Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-28-2006, 18:07
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Könyvek, avagy ki mit olvas éppen...

Sziasztok!
Lehet, hogy ezekután rámragasztjátok, hogy művész lélek vagyok, de mit tehetek, ez vagyok én
Ebben a témában arra lennék kiváncsi, hogy a hódítósok közül ki milyen stílusú könyveket olvas legszivesebben, mi a kedvenc regénye, története és adott esetben mi az, amit éppen olvastok.
Ide jöhetnek kedvcsinálók, idézetek, meg minden egyébb...
Akkor egyből kezdem én
Voltam vagy nyolc éves, mikor ezt a könyvet először olvastam és már akkor "beleszerettem", bár a mélyebb értelmét akkor még nem fogtam fel, de a világ, amiben játszódik a történet magával ragadott és sokáig nem értettem, hogy miért nem lehetek igazán részese...
Aztán idősebb fejjel újra leemeltem a kissé poros köteteket a polcrol és azóta kismilliószor olvastam, kezdetben magyarul, aztán mikor elmentem dolgozni és megtehettem beszereztem eredeti, angol nyelven...
Ha még valaki nem tudná, minden Fantasy-regények őséről, és alapjáról, A Gyűrük Uráról van szó
Ez a nagy kedvenc, emellet a szememben sok-sok ma bestseller-ként kínálgatott könyv eltörpül.
Ezen kívül vannak más kedvenceim is...Pl:Salvatore:Kristályszilánk trilógia; Orvell:1984, Állatfarm; valamint több Verne Gyula regény is.
Most éppen Dante Isteni Színjátékát olvasom.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-28-2006, 18:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

A Gyűrűk Urát bármennyire akartam is, nem tudtam elolvasni. Sokan noszogattak, hogy na még olvassak el 100 oldalt, és utána már jó lesz, nem ment. Úgyhogy arról lemaradtam, filmben tetszett, a könyvet képtelen voltam elolvasni.

Az örök kedvencem Verne Gyulától a Kétévi vakáció. Aktuális könyv a Kristálypokonyák rejtélye, bár ez kevésbé irodalmi.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-28-2006, 18:22
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

nekem sikerült elolvasnom, és azt mondom h nem is volt rossz.. ha úgy olvasod mint egy mesét, és nem mint fantasy-t akkor tetszeni fog szerintem.. vagy már nagyon kinőttél a mesékből? ;)
(a filmért sem vagyok annyira oda.. 6/10 szerintem:))
Reply With Quote
  #4  
Old 01-28-2006, 18:46
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gyűrűk Ura???
a legszebb kedvenc történetem.
Azóta elolvastam minden Tolkine könyvet majdnem.
bár a többi könyve a Hobbit inkább télleg csak mese, főleg a szörnyü magayr forditásában ajánlom angolul. De a Gy.U. szuper forditással rendelkezik. És angyon élvezetes elolvasása nálam 3-naptól 2-3hónapig terjedt

Salvatore igazi kőkemény fantasy a sötét-elf triologiája a legjobb, de itt vana Polcomon vagy 20-30 könyve.
Mégis a legnagyobb jobb híresebb fantays regényke mint a Dragon Lancek között. az egyik legjobb:

a Káosz tirologija ésa hozzá tartozok humoros izgalmas könynen olvasható. Midnen szmepontból jó és egyéni!!!
ráaádsul egy Magayr ember írta magasan a többi Magyar fantasy író fölé emelkedve??

Különbene gy kérdés vaalki olvasta a:
Chronicles of Amber
és azon belül a Guns of avalon??-t
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #5  
Old 01-28-2006, 19:00
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Sötételf trilógia is nagyon jó!
A Guns of avalon unokatesómnak meg van, de eddig nem jutottam el odáig, hogy elolvassam, bár a lehetőség adott.
Reply With Quote
  #6  
Old 01-28-2006, 19:02
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Eccer emgvolt angolul az a része és elolvastam, de már enm emlxéem rá csak arra, hogy valamiért tetszett ezért szeretnémMegvenni majd, de azért érdekelne, hogy valaki aki olvasta az mti szól hozzá esetleg
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #7  
Old 01-29-2006, 01:22
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

hogy érdemben hozzászóljak: valódi fantasy könyvekért sosem voltam oda.. viszont a humora és éleslátása miatt maximális odaadással imádom Terry Pratchett minden könyvét, csak ajánlani tudom őket:)
Reply With Quote
  #8  
Old 01-30-2006, 13:41
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Terry P. konyveket meg nem olvastam (max egyet) viszont h szereted a mokat, akkor tudom ajanlani Caldwell konyveket...Kaosz, kaosz szive kaosz szava... Legjobb ha az elejen kezded de ha csak egybe beleolvasol is kepbe leszel..
A Gyuruk Ura meg szerintem olyan konyv hogy vagy imadod vagy utalod. En szemely szerint nem olvastam mert a batyam lerakta 100 oldal utan es nala nagyobb konyvmolyt nem ismerek...Kesz konyvtara van otthon. Neki meris tul 2szaraz" volt ugyhogy el se kezdtem.
Kedvencem: Dragonlance Kronikak. Szerintem felelmetesen jo, es szivessen lattnam vissza a sztorit filmben..
Reply With Quote
  #9  
Old 01-30-2006, 15:43
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Én szerettem a GyU-t bár tényleg megosztja a közönséget... amúgy inkább sci-fi-t olvasok, persze abban sem akármit Egyik nagyon nagyon nagy kedvencem: William Gibson - Neurománc, de Stanislaw Lem-től szinte bármit elolvasok (most épp tőle olvasok, méghozzá az Éden címűt) Tőle ajánlom A Visszatérés c. művét! az nagyon nagyot üt szerintem, de a Solarist is, csak nehogy összevessétek a "dzsódzs klúnyi" filmmel, mert az tuti mellélövés volt....
De persze az másik abszolút favorit meg Douglas Adams, Hitchhikers' Guide To The Galaxy (Galaxis útikalauz stopposoknak) persze tegyük hozzá hogy "az immáron egyre pontantlanabbul elnevezett galaxis útikalauz stopposoknak trilógia 5. kötet"-ét is el kell olvasni az is jó... a másik jó féle könyvek a Shadowrun könyvek... azokat főleg a SR miatt szeretem Legutóbb M. A. Stackpole - Farkas és Holló c. könyv akadt a kezembe és teccett is .. Ennyit röviden aztán még úgyis jut eszembe jó könyv...
*Ehh... Rejtő Jenőt is szeretem, meg Jaroslav Hašek - Švejk, az is bombajó *
Reply With Quote
  #10  
Old 01-30-2006, 18:46
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Ennyit röviden aztán még úgyis jut eszembe jó könyv...
Helyes, helyes
Nekem már így is egyre bővül az elolvasandó és beszerzendő könyvek listája
Stanislaw Lem könyveket én is olvastam már és tetszettek, de igazság szerint a Visszatérés-ről nem is hallottam eddig , előkelő helyre került a listámon
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu