Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-15-2010, 11:47
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Ha egy félelfnek lehet ütés nélkül 99% a hadi morálja akkor miért ne lehetne egy ilyen szem?
Nyugodtan lehet rajta agyalni én érdekesnek tartom
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-15-2010, 12:04
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
de nekem semmi olyan nem tetszik, ami a katonai morált emeli/tartja ütés/védés nélkül, szal ellenzem...
így is van rá több más mód, hogy növeljük (lengetés, kocsmásodás)
Egy előző hozzá szólásomban leírtam kb mekkora pluszt jelentene. De összehasonlithatod más személyiségekkel is.
- Tudós nyilván több pluszt ad.
- Tábornok akinél érdemes használni annak több pluszt ad.
Ha kiegészitik és az utsó tábi mindenkinél többet fog érni akkor bárkinél több pluszot ad.
- Gazdálkodó: kevesebb tanya, nyilván elfér 1-2%-al több barakk.. kb egál.

Nem hiszem, hogy elsők között választanák ezt a szemcsit.
Egy aktiv hadisnak ugyis mindig magas a katmorálja, előbb lesz Harcos, Vándor, Tábornok, Tudós..

Ha elfnél nem jelent semmit a bunkerorik sem nyernek vele.
Sok kocsmás országok nem nyernek vele.

Csak varis orik nyernek vele 1-2%-ot talán 4. szemcsinek választható.
Hadivari orik magasan tudják tartani a moráljukat, nyernek vele 0,5%-ot.

Nyilván ellenezheted, hogy a katmorált bármiféleképpen módositsa, csak nem mondtál igazi érvet.

Csak a morált cseszegető szemcsinek meg semmi értelme nincs, ha a katmorált nem változtatja értelme sincs a személyiségnek, leginkább a morállal kapcsolatos pluszok azok csak kiegészitők.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to siQ For This Useful Post:
  #13  
Old 01-15-2010, 13:09
szinkoly szinkoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hungary, Balaton:)
Posts: 91
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Nekem tetszik az ötlet, még akkor is, ha kizárjuk a katmorálra gyakorolt hatását.
Ha a közmorálra hat, és mondjuk valamivel növeli mindig az adott morálváltozót, akkor ha valaki fent akarja tartani a közmorált, nem kell annyi pénzt osztani, kocsmásítani stb. még akár adott is többet szedhet (már aki abból él meg)
Ellenben jó ötlet a katmorál növelése is, főleg, ha csak a százalék értéke ugrik feljebb pár %ot.
Reply With Quote
  #14  
Old 01-15-2010, 14:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nekem nem tetszik. Tökéletesen meg lehet oldani a moráltartást mindkét formáján, elég olcsón. A full varázslók nem tudják csak a hadit, de valamit valamiért.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #15  
Old 01-15-2010, 15:37
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Egy előző hozzá szólásomban leírtam kb mekkora pluszt jelentene. De összehasonlithatod más személyiségekkel is.
- Tudós nyilván több pluszt ad.
- Tábornok akinél érdemes használni annak több pluszt ad.
Ha kiegészitik és az utsó tábi mindenkinél többet fog érni akkor bárkinél több pluszot ad.
- Gazdálkodó: kevesebb tanya, nyilván elfér 1-2%-al több barakk.. kb egál.

Nem hiszem, hogy elsők között választanák ezt a szemcsit.
Egy aktiv hadisnak ugyis mindig magas a katmorálja, előbb lesz Harcos, Vándor, Tábornok, Tudós..

Ha elfnél nem jelent semmit a bunkerorik sem nyernek vele.
Sok kocsmás országok nem nyernek vele.

Csak varis orik nyernek vele 1-2%-ot talán 4. szemcsinek választható.
Hadivari orik magasan tudják tartani a moráljukat, nyernek vele 0,5%-ot.

Nyilván ellenezheted, hogy a katmorált bármiféleképpen módositsa, csak nem mondtál igazi érvet.

Csak a morált cseszegető szemcsinek meg semmi értelme nincs, ha a katmorált nem változtatja értelme sincs a személyiségnek, leginkább a morállal kapcsolatos pluszok azok csak kiegészitők.

Engem meggyőztél. Nem sok, nem kevés, ugyanakkor hasznossá is válhat, de mégse erősíti tovább az amúgy is erőseket. Jó!
Reply With Quote
  #16  
Old 01-15-2010, 16:00
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nekem nem tetszik. Tökéletesen meg lehet oldani a moráltartást mindkét formáján, elég olcsón. A full varázslók nem tudják csak a hadit, de valamit valamiért.
Akkor Ne legyen Tábornok szemcsi sem, mert valakinek a beütését is sokféleképpen meglehet oldani?

Ezeket az érveket egyáltalán nem értem. A személyiségek lényege a változatosság, hogy egy alap országot az éppen aktuális stratégiádra hangold. Ha nekem egy szinten az a tervem hogy nem ütök sokat felvenném ezt, (mondjuk mert tudom hogy 1K körig keveset leszek gépnél mert tanulnom kell), aztán következő szinten meg tábornok leszek, mert ott meg ütögetni szeretnék.

Olyan érveket mondjatok ami tényleg érv: pl ha ugy gondoljátok felboritja a játék egyensulyát, valakinek tul sok pluszt ad, vagy éppen nem jó semmire.
Reply With Quote
  #17  
Old 01-15-2010, 16:13
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Olyan érveket mondjatok ami tényleg érv: pl ha ugy gondoljátok felboritja a játék egyensulyát, valakinek tul sok pluszt ad, vagy éppen nem jó semmire.
Oké, akkor: nem támogatom, mert szerintem feleselges. Annyira keveset ad, hogy nem éri meg csak sokadik személyiségnek felvenni. Aki a sokadik személyiségénél nem tud vigyázni a moráljára, az nem biztos, hogy megérdemli azt a sok személyiséget. Tökéletes személyiség lenne azoknak a 4-5 szemes gnómoknak, akik mf-ként full íjjal, tolvajosan bevédve mennek végig egy csoporton, csapnivaló morállal. Nem hiszem, hogy pont őket kellene erősíteni. Ha valaki nem hajlandó tenni azért, hogy a morálja védje őt, akkor ne adjunk neki plusz személyiséget erre.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #18  
Old 01-15-2010, 16:20
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Oké, akkor: nem támogatom, mert szerintem feleselges. Annyira keveset ad, hogy nem éri meg csak sokadik személyiségnek felvenni. Aki a sokadik személyiségénél nem tud vigyázni a moráljára, az nem biztos, hogy megérdemli azt a sok személyiséget. Tökéletes személyiség lenne azoknak a 4-5 szemes gnómoknak, akik mf-ként full íjjal, tolvajosan bevédve mennek végig egy csoporton, csapnivaló morállal. Nem hiszem, hogy pont őket kellene erősíteni. Ha valaki nem hajlandó tenni azért, hogy a morálja védje őt, akkor ne adjunk neki plusz személyiséget erre.
Nem értem, hogy a tolvajos gnómnak miért lenne alacsony a katmorálja. Ha már tolvajos, akkor már alapból nem érné meg felvenni neki.. nem 94% lenne a katmorálja hanem 95%. Ez aztán tényleg megfogja őt védeni
Elég gáz amugy ha egy full ijas mf gnóm problémát okozna neked bármennyi személyiséggel

Remélem azért belegondolsz, hogy a felvetés mindössze anyni, hogy 75% helyett 80%-hoz tart a katmorálja. Nem az hogy 95%-on lesz mindig ha felveszi ezt a személyiséget.
Reply With Quote
  #19  
Old 01-15-2010, 16:23
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Engem nem zavarna egy ilyen szemelyiseg. Csak a neverol jut eszembe a tolltarto mindig...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #20  
Old 01-15-2010, 16:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Nem értem, hogy a tolvajos gnómnak miért lenne alacsony a katmorálja. Ha már tolvajos, akkor már alapból nem érné meg felvenni neki.. nem 94% lenne a katmorálja hanem 95%. Ez aztán tényleg megfogja őt védeni
Elég gáz amugy ha egy full ijas mf gnóm problémát okozna neked bármennyi személyiséggel

Remélem azért belegondolsz, hogy a felvetés mindössze anyni, hogy 75% helyett 80%-hoz tart a katmorálja. Nem az hogy 95%-on lesz mindig ha felveszi ezt a személyiséget.
Nem, nem okoz problémát egyáltalán, de attól még nem azoknak az országoknak kellene kedvezni, akik sokszor fordultak már körbe, és valamiért úgy tűnik, hogy nem is akarnak játszani...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
18. Morál Ati Hódító Kézikönyv 3 09-01-2007 22:46
Piacról hazafelé tartó, elrabolt katonák? Csocsó Általános beszélgetés Hódítós témákban 32 05-29-2007 19:10
Kérdés az Állásfoglalás 'törlésig tartó ütés' részéről Senki Segítség 644 05-09-2007 09:20
Morál Alba Segítség 59 01-13-2007 20:22
Kié lesz a legtovább tartó utolsó post! Lyra Egyéb 48 05-16-2006 22:07


All times are GMT +1. The time now is 10:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu