Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-20-2013, 11:11
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati: Én arra volnék kíváncsi hogy mit csinálhatott a háttérbem Armstrong amiért ez a boszorkányüldözés megy most ellene, és miért nem, borítja rá a bilit a többire.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-20-2013, 11:39
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Ati: Én arra volnék kíváncsi hogy mit csinálhatott a háttérbem Armstrong amiért ez a boszorkányüldözés megy most ellene, és miért nem, borítja rá a bilit a többire.
a doppingmaffia rögtön eltenné láb alól...
így bebukik, lehet lesz még pár szerencsétlen aki megy vele és pár év múlva megy minden újra teljes üzemben...
Reply With Quote
  #13  
Old 01-20-2013, 11:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bedo View Post
az ember természetes tehetségét kéne nézni és nem azt hogy mit tudott segíteni az anyag.
Szerintem nehéz meghúzni a határt.

Egyfelől a technikai fejlődés miatt. Ott a bicikli, ami egyre könnyebb, egyre jobban fejlesztik. Ott a ruházat, ahol szintén egyre könnyebb, egyre áramvonalasabb, egyre mittudomén milyenebb... Úszóknál volt nemrégiben ebből pont probléma is, hogy már bizonyos RUHÁKAT is betiltottak.

Aztán ott van a tudatos táplálkozás. Ezt kell enni, ennyit kell enni, se többet, se kevesebbet. Ennyiszer, ekkor. Ha így kéne ennünk, a legtöbb ember szerintem 3 nap után kidőlne.

És akkor a doppingokról még nem volt szó, oda még csak most érek el. A fentiek mind megengedettek. Asztma. Van olyan asztma elleni szer például, ami doppingszernek minősül. Kinek mi a természetes? Egy asztmás enélkül fuldokolna, vagy rossz esetben akár meg is halna. Talán sportoló is használhatja, ha bizonyítottan asztmás? Egy időben volt erről szó, nem követtem az eseményeket.

Szóval amit az egyik szedhet, azt a másik miért nem? Ha a technikai újításokat egyik területen engedik, másik területen is engedik, akkor harmadik területen miért nem engedik?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #14  
Old 01-20-2013, 11:59
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem az most is ugyanúgy megy.
Sőt a dopping vizsgálók is szinte biztos, nyakig benne vannak.
Reply With Quote
  #15  
Old 01-20-2013, 12:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
nem is tartom egy tv-re termett sportnak
Nem kifejezetten a Tour de France, de a terepbicaj szerintem iszonyatosan élvezetes még nézőként is. Főleg a sisakkamerával rögzítettek.

Ez városi, de szerintem tök jó:

__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #16  
Old 01-20-2013, 12:04
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

az oválpályás bicózás tetszik, de az órákig tartó monoton hajtásos nem
meg még a terepes is bejön
Reply With Quote
  #17  
Old 01-20-2013, 12:04
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati: Húú tényleg asthma. Már szegény fiam is doppingolt mert a krupp gyógyszerben is szteroid van, sőt jó pár ekcémára való kenőcsben is.

Ezeket viszont a profi sportolók ismerik és az edzőik orvosaik is.
Akinek viszont olyan asthmája van hogy rendszeresen kell a gyógyszer kötve hiszem hogy a profi sport közelébe tud jutni.

Viszont van olyan sportág ahol a kávé is dopping szer.

Egyre kevésbé szeretem nézni az atlétikát pl, mert a versenyzőket oda már szinte tenyésztik...
Reply With Quote
  #18  
Old 01-20-2013, 12:14
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati: Ezek se normálisak az tuti :P

Erről nekem ezek jutottak eszembe
Reply With Quote
  #19  
Old 01-20-2013, 12:22
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bedo View Post
...
Eltúlozva ennyi erővel lehetne csinálni 2 külön sport csoportot: Ahol lehet doppingolni és ahol nem és mindenki azt nézi amelyiket akarja
Ez egy gyakran előkerülő felvetés. De van vele egy komoly probléma.

Az nyilván senkit sem lep meg, hogy a sport egy nagyon jó üzlet. Komoly profitot termel a hirdetőknek, az egyes résztvevőknek, értem itt magukat a sportolókat is. A sport profi szinten nem hobbi, hanem pénzszerzési lehetőség. A legnagyobb bevételekre a legjobbak tesznek szert, ezért az élsportolók nem engedhetik meg maguknak, hogy hátrányba kerüljenek a riválisaikkal szemben, mert ez komoly anyagi kiesést is jelentene.

Nem akartam szájbarágós lenni, csak azt mondom, ha innen nézzük, az élsport világában a dopping kötelező elem. Mindegy, hogy egy szer legális-e, vagy illegális, ez úgyis csak a gyógyszerlobbi aktuális érdekeinek terméke. A lényeg az, hogy az adott sportoló mindenképpen fel kell, hogy turbózza a szervezetét, mert nem tehet mást. Ez a saját érdeke, adott esetben a csapatáé is és közvetett módon a hirdetőké is.

A másik oldal, hogy mi nézők ezt szeretjük. Ezért fizet az ember elő egy sportcsatornára, ezért vesz párnát Balotelli képével, etc. Hősöket akarunk látni, nem ügyeskedő zöldségárusokat. Menyivel unalmasabb lenne egy Barcelona - Real Madrid, ha Cronaldo fele annyira lenne csak gyors, vagy Messi egy szusszal csak egy biciklicselt tudna megcsinálni?! Aki ilyesmire vágyik, menjen ki a Tápiószecső - Abony meccsre, vagy drukkoljon San Marinonak. Szerintem hamar rá fog unni.

Álszent dolognak tartom, hogy elvették Armstrongtól a címeit. Szerény véleményem, hogy el kellene engedni a gyeplőt, hadd doppingoljon mindenki úgy, ahogy akar. Ha sorra kezdenek majd kidőlni a sportolók az élők sorából, a többiek majd megijednek és elindul egy önszabályozó folyamat e téren is. Mi nézők pedig... ha Kiszel Tündét, vagy Győzikét befogadja az agyunk, ezen már ugyan ne akadjunk fent. Ez is csak a rendszer része lenne.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BeeLord For This Useful Post:
  #20  
Old 01-20-2013, 12:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Erről nekem ezek jutottak eszembe
Nem rossz ez se.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu