Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 02-10-2008, 18:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default Margita 40

Indulás -6 fokban, érkezés +10-ben. Aranyos téli/tavaszi túra volt ez. Idén is az elsők között indultunk, és mivel a futók tömegrajtja csak 9-kor volt, ezért egy ideig békésen haladhattunk. :)

Ellátás volt bőven, az első ponton máris kaptunk egy csokit. A sportszelet jól bírja a hideget. ;) Egy másik ponton megint extra csokik voltak, onnan egy Snickers-t zsebeltem be -- szó szerint, hogy kicsit olvadjon, de hosszas melengetés után is túl fagyottnak bizonyult ahhoz, hogy az egészet megegyem. :) Ezekkel a csokikkal mindig megjárom. :) Utólag viszont ideális "jutalomfalatok", a jól végzett túra emlékére. :))))

A leírás szépen egyértelműen jelezte végig, hogy merre kell menni, néhány helyen a futóknak felállított plusz pontok is jelezték, hogy jó irányba haladunk.

Valahol a Margitát elhagyva ért minket utol a futó mezőny eleje, és innentől végig előzgettek.

Domonyvölgyben teljes piknik-hangulat fogadott, sátorral, teával, nápolyival, és ha valaki jobban meg akart pihenni, akkor egy hatalmas réttel. :)

A Kőkeresztnél már sajnos kifogytak a teából, mire odaértünk (ennyire azért nem mentünk lassan... :)), úgyhogy ott egy kis ásványvízzel töltöttük fel magunkat, és vágtunk neki az utolsó emelkedőnek.

A városba visszaérve, az Egyetemi erdőnél szőlőcukorral segítették az utolsó pár kilométert, onnan már nem volt sok hátra. Főleg így nem, hogy a tavalyi túrával ellentétben idén nem tévedtünk el, hanem végig a megadott úton mentünk. :)

A célban tea, kenyér, olkevél, 2 féle kitűző várt. :)

Bár a célban 7 kutyát számoltam össze, és biztos vagyok benne, hogy utánunk még jópáran választották a kutyás túrázást, eléggé lehangolt a végén a "Vidd már innen ezt a kutyát, már ne is haragudj!" megjegyzés az egyik rendezőtől. :-/

Képek, ahogy lenni szokott... :)


Máriabesnyői templom Székelykapuja:




Befagyott horgásztó. Egyik a sok közül:




Paci. Néz. :)




Jeltorony a Margita csúcsán:




Ez már a cél közelében, az egyetemi rész egyik sörözője előtt:




A megtett út térképe:




Ugyanez 3D-ben:




Szinttérkép:




Google Earth formátum letölthető innen.


Idei stat: 133,3 km + 41 km = 174,3 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-10-2008, 18:35
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gratula

Nagyon beindultál megint
Szép lehet az a táj így a képek alapján
A rendező megnyílvánulásán azért nem csodálkozom, mert azért nem kötelező mindenkinek szeretni a kutyákat...
Reply With Quote
  #3  
Old 02-10-2008, 19:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
A rendező megnyílvánulásán azért nem csodálkozom, mert azért nem kötelező mindenkinek szeretni a kutyákat...
Nem kötelező persze, de egy nem is túl szintes tömegtúrán azért, ahol nem egy, és nem két kutya van, szerintem nem kellene ennyire kiakadni. Pórázon volt, és még csak nem is a kenyereket szedte le épp az asztalról. Szóval igazából ok se volt arra, hogy így le legyen hurrogva.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 02-10-2008, 19:22
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem kötelező persze, de egy nem is túl szintes tömegtúrán azért, ahol nem egy, és nem két kutya van, szerintem nem kellene ennyire kiakadni. Pórázon volt, és még csak nem is a kenyereket szedte le épp az asztalról. Szóval igazából ok se volt arra, hogy így le legyen hurrogva.
Nem Goldit akarom védeni mert őt nem is kell:-))))
De vannak emberek akik pl. kutyáktól iszonyodnak ( félnek,fóbia stb ) és nem tudják a szitut kezelni...
Tudom az ne menjen ilyen rendezvényre:-)

Amúgy szép túra volt ez is, mindig kukkolom a képeket:-)
És csodálom,hogy közben még telón ránézel a játékra is, nehogy felügyelet nélkül maradjunk:-)

Last edited by Rebellis; 02-10-2008 at 19:25..
Reply With Quote
  #5  
Old 02-10-2008, 19:26
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem kötelező persze, de egy nem is túl szintes tömegtúrán azért, ahol nem egy, és nem két kutya van, szerintem nem kellene ennyire kiakadni. Pórázon volt, és még csak nem is a kenyereket szedte le épp az asztalról. Szóval igazából ok se volt arra, hogy így le legyen hurrogva.
grt a újabb teljesítményhez Már nem is írom, hogy mi Cuha völgybe készülődtünk, de beütött az influenza
A kutyával szemben szerintem is lehetnének toleránsabbak, pláne ha normálisan viselkedik. Kutyával nagyobb élmény a túra
Reply With Quote
  #6  
Old 02-10-2008, 19:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Topsy View Post
grt a újabb teljesítményhez Már nem is írom, hogy mi Cuha völgybe készülődtünk, de beütött az influenza
Hívtak oda is múlt héten, de most a Margita közelebb volt. Ezt a túrát ismertem tavalyról, és tudtam, hogy itt ellátás szempontjából nem lesz probléma, nyugodtan neki lehet vágni.

No meg kell a hosszabb táv is, hogy egy kicsit visszajöjjek a formába. Tavaly ez volt az addigi leghosszabb túrám, idén most az idei leghosszabb. Nagyon tetézni ezt idén nem tervezem, de a hegyi túrákra kell azért a felkészülés.

Kár, hogy nem mentetek oda, szívesen olvastam volna egy beszámolót, meg néztem volna onnan is pár képet.

Quote:
Originally Posted by Topsy View Post
A kutyával szemben szerintem is lehetnének toleránsabbak, pláne ha normálisan viselkedik. Kutyával nagyobb élmény a túra
A vadkerítéseken való átmászás nem annyira élmény, de ezen a túrán szerencsére csak egy ilyen volt. Szegényke át lett emelve a kerítésen. Azt hiszem neki volt a legrosszabb.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Margita 40 Cassandra 2007-es túrák 1 03-12-2007 15:33


All times are GMT +1. The time now is 05:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu