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243233)
Ennek a személyiségnek a módosítása szerintem érdemes arra, hogy megfontolás alá kerüljön.
Egy, eddig csak az orknak hasznos személyiség más fajok számára is hasznossá válna.
Hátránya, hogy a játék erőegyensúlya kicsit elmozdul, kisebb lesz az ork előnye hadizásban a többi fajhoz képest.

Teljesen egyetértek! :)

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243242)
Kicsit??? Hát ez minden, csak nem kicsi... Ezt a személyiséget felvenné a 2 szemesek 80%-a a tudós mellé, aki hadis akar lenni... Nem kicsit tápolná fel az egyszemesekkel szemben, ahol még mindig a tudóst érné meg legjobban felvenni...

De ez az "előny" amiről beszélsz már jelen van a játékban... lásd több szemes ork... De jelenleg diszkriminatív módon csak az orknak van duplázva, ráadásul nem az 5%, mert ugye 7 tábija van, hanem a 10!

Amúgy meg hadinak én is vándort venném fel először... akkor megmár a 2 szemes is bazi nagy előnyben van, mivel vándor tudós, és kevesebb tanya kell, meg nagyobb támadóereje, varik ereje, stb és még eközben vándor is... na bumm... :)

Quote:

Originally Posted by none (Post 243249)
és meg vagy lőve, ha szembemennek rád, mert nem hagyhatsz bent tábornokot, ha ki akarod használni a bónuszt.. full tábornokkal kitámadni sokszor nagy kockázatot jelenthet alsóbb csoportokban.. (de mindenképp egy kisebb taktikai hátrányban vagy..) Aban meg legalább más is be verhetné az elfeket nem csak az ork (egyéniben:))..

ezzel is teljesen egyetértek!

vityu 03-02-2010 18:22

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 243271)
De ez az "előny" amiről beszélsz már jelen van a játékban... lásd több szemes ork... De jelenleg diszkriminatív módon csak az orknak van duplázva, ráadásul nem az 5%, mert ugye 7 tábija van, hanem a 10!

Amúgy meg hadinak én is vándort venném fel először... akkor megmár a 2 szemes is bazi nagy előnyben van, mivel vándor tudós, és kevesebb tanya kell, meg nagyobb támadóereje, varik ereje, stb és még eközben vándor is... na bumm... :)

Jogos, igazatok van, akkor így már oké, legyen SOKKAL erősebb egy 3 személyiséges BÁRMILYEN ország, mint egy ugyanolyan felépítésű, de egy személyiséges ország.

Sőt, csináljunk, olyan személyiségeket, amiket csak többszemesek vehetnek fel... Mi lenne, ha csak tudós és vándor mellé vehetnél fel egy személyiséget, ami mondjuk 50%-os haderőemelkedést okozna, vagy mondjuk olyat, ami megóvná őt egy személyiséges ország mindenfajta mágikus vagy alvilági akciójától...

Nem hinném, hogy el kellene menni ilyen irányba. Nekem is tetszik a felvetés, félre nem értsétek, de sajnos ez TÚL nagyot nyomna a többszemesek és egyszemesek erőegyensúlyán.

Dynosaur 03-02-2010 19:25

de egyenlőre a többszemes okr a legerősebb, ennél erősebb nem lesz a többi sem... szóval igazából semmilyen maximum nem növekedne a módosítás bevezetésével...

De meguntam már a vitatkozást... (ne tudjátok meg milyen kaki órán voltam... pff...) Vityu, inkább sörözzünk!!! :D

Padlócsempe 03-05-2010 08:16

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243280)
Jogos, igazatok van, akkor így már oké, legyen SOKKAL erősebb egy 3 személyiséges BÁRMILYEN ország, mint egy ugyanolyan felépítésű, de egy személyiséges ország.

Sőt, csináljunk, olyan személyiségeket, amiket csak többszemesek vehetnek fel... Mi lenne, ha csak tudós és vándor mellé vehetnél fel egy személyiséget, ami mondjuk 50%-os haderőemelkedést okozna, vagy mondjuk olyat, ami megóvná őt egy személyiséges ország mindenfajta mágikus vagy alvilági akciójától...

Nem hinném, hogy el kellene menni ilyen irányba. Nekem is tetszik a felvetés, félre nem értsétek, de sajnos ez TÚL nagyot nyomna a többszemesek és egyszemesek erőegyensúlyán.

Elmaradt a délutáni alvás az oviban?
Mert ez kb. ilyen szinttű hozzászólás volt.

Az a "sokkal erősebb" az annyit jelent, hogy ha minden tábornokodat kiküldöd, elvéve magadtól az újabb támadás lehetőségét, akkor csak a támadóerőre kapsz 6%, illetve 7% bónuszt, az eddigi 1% helyett.
Ez a személyiség sehol nincs a tudóshoz képest, és a vándornál sem jobb.

Inkább legyen egy ilyen tábornok személyiség, mint egy nem ork hadis számára 2, vagy 3 használható személyiség, és utána tökmindegy mit veszel fel, egyik sem ér semmit.

Az orknál már amúgy is így működik, és nem volt katasztrófa, hogy egy 3 szemes ork mennyire durvább egy ugyanolyan felépítésű 1 szemes orknál.

Ha valakinek van 10k lovasa, az ellenfelének pedig 10.600, minden másban megegyeznek, akkor a jobb fog nyerni, nem az, akinek több a lovasa.

Bobesz bá 03-05-2010 09:15

Én vityuval értek egyet. Túl sokat dobna a többi fajon a több személyiség, egy ilyen tábornokkal.
Orknak meg kell valami amivel ellensúlyozni tudja a gyengeségeit. Hiába a legerősebb támadó faj, ha varázslókba, és tolvajokban gyenge, ha otthon a serege.
Orknak sok bónuszt ad a tábornok, de ez így van rendben, elég macerás faj, és nem véletlenül van kevés sikeres Ork az alsóbb szinteken.
Jó, gyenge a gnom a tábornokai miatt, de másban meg erős.
El lehet gondolkozni, hogy emeljük a támadó bónuszt a plusz egy tábornokkal a többi fajnál is, de ne duplájára.
Ráadásul, túl bonyolítja a játékot, amivel újabb játékosokat riasztunk el.

vityu 03-05-2010 12:40

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243734)
Elmaradt a délutáni alvás az oviban?
Mert ez kb. ilyen szinttű hozzászólás volt.

Hát nem láttam még olyan ovist, aki tudta volna használni az iróniát. Tudod te, hogy mi az? :eek: Ebből nem tűnik úgy...

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243734)
Az a "sokkal erősebb" az annyit jelent, hogy ha minden tábornokodat kiküldöd, elvéve magadtól az újabb támadás lehetőségét, akkor csak a támadóerőre kapsz 6%, illetve 7% bónuszt, az eddigi 1% helyett.

A sokkal erősebb annyit jelent, hogy általában az íjakon kívül kiküldesz mindent a nem ork országoddal, tehát akkor már majdnem mindegy, hogy marad-e otthon tábornok. Igazán mikor látom értelmét, hogy hagyjak otthon tábornokot? Ha elites országra kell kimennem, vagy ha nem full sereggel megyek. Elites lényegesen kevés van.

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243734)
Ez a személyiség sehol nincs a tudóshoz képest, és a vándornál sem jobb.
Inkább legyen egy ilyen tábornok személyiség, mint egy nem ork hadis számára 2, vagy 3 használható személyiség, és utána tökmindegy mit veszel fel, egyik sem ér semmit.

Neked, aki a 3. személyiséget veszed fel, neked lehet, hogy semmit sem ér, de annak akit támadsz, bizony sokat! Mondjuk 10k lovasod van, óriással(plusz tudós). Ez úgy 135,4K támadópont felfelé jelenleg. 144,88K támadópont a plusz 7%-kal. Ez jelenleg kb 996 plusz lovast jelentene a személyiség nélkül. Ez 17 épülettel kevesebbet jelent, ami itt a támadóbarakkok 10%-a.

none 03-05-2010 13:27

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243751)
A sokkal erősebb annyit jelent, hogy általában az íjakon kívül kiküldesz mindent a nem ork országoddal, tehát akkor már majdnem mindegy, hogy marad-e otthon tábornok. Igazán mikor látom értelmét, hogy hagyjak otthon tábornokot? Ha elites országra kell kimennem, vagy ha nem full sereggel megyek. Elites lényegesen kevés van.

Neked, aki a 3. személyiséget veszed fel, neked lehet, hogy semmit sem ér, de annak akit támadsz, bizony sokat! Mondjuk 10k lovasod van, óriással(plusz tudós). Ez úgy 135,4K támadópont felfelé jelenleg. 144,88K támadópont a plusz 7%-kal. Ez jelenleg kb 996 plusz lovast jelentene a személyiség nélkül. Ez 17 épülettel kevesebbet jelent, ami itt a támadóbarakkok 10%-a.

már miért küldenél ki.. ha mindig full sereggel támadsz, akkor valamit nagyon elnézel ebben a játékban..:eek:
nagyon sok eset van amikor nem full sereggel mész ki persze nem 1/Arol beszélünk.. de ott is..(akár csak kisérés, szembe menés esetén) alsó csoportokban öröm az olyan ellenfél, aki mindig csak full sereggel támad..:)
csak a kedvedért.. régebben volt, hogy mfként kiszúrtam 1 csonka szövit (3 fő) és kimentem 3 tábornokkal földre.. ők szembe jöttek rám full sereggel, így az otthon maradó íjakat piacra dobva meg a maradék kevéske pacival simán bevertem +1 sereggel őket.. innen bekisérni már nehézkes lett volna, mert sereg küldés után pár másodperccel megvolt a kv és bevertem őket földre így távol mentem tőlük..
szerintem ez a személyiség igazábol Aban adhatna pluszt(persze ad lent is, de ezzel rengeteg stratégiai lehetőségről kell lemondanod.. (persze pl egy full íjazott elf ellen nem kell stratégiázni sokat lentebb se, de ott ez kevésbé jellemző)), ami meg pozitív lenne, ha nem csak az ork érvényesülhetne, mint hadi.. persze mehet gnóm, óriás, elf hadi is, csak sokkal kisebb eséllyel, kevesebb térrel..
full sereget íjakon kívül összes pacira/elitre bármire értettem.. (csak neked Remy)

Remedy 03-05-2010 13:33

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243751)

A sokkal erősebb annyit jelent, hogy általában az íjakon kívül kiküldesz mindent a nem ork országoddal, tehát akkor már majdnem mindegy, hogy marad-e otthon tábornok. Igazán mikor látom értelmét, hogy hagyjak otthon tábornokot? Ha elites országra kell kimennem, vagy ha nem full sereggel megyek. Elites lényegesen kevés van.

Quote:

Originally Posted by none (Post 243757)
már miért küldenél ki.. ha mindig full sereggel támadsz, akkor valamit nagyon elnézel ebben a játékban..:eek:

Tessek megtanulni az erto olvasast. :)

Princ 03-05-2010 16:12

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243751)
Mondjuk 10k lovasod van, óriással(plusz tudós). Ez úgy 135,4K támadópont felfelé jelenleg. 144,88K támadópont a plusz 7%-kal. Ez jelenleg kb 996 plusz lovast jelentene a személyiség nélkül. Ez 17 épülettel kevesebbet jelent, ami itt a támadóbarakkok 10%-a.

Ez hogy jött ki? Attól hogy felszorzod meg visszaosztod elvileg nem szabadna 7%-ról 10%-ra változnia.

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 243734)
Ha valakinek van 10k lovasa, az ellenfelének pedig 10.600, minden másban megegyeznek, akkor a jobb fog nyerni, nem az, akinek több a lovasa.

Ha pedig egyformán jók akkor azonos helyzetekben az győz inkább amelyiknek 10.600 pacija van.

Lehet mondani hogy kevés vagy sok, de ha körülbelül 3-4. szemnek tartjátok hadis orinál, akkor ez nyilván egy középerős szem lenne.

none 03-05-2010 19:03

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 243758)
Tessek megtanulni az erto olvasast. :)

ebbe mi a javaslat? (nem nekem, mert azt privátba intézd, ha gondod bajod lenne..)

Dynosaur 03-06-2010 09:24

Quote:

Originally Posted by Bobesz bá (Post 243736)
Ráadásul, túl bonyolítja a játékot, amivel újabb játékosokat riasztunk el.

:eek: Nem értem miért? Az ork duplabónuszát nem bonyolult kiszámolni, mert 10et kell kettővel szorozni, de 5x2 már bonyolult? :D

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 243751)
A sokkal erősebb annyit jelent, hogy általában az íjakon kívül kiküldesz mindent a nem ork országoddal, tehát akkor már majdnem mindegy, hogy marad-e otthon tábornok. Igazán mikor látom értelmét, hogy hagyjak otthon tábornokot? Ha elites országra kell kimennem, vagy ha nem full sereggel megyek. Elites lényegesen kevés van.

Neked, aki a 3. személyiséget veszed fel, neked lehet, hogy semmit sem ér, de annak akit támadsz, bizony sokat! Mondjuk 10k lovasod van, óriással(plusz tudós). Ez úgy 135,4K támadópont felfelé jelenleg. 144,88K támadópont a plusz 7%-kal. Ez jelenleg kb 996 plusz lovast jelentene a személyiség nélkül. Ez 17 épülettel kevesebbet jelent, ami itt a támadóbarakkok 10%-a.

Nekem (sajnos még) csak egy szemes orijaim vannak. De valahogy evidensnek érzem, hogy alapesetben egy jól felépített több szemes, erősebb legyen, mint egy jól felépített egy szemes. Elvégre neki valamivel több van... Sose lesznek egálban, máskülönben mi értelme lenne a több szemnek? Szóval nem értem ezt az indokot, hogy ez nagyon sokat kedvez a többszemeseknek. Mindegyik szem annak kedvez, amelyik ori választja. Egy több szemesnek több szeme van, tehát több bónuszt élvez. Ez mindig is így lesz, és ez így is van jól!

DE: az egyszemesemmel több támadóerőm volt (vándor voltam), mint a kétszemes szövimnek (tudós, vándor; faj, heki azonos). Pedig ugye Neki kevesebb tanya kell, meg ott a +5%... csak neki volt mondjuk 10-15 bankja, én meg beértem 5-tel. Volt mondjuk 12% tornya, nekem meg volt 9%. Egy szemessel is lehetek erősebb, csak többet kell spórolni. (az adatok hasraütés jellegűek, a tény, hogy erősebb voltam nála.)

és még egyszer hadd mondjam el, amit Nonenal már annyiszor mondtunk... Ez a duplabónusz már jelen van a játékban, illetve ha ez bevezetésre kerülne, semmilyen maximum nem lesz tovább növelve. Ehhez hozzátenném, hogy a nagyon profi többszemesek úgy is orkkal mennek (legalább is eddig úgy vettem észre az a körükben legkedveltebb faj, és senki ne kezdje el írni, hogy nem is, mert nekem törpém, nekem óriásom, nekem stb-m van:D). Szóval őket nem is érintené a dolog.

Jahh, meg felhívnám a figyelmet a szavazás állására is, ahol 62.16% mondja azt, hogy igen, és mindössze 32.43% (majdnem csak a fele), azt hogy nem! Szóval többen is vagyunk, csak ők már belefáradtak a szócsatába... :D

none 03-06-2010 17:42

Quote:

Originally Posted by Bobesz bá (Post 243736)
Én vityuval értek egyet. Túl sokat dobna a többi fajon a több személyiség, egy ilyen tábornokkal.
Orknak meg kell valami amivel ellensúlyozni tudja a gyengeségeit. Hiába a legerősebb támadó faj, ha varázslókba, és tolvajokban gyenge, ha otthon a serege.
..
Ráadásul, túl bonyolítja a játékot, amivel újabb játékosokat riasztunk el.
..

tábornok személyiséget hadis fogja felvenni >> hadis gyenge varikkal és tolikkal, ha ork ,ha nem ork.. óriás hadi gyenge varikkal, tolik ellen hiába védett (ha nem gyenge, akkor hadivari.. neki meg tábornok előtt sok szem lesz előnyössebb..)

"Ráadásul, túl bonyolítja a játékot, amivel újabb játékosokat riasztunk el."
ez a kifogás hihetetlen:D
súgó:A tábornok személyiség +1 tábornokkal rendelkezik, akit csatába küldhet. Így egyszerre több sereget küldhet ki, vagy meglevő tábornokai mellé plusz egyet küldhet, amivel erősíti a támadást, (ehhez elég annyit hozzátenni: ) mindet kiküldve az alap tábornok bónuszod kétszeresével (gnóm 12%, ork 20%..)
nem hiszem, hogy pont emiatt riadnának el az új játékosok..

Bobesz bá 03-06-2010 18:58

Quote:

Originally Posted by none (Post 243891)
tábornok személyiséget hadis fogja felvenni >> hadis gyenge varikkal és tolikkal, ha ork ,ha nem ork.. óriás hadi gyenge varikkal, tolik ellen hiába védett (ha nem gyenge, akkor hadivari.. neki meg tábornok előtt sok szem lesz előnyössebb..)

"Ráadásul, túl bonyolítja a játékot, amivel újabb játékosokat riasztunk el."
ez a kifogás hihetetlen:D
súgó:A tábornok személyiség +1 tábornokkal rendelkezik, akit csatába küldhet. Így egyszerre több sereget küldhet ki, vagy meglevő tábornokai mellé plusz egyet küldhet, amivel erősíti a támadást, (ehhez elég annyit hozzátenni: ) mindet kiküldve az alap tábornok bónuszod kétszeresével (gnóm 12%, ork 20%..)
nem hiszem, hogy pont emiatt riadnának el az új játékosok..

Az egyik fajnál 5 tábornok 7% bónuszt jelent a másiknál meg 12őt
vagy 6 tábornok érhet 8%ot, másnál meg 14et.
ÉS még lehetne mondani a variációkat szép sorban. Elveszne az eddigi logika ami volt.
Persze nekünk akik évek óta nyomjuk ez természetes, de aki most kezdi majd annak kínai lesz mi miért van.
Ha annyira dupla támadó erővel akartok játszani, akkor ott az Ork faj, és kész, a fenének kell bonyolítani az egészet.
Ork tábornok koránt sem verhetetlen ellenfél, nem kell annyira irigyelni tőle a támadó erejét.
Ha így jönnek be a változások, oda jutunk majd ahol 6-7 éve volt a játék, és csak gnomok lesznek mindenütt.

Dynosaur 03-06-2010 19:12

Quote:

Originally Posted by Bobesz bá (Post 243899)
Az egyik fajnál 5 tábornok 7% bónuszt jelent a másiknál meg 12őt
vagy 6 tábornok érhet 8%ot, másnál meg 14et.
ÉS még lehetne mondani a variációkat szép sorban. Elveszne az eddigi logika ami volt.
Persze nekünk akik évek óta nyomjuk ez természetes, de aki most kezdi majd annak kínai lesz mi miért van.

hát nem tudom, de szerintem még ennek ellenére is tud mindenki 2vel szorozni... :) Ha meg azt nem érti, hogy hány tábinak a százalékát kell kettővel szorozni (szóval a faji sajátosságot), akkor az már nagyon súlyos... :D Ennyi erővel az emberen kívül a többi faj bonyolult, mert előnye/hátránya van, amivel számolni kell... :)

Quote:

Originally Posted by Bobesz bá (Post 243899)
Ork tábornok koránt sem verhetetlen ellenfél, nem kell annyira irigyelni tőle a támadó erejét.

ha az ork nem verhetetlen, akkor a többi faj még úgy se lesz verhetetlen a duplabónusz miatt! Ez az érved inkább a támogatói oldalnak érv... :p :D

Bobesz bá 03-06-2010 19:31

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 243900)
hát nem tudom, de szerintem még ennek ellenére is tud mindenki 2vel szorozni... :) Ha meg azt nem érti, hogy hány tábinak a százalékát kell kettővel szorozni (szóval a faji sajátosságot), akkor az már nagyon súlyos... :D Ennyi erővel az emberen kívül a többi faj bonyolult, mert előnye/hátránya van, amivel számolni kell... :)

Értem én hogy mindenki tud szorozni kettővel.
De ezek szerint nem olvastad el mit írtam.
Az egész tábornok rendszer lesz bezavarva.
Ha valakinek 5 tábonoka van, az nem ugyan annyi bónuszt jelent majd fajtól és személyiségtől függően.
És ne úgy gondolkozz, hogy 2-3 éve játszol, hanem hogy most jöttél ide, és lövésed sincs semmiről.

siQ 03-06-2010 20:18

Quote:

Originally Posted by Bobesz bá (Post 243906)
Értem én hogy mindenki tud szorozni kettővel.
De ezek szerint nem olvastad el mit írtam.
Az egész tábornok rendszer lesz bezavarva.
Ha valakinek 5 tábonoka van, az nem ugyan annyi bónuszt jelent majd fajtól és személyiségtől függően.
És ne úgy gondolkozz, hogy 2-3 éve játszol, hanem hogy most jöttél ide, és lövésed sincs semmiről.

Én is érzem ezt a logikátlanságot, és talán én voltam az első aki ezt hangoztatta régebben, de ettől függetlenül ez a logikátlanság mivolta miatt gáz szerintem, nem azért mert a kezdő nehezebben tudja felfogni. Aki kezdő az olvasson súgót, ha le van irva a súgóban érthetően, hogy mikor mennyi a %, akkor szerintem meg lehet érteni.
Például a harcolás tábornok résézhez 7db tábornokig le van írva. A tábornok személyiséghez meg le van irva fajra lebontva, hogy ha összes tábornokot kiküldi milyen bónuszt kap. Innentől kezdve aki most kezdi annak egyértelmű. Aki éppen most kezd számolgatni annak okozza a legnagyobb problémát, de az meg max utána néz amikor a főoldalon megjelenik, hogy változott a tábornok személyiség.

Dynosaur 03-06-2010 20:36

Quote:

Originally Posted by Bobesz bá (Post 243906)
Értem én hogy mindenki tud szorozni kettővel.
De ezek szerint nem olvastad el mit írtam.
Az egész tábornok rendszer lesz bezavarva.
Ha valakinek 5 tábonoka van, az nem ugyan annyi bónuszt jelent majd fajtól és személyiségtől függően.
És ne úgy gondolkozz, hogy 2-3 éve játszol, hanem hogy most jöttél ide, és lövésed sincs semmiről.

jahh, most már értem mire gondolsz... :) bár szerintem még ez is könnyen átlátható, mivel a gömbön nem az látszik hogy hány tábornoka van az illetőnek, hanem a faja, és a személyisége... abból meg már könnyen lehet számolni a szemekkel... ;)

Princ 03-07-2010 14:52

Kb itt tartotok:
http://kepfeltoltes.hu/100307/ujtabi...toltes.hu_.jpg
Van mondjuk 5 tábim, akkor most 6% az "összes alap" vagy 7%? Esetleg 12%?
Szépen keveredik 2 rendszer, egyikben a tábornokok száma az uralkodó, ami jelenleg is, másikban a faji sajátosságok és a személyiség bónusz.
----

Végignéztem a témát, ezeket a szempontokat láttam:
- hadisoknak megérje 3-4. szemként beválasztani,
- nagyobb lehetséges támadóerő de ne múljon ezen háború (?),
- ork faji előnye megmaradjon a többiekkel szemben (kevésbé csökkenjen mint a fentinél),
- ne kelljen hozzá külön újabb táblázat vagy művelet.

Sztm meg lehet ezeknek jobban is felelni, SiQ ötletét kifejtve pl így:
Tábornokok után járó bónusz, egységesen:
1 - 0%
2 - 3%
3 - 5%
4 - 6%
5 - 9%
6 - 12%
7 - 13%
8 - 20%

Evvel rokon volt Csempe korábbi hsz-e is, ami még lehetséges alternatíva:
Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 237644)
Bár jóval gyengébb módositás, de úgy is lehetne erősiteni a tábornok személyiséget, hogy +1 helyett +2 tábornokot ad, de egy országnak legfeljebb 8 tábornoka lehet (szóval orkokra nem vonatkozik).

Igy nem lenne 5 tábornok erősebb, mint 7 tábornok.

Ami ellene szól, hogy csak 2% (gnómoknál 1%) erősitést jelentene a jelenlegi helyzethez képest.


Padlócsempe 03-07-2010 20:19

Nagyon tetszik az ötlet!

Gabro 03-08-2010 12:39

ezzel az erővel lehetne még egyszerűbben a tábornok szem +10%, ha minden tábit kiküld.
azaz 16-17-20 % fajtól függően.

Dynosaur 03-08-2010 12:54

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 243980)
Sztm meg lehet ezeknek jobban is felelni, SiQ ötletét kifejtve pl így:
Tábornokok után járó bónusz, egységesen:
1 - 0%
2 - 3%
3 - 5%
4 - 6%
5 - 9%
6 - 12%
7 - 13%
8 - 20%

pedig szerintem nem érdemel ugyanannyi bónuszt egy sima törpe 5 tábornokkal, mint egy gnóm, amelyik választotta a szemet, hogy 5 tábija lehessen... Véleményem szerint a gnóm többet érdemelne!

Dus 03-08-2010 15:50

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 244123)
pedig szerintem nem érdemel ugyanannyi bónuszt egy sima törpe 5 tábornokkal, mint egy gnóm, amelyik választotta a szemet, hogy 5 tábija lehessen... Véleményem szerint a gnóm többet érdemelne!

Akkor, nem fogod gnómmal ezt a szemet választani...
És miért érdemelne többet egy gnóm amúgy?? Az a faji hátránya, hogy 1-el kevesebb tábija van.

És itt nem is csak a bónuszról van szó, hanem a kiküldhető seregekről. Nagy előny ez gnómnak is, 4.-5. szemnek pazar.

Dynosaur 03-08-2010 16:13

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 244147)
És miért érdemelne többet egy gnóm amúgy??

azért mert a gnóm rááldozott egy szemet arra, hogy ezt válassza... szerintem ezért mindenképp több százalékot érdemel a gnóm az 5 tábijával, mint egy másik ország az 5 tábijával, ami alapból van neki, és tud választani másik szemet.

Remedy 03-08-2010 16:18

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 244152)
azért mert a gnóm rááldozott egy szemet arra, hogy ezt válassza... szerintem ezért mindenképp több százalékot érdemel a gnóm az 5 tábijával, mint egy másik ország az 5 tábijával, ami alapból van neki, és tud választani másik szemet.

Ez buta erv. Nem veletlen van neki 4. Van sokminden mas elonye. Azokat meg nem akarod elvenni, ugye? :)

Dus 03-08-2010 19:07

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 244152)
azért mert a gnóm rááldozott egy szemet arra, hogy ezt válassza... szerintem ezért mindenképp több százalékot érdemel a gnóm az 5 tábijával, mint egy másik ország az 5 tábijával, ami alapból van neki, és tud választani másik szemet.

Esetleg akkor ne gnómot válasszon. Ennyi erővel szerintem egy óriás 6 szeme többet kell érjen az ork 7 szeménél, mert rááldozott egy személyiséget. Pff. Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?? :)

Esetleg ne "áldozza fel" a faját gnómnak. :)

Dynosaur 03-08-2010 20:09

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 244172)
Esetleg akkor ne gnómot válasszon. Ennyi erővel szerintem egy óriás 6 szeme többet kell érjen az ork 7 szeménél, mert rááldozott egy személyiséget. Pff. Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?? :)

Esetleg ne "áldozza fel" a faját gnómnak. :)

pff... remélem Te nem gondoltad komolyan amit írtál! :D
én ugyanannyi tábornokról beszéltem. Azért a 6 kisebb, mint a 7, viszont ha rááldozok egy szemet arra, hogy 5 tábim legyen, a másiknak meg akármit csinál van 5 tábija az szerintem nem ugyanaz. :)

Remy véleményét miszerint ez egy "buta érv" elfogadom, lehet az... de hogy az ork 7 tábiját akarod összehasonlítani az óriás 6 tábijával, az azért nagy sarkítás lenne, és nincs értelme ilyetén összehasonlításnak. Míg a gnóm 5, és óriás 5 tábijánál ott van egy pont amiben egyeznek, és egy amiben különböznek. Mindkettőnek 5 tábija van, de az egyiknek valami árán, a másiknak csak úgy alapból. Ez alapján mondtam, amit mondtam.

Ha Ti nem érzitek így a dolgot, akkor felőlem aztán legyen egyenlő bónusza a tábornokokra a gnómnak tábi szemmel és a hullának szem nélkül... :)

Viszont a duplabónuszt még mindig jó ötletnek tartom. :) és velem együtt még legalább 23 ember, akikkel a szavazók 60%-át tesszük ki! ;)

Princ 03-08-2010 20:25

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 244176)
Míg a gnóm 5, és óriás 5 tábijánál ott van egy pont amiben egyeznek, és egy amiben különböznek. Mindkettőnek 5 tábija van, de az egyiknek valami árán, a másiknak csak úgy alapból. Ez alapján mondtam, amit mondtam.

Szó sincs róla, itt írták előtted hogy nem csak úgy alapból van valakinek eggyel kevesebb tábornoka, hanem azért mert lemondott róla fajválasztásnál. Ez az ára.

Azt nem értem, mikor SiQ felvetette, kifejezetten tetszett a javaslat, most meg kifejezetten ellenzed. Oldd fel plz.

siQ 03-08-2010 22:05

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 244187)
Azt nem értem, mikor SiQ felvetette, kifejezetten tetszett a javaslat, most meg kifejezetten ellenzed. Oldd fel plz.

Azt hiszem ott volt a javaslatomban, hogy a Tábornok személyiségnél is lehet írni plusz dolgokat. Szóval abba belefér az is, hogy pl:

1 - 0%
2 - 3%
3 - 5%
4 - 6%
5 - 7%
6 - 8%
7 - 10%
8 - 15%

Valamint a tábornok személyiség súgója:
+1tábornok
valamint: ha az összes tábornokával támad azok az eredeti %-on felül +5%-al növelik a tábornokok által nyujtott bónuszt:

Igy a tábornok gnóm: 7+5= 12%-ot kapna full seregre
többiek: 8+5=13%-ot
ork: 15+5=20%

De az is lehet, hogy a 8 tábi alapból 13% lenne és +7%ot kapna a többi.
Mivel a 8 tábi alapból csak tábornok személyiséggel fordulhat elő orknál bárhova változtathatjuk, ha a tábornok személyiséghez berakunk egy + bónuszt.

Dynosaur 03-08-2010 22:12

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 244187)
Azt nem értem, mikor SiQ felvetette, kifejezetten tetszett a javaslat, most meg kifejezetten ellenzed. Oldd fel plz.

:) Igen, és most is úgy gondolom, hogy megérdemelte azt a felfele ujjat... ;) Nézzük csak meg mire írta ezt annó, és mire gondolt?

Quote:

Originally Posted by Iron (Post 237875)
Nekem is tetszik, mert más fajok is erősödnek, tehát pl egy elf beütéséhez nem kell konkrétan orknak lenni, viszont a topic nyitásakor amit monró irt felsorolás melyik fajok mennyi %-ot kapjanak, én a 14%-osból kivenném a törpét, és áttenném a 12%-oshoz, mivel a törpe elég hadi a 40% hadügyi teki és a barakkban elférő 62.4 kattincs miatt. Aki ügyes hadizik vele sem gond feljebb lépni. A többi stimm abszolúlt :)

erre jött siQ

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237878)
Szerintem nem jó ha nem egységes az utolsó tábornok szabálya. Nem lenne értelme mindegyik fajra személyre szabottan megváltoztatni, mindegyiknél ugyanúgy legyen számolva.

nekem ebből az jön le, hogy nem a faj határozza meg, hogy mekkora duplabónuszt ad a végén, hanem a tábornokok száma. Szóval a gnómnak 12%, többieknek 14%, orknak 20%.

Azért építő lenne, ha nem próbálnátok mindig mindenbe belekötni (feleslegesen!)! :p


All times are GMT +1. The time now is 17:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu